Vicepremierul Paul Stănescu se retrage de la șefia PSD Olt: ”Vine o vreme când trebuie să te dai la o parte dacă ești conștient și normal la cap”

de Redactia     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 iunie 2018, 16:07 Actualitate | Politic


Paul Stanescu
Foto: Agerpres
Preşedintele PSD Olt, vicepremierul Paul Stănescu, a declarat sâmbătă că va renunţa la conducerea organizaţiei judeţene, comentând că vine o vreme când trebuie să faci pasul înapoi dacă ești ”conştient şi normal la cap”.

”Astăzi fac public un lucru: nu că mă bate gândul, sigur mă voi retrage de la preşedinţia organizaţiei Olt şi am să-l propun colegilor mei pe Marius Oprescu să preia frâiele organizaţiei PSD Olt. Vine o vreme, dacă eşti conştient şi normal la cap, când trebuie să te dai la o parte pentru că fizic lucrurile vin de la sine”, a declarat Paul Stănescu, citat de Mediafax. 

Stănescu a afirmat că organizaţia va fi preluată de preşedintele executiv, şeful CJ Olt, Marius Oprescu.


















7547 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Alege Oaia a fost azi la Slatina (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 16:15)

    un domn [utilizator]

    Intitziatorul evenimentului de transhumanta Tov Daia de ce nu actioneaza la fel?
  • +11 (11 voturi)    
    Sobolanii parasesc corabia (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 16:20)

    Calin02 [utilizator]

    Gata Stanescule?
    Pana aici te-a tinut curajul si solidaritatea cu El Lider Maximo? Nu vrei sa fii in zona cand treburile vor deveni irespirabile?
  • +10 (10 voturi)    
    O să îți iei cafteala (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 16:31)

    Captain Obvious [utilizator]

    Adică Dragnea nu întrunește toate calitățile mintale?
  • +7 (7 voturi)    
    Haha (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 16:32)

    Captain Obvious [utilizator]

    Suna a săpare de groapa. de împins îl împingem noi. Ne vedem in strada!
  • +1 (1 vot)    
    tractorist sovietic cultivand cetatenii cu tancul (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 16:35)

    ZeroAbsolut [utilizator]

    http://www.ziare.com/paul-stanescu/vicepremier/vicepremierul-stanescu-sunteti-tineri-cu-arma-la-picior-cand-presedintele-dragnea-va-fluiera-cu-totii-sa-fiti-la-bucuresti-1518648

    "Nu pot sa spun aici cam ce cred eu despre ce interese sunt, dar v-as ruga sa fiti pregatiti, sunteti tineri, cu arma la picior, cand presedintele va fluiera, cu totii sa fiti la Bucuresti", a declarat Stanescu."
  • +2 (2 voturi)    
    hmm... (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 16:36)

    grongobar [utilizator]

    ...asta bate seaua sa priceapa iapa ?
  • +2 (2 voturi)    
    Zidul se rupe. Unuia nu-i place parnaia! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 16:36)

    Marionette [utilizator]

    Si incet, incet va disparea si majoritatea si asta o va ejecta pe Dancila de la putere.
  • +2 (2 voturi)    
    Spera ca asa o scape de puscarie !!!!! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 16:44)

    cartofil [utilizator]

    Nu te lasam. Pleci, dar dupa ce dai tot ce ai furat inapoi, ticalosule. Speri sa poti sa-ti rumegi in liniste furaciunile. Nu te vom lasa, nemernicule !!!! Ce-ai furat a fost din pensiile batranilor si alocatia copiilor, din medicamentele bolnavilor care mor in spitale. Nu poti fi iertat, ce-ati facut cu tara asta nu se prescrie niciodata infractorilor !!!!!
  • -1 (1 vot)    
    Mai sint încă oameni normali in (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 16:47)

    Observatory [utilizator]

    PSD, foarte putini , dar este un exemplu pentru Dinți de Grebla sa se ducă , la pușcărie , normal unde ii este locul rezervat de mult timp....
    • +2 (2 voturi)    
      Stanescu... (Duminică, 24 iunie 2018, 15:01)

      blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

      e om normal ?! Poate nu stiti cine e acest mafiot , el doar lasa locul la Olt pt ca-l incurca , nu merg doua functii in acelasi timp, se concentreaza pe pozitia de vicepremier de unde trage sforile mai tare , mai de sus si fura mai bine, nu va-nchipuiti ca munceste vreo secunda pt tara ...
  • +2 (2 voturi)    
    Sa fie vreun...apropos ? (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 17:02)

    gigiN [utilizator]

    Ma indoiesc,omul este mult prea slugarnic !!
  • +2 (2 voturi)    
    asta (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 17:03)

    nahir [utilizator]

    inseamna ca isi da demisia si din guvern?
    Ca altfel, anuntul lui e gargara cu apa de ploaie.
  • +2 (2 voturi)    
    Auzi, spune-i si lui Dragnea (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 17:28)

    aladdin [utilizator]

    Vine o vreme, dacă eşti conştient şi normal la cap, când trebuie să te dai la o parte...
  • +2 (2 voturi)    
    cat vor plange (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 17:55)

    zigot [utilizator]

    oