Dragnea vrea referendum pentru familia tradițională la sfârșitul lui septembrie, începutul lui octombrie: Trebuie să avem și o lege a parteneriatului civil. Am o rezervă cu adopția copiilor de către cupluri gay

de CD     HotNews.ro
Marţi, 24 iulie 2018, 15:37 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Hotnews
Liviu Dragnea a anunțat, marți, că referendumul pentru familia tradițională ar putea avea loc în această toamnă. 

„Eu cred că în prima săptămână a lunii septembrie trebuie să fie votul în Senat pentru inițiativă și referendumul poate fi organizat la sfârșitul lunii, pe 30 septembrie, sau în prima duminică din octombrie”, a spus liderul PSD. 

Cu toate că legea prevede ca referendumul de revizuire să fie organizat în ultima duminică a perioadei de 30 de zile de la aprobarea inițiativei , Dragnea a susținut că „nu e obligatoriu să fie duminică, nu e obligatoriu să fie o zi”. 

Șeful PSD a susținut, totodată, că trebuie reglementat și parteneriatul civil. 

„Sper să se finalizeze discuțiile cu cei implicați în subiect, pentru ca la începutul lui septembrie să construim și să se clarifice multe lucruri în parteneriatul civil. Susțin în continuare că trebuie să avem o astfel de lege. Nu am fost și nu voi fi niciodată intolerant. Trebuie să clarificăm noțiunea de familie, dar și parteneriatul civil pentru că orice român trebuie să aibă posibilitate să trăiască cum vrea, fără să deranjeze pe altcineval”, a spus el. 

Întrebat despre posibilitatea cuplurilor gay, într-un parteneriat civil, de a adopta copii, Dragnea a răspuns: „Am o rezervă aici”.

















5623 vizualizari

  • +32 (42 voturi)    
    si pe asta... (Marţi, 24 iulie 2018, 15:42)

    liviu_ [utilizator]

    tot peste 10 ani o sa-l impementezi?
    mai mult... cum o sa implementezi acest referendum si o sa IGNORI referendumul cu 300 porlamentari?!
    nici macar dormamu de la CCR nu te poate scapa de asta!
    • +28 (56 voturi)    
      Dragnea urmareste sustinerea prostimii (Marţi, 24 iulie 2018, 16:21)

      2087 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      fundamentaliste religioase.

      Sa nu uitam ca aceasta "Coalitie pentru familie" e un front religios cu scopul de a spori puterea BOR, o organizatie profund corupta, lacoma si ticaloasa, care nu se mai satura de bani de la stat.
      • -11 (21 voturi)    
        . (Marţi, 24 iulie 2018, 16:26)

        Moarte iranului [utilizator] i-a raspuns lui 2087

        Rusii, bag-o si pe aia cu rusii.
        • +8 (8 voturi)    
          Rusii n-au treaba, (Miercuri, 25 iulie 2018, 8:50)

          2087 [utilizator] i-a raspuns lui Moarte iranului

          fundamentalistii romani sunt suficient de periculosi pentru societate, pot duce la introducerea unor politici religioase fanatice sau inapoiate.

          Nu vrem sa devenim Iranul.
        • +5 (5 voturi)    
          @Ruskisupermegatroll (Miercuri, 25 iulie 2018, 10:06)

          adrian_rolland [utilizator] i-a raspuns lui Moarte iranului

          Este cunoscuta buna relatie de "pretenie" intre cele doua organizatii religioase in Romania si Rusia. btw.. prafericitu' lor este un cunoscut colaborator al KGB-ului..

          "Omul ăsta nu a coborât din cer, nu a venit din rai și nu este mesagerul lui Isus Hristos. Este cunoscut ca mitropolitul rus al tutunului. Din 1996, el a exportat țigări fără accize de 14 miliarde de dolari. De atâția bani – 14 miliarde de dolari, a vândut acest șmecher, și de 4 miliarde de dolari – vin pentru nevoile bisericii.

