VIDEO Gafă a Vioricăi Dăncilă. În vizită în Muntenegru, premierul a confundat capitala cu cea a Kosovo. Cum a fost „reparată” greșeala pe video-ul postat de guvernul muntenegrean 

de CD     HotNews.ro
Miercuri, 25 iulie 2018, 19:52 Actualitate | Politic


Dancila, in Muntenegru
Foto: Guvernul Romaniei
​Încă o gafă de proporții a premierului Viorica Dăncilă. Aflată la Podgorica, în Muntenegru, prim-ministrul a spus în timpul declarației de presă că se bucură să fie la Priștina, care însă este capitala Kosovo, stat nerecunoscut de România. Translatorul a corectat-o pe Dăncilă în timpul traducerii declarației, spunând numele corect al orașului. 

Declarațiile au fost transmise live pe pagina de Facebook a Guvernului, însă ulterior au fost șterse.  De asemenea, ele nu se regăsesc nici pe pagina oficială a Guvernului.

Adrian Dobre, fost purtător de cuvânt al PSD, a afirmat, miercuri, că premierul Viorica Dăncilă a făcut o "gafă serioasă de diplomaţie" în cadrul vizitei în Muntenegru, prin încurcarea capitalei Podgorica cu cea a Kosovo - Priştina. Potrivit lui Dobre, premierul Dăncilă ar trebui să facă o analiză amănunţită a consilierilor cu care a fost pregătit dosarul acestei vizite, potrivit Agerpres.


Imagini realitatea.net

Totodată, pe site-ul Guvernului din Munenegru, în momentul în care Dăncilă spune Priștina, sunetul este tăiat (minutul 6:03).




















15615 vizualizari

  • +43 (45 voturi)    
    Dumnezeule (Miercuri, 25 iulie 2018, 19:57)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Proasta, inculta, agramata, sluga, incompetenta... Cum de s-au adunat atâtea calitati in tzatza asta de mahala?
    • +13 (13 voturi)    
      numai (Joi, 26 iulie 2018, 7:41)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      dragnea ne poate raspunde, ca doar stie cat de docila este vasilica.
      Atat de "docila" incat nu tine minte nici de la mana pan' la gura.
      Sa confunzi Podgorica cu Pristina te poate baga instant intr-un conflict diplomatic. Sper ca oficialii muntenegreni sa-si fi dat seama cat de tampita este biata fiinta bipeda cu numele de vasilica.
    • +11 (11 voturi)    
      Parlamentul European (Joi, 26 iulie 2018, 7:52)

      florinos [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Aceasta doamna a deținut două mandate succesive de deputat în Parlamentul European din partea PSD.
      Poate ca noi românii ar trebui sa fim mai atenți pe cine trimitem sa ne reprezinte in Europa.
      • +5 (5 voturi)    
        care noi? (Joi, 26 iulie 2018, 12:49)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui florinos

        poate electoratul din Videle?.. nici aia.. ca a pierdut alegerile pentru primarie cand a candidat la Videle.

        ca sa fie clar, nici mandatul din PE nu l-a castigat la alegeri. de fapt a fost a 3a pe lista si ceilalti doi candidati s-au retras pentru ca au castigat locuri in parlamentul de la Bucuresti.
    • +11 (11 voturi)    
      Hello, Pristina! (Joi, 26 iulie 2018, 9:54)

      fat.cat [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Io mi-s Viorica de la Budapesta, cel mai tare PM din (M)UE! Sa bem!
      P. S. Noi ne enervam, ea ne reprezinta in lume. E incurabila. Si inamovibila, se pare.
    • +3 (3 voturi)    
      Trebuie sa recunoastem .. (Joi, 26 iulie 2018, 14:36)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      ... ca nu poti lupta impotriva statului paralel decat daca ai langa tine niste oameni paraleli cu realitatea. Si cel mai paralel om este chiar drancila. Sau, cum mai este alintata: "duamna".
  • +34 (36 voturi)    
    Vai de capul nostru (Miercuri, 25 iulie 2018, 19:57)

    soringusar [utilizator]

    Rusine poporului roman.
    Sa accepti o persoana labila in aceasta functie si 2 cvas-infractori in conducerea parlamentului.
    Rusine , rusine , rusine !
  • +50 (54 voturi)    
    Ce parere (Miercuri, 25 iulie 2018, 20:02)

    soringusar [utilizator]

    Ce parere aveti de inundatii ?
    Datorita politicii intelepte a guvernului psd avem suficiente rezeve de apa pt irigatii...

    La vizita la Bucuresti a unui prim ministru din spatiul ex yugoslav a vrut sa plece la plimbare dupa ce s-a intonat 1 imn de stat.
  • +28 (30 voturi)    
    ... (Miercuri, 25 iulie 2018, 20:02)

    Bittick [utilizator]

    proasta asta ne face de ras peste tot in lume...
  • +14 (16 voturi)    
    Proasta, proasta, da-i de-a noastra ! (Miercuri, 25 iulie 2018, 20:03)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Conteaza ? Incepe tot cu P...
  • +16 (18 voturi)    
    nec plus ultra (Miercuri, 25 iulie 2018, 20:05)

    clencix [utilizator]

    Fără cuvinte,
    No comments,
    Proasta satului în capul statului (kmkz.ro)
    Are bunul simț să nu știe ce e ăla.
    • +9 (9 voturi)    
      hm... (Joi, 26 iulie 2018, 8:19)

      zgubilitix [utilizator] i-a raspuns lui clencix

      Am mai avut o proasta (alaturi de prostul) satului in capul statului acu' vreo 30 de ani. Cum se repeta istoria...
      • +2 (2 voturi)    
        Apa trece, pietrele rămân (Joi, 26 iulie 2018, 10:53)

        clencix [utilizator] i-a raspuns lui zgubilitix

        Ca un fir roșu, prostia trece prin decenii, secole, milenii. Meciul la zid continuă, c-așa-i în tenis.
  • +58 (60 voturi)    
    femeia asta... (Miercuri, 25 iulie 2018, 20:05)

    liviu_ [utilizator]

    o sa se bage in razboi din prostie!
    in alta tara era demisa pana acum de vreo 5 ori (impreuna du idiotu care a propus-o)
    • +21 (23 voturi)    
      Din pacate (Miercuri, 25 iulie 2018, 21:14)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      idiotii care au votat-o o vor acolo.
      Iar noi, idiotii care ii suportam, fara sa fim sustinuti nici macar de presedinte, trebuie sa ii vedem cum defileaza prin fata noastra, brat la brat cu prostia, ignoranta, hotia, nesimtirea si.... sunt multe, persiflandu-ne!
      Asta este.
      Ne meritam soarta daca lasam in piata mai multi oameni decat... dinti!
    • +8 (12 voturi)    
      esti votant pesede ? (Miercuri, 25 iulie 2018, 23:24)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Atunci esti garantat cretin sau escroc ! Mai mult nu a mai ramas de spus !
  • +57 (59 voturi)    
    dupa atatea gafe (Miercuri, 25 iulie 2018, 20:11)

    freerider [utilizator]

    un om cu bun simt s-ar cere singur afara
    • +27 (29 voturi)    
      ??? (Miercuri, 25 iulie 2018, 21:41)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui freerider

      "Bun simt" si orice legat de PSD nu au ce cauta in aceeasi fraza, decat daca fraza implica "nu exista/are bun simt".
    • +17 (19 voturi)    
      irecuperabilii (Miercuri, 25 iulie 2018, 23:27)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui freerider

      mai sunt inca romani care mai viseaza ca pot avea candva un dialog rational cu bolshevicii !
    • +21 (23 voturi)    
      un lucru e cert (Joi, 26 iulie 2018, 0:48)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui freerider

      Psd va exista inca 30 de ani inainte .In Romania 1 din 2 cetateni nici macar nu stiu ca exista alegeri parlamentare. Ei stiu ca Presedintele e cel mai tare si -i rupe pe toti .Neam de tolomaci
      • +3 (3 voturi)    
        Asa e, (Joi, 26 iulie 2018, 13:07)

        FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

        PSD va exista multa vreme, dar se va "retrage" peridic de la putere, asa cum a mai facut, in sensul ca-i va lasa pe altii sa fie nevoiti sa ia masuri nepopulare, ca ulterior sa revina si sa o ia de la capat cu populismele. Am scris "retrage" pentru ca vor pleca doar ca guvern, in parlament vor fi tot majoritari, iar in teritoriu... ce sa mai vorbim, acolo radacinile psd sint infipte adinc de tot, aia ramin in functii indiferent de cine e la Palatul Victoria.
      • 0 (0 voturi)    
        Asa este ! (Joi, 26 iulie 2018, 19:41)

        paulbutoi [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

        " Ei stiu ca presedintele e cel mai tare... "
        Probabil ca asa se explica de ce vreo 2,5 milioane de votanti anti PSD din 2014 nu au participat la vot in 2016 .
        Pentru ca nu stiu ca tara este condusa de Parlament , nu de Presedinte .
        Da' ar fi momentul sa-i ajutam sa afle !
    • +7 (7 voturi)    
      vasilica, (Joi, 26 iulie 2018, 7:43)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui freerider

      aceasta exprimara bipeda a neantului.
      La vidul din ea nu poti avea pretentii nici la bun simt.
  • +21 (23 voturi)    
    Doamne, cat de proasta poate fi ! (Miercuri, 25 iulie 2018, 20:14)

    KTerinca [utilizator]

    Dragneoooo, ia-ti muratura din fruntea Guvernului si lasa-ne !
    • +5 (5 voturi)    
      Sunteți răutăcioși! (Joi, 26 iulie 2018, 10:17)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      Vreți ca o proastă să aibă consilieri academicieni?Nu se poate.Consilierii Vioricăi Dăncilă sunt aleși pe măsura ei.
  • +52 (54 voturi)    
    mda!..e greu... (Miercuri, 25 iulie 2018, 20:16)

    exilatul [utilizator]

    mai ales cind esti o marioneta...de proasta calitate...
  • +56 (58 voturi)    
    ne -a facut de cacao (Miercuri, 25 iulie 2018, 20:24)

    Kosmos [utilizator]

    Cand femeia de servici ajunge prim ministru
  • +55 (57 voturi)    
    he-he (Miercuri, 25 iulie 2018, 20:35)

    anonimicus [utilizator]

    Ce mi-e Pristina, ce mi-e Podgorita.
    Ce mi-e Ierusalim, ce mi-e Tel Aviv.
    Ce mi-e Bucuresti, ce mi-e Videle.
    Ce mi-e Palatul Victoria, ce mi-e bucătăria de-acasă.
    • +31 (33 voturi)    
      Ce mi-e (Miercuri, 25 iulie 2018, 21:24)

      DT34 [utilizator] i-a raspuns lui anonimicus

      Ce mi-e proasta satului, ce mi-e proasta statului.
  • +38 (40 voturi)    
    daca esti prost de mic, cand esti mare numa' (Miercuri, 25 iulie 2018, 20:42)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    te joci.
  • +20 (28 voturi)    
    Food for thought (Miercuri, 25 iulie 2018, 20:56)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Care dintre cele doua guverne merita mai mare dispret? Cel al Romaniei care a sters filmuletele sau cel al Muntenegrului care a taiat sunetul?

    De la blonda de la drept nu am asteptari. Sunt chiar surprins ca nu a gafat mai grav.

    Totusi, daca Dracnev si Tradiceanu conduc statul, impreuna cu KJ in limita atributiilor fiecaruia, atunci daca socotim si blonda, rezulta 4 persoane intr-o "calatorie" de 3. Cred ca pana la urma s-a convins si ea ca este in plus.
  • +12 (14 voturi)    
    indicator intrare localitate (Miercuri, 25 iulie 2018, 21:21)

    JoeM [utilizator]

    nu mai fiti rai,
    D-na Veorica nu a vazut/citit corect indicatorul de la intrare in localitate .
  • +25 (27 voturi)    
    Luati-i proastei pasaportul! (Miercuri, 25 iulie 2018, 21:22)

    Klaus_ [utilizator]

    Sa ia cineva pasaportul proastei, ca asta ne face de rusine peste tot in lume. Toanta crede ca Iranul si Pakistanul sunt in UE, face “HeHe” cu Netanyahu, premierul Israelului, a uitat numele premierului estonian Juri Ratas, a dat sa plece in timpul intonarii imnului Croatiei, noroc ca a oprit-o premierul croat, dupa care toanta il intreaba intr-o engleza perfecta de Teleorman: “Make a photo?”. Femeia asta face cel putin o gafa de cate ori se intalneste cu cineva. Luati-i pasaportul si buletinul si nu o mai lasati in public. Sa mearga doar la Antena 3, ca tolomacii care se uita la ei oricum nu se prind cat e de proasta.
  • +16 (18 voturi)    
    Pavianul cu mantie loveste din nou .... (Miercuri, 25 iulie 2018, 21:30)

    KTerinca [utilizator]

    Era cu gandul la banana.
  • -20 (26 voturi)    
    Sa le luam pe rind! (Miercuri, 25 iulie 2018, 22:14)

    Sthelian [utilizator]

    1. Citi dintre cititori stiu statele in care s-a spart fosta Iugoslavie si capitalele lor?
    2. Aceeasi intrebare pentru statele fostei URSS si capitalele lor.
    (Si ca sa fiu onest, recunosc ca nici la 1, nici la 2 nu pot raspunde corect suta la suta.)
    3. O vizita in strainatate este pregatita si trebuie pregatita de consilieri intai, care apoi ii baga materia in cap celui ce va fi in fata. Materia este vasta si cuprinde: numele tarii (international, cum se pronunta in limba lor), capitala si orase importante, linia intai de sefi (presedinte, premier, ministri). Apoi "studii aprofundate" ce-i place si ce nu-i place interlocutorului/ lor, cresteri economice in ultimii ani, probleme, numele sotiei, al/ai copiilor... Si in mod normal indopatul e ascultat si corectat sa nu faca prostii.
    In cazul de fata consilierii nu si-au facut treaba.
    Iar doamna ar trebui sa-i dea afara, iar apoi sa se ceara ea afara. Pentru ca nu e la prima gafa de genul asta, deci e incapabila sa angajeze niste consilieri cum trebuie si risca sa aduca tara in niste conflicte diplomatice destul de neplacute.
    In plus, dupa aceste gafe nu vad ce prim-ministru ar avea curajul s-o mai invite.
    • +18 (20 voturi)    
      Probabil (Miercuri, 25 iulie 2018, 23:35)

      Steamy [utilizator] i-a raspuns lui Sthelian

      1. Cred că a fost consiliată și „îndopată” cu informații privind vizita și i s-a atras atenția să nu spună „Pristina” în loc de „Podgorica”. Numai că, în creierul de primată, informația nu a fost compilată corespunzător și a ieșit ce a a ieșit.

      2. Părerea mea este că atunci când a fost numită în funcție, Dragnea a propus-o pe ea fiind convins că președintele nu va fi de acord cu prima propunere urmând să facă o a doua propunere care nu putea fi refuzată. Dar KWJ, știind că Dragnea și-a demis doi prim miniștri, a acceptat propunerea fiind conștient că PSD se va arde cu pavianul în postura de PM. Rezultatele se văd acum. Guvernarea se erodează. Politic a fost o mișcare inteligentă a lui KWJ. Dar, din păcate, ne afectează zi de zi și afectează imaginea României pe unde se mai plimbă tanti. Mă mir că este atât de „săracă cu duhul” încât nu realizează cât de mare este pălăria de PM față de competențele (??) ei.
    • +17 (19 voturi)    
      eu cred ca consilierii au invatat-o (Miercuri, 25 iulie 2018, 23:38)

      MarianPConstantin [utilizator] i-a raspuns lui Sthelian

      eu cred ca consilierii au invatat-o, au ascultat-o, insa nu ai cu cine. Femeia asta este conceputa dintr-un material foarte foarte prost.
      • +4 (4 voturi)    
        poate nici consilierii nu mai (Joi, 26 iulie 2018, 10:32)

