Fostul senator PMP Bădulescu, care vineri spunea că rămâne independent, a trecut la ALDE

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 5 iulie 2018, 12:25 Actualitate | Politic


Dorin Badulescu
Foto: Hotnews
Senatorul Dorin Bădulescu, fost membru al grupului parlamentar PMP, a trecut la ALDE, potrivit Agerpres. Bădulescu susținea, vineri, că demisia din PMP nu are legătură cu afilierea la un alt partid și că deocamdată rămâne independent.

Anunțul privind trecerealui Bădulescu la formațiunea lui Tăriceanu a fost făcut joi, în plen, de Daniel Zamfir, liderul grupului parlamentar ALDE din Senat: "Domnul senator Dorin Bădulescu se alătură grupului parlamentar ALDE. Din motive de sănătate nu poate fi aici".

Deși existau deja zvonuri potrivit cărora Bădulescu ar urma să plece la ALDE, acesta susţinea vineri că deocamdată rămâne independent, opţiunea de a merge la ALDE nefiind prioritară în faţa altor variante, potrivit news.ro.

”Deşi cunosc faptul că momentul nu este unul potrivit, alimentând şi mai mult speculaţiile cu privire la trecerea către o altă formaţiune politică, trebuie să precizez faptul că această decizie a venit fără legătură cu ceea ce s-a zvonit în ultimele săptămâni. Pot arăta faptul că această decizie este rezultatul unei adânci reflecţii, determinantă fiind atitudinea managerială deficitară a noii conduceri a partidului şi incompatibilitatea cu aceasta”, a spunea el acum șase zile.



















1307 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    ... (Joi, 5 iulie 2018, 12:28)

    tirolez [utilizator]

    Bine ca e compatibil cu prietenii infractorilor.
  • +6 (8 voturi)    
    PMP, ALDE, PSD, UDMR, PNL, tot o mizerie (Joi, 5 iulie 2018, 12:38)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    Toti astia sunt la fel.
    • -1 (1 vot)    
      Ar trebui sa gandim, nu sa tinem capetele (Joi, 5 iulie 2018, 13:29)

      CaiusCosades [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      pe umeri ca sa nu ne ploua in gat!
      Asta daca nu esti in stare sa faci distinctii intre cei enumerati.
      • 0 (2 voturi)    
        Lumineaza -ne! (Joi, 5 iulie 2018, 14:24)

        Martinezu [utilizator] i-a raspuns lui CaiusCosades

        Care e diferenta intre aceste grupari enumerate mai sus?
  • +12 (12 voturi)    
    Mare om mare caracter :-) (Joi, 5 iulie 2018, 12:46)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Inca un nimic ajuns sa decida soarta tarii !
  • +7 (7 voturi)    
    . (Joi, 5 iulie 2018, 12:46)

    GodSpeed [utilizator]

    O alta panarama....
  • +10 (10 voturi)    
    Ce figura (Joi, 5 iulie 2018, 12:57)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    de tractorist machit sau drogat are... Traseist in goana dupa vreun nou ciolan aka viitor candidat la SENATUL DE HOTI condus de politrucul ticalos CPT.
  • +8 (8 voturi)    
    pai (Joi, 5 iulie 2018, 13:13)

    nahir [utilizator]

    unde sa se duca o lichea? La alde, evident, unde licheaua sefa e tradiceanu.
  • +3 (3 voturi)    
    Onorabil senator in parlamentul Romaniei (Joi, 5 iulie 2018, 13:29)

    XtrO [utilizator]

    Omul e cinstit, ce aveti cu el? A zis ca demisia din PMP nu are legătură cu afilierea la un alt partid și că deocamdată ramane independent? A zis. Si asa a si ramas. A ramas independent, de vineri pana marti.
    Acum, ca ati facut tranzitia, ziceti-ne stimabile senator, noua, electoratului, daca ati trecut de la un partid la altul, care sunt criteriile doctrinare ale noi afilieri, pe masura filosofiei politice a dumneavoastra, ca respectabil senator in parlamentul Romaniei? Senator care are o agenda politica clara si bine definita, in concordanta cu asteptarile celor care v-au ales. Oops., aceia v-au ales ca membru PMP basist, Ce sa mai inteleaga oamenii acum, ca ati devenit proaspat membru al ALDE-ului taricenist?
    Jalnica si penibila clasa politica (??) poate avea sarmana Romanie!
  • +3 (3 voturi)    
    Mazetele astea din Parlament (Joi, 5 iulie 2018, 13:36)

    Rescator [utilizator]

    nu au doctrina,nu au partid,nu au bun simț.Au in schimb,din belșug,pofta de furat,jefuit si talharit.
    Se poate dovedi cu probe ca 95% ditre parlamentari
    sunt hoțomani si mulți si semianalfabeți.
  • +1 (1 vot)    
    pai (Joi, 5 iulie 2018, 15:57)

    ion-ion-ion [utilizator]

    Deocamdata a ramas independent, de vineri pana joi. Apoi n-a mai fost independent, a semnat contract cu diavolul ca sa mai prinda un mandat la viitoarele alegeri, sau poate chiar acces la ciolan direct daca voteaza legile infractorilor.
  • +2 (2 voturi)    
    confirmare !!! (Joi, 5 iulie 2018, 17:33)

    asada [utilizator]

    Bazinul de lichele al parlamentului este fara fund si de nesecat !!!!