Vanghelie, la Antena 3: Pe 19 iunie, acasă la Coldea au fost mai mulți judecători de la Înalta Curte. Din câte înțeleg, s-au discutat mai multe dosare, inclusiv dosarul domnului Dragnea

de Redacția     HotNews.ro
Duminică, 24 iunie 2018, 14:08 Actualitate | Politic


Marian Vanghelie (foto arhiva)
Foto: Hotnews
​Marian Vanghelie a susținut duminică faptul că în data de 19 iunie mai mulți judecători de la instanța supremă s-au întâlnit în casa fostului prim-adjunct al SRI, Florian Coldea, pentru a se discuta despre unele dosare, inclusiv cel al liderului PSD, Liviu Dragnea, transmite Mediafax.

„Știți unde este casa domnului Coldea? Lângă T14. (...) Pe 19 iunie, au fost prezenți la domnul Coldea acasă mai mulți judecători de la Înalta Curte. Eu aștept să mă dea în judecată, pentru că spun foarte multe lucruri și nimeni nu mă dă în judecată. Înțeleg că, mai nou, activează domnul Bulancea (procuror DNA - n.r), care vrea să se afirme, considerând că va fi noul succesor al doamnei Kovesi. 

Și dă telefon, e înnebunit, dă telefon la tot felul de judecători pe care îi are agățați și le spune că ar fi bine ca să le transmită care sunt în dosarele mele să mă judece mai repede, să închidă dosarele și să mă condamne. Sunt informat că nu este vorba numai de dosarul meu, că dacă era vorba numai de dosarul meu nu mai era nimeni interesat. Ei sunt în continuare foarte interesați de foarte multe dosare. Cum a fost dosarul domnului Dragnea, și cum sunt alte dosare, care vor ajunge la momentul potrivit”, a spus Marian Vanghelie, la Antena3.

Fostul edil a declarat că în locuința lui Florian Coldea s-a discutat, în 19 iunie, inclusiv dosarul lui Liviu Dragnea.

„Din câte înțeleg, s-au discutat mai multe dosare, inclusiv dosarul domnului Dragnea - din informațiile mele”, a mai spus Marian Vanghelie.




















7351 vizualizari

  • +21 (27 voturi)    
    Al naibii (Duminică, 24 iunie 2018, 14:14)

    Ozmo [utilizator]

    Stat Paralel, nu mai moare odata ??? :))
    • +37 (39 voturi)    
      . (Duminică, 24 iunie 2018, 15:57)

      theo667 [utilizator] i-a raspuns lui Ozmo

      Am informatii foarte nesecrete care arata ca Vanghelie este analfabet. Din informatiile mele. Astept sa ma dea in judecata.
      • +29 (31 voturi)    
        De-aia merge la A3 (Duminică, 24 iunie 2018, 16:06)

        mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui theo667

        Ca dacă ar scrie am afla din nou că Ana are mere...
  • +31 (33 voturi)    
    Ce le stie garantul lui Kati (Duminică, 24 iunie 2018, 14:19)

    Bazil [utilizator]

    Ca un tata de albine.
  • +34 (36 voturi)    
    Intoxicare de doi bani , cine il (Duminică, 24 iunie 2018, 14:26)

    kokos [utilizator]

    mai baga in seama pe 'almanahe" si "goagal"?
    • +23 (29 voturi)    
      Cum cine?Hotnews! (Duminică, 24 iunie 2018, 14:52)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui kokos

      Vă rugăm nu ne mai îndobitociți cu citate din //gânditorul și analistul//Vanghelie.
      • +9 (11 voturi)    
        ar trebui (Duminică, 24 iunie 2018, 17:18)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        sa recunosti meritele HN, care a transpuns intr-o forma inteligibila si corecta din punct de vedere literar, elucubratiile agramate ale celui care era garantul psd (inclusiv ale unui fost ministru al educatiei, binecunoscuta abramburica cati andronescu).
    • +5 (7 voturi)    
      il baga (Duminică, 24 iunie 2018, 17:09)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui kokos

      in seama toti gura casca la a3 si alde ( :)) ) obedientii de sefi din judete ca Gorj, Olt, Teleorman, Vaslui... (numai d-astea, bogate prin baronii lor si saracite dupa cum arata populatia lor).
    • +7 (9 voturi)    
      baietii (Duminică, 24 iunie 2018, 18:03)

      andrei1232000 [utilizator] i-a raspuns lui kokos

      de la A3 au un fond de rezerva din care ii platesc pe astia. Chiar cred ca lumea este asa de tampita sa creada? Coldea o fi asa de prost sa cheme judecatori la el acasa?
  • +30 (32 voturi)    
    poate asa o fi bai "almanahe" (Duminică, 24 iunie 2018, 14:29)

    pmct [utilizator]

    Insa sa nu-mi spuneti voi ca sunteti curati ca lacrima si ca nu ati furat un leu din bugetul statului, ca ma umfa rasul. Este irelevant unde s-au intalnit si ce au discutat atata timp cat VOI toti sunteti vinovati.
    Daca tu "almanahe" poti sa-si justifici averea pe care o ai, pana la ultimul banut, numai din salariul tau de fost primar, si din afaceri personale, care sa nu fie facute cu statul roman atunci, eu personal, am sa cred in statul paralel, perpendicular sau cum vrei voi sa-i spuneti!

    Pana atunci cicul mic si bucura-te cat mai esti in libertate!
  • +28 (28 voturi)    
    marean... (Duminică, 24 iunie 2018, 14:33)

    grongobar [utilizator]

    ...agentul 007,care este.Are el informatii despre ce discuta unii,foarte tare frate si nu-l, da nimeni in judecata...Asta nu s-a prins inca ca nimeni nu da in judecata maimutoi ?
    • +8 (8 voturi)    
      face si (Duminică, 24 iunie 2018, 17:14)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      el ceva valuri (mare minune de nu se va ineca in ele) ca poate scapa, cu atata vanzoleala in jurul lui dragnea.
      Scopul lui a fost sa dea in procurorul Bulancea care il ancheteaza. Daca ar mai fi fost intre puternicii zilei la psd, macar in locul lui codrin cap de babuin (care a ajuns un usier la sedintele de salvare a salvatorului parnaiasilor), sa vezi ce virulent ar fi fost.
  • +18 (18 voturi)    
    a uitat să spună că era si el (Duminică, 24 iunie 2018, 14:33)

    nick24 [utilizator]

    invitat principal
  • +23 (23 voturi)    
    Un rahatel rosu ce trebuie calcat pe grumaz (Duminică, 24 iunie 2018, 14:37)

    chihlimbar [utilizator]

    Antena3 , asemenea psdului in ansamblu, sunt o amenintare existentiala pentru Romania.
    • +2 (2 voturi)    
      Charlie 2.1 (Luni, 25 iunie 2018, 11:24)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui chihlimbar

      speram la cativa integristi rataciti prin bucales, ca si pastorul mincinos.

      Poate vreo sansa cu aia din Oman.

      maimuta la maimuta trage.
  • +24 (24 voturi)    
    Almanahe (Duminică, 24 iunie 2018, 14:43)

    Arkantas [utilizator]

    Taci din gura , panarama .....
  • +21 (21 voturi)    
    de ce nu da informatia completa? (Duminică, 24 iunie 2018, 15:47)

    om_normal [utilizator]

    au fost si Soros , Johanis, Kovesi ...
  • +6 (6 voturi)    
    Ah (Duminică, 24 iunie 2018, 17:00)

    tarabost [utilizator]

    , cum le stii tu pe toate, manca-ti-as! Si ce ceasuri scumpe ai! Da' se pare ca nu sa stii ca cei pe care ii aperi azi nu vor dezincrimina complicitatea la luare de mita si nici spalarea de bani. Intelege ca te zbati fara folos. Fii destept, opteaza pentru procedura simplificata si poate o sa mai apuci cativa ani de liberate dupa ce iti ispasesti pedeapsa.
  • +10 (10 voturi)    
    Mare Sef Mustacios, mancati-as..! (Duminică, 24 iunie 2018, 17:22)

    scaraotchi [utilizator]

    - Cum crezi matale ca unul cu mintea subreda, asa ca mine, ti-ar putea fi de folos in lupta impotriva lu' Statu' asta Paralel, care nu ne mai lasa sa furam linistiti...?

    -Garoiule...! Du-te ba la Pastor si spovedeste-te, iar atunci cand veti intra in emisie, ''spurca-i'' si tu cu una de-a voastra, ca doar te-ai spovedit si esti deci resetat la capitolul pacate...!

    -Mare esti nea Liviule, trăi-ţi-ar frantuzoaica lu' matale...!
  • +5 (5 voturi)    
    Astia . . . (Luni, 25 iunie 2018, 9:04)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . pot spune chiar orice? Fara sa fie pedepsiti? O fi avand imunitate si asta? Apropo, procesul lui când intra pe rol?
  • -2 (8 voturi)    
    Jigniri sau se schimba subiectul (Luni, 25 iunie 2018, 10:35)

    adrian67ro [utilizator]

    Comentarii in care doar jigniti si subiectul propus de D-ul Vanghelie nu este deloc analizat. Nimeni nu spune nimic despre subiectul articolului care vi se pare normal... sau comentariile trimise incearca doar schimbarea discutiei pentru ca subiectul este foarte important si deranjeaza,
    • +4 (4 voturi)    
      subiectu' (Luni, 25 iunie 2018, 11:02)

      CRMS [utilizator] i-a raspuns lui adrian67ro

      E to tampenia gen A3.
      Afirmatii fara dovezi la limita stupiditatii poate sa faca oricine nu numai Vanghelie:
      "Eu am informatii ca Dragnea s-a intalnit cu extraterestrii mici si cenusii care i-au garantat ramanerea la putere"
    • +3 (3 voturi)    
      Analfabetul a devenit (Luni, 25 iunie 2018, 11:25)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui adrian67ro

      educat, in vreme ce profesorii si capabilii, eminentii, sunt tarati in glod si alungati peste hotare.

      halal tara.

      Despre ce informatii si ce subiect vorbesti, bre ?
    • +3 (3 voturi)    
      ai perfecta dreptate (Luni, 25 iunie 2018, 11:59)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui adrian67ro

      pe mine, cel, putin, ma deranjeaza foarte tare pt. ca Marean nu spune clar daca la Coldea au fost judecatorii aflati in slujba PSD!
      Pentru ca daca au fost aceia, atunci, tu Adrian67, daca nu esti inregimentat, viata ta nu e ancorata in PSD si esti nascut cumva in 1967, nu ar trebui sa mai pierzi timpul pe aici, ar trebui sa-ti faci bagajele si sa te salvezi. Cat se mai poate lua liber avionul sau trenul sau autobuzul.
      Noi, astia pensionari, nu mai avem decat un singur car la dispozitie, cel mortuar. L-om lua si pe ala, mai devreme sau tarziu, in mod natural sau "ajutati", prin spitale. Tu, insa, daca intri pe Hotnews pentru a te informa si nu ca "angajat", platit la postare, ar fi bine sa nu mai pierzi timpul.
      • 0 (2 voturi)    
        Plecarea printre straini (Luni, 25 iunie 2018, 15:17)

        adrian67ro [utilizator] i-a raspuns lui revo

        Mersi de sfat. Dar am doi copii mai mici (facuti mai tirziu) si vor creste aici acasa. Se poate discuta civilizat indiferent de optiunea poitica. Acesta este mesajul meu.
        • 0 (0 voturi)    
          A spune minciuni . . . (Joi, 5 iulie 2018, 9:32)

          Vali Cel Batran [utilizator] i-a raspuns lui adrian67ro

          . . . pentru ai face pe plac sefului si ai intra acestuia iar in gratii, nu inseamna politica, domnule! Marean? Un nimeni, imbogatit Dumnezeu stie cum, dar care nu merita nici macar cuvinte de insulta din partea mea, nu sa-i dau crezare!
  • +1 (1 vot)    
    Fake news...in regia lui M.Vanghelie... (Luni, 25 iunie 2018, 16:47)

    Olyx [utilizator]

    sau ce se poate intampla cand simiti ca se strange latul...