Fotografia-avertisment pentru „camaradul Dragnea”, publicată de Ponta, înainte de moțiunea de cenzură. „Liviu Dragnea a luptat și luptă și azi să intre în grațiile acestor instituții”

de C.D.     HotNews.ro
Marţi, 26 iunie 2018, 21:38 Actualitate | Politic


Dragnea Ponta
Foto: Facebook
Cu o zi înainte de moțiunea de cenzură, Victor Ponta a publicat, pe Facebook, o „fotografie-avertisment” pentru „camaradul Dragnea”, avertizându-l totodată pe șeful PSD că, spre deosebire de George Maior și Eduard Hellvig, fostul și actualul șef al SRI, el nu are obligația de a nu riposta. În imaginea publicată pe Facebook de Ponta apar și George Maior, și Liviu Dragnea. „Știe el că am multe”, comentează Ponta. 

Fostul premier îl avertizează pe șeful PSD „să nu paraziteze” discuția de la moțiunea de cenzură „cu acele minciuni stupide și propagandă sinistră a luptei cu Statul Paralel”. 



„Nu a existat niciodată un “Stat Paralel” ci doar instituții ale Statului Român care au funcționat mai bine sau mai rău - iar Liviu Dragnea a luptat și lupta și azi să intre în grațiile acestor instituții și să negocieze cu acestea - iar atunci când nu le poate folosi în interesul sau le atacă sub denumirea de “Stat Paralel” ; dacă justiția l-a condamnat Dragnea înțelege că nu a “negociat” destul de bine cu “Statul”! Spre deosebire de George Maior sau Eduard Helvig ( care au obligația instituțională de a nu riposta la mizeriile lui Dragnea) eu am tăcut din respect față de Statul Român și din jenă de a “spală în public” rufele murdare ale “camaradului Liviu”!”, a scris Ponta pe Facebook. 

În final, fostul premier prezintă o „fotografie-avertisment” pentru Dragnea, în care șeful PSD apare împreună cu George Maior, Ponta susținând că are mai multe imagini de acest fel.

„Așa că m-am decis să prezint o fotografie - avertisment pentru Dragnea ( știe el că mai am multe\uD83D\uDE21) / știu că va înțelege mesajul meu, știu că moare de frică celor de care a spus că nu îi este frică , și îi cer că mâine să ne lasesa discutăm în Parlament despre problemele guvernării fără să își mai pună Propagandă să ne intoxice cu marotă “Statului Paralel” !”, își încheie Ponta postarea.



















16899 vizualizari

  • +29 (29 voturi)    
    4 marionete se plimbau (Marţi, 26 iunie 2018, 21:51)

    Coco Whistle [utilizator]

    si se pieptaneau, tara o pierdeau. ma uit prin cv-urile lor, si ma apuca durerile de cap. cum sistemul si-a facut de cap in Romania, e clar ca nu avem nici o scapare, decit in strada, oameni noi, valori noi, oameni neatinsi de sistem. altfel o sa raminem cu micii si berea...in ritmuri de manele.
  • +41 (41 voturi)    
    iti dai seama.. (Marţi, 26 iunie 2018, 21:54)

    liviu_ [utilizator]

    ca tara asta se duce dracu...
    cand un ticalos mincinos, corupt etc cum e Ponta...
    pare de-a dreptul civilizat, cinstiti si cult fata de dracnea si ai lui!
    • +8 (8 voturi)    
      O fi asta kharma romanilor (Marţi, 26 iunie 2018, 23:51)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Sa fim obligati tot timpul sa alegem raul mai mic.

      Auzi la el. "din respect". Nu, nene, le-ai tinut bine si abia ai asteptat momentul propice. Adica omul cu "Fa, Doino" si campanie electorala cu vanzari de copii, vrea sa credem ca debordeaza de respect?
  • +8 (8 voturi)    
    Mda... (Marţi, 26 iunie 2018, 22:44)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    << [...]din jenă de a “spală în public” rufele murdare ale “camaradului Liviu”! >>
    Sau o poate face confidential la DNA si atunci nu mai e "in public". Zic si eu ...

    Iata ce a ajuns Romania:

    "Așa că m-am decis să prezint o fotografie - avertisment pentru Dragnea"

    Un loc unde oricine santajeaza si ameninta gratis si se poate lauda prin massmedia. Intai Dracnev, acum Ponta.

    Vai de noi... noi ajungem victime colaterale pe campul de lupta a unor corupti fara scrupule gata sa-si vanda si mama ca sa scape.
  • +11 (11 voturi)    
    Am cules ce am semanat (Marţi, 26 iunie 2018, 22:53)

    bozzguer@gmail.com [utilizator]

    Am stat 7 ore la coada in Brussels ca sa il votez pe Klaus. Nici un regret pana aici, dar Monta e cel care m-a făcut sa stau la coada aia! După regula the enemy of my enemy is my friend ii dau un suport digital dar niciodată un vot real. Lucrurile se văd prost de unde ma uit eu, dar am încredere ca romanii nu se vor lasa asupriți, again. Amin!
  • +5 (5 voturi)    
    Era evident mai tanar si probabil si (Marţi, 26 iunie 2018, 23:04)

    scaraotchi [utilizator]

    mai …in putere…! Hamsterul era vioi si vesel, iar blana-i deasa avea culoarea ”vesmantului” masculului alfa…! Ce pacat ca haita nu l-a acceptat si intr-un final l-a devorat pofticioasa…!
  • -4 (10 voturi)    
    Om urat (Marţi, 26 iunie 2018, 23:59)

    Ecaterinas [utilizator]

    Ma tot minunez ce om urat a devenit Viorel Ponta!
    • +12 (12 voturi)    
      Da' de ce? (Miercuri, 27 iunie 2018, 4:55)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Ecaterinas

      Era frumos doar cand il injura pe Basescu? Acum cand e la cutite cu dracnea a debvenit urat, nu-i asa? Hotii intre ei se ameninta..

      Hai sa-ti spun un secret: tonta a fost mereu ceea ce este si acum. Nu a devent nici mai frumos, nici mai urat, nici mai cinstit. E doar suparat ca i-a iesit lui dracbea ceea ce el a tot incercat sa-i iasa si nu i-a iesit. Numai voua vi se pareau oameni frumosi, doar pentru ca-l injurau pe Basescu.
  • +1 (1 vot)    
    Daca mai exista altele (Miercuri, 27 iunie 2018, 12:07)

    tarabost [utilizator]

    de ce mai sunt tinute la sertar in loc sa fie publicate, ca sa stie lumea cine este "binevoitorul" Dragnea si cei care se insotesc cu el la conducerea PSD?
  • 0 (0 voturi)    
    dar (Miercuri, 27 iunie 2018, 13:07)

    andrei1232000 [utilizator]

    nu ar fi mai bine sa-i incurajam sa se trozneasca intre ei? Poate asa se mai lamureste lumea cate parale fac.
  • 0 (0 voturi)    
    Statul paralel (Miercuri, 27 iunie 2018, 18:44)

    Ailemac [utilizator]

    Tare imi pare mie ca "statul paralel" este format din cei care tipa mai tare despre el.
    Fara sa radeti, intr-o dimineata, vorbind despre una alta cu femeia de serviciu, aceasta a zis: "Pai Dragnea e statul paralel!"