        CVL [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

        sunt ce au fost odata... Or fi pile de-ai unor influenti ai zilei.
    • +18 (20 voturi)    
      Cati dintre cititori is PM? (Miercuri, 25 iulie 2018, 23:47)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Sthelian

      Niciunul. Madam e PM si reprezinta tara, nu doar ca imagine, ci INTERESELE tarii. Pt asta trebuie sa fii destept, capabil, etc.....nu o bouleanca numita politic pt ca e sluga suprema. Aici Hamstaru a can dat-o in bara....dar nah, bine ca sunt si prosti destui care-I sustin. Iti dai seama ca pt vreo 3 milioane de romani asta is ca zeii cand apar pe la televizor.
    • +8 (8 voturi)    
      Intrebarea este gresita. (Joi, 26 iulie 2018, 5:59)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Sthelian

      Corect ar fi asa: "cati dintre cititorii HN daca ar fi in functi de PM ar face atatea greseli impardonabile?"

      Nici macar unul.

      Mai tineti minte cum il faceau idiotii pe Boc? "Sluga lui Basescu", "carpa lui Basescu" etc.

      Pai drancila voastra ce mai e? Acum ea e buna, ca vine da la si pentru borfasi. Bine, nici macar de sluga sau de carpa nu e buna.
    • +10 (10 voturi)    
      se le luam (Joi, 26 iulie 2018, 7:47)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Sthelian

      pe rand si in cazul tau.
      Esti prost. In toate randurile.
      vasilica ta are functie de prim ministru si o gramada de consilieri, dar e atat de proasta incat nu tine minte de la mana pan' la gura nici macar capitala tarii pe care o viziteaza in calitatea pe care o are, nu de turist. Daca e atat de tuta, sa se ceara afara.
    • +8 (8 voturi)    
      Stimate domn (Joi, 26 iulie 2018, 8:54)

      Multa PSD [utilizator] i-a raspuns lui Sthelian

      Recunosc: nu stiu capitalele tuturor fostelor state URSS, nici pe ce cele ale statelor fostei Yugoslavii, de fapt nici pe multe din cele ale statelor americane si incurc si acum statele balcice. Din acest punct de vedere sunt un ignorant.

      DAR: meseria mea este inginer IT, nu vreau sa devin PM (prim ministru, desi in cazul tarii noastre PM seamana mai mult cu altceva, nu post meridian) si NU AM CONSILIERI, nici macar pe unii platiti de la bugetul de stat!

      Am insa un avantaj: nu contribui cu un leu la plata incompetentei acestei PM.
    • +5 (5 voturi)    
      ce treaba are una cu alta? (Joi, 26 iulie 2018, 10:12)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Sthelian

      1. Doamna Dancila nu e orice muritor de rind, ci premierul Romaniei. Ca nu o duce capul se vede de la o posta, problema e ce cauta acolo. Teoretic premier ar trebui sa fie cineva cu capacitati intelectuale mult peste medie, cineva de talia unui CEO de multinationala, nu de proesor de lucru manual la Videle.
      2. Marea majoritate a oamenilor de rind, cind aterizeaza cu avionul intr-un oras, memoreaza numele orasului respectiv. OK, nu stiu care e capitala Muntenegrului, dar macar ma uit ce scrie pe aeroport, stiu in ce oras ma aflu.
      3. Si consilierii sunt de vina, asta e clar. Probabil sunt alesi tot dintre amante/amanti, neamuri sau lipitori de afise, de aici si calitatea consilierii. Dar din citi premieri a avut Romania pina acum, eu n-am mai auzit vrunul sa nu stie in ce oras se afla, si ma indoiesc ca aveau consilieri mult mai buni.
  • +17 (19 voturi)    
    Ma intreb (Miercuri, 25 iulie 2018, 22:31)

    cicci [utilizator]

    In mod normal, prim-ministrul este omul crl mai capabil, impozant, etc dintr-un partid/coalitie. Si atunci vine intrebarea: cum se simte orice psd-ist cu intelectul putin peste genunchiul broastei, cand o vede pe redusa asta? Ma refer la membrii de partid de rand, nu infractorii. Nu sunt, totusi, putin indignati?
  • +16 (18 voturi)    
    Precum-i Vasilica nu-i nici una,o varza ce ne..... (Miercuri, 25 iulie 2018, 22:36)

    Plagarus [utilizator]

    .....acreste des si rusinos.
    Asa PM ,asa si " guvernarea "
  • +20 (22 voturi)    
    Esti prastie (Miercuri, 25 iulie 2018, 22:37)

    Anonym [utilizator]

    Ca sa rimeze un pic cu Pristina

    1) Nu o trimiteti in tarile baltice ca face prapad pe acolo, va confunda tari, capitale, popoare etc

    2) Nu e ingrijorator ca a confundat capitalele cat fata si vocea de tampa cu care ne reprezinta. Privit cu atentie!

    3) Sper ca acest monument de prostie sa fie cea mai mare greseala a lui Dragnea pt ca pana si prostii acestei tari isi dau seama cat de groasa e treaba cand si ei realizeaza ca sunt mai destepti decat PM-ul Romaniei
  • +16 (18 voturi)    
    Este o parvenita de toată jena (Miercuri, 25 iulie 2018, 22:42)

    FreakaThe-jmirghel [utilizator]

    Vai și amar de diliormănimea sa Vasilina Veorica Drăcilă
  • +25 (27 voturi)    
    Bai dar unde-s trolii sa o laude? (Miercuri, 25 iulie 2018, 23:21)

    Dalinar [utilizator]

    Asistat, Mazeta? Hai ca asta va reprezinta cu demnitate.
    • +6 (6 voturi)    
      e unul (Joi, 26 iulie 2018, 7:51)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      mai sus, @Sthelica far' de frica. Cred ca i-a fost elev sau coleg la liceaul din Videle.
    • +2 (2 voturi)    
      Mazeta (Joi, 26 iulie 2018, 11:27)

      2016 [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      s-a dat la fund! Daca o apara pe inculta, singur recunoaste ca este de aceeasi teapa, nu mai trebuie noi sa afirmam asta! Tipic bolsevic: iese la rampa numai cand nu ii este afectata imaginea, acum tace malc, stie ca maimuta a facut-o lata de tot!
  • +14 (16 voturi)    
    Nerușinare (Joi, 26 iulie 2018, 2:34)

    Celbland [utilizator]

    Viorica nu are pic de rușine. După atât de multe gafe și după ce a dovedit că este complet idioată, trebuia să se ascundă, să nu mai apară în fața românilor.

    Mă întreb, cât de idioți sunt cei 3 milioane de români care au ales-o în fruntea statului? Sunt fericiți că-i reprezintă?
    • +11 (11 voturi)    
      E atat de proasta ... (Joi, 26 iulie 2018, 6:03)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Celbland

      ...ca nu-si da seama cat de proasta este. Sunt prosti si prosti. Unii, isi dau seama ca nu pot si stau acolo in banca lor. Asa trebuia sa faca si duamna, sa stea linistita in parlamentul european, nimeni nu stia de ea, nimeni nu o auzea etc. Nu nene, ea a vrut sa-i faca sefului pe plac, ca daca partidul o cere, ea se sacrifica si .. rezultatul este cel pe care il vedem.

      Putea sa se uite si ea pe net inainte de intalnirile astea, de curiozitate macar, sa vada ce si cum, cateva detalii de cultura generala despre tarile respective. Nimic, lemn gaunos.
      • +3 (3 voturi)    
        Draga colega, (Joi, 26 iulie 2018, 11:32)

        2016 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        pai tocmai asta-i realitatea despre prosti! Nu-si dau seama ca sunt prosti! Daca un prost si-ar da seama ca este prost, ar trece in tabara cealalta, a acelora care-si dau seama pe ce lume traiesc!
        Maimuta noastra PM, habare nu are pe ce lume traieste, precum si cei mai multi votanti PSD! Nu-i blamez, doar ii compatimesc, insa "balastul" creat de perioada comunista nu are cum sa dispara asa usor! Trebuie sa mai curga multa apa in Dambovita, ca sa se spele creierele imbacsite cu dogma bolsevica!
  • +8 (8 voturi)    
    Dictatorul Liv Jong Unu (Joi, 26 iulie 2018, 8:00)

    Rescator [utilizator]

    rade pe sub mustața zicand :v-am facut-o și pe asta.
    V-am dat un PM pe cinste,nu-mi iese din cuvant.
    Dragul nostru Dictator nu o mai trimite mai departe de Videle,ne trezim dracu cu un razboi din prostie
    endemica.Daca iți place atat de mult poți sa o iei
    acasa.
  • +7 (7 voturi)    
    pana cand? (Joi, 26 iulie 2018, 8:17)

    zgubilitix [utilizator]

    Si din nou, si din nou, dar pana cand? A, da, pana ii ia locul amantu' lu' Udrea, care a declarat de curand ca se viseaza Prim-Ministru...
  • +7 (7 voturi)    
    pana si Ceausescu era mai elocvent (Joi, 26 iulie 2018, 9:14)

    qwerasdf [utilizator]

    si mai cult decat asta
  • +8 (8 voturi)    
    mult mai grav (Joi, 26 iulie 2018, 9:17)

    Tritonul [utilizator]

    Este mult mai grav decat isi pot da seama neavenitii. Zeci de mii de muntenegreni s-au refugiat din Kosovo, pentru muntenegreni kosovarii sunt mama raului. Sa fie confundati cu kosovarii este jignirea suprema. Plus ca Romania nu a recunocut Kosovo. Dancila ar trebui sa aiba cel putin dosar penal pentru neglijenta in serviciu pentru aceasta gafa impardonabila pe care muntenegrenii nu o vor uita curand.
  • +8 (8 voturi)    
    pana cand?? (Joi, 26 iulie 2018, 10:15)

    CVL [utilizator]

    chiar nu intelegi ca ne faci de ras peste tot in lume? Duduie, intoarce-te la borcanele cu muraturi si lasa functia asta. Nu poti sa faci fata si din pacate intelege odata ca Romania are de suferit din cauza incompetentei dumitale.
    • +4 (4 voturi)    
      Ca sa renunti (Joi, 26 iulie 2018, 11:38)

      2016 [utilizator] i-a raspuns lui CVL

      la o functie pe care nu o meriti, ai nevoie de caracter si demnitate. Insa maimuta PM nu are asa ceva! Daca le-ar fi avut, nu ar fi acceptat functia de PM, insa obedienta fata de sultanul Dragnea este cu mult mai importanta! Acum, ea se sacrifica pentru PSD, luand in freza atacurile din toate partile, ca raspuns la prostiile ei! Bine ca nu are doctorat precum alti pesedisti "geniali"!
  • +5 (5 voturi)    
    ... (Joi, 26 iulie 2018, 12:34)

    John.Doe [utilizator]

    Nu ii destul ca ii proasta, dar si staff-ul ei ii la fel de prost. Ok, poate nu stii toate capitalele ca nu esti olimpic la geografie politica, dar inainte de o vizita oficiala in alta tara, incepi sa te documentezi, iti faci temele cateva ore pe zii timp de cateva zile sa fi sigur ca ai acoperit tot. Daca stii ca ai memoria varza, iti notezi niste cuvinte cheie pe o hartie si tragi cu ochiul pe ea cand discursul tau ajunge in zonele cu ceata.
    Asta imi spune ca Dancila nu are respect pentru ea in primul rand, sa nu mai vorbim de natie. "Aaaa, am facut inca o gafa, asta este, omul mai greseste." Pentru Dancila asta ii normalitatea, ea ii vede anormalii pe oamenii care tind spre perfectie, spre evolutie personala si profesionala. Bine ca nu a devenit inginer in constructii, va dati seama ce pod era in stare sa faca?
    Cum dracu se mandresc romanii in lume ca sunt oameni destepti cand liderii natiunii sunt analfabeti functionali.
  • +2 (2 voturi)    
    Minoritatile (Joi, 26 iulie 2018, 15:14)

    Captain Obvious [utilizator]

    In special
    Adnagi Slavoliub - Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Serbia
    Ce au de zis de asta, ca au votat cot la cot cu PSD. Sunt OK cu Kosovo ?