          Și încă mai are tupeul ca în prezența președintelui să vorbească despre „adevăr”? Are avion privat. Ceasul lui costă 30.000. Cine e el? Ăsta nu e preot ortodox, e agentul Mihailov – agent al KGB-ului sovietic. Iar acest agent KGB vine și ne povestește nouă ce este adevărul și ce nu este? Nu se poate așa ceva."

          — a spus vicepremierul Bulgariei Valeri Simeonov la televiziunea publică, la oră de maximă audiență, cu ocazia vizitei patriarhului Chiril al Moscovei în Bulgaria.

          sursa: https://a1.ro/news/extern/incredibila-avere-a-patriarhului-rus-din-vanzarea-de-tutun-si-alcool-nu-a-venit-din-rai-si-nu-este-mesagerul-lui-iisus-hristos-id743370.html
      • +7 (9 voturi)    
        zice ca ei si face ca el (Marţi, 24 iulie 2018, 16:44)

        moka [utilizator] i-a raspuns lui 2087

        ii foloseste cu maxima eficienta pentru castigarea de voturi.
        Asa cum ii foloseste pe toti cei care semneaza pentru el.
      • +9 (11 voturi)    
        evident... (Marţi, 24 iulie 2018, 17:26)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui 2087

        psd lucreaza bine cu biserica si coalitia vietii pentru ca ambele sunt aproape identige: grupuri mafioate organizate care urmaresc stoarcerea fraierilor de bani!
      • -5 (23 voturi)    
        Invata sa fi tolerant (Marţi, 24 iulie 2018, 17:56)

        Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui 2087

        Democratia inseamna puterea votului. Pana un alta Coalitia Pentru Familie a strans 3 milioane de semnaturi in favoarea modificarii definirii constitutionale a familei. E cea mai mare initiativa civica din istoria Romaniei si una in cele mai mari initiative civice din lume. Invata sa respecti opiniile celolrlati fara pusee de isterie inchizitoriala
        • +3 (5 voturi)    
          Eu? Inchizitie? (Miercuri, 25 iulie 2018, 8:52)

          2087 [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

          Eu nu sunt fanaticul religios manipulat de BOR care e speriat ca se dizolva institutia casatoriei, numai ei sunt suficient de prosti sa creada asta.

          Si nu, nu am ce sa respect, oamenii astia sunt demni de evul mediu.

          Restul romanilor se casatoresc si isi vad de vietile lor fara sa incerce sa umple Constitutia de tampenii care nu isi au locul.

          Nu ataca nimeni institutia casatoriei, dar asta nu-i impiedica pe fanaticii de la CpF sa sustina ca e atacata pentru a castiga pe plan politic.
        • 0 (4 voturi)    
          asha e, dar... (Miercuri, 25 iulie 2018, 10:13)

          bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

          Tot prin vot democratic a fost ales si Putin, si Erdogan, pina si Hitler...

          Democratia in sine nu e neaparat ceva functional atit timp cit poporul e manipulat. Si la initiativa asta manipularea e cit casa de mare. Nu exista nici un pericol azi sa se dea o lege care sa legalizeze casatoriile gay. Poporul roman mai are foarte mult pina sa ajunga la nivelul de toleranta care sa permita asha ceva. Si atunci? De unde urgenta? De ce trebuie neaparat acum scris in constitutie ca familia trebuie sa fie traditionala (nu mai zic de aberatiile din definitie)? Totul e o fumigena care sa distraga atentia de la dezastrul ciumei rosii. Exact cum V Orban se lupta cu Soros, exact cum Erdogan se lupta cu Gulen, asha si Dragnea, dupa ce nu se mai poate lupta cu Basescu, Johannis, Kovesi si statul paralel, pregateste alt dusman de care sa ne scape partidul, casatoriile gay.
        • +3 (5 voturi)    
          dragnea vrea sa foloseasca politic referendumul (Miercuri, 25 iulie 2018, 10:15)

          Andrei453530 [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

          atat. Nu-l intereseaza nici familia nici copiii... Il intereseaza doar sa foloseasca in scop politic acest subiect. De 2 ani de zile ii tot tine calzi pe cei mai conservatori din societate, cu promisiunea ca "in 2-3 luni" organizeaza referendumul. Nici copiii nu mai cred in bunele lui intentii
          • 0 (0 voturi)    
            Solutia ? (Sâmbătă, 28 iulie 2018, 12:01)

            Wn [utilizator] i-a raspuns lui Andrei453530

            Să nu ne prezenăm la acest referendum. Să nu le facem jocul.
      • +5 (19 voturi)    
        Referendum (Marţi, 24 iulie 2018, 18:37)

        DrPepper [utilizator] i-a raspuns lui 2087

        Doar de ciuda as vota impotriva. Ba chair as vota pentru legalizarea casatoriilor gay, asa ca sa "io tragem" la daddy
        • +4 (4 voturi)    
          Nu se legalizeaza casatoriile gay in Romania, (Miercuri, 25 iulie 2018, 8:57)

          2087 [utilizator] i-a raspuns lui DrPepper

          sub nicio forma, spre bine sau spre rau, depinde de cum privesti.

          Romania e o tara foarte conservatoare, suntem foarte departe de occident, practic in Orientul Mijlociu dpdv al conservatorismului.

          Totusi, mi-ar fi placut sa vad cum parada Pride intra peste PSDisti pe 9 iunie sa mai invioreze un pic atmosfera, cu muzica si dans. Erau toti imbracati in alb si aratau ca fascistii lui Mussolini.
      • -2 (2 voturi)    
        Dragnea (Miercuri, 25 iulie 2018, 9:59)

        Tescovin [utilizator] i-a raspuns lui 2087

        E enervant și frustrant că am ajuns ca o procedură democratică legală și legitimă să depindă de bunăvoința lui Dragnea. Referendumul trebuia deja să aibă loc demult, dar Dragnea încearcă să-l folosească ca monedă de schimb.
        Ce atâta vorbărie - să vină odată referendumul, și fiecare să voteze cum îl lasă inima și mintea. Un vot face cât mii de comentarii pro sau contra pe forumuri.
    • +9 (13 voturi)    
      . (Marţi, 24 iulie 2018, 17:28)

      Ingwar [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      corect, mai intii CCR tre sa puna in actiune rezultatul cu cei 300 de parlamentari si apoi mai vedem de ce fel de referendumuri are nevoe tara
  • +25 (29 voturi)    
    JUSTITIE! (Marţi, 24 iulie 2018, 15:45)

    sim18 [utilizator]

    Dar pentru justitie cand?
    • +10 (12 voturi)    
      stai asa ca (Marţi, 24 iulie 2018, 17:50)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui sim18

      poate la sfarsit de septembrie, inceput de octombrie, avem vreo condamnare definitiva. Cu executare.
  • +48 (60 voturi)    
    Si eu am o rezerva (Marţi, 24 iulie 2018, 15:46)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Fata de cei care deplâng soarta copiilor adoptati, dar fura din fondurile alocate copiilor pentru ca sa alimenteze pusculita gruparii infractionale numite PSD.
    • +32 (36 voturi)    
      Dragnev este inculpatul (Marţi, 24 iulie 2018, 16:03)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      care a folosit fondurile destinate asistentei sociale a copiilor orfani si saraci ca sa plateasca secretare la PSD Teleorman. Acum face pe nevinovatul si pretinde ca lupta pentru drepturile copiilor. O persoana cu tupeu porcesc care nu are nici un fel de moralitate. Conduce PSD si PSD se lasa condus de un asa individ josnic.Asa este tot pesedeul care de 2 ani se ocupa numai cum sa scape hotii cei care au furat banii copiilor de aplicarea legii. Josnic PSD.
    • +6 (8 voturi)    
      Prestidigitatie de 2 bani (Marţi, 24 iulie 2018, 16:52)

      contributor.bis [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Tot nu scapi, Daddy ! Orice ai face, va veni si vremea ta !
      Vrem referendum pentru recuperarea extinsa a averilor furate României fara spitale, fara scoli, fara infrastructura...
  • +33 (41 voturi)    
    alba, neagra (Marţi, 24 iulie 2018, 15:50)

    I [utilizator]

    cand vrei sa distragi atentia de la furturile pe care le-ai comis, vii cu subiecte controversate, care imparte opinia publica: religie, gay, educatie sexuala.
  • -15 (47 voturi)    
    pai (Marţi, 24 iulie 2018, 16:02)

    hamham [utilizator]

    cuvantul gay este unul discriminatoriu fiindca face o separare intre cei gay si nongay. de fapt si cuvintele barbat si femeie sunt discriminatorii fiindca fac separarea pe sexe.
    asa ca propun ca parteneriatul civil sa presupuna uniunea dintre doua entitati, din care cel putin una sa fie vie.
    parerea mea.
    • +1 (11 voturi)    
      esti bine? (Marţi, 24 iulie 2018, 16:32)

      Ion-i_pozitivi [utilizator] i-a raspuns lui hamham

      ai consumat ceva?
  • +23 (29 voturi)    
    Da (Marţi, 24 iulie 2018, 16:11)

    mitg [utilizator]

    Cred ca dragnea ar putea sa adopte chiar el copii, ca la proprietatea sa de 6000 mp, are loc sa-i creasca.
    • +14 (18 voturi)    
      Mentiune: (Marţi, 24 iulie 2018, 16:22)

      Martinezu [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      6000 de mp construiti!
    • +3 (7 voturi)    
      Nu vrea (Marţi, 24 iulie 2018, 19:41)

      vasile-roaita [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Nu vrea aia a lui. ca doar n-o sa stea sa creasca copii. Ea vrea ceasuri bengoase elvetiene, diamante, goldeanu, fitze si altele de genul asta. Si asta din banii furati de la copiii amariti.
  • +19 (25 voturi)    
    Si eu am o rezerva (Marţi, 24 iulie 2018, 16:11)

    Cetatean_din_diaspora [utilizator]

    legata de faptul ca tu vei mai conta dupa 10 August. Mai ai 17 zile, fa pronosticuri doar pentru perioada asta.
  • +20 (28 voturi)    
    nu trebuie sa fie o zi (Marţi, 24 iulie 2018, 16:15)

    loveparade [utilizator]

    dupa Dragnea referendumul se poate face si noaptea, ca hotii
  • +22 (30 voturi)    
    momentul potrivit pentru referendum... (Marţi, 24 iulie 2018, 16:17)

    taro [utilizator]

    pe langa intrebarea cu familia trebuie adaugata si intrebarea cu penali in functii publice...
  • +23 (29 voturi)    
    eu am o rezerva (Marţi, 24 iulie 2018, 16:20)

    liviu_ [utilizator]

    cu partidele pline de corupti in fruntea anumitor tari!
    • +3 (5 voturi)    
      si eu am o rezerva (Marţi, 24 iulie 2018, 17:54)

      CinevaAltcineva [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Si cu un anume DracNea! dar na...ce sa-i faci. Viata-i trista, mai ales pe plaiurile mioritice.
  • +5 (7 voturi)    
    dragutu' de el (Marţi, 24 iulie 2018, 16:28)

    lula [utilizator]

    cum isi face el planuri pe termen lung!

    asa-i de sigur ca nu ajunge la racorica mai devreme de spetembrie?

    bine...si eu...aberez: vrabia malai viseaza!!!
  • +4 (8 voturi)    
    acest (Marţi, 24 iulie 2018, 16:48)

    asspeeda [utilizator]

    acest mizerabil care are o tiitoare vrea referendum pe familie traditionala!! sa nu mai zic de tariceanu!!
    ce spune prea -norocosul si prea- neanchetatul sef(turnator la secu) al bor?
    • 0 (2 voturi)    
      asat n-ar fi nimic! (Miercuri, 25 iulie 2018, 10:41)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui asspeeda

      Faptul ca Daddy are concubina n-ar fi mare lucru, necazul este este ca tziitoarea (ca sa ne exprimam delicat fata de cea care este de fapt kurva penalului) este cu 30 de ani mai tanara, deci ar putea sa ii fie nepoata, nu doar fiica!
      • +1 (3 voturi)    
        pai (Miercuri, 25 iulie 2018, 11:55)

        hamham [utilizator] i-a raspuns lui complet_retard

        pai de ce necaz ? necazul nu e cand femeia e mai tanara. ci cand e mai batrana. cu vreo 30 de ani.
        sunt multi care si-ar schimba babuta cu o tinerica simpatica ,majora, si vesela la toate cele. parerea mea.
        strugurii sunt acri.
  • +5 (7 voturi)    
    ok, dar cand noi vom avea "fam. traditionala", (Marţi, 24 iulie 2018, 16:48)

    natbl73 [utilizator]

    presupun ca vom respecta si familiile traditonale ale altor culturi
    chiar daca barbatul are 7 neveste....din care 2 sunt de fapt camile...
  • +2 (4 voturi)    
    parteneriatul civil este okay (Marţi, 24 iulie 2018, 17:00)

    Razvan_M [utilizator]

    Nu stiam ca nu este inca legiferat si reglementat, dar cred ca exista un acord general in Romania in privinta asta.
  • +6 (8 voturi)    
    Mi_ar fi rușine să vorbesc de familie (Marţi, 24 iulie 2018, 17:03)

    nick24 [utilizator]

    și-a lăsat soția și stă cu cineva tără acte care i-ar putea fi nepoată.
    • +2 (4 voturi)    
      PENTU EI NU SE PUNE! (Miercuri, 25 iulie 2018, 10:42)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui nick24

      Dar tu nu ai priceput ca toate reglemnatrile si legile sunt valabile doar pentru "prostie", dumnealor nu li se aplica!
  • +5 (7 voturi)    
    De cate ori vad pe HN figura (Marţi, 24 iulie 2018, 17:05)

    Rescator [utilizator]

    Dictatorului primitiv Liv Jong Unu ma apuca toți
    dracii.Nu se mai poate sa fim calariți și umiliți zilnic de ipochimeni lipsiți de moralitate si bun simț ,așa cum sunt Dictatorul Roșu,Gargamel Beria,Ciordache,
    Pricolicea,Șerban Porcalan,Cap de Pluta,Tradiceanu,
    Volguța,Firuța și restul Mafiei Roșii.
  • -6 (14 voturi)    
    Fereasca Dumnezeu (Marţi, 24 iulie 2018, 17:08)

    Melinte [utilizator]

    Sper sa nu avem in ro asemenea specimene care sa se sarute pe strada si sa mai adopte si copii
    • -2 (2 voturi)    
      N-o sa avem (Miercuri, 25 iulie 2018, 11:51)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Melinte

      avem doar o minoritate guraliva si indecenta, spalata complet pe creier , dezaxata si ratacita.
      lasa-i sa zbiere, oricum nu se pot inmulti orice-ar face.
  • +3 (5 voturi)    
    Ar trebui sa fie ultimul...... (Marţi, 24 iulie 2018, 17:12)

    Costello [utilizator]

    .... care sa vorbeasca de familia traditionala. El nu a fost in stare sa si-o pastreze. Sa-I fie rusine! Dar numai pentru asta?.... Cate rusini mai duce in spate!
  • -7 (11 voturi)    
    o initiativa buna (Marţi, 24 iulie 2018, 17:15)

    cugetatorul [utilizator]

    o initiativa buna a lui Dragnea, cred ca e important
    sa vedem pozitia cetatenilor tarii in aceasta privinta
  • +4 (6 voturi)    
    aiurea, vorbeste lumea (Marţi, 24 iulie 2018, 17:17)

    validima [utilizator]

    Cuuum?

    care un santaj cu mase de oameni fata de ce va sa vina la recurs si la promulgarea legilor justitiei? Hai, domne, fiti seriosi!

    care e acelasi miting care pina la urma n-a mai fost pentru drepturile familiei ci pentru onoarea famigliei?
  • +5 (9 voturi)    
    da' restu' problemelor ?! (Marţi, 24 iulie 2018, 17:20)

    ics_11 [utilizator]

    dar cu restul problemelor nerezolvate cum ramane ?!
    - tva-ul trebuia sa fie 18% de la 01.01.2018
    - angajarea fictiva la stat este nepedepsita
    - problema statului paralel, adica acordul pe care l-a incheiat cu SRI
    - sutele de km de autostrada promise
    - gaura de10 miliarde de lei lasata de Ciolos
    - banii de la casele lui Johannis
    - abuzurile lui Johannis si suspendarea sa
    - presiunea exercitata de presedinta Inaltei Curti de Casatie si Justitie asupra judecatorilor
    - Tariceanu candidat din partea PSD
    - Belina si TelDrum
    - mutarea ambasadei la Jerusalim
    Pe astea cand le rezolva ?!
  • +5 (7 voturi)    
    . (Marţi, 24 iulie 2018, 17:26)

    Ingwar [utilizator]

    penalul asta a furat tara timp de 30 de ani, fiind recidivista inca mai sta sa apese pe butoane ?
  • +5 (7 voturi)    
    Bombonica cea traditionala de pe coliva ? (Marţi, 24 iulie 2018, 17:31)

    Plagarus [utilizator]

    DLN mai aproape de puscarie decat de referendum !!!!!
  • +6 (8 voturi)    
    asta (Marţi, 24 iulie 2018, 17:58)

    nahir [utilizator]

    cred ca nu mai are ce face p-acasa. Asa cum repeta Gagamita Dandanache "trasurica tronca, tronca, clopoteii clinca, clinca", asa si el reia tema referendumului pentru orice, numai puscarie sa nu faca. Nu-i mai vine mintea la cap nici cu un pumn de pastile albastre.
  • +4 (6 voturi)    
    Dictatorul primitiv Liv Jong Unu (Marţi, 24 iulie 2018, 18:07)

    Rescator [utilizator]

    arunca zilnic petarde fumigene,doar doar va uita lumea ca este un infractor de drept comun.
    PSD/PCR se da partid de stanga și aparator al saracilor,dar este condus de o burghezie roșie
    superbogata din furat,in fruntea careia sta chiar
    Dictatorul(are domeniul din Alexandria,proprietațile
    din Brazilia,Belina ,Hoteluri,alte averi și marafeturi
    din lefurile lui de bugetar).Un ipocrit lacom!
  • +4 (6 voturi)    
    OH . (Marţi, 24 iulie 2018, 18:10)

    letsoc [utilizator]

    Dragnea in fruntea statului paralel creat de el , impreuna cu altii asemanatori lui au credinta ca perioada
    ceausista a fost una exceptionala . Olteanul fiu de militian , cu privilegii , doreste reinstaurarea aclei epoci , dar un pic mai slefuita , bazandu-se pe turma ( foarte mare ) de < da - ne ceva > si < ne descurcam noi cumva >. Sa nu va mire ca o sa reuseasca . Avem lingai destui . Imi aduc aminte : < vreu sa mancam rosia romaneasca , domnule Rares , ca eu sunt baiat de la tara domnule Rares > . Mancati rosii romanesti fratilor stand pe marginea drumurilor de tara . Branza o mananca altii .
  • -3 (17 voturi)    
    Famila nucleara distrusa cu un scop (Marţi, 24 iulie 2018, 18:38)

    Mohammed [utilizator]

    La inceput, familia traditional Europeana includea bunici, stra-bunici, matusi, nasi, unchi, veri, etc.

    In ultimii 20 de ani ne-am concentrat pe 'familia nucleara' sau 'familia traditionala'. Acesta insasi este un atac asupra familiei naturale Europene. Un atac menit sa slabeasca coeziunea sociala care a tinut multe popoare - mai ales poporul Roman - puternice si capabile sa lupte imptoriva fortelor ce vor sa ne dezbine (cum au fost numeroasele invazii din trecut, astazi fiind subtile).

    Ceea ce vedeti acum este ultimul pas - distrugerea si familiei nucleare. Femei singure, barbati singuri, barbati cu barbati, femei cu femei, care cum apuca. Fara coeziune, fara ceea ce Aristotel numea 'philia' (dragostea pentru aproapele tau).

    Nu va lasati infulentati. Lutati impotriva acestor forte. Familia traditional romaneasca, asa cum am invatat-o noi - este ceea de ce Romania are nevoie.
  • +8 (14 voturi)    
    dragnea fura de la copii (Marţi, 24 iulie 2018, 18:58)

    qwerasdf [utilizator]

    dar, vezi doamne,... pretinde ca-l intereseaza soarta copiiilor

    il doare fix undeva! PSDistilor, familie traditionala e aia in care iti lasi 5 neveste? Familie traditionala e aia in care o iei pe una care e de varsta cu fie'ta?
  • +8 (12 voturi)    
    Sunt confuz (Marţi, 24 iulie 2018, 20:31)

    spysoby [utilizator]

    Cum e familia traditionala casatorit cu una cu 26 deani mai tinara si cinci casatorii sau divortat cu amanta mai tinara cu 30 de ani?
    • +2 (4 voturi)    
      nu-i nicio problema! (Miercuri, 25 iulie 2018, 10:48)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui spysoby

      Tu privesti gresit "domeniul de definitie" al functiei.

      Rationamentul nu este valabil, deoarece toate reglementarile si legile elaborate de Parlament, respectiv rezultatul referendumului, sunt valabile doar pentru noi, pentru prostieme, pentru "common people" sau pentru "PLATITORI", cum ne zic in deradere pedeseristii!

      Pentru ei, NU SE APLICA!

      Exemplul cel mai tare a fost dat de Rovana Plumb: baga taxa de mediul, pentu a combate poluarea, dar familia dumneaei isi inregistreaza masinile in Bulgaria, ca sa scape de taxa pe care a inventat-o!
  • +3 (5 voturi)    
    Sper ca in .... (Marţi, 24 iulie 2018, 21:04)

    astronaut [utilizator]

    septembrie sa nu mai fi la ''pupitru'', ci la ''brutarie'' desi s-ar putea sa te trecem Dunarea acum pe 10.08. !pana cand crezi ca mai tulburi ORDINEA PUBLICA CU ABERATIILE TALE , ''HAIDUCULE DE BALTA'' !
  • +4 (6 voturi)    
    Gogomanul umflat cu pompa (Marţi, 24 iulie 2018, 21:32)

    clencix [utilizator]

    Să se termine cu titlurile astea ""Dragnea vrea". Și ce dacă vrea? Deja se insuflă o idee de autocrat, care e hăt departe de nenea ăsta oarecare, cocoțat sus pe o claie de incapabili. Mulți. Dar vine vaca, paște iarba și nu mai rămâne nimic.
  • -12 (16 voturi)    
    Mare noroc avem cu domnu (Marţi, 24 iulie 2018, 21:37)

    asistat [utilizator]

    Dragnea si PSDeu! Felicitari pentru initiativa!
  • +1 (3 voturi)    
    Nu presedintele, nu PM (Miercuri, 25 iulie 2018, 9:12)

    ruskimushki [utilizator]

    ci taman seful camerei deputatilor, din intamplare si sef al partidului aflat vremelnic majoritar la guvernare, isi da cu parerea despre orice si despre nimic.
    Nu vrea sa vada cum arata sa te prabusesti cu o rabla de mig, atunci cand esti comandort si ai copii acasa, si aperi tara ta de atacurile golanilor din est intr-o rabla tot de la golani primita ?
  • +2 (4 voturi)    
    Si voiculescu vroia multe (Miercuri, 25 iulie 2018, 9:13)

    ruskimushki [utilizator]

    si-a petrecut multi ani meditand la altele...

    referendumul asta nu are nici o valoare, este o expresie dictatoriala, dixit motocicleanu.