​​VIDEO Ce nu s-a văzut la TV la votul moțiunii de cenzură împotriva guvernului Dăncilă

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Miercuri, 27 iunie 2018, 21:59 Actualitate | Politic


Un parlamentar PSD se maimutareste in sala de plen
Foto: Hotnews
Cabinetul Viorica Dăncilă a supraviețuit fără emoții testului moțiunii de cenzură depusă de opoziție în Parlament. La ședința legislativului de miercuri, opoziția a venit cu un banner gigant, cutii cu mesaje, baloane, steaguri și au scandat „Demisia!” și ”Ura! Ura!”. Un parlamentar PSD a adunat trandafirii albi pe care USR i-a dăruit doamnelor social-democrate, un senator PSD s-a maimuțărit în fața plenului în timpul votului la moțiune, iar mai mulți parlamentari, colegi cu domnul Nicolicea - 'prietenul' ziariștilor, au stat în fotolii „tolăniți ca la autogară” cât timp s-au dus dezbaterile la tribună.

  • Vezi un videoreportaj marca HotNews.ro cu imagini din Parlament din timpul moțiunii de cenzură împotriva guvernului Dăncilă:


Video realizat cu echipament Nikon.
---

Citește și:


Citeste mai multe despre   


















30807 vizualizari

  • +9 (19 voturi)    
    Căutătorul de comori îngropate (Miercuri, 27 iunie 2018, 22:49)

    Steamy [utilizator]

    Cine este dl. de la minutul 3:08 care se scarpină la p? Îl revendică cineva?
    • +2 (6 voturi)    
      mda (Joi, 28 iunie 2018, 8:35)

      SoulSearcher [utilizator] i-a raspuns lui Steamy

      PSDist de casa, i-au scos lesa si l-au lasat liber prin parlament, ulterior il duc prin parcul izvor sa-si faca treburile :DDD
  • +22 (26 voturi)    
    situatie tragica (Miercuri, 27 iunie 2018, 22:51)

    madafaca [utilizator]

    Ce frumos, plebea ii voteaza si ei stau tolaniti in scaune si pe telefoane ca e plictiseala mare...asa alegatori, asa alesi...
    • +5 (7 voturi)    
      mda (Joi, 28 iunie 2018, 8:36)

      SoulSearcher [utilizator] i-a raspuns lui madafaca

      asta e romania sumarizata in cateva poze de alesii neamului...

      tara de trantori unde conteaza numai smechereala si pe cine cunosti sa ajungi pe unde trebuie si sa faci bani..

      pentru restul care muncesc din greu fie ca sunt angajati fie ca sunt antreprenori exista numai munca silnica si moartea ce vine pe la 65-70 ani
  • +19 (27 voturi)    
    Ma intreb... (Miercuri, 27 iunie 2018, 22:54)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Este posibil sa vina macar o data fara foi si sa vorbeasca coerent si corect? Da! Este. Insa dupa 2 minute de la acel moment, va suna alarma pentru ca trebuie sa ma trezesc sa ma pregatesc de munca.

    Stiu ca multi zic ca le este mila de ea. De ce? Cum ar putea sa iti fie mila de un complice? Ea stie ca nu poate, stie ca e proasta, toti o umilesc, strainii sii dau ochii peste cap (nu foarte vizibil pentru ca sunt diplomati) cand gafeaza, romanii isi baga unghia in gat cand face tara de rusine, stie ca habar nu are si ca e o sluga, o marioneta... de ce sa imi para rau de ea? Prostia doare, dar se pare ca nu suficient! Cand o voi vedea in chinuri POATE atunci... poate (!!!!!!) imi va parea rau pentru ea. Pana atunci o voi sfida si o voi dispretui cel putin la fel de rau ca pe mustacios.

    Pe el il inteleg. Dar pe ea? E doar un complice. Sa fii complice e cu atat mai rau pentru ca nici macar nu ai o tinta, esti doar un sclav, o sluga, o penibilitate ambulanta fara ambitii. Nu am cum sa respect sau sa empatizez cu o nulitate. Imi pare rau!

    P.S. cred ca tipul care se tot scarpina la fermoar ar trebui sa se duca la un control. Nu a zis nimeni ca Volguta e curata! Trebuia sa se astepte.

    P.P.S. cam rotunzi PSDistii astia... o fi cerinta de aderare la partid?

    P.P.P.S. da... ei ne conduc tara. Bucurati-va!
    • +7 (7 voturi)    
      Ce am văzut eu. (Joi, 28 iunie 2018, 8:50)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      O Viorica Vasilica care a bălăcărit pe toată lumea,inclusiv PSD și ALDE,spunând că toate guvernările anterioare au fost jalnice numai ea este grozavă.Cu alte cuvinte//ba pe-a mă-tii//!Proștii de la PSD și ALDE o aplaudau în timp ce-i bălăcărea!Au ratat ocazia de a scăpa de Viorica,care,acum,fortificată va fi mai cu tupeu.Mai proastă!
  • +7 (7 voturi)    
    ... (Joi, 28 iunie 2018, 7:46)

    toxx [utilizator]

    ce adunatura de golani... atat am de spus, alte cuvinte sunt de prisos.
  • -8 (16 voturi)    
    N-am prins, doamna chichirau (Joi, 28 iunie 2018, 8:14)

    asistat [utilizator]

    ceva laiv-uri?
    • +2 (6 voturi)    
      laiv-urile (Joi, 28 iunie 2018, 9:47)

      [utilizator] [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      se fac dupa ce se incheie mandatul, cam pentru fiecare ales psd-ist in parte ca sa nu fie cearta intre voi.

      mascatii, doar cu dedicatie, la cazurile care merita conform legii.
      racoarea, garantata pentru fiecare ales in parte.

      le prinzi pe toate , nu-ti fa griji si nu te grabi.
  • +5 (7 voturi)    
    Opozitia (Joi, 28 iunie 2018, 10:18)

    florinos [utilizator]

    A venit timpul ca Opozitia sa se unească, altfel PSD-ul va domni multi ani de acum încolo.
    Ce face Ciolos ? Scrie pe facebook la 2 luni iar la un trimestru apare la TV cu un interviu, asa isi dorește sa atraga alegători ? Sau crede ca românii il așteaptă ca pe Mesia ? Poate ca ar trebui sa se trezească si sa facă cu adevarat opoziție.

    La moțiunea de cenzura l-am remarcat pe Dan Barna de la USR, este bine ca isi ia in serios meseria de lider al partidului iar la cuvântarea de la parlament a vorbit chiar foarte bine. Este de urmărit.
  • +2 (4 voturi)    
    circ inutil (Joi, 28 iunie 2018, 10:48)

    O.V. [utilizator]

    Ce rost are sa initiezi o motiune de cenzura, cind stii dinainte ca nici macar matematic nu are sanse sa treaca? Efortul opozitiei e inutil in acest caz, o pierdere de timp si de resurse. Cred ca eforturile trebuie concentrate acolo unde sansele de reusita sunt mai mari. Aparitii in mass media mai dese, cu explicatii asupra impactului politicii actualei majoritati( de ce nu intr-un limbaj mai accesibil electoratului PSD?... poate ,cine stie, mesajul intra in cap) pentru a crea acea masa critica ce va forta caderea acestui guvern, ar fi poate una din solutii.
    Think out of the box! Majoritatea asta parlamentara e deocamdata,din pacate, de neclintit.
    • -1 (1 vot)    
      Sunt (Joi, 28 iunie 2018, 11:39)

      naftuli [utilizator] i-a raspuns lui O.V.

      susținuți de partea „democratică” a lumii, au spate puternic.
  • +6 (8 voturi)    
    Mai rau ca intr-o clasa de liceu industrial (Joi, 28 iunie 2018, 11:00)

    MerA [utilizator]

    Mai rau ca intr-o clasa de liceu industrial.
    Dizgratios.
    Parca s-a rasturnat caru' cu prosti (grasi de nesimtiti, lingai).
    Trist e ca, teoretic, astia ne "reprezinta".
    Fereasca Dumnezeu!
  • +2 (4 voturi)    
    ...Basescu ramane cel mai mare politician (Joi, 28 iunie 2018, 11:14)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    „Şică, tu pricepi câtă dezamăgire am produs oamenilor care ies zilnic în stradă în toată ţara, electoratului nostru care a crezut că tu chiar poţi negocia ceva cu partidele parlamentare? Şică, decât să te mai dai preşedinte al partidului Brătienilor, mai bine îţi cauţi un loc de muncă.Salutare, Şică! Ai fost la 66 voturi să devii prim – ministru", este concluzia lui Traian Băsescu.

    Citeste mai mult: adev.ro/pazzzo
  • -1 (3 voturi)    
    Ce coregrafie, (Joi, 28 iunie 2018, 11:38)

    sletcu [utilizator]

    domnule, mai ceva decât galeria lui Dinamo. Ăia măcat o fac pentru o finalitate palpabilă, pe când USR-iştii doar de dragul circului.