Dragnea, despre protestul diasporei: Să se facă încă un miting; poate mai facem şi noi

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 24 iulie 2018, 19:49 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Facebook
Preşedintele Camerei Deputaţilor, Liviu Dragnea, a declarat marţi că nu a discutat cu primarul Capitalei, Gabriela Firea, pentru a permite organizarea, pe 10 august, în Piaţa Victoriei, a protestului românilor din diaspora, subliniind că PSD a făcut un miting acolo şi poate mai face, scrie Agerpres.

Întrebat dacă, în privinţa mitingului din 10 august, a avut o discuţie cu Firea pentru a permite această manifestaţie, Liviu Dragnea a negat.

"Nu, dar de ce să discut eu? Noi nu am avut miting acolo? Să se facă încă un miting. Poate mai facem şi noi", a afirmat Dragnea.

Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, a aprobat solicitarea Federaţiei Românilor de Pretutindeni de a organiza o manifestaţie de protest în Piaţa Victoriei, pe 10 august, la care sunt anunţate să participe un milion de persoane, a informat luni Primăria Capitalei.


Citeste mai multe despre   
















1980 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    bai tractoristule (Marţi, 24 iulie 2018, 19:55)

    optiunea-2 [utilizator]

    du'te dreaku de ghertoi analfabet hot...
    sa te duci in puscarie cit mai repede si sa stai cit mai mult...
    • +3 (5 voturi)    
      Sti care o sa fie (Marţi, 24 iulie 2018, 22:05)

      vasile-roaita [utilizator] i-a raspuns lui optiunea-2

      Formatia de muzica preferata a lui Dragnea la Jilava? Formatia The Brelle.
      • 0 (2 voturi)    
        sti(i) un banc bun? (Miercuri, 25 iulie 2018, 9:47)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui vasile-roaita

        scrie-l in limba romana si o sa radem si noi..
  • +13 (13 voturi)    
    :)))) (Marţi, 24 iulie 2018, 19:56)

    Soljenitin [utilizator]

    Mai faceti, livache, mai faceti.
    Desi, greu sa mai strangeti inca 200000 de betivi stirbi, prapaditi, oameni santajati, samd.
    • +7 (7 voturi)    
      greu nu este, dar ii costa.. (Miercuri, 25 iulie 2018, 9:47)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      2-3 mitinguri si contra-mitinguri si le golim rezervele de cash. isi vor plati manifestantii cu nuci de cocos din Costa Rica. noi cu Soros ne-am scos.. ca e miliardar ;)
  • +10 (10 voturi)    
    Dragul nostru drag Liv Jong Unu, (Marţi, 24 iulie 2018, 20:04)

    Rescator [utilizator]

    Mitingul vostru se poate numi ca cel al hoților,
    borfașilor și intelopilor din nomenclatura superbogata
    din șpagi și șmenuri a Mafiei Roșii.Amaraștenii pe
    care ii aduceți cu arcanul fac parte,din cauza voastra,din cei 38% cetațeni romani aflați sub pragul
    saraciei.Se ințelege burghezule roșu!?
  • +11 (11 voturi)    
    De-abia (Marţi, 24 iulie 2018, 20:04)

    mitg [utilizator]

    Ai urnit data trecuta niste zeci de mii de oropsiti adusi din tara.

    Nu mai organizezi nimic, ca imparatul e gol.
  • +4 (4 voturi)    
    ffoarte bine .. (Marţi, 24 iulie 2018, 20:11)

    sareta [utilizator]

    Nemaipomenit sa faceti si voi un miting si sa mai promiteti inca 100 (una suta lei) sa vedeti ce iese !
  • +7 (7 voturi)    
    Ar trebui sa facem pana ramane PSD fara bani! :) (Marţi, 24 iulie 2018, 20:20)

    liviul2006 [utilizator]

    Soros al nostru are bani... :)))
  • +4 (4 voturi)    
    Daddy (Marţi, 24 iulie 2018, 20:25)

    JHolden [utilizator]

    inca mai are bani de investitii... in mituirea bugetarilor si 'mitinguri'.
  • +6 (6 voturi)    
    tovarase... (Marţi, 24 iulie 2018, 20:26)

    liviu_ [utilizator]

    ce ati facut voi nu a fost un miting...
    a fost o aberatii care I-ar fi facut si pe Ceausescu sau kim yong sa roseasca de rusine!
  • +5 (5 voturi)    
    Asta-i nesimit. Vrea musai... (Marţi, 24 iulie 2018, 20:32)

    stirilibere [utilizator]

    un razboi civil. Ceausescu sezonul II. Comunistii sezonul II. Securitatea sezonul II. Dezbinarea Romaniei ultimul sezon.
  • +1 (3 voturi)    
    Despre asta-i vorba gaspadin Dragnea... (Marţi, 24 iulie 2018, 20:39)

    stirilibere [utilizator]

    are volanul in mana si vom vedea de-acum numai rasaritul in fiecare zi. Pregatiti-va! Europa va fi la fel ca pana in anii 90' V & E. "Cancelarul german i-a primit marți pe șeful statului major rus, Valeri Gherasimov, și pe ministrul Afacerilor externe Serghei Lavrov". Din pacate Trump stie...
  • +7 (7 voturi)    
    Inca un miting PSD? Nu cred. (Marţi, 24 iulie 2018, 21:24)

    2087 [utilizator]

    Ultima oara au fost multi mintiti ca merg in excursie si au aterizat la parada ticalosiei lui Dragnea, in Bucuresti.

    Data viitoare nu cred ca mai merge asa. S-ar putea sa iasa maxim 90 de mii si atunci Dragnea va fi de rasul curcilor (deja e, dar se poate mai mult).
  • +5 (5 voturi)    
    borfasule, tu de dusmanesti cu toti, (Marţi, 24 iulie 2018, 21:51)

    yellowdog [utilizator]

    nu tu dialog, nu tu intelegere, tu necromanule deti adevarul suprem, pt tine nu exista dialog cu societatea
  • +6 (6 voturi)    
    Părerea (Marţi, 24 iulie 2018, 21:58)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Ale voastre seamănă mult cu ale PCR-ului. Doar că la mitingul psd participă doar hoti si canalii . E o mica diferenta, in diaspora sunt cei care au plecat pentru ca le-a fost greata de niste javre si ticalosi k voi.
  • +6 (6 voturi)    
    ''Poate mai facem si noi''... (Marţi, 24 iulie 2018, 22:40)

    scaraotchi [utilizator]

    Pai ati apucat sa spalati jegul de pe gulerul camasilor albe de la cel din 9 iunie, inainte sa va ganditi sa faceti altul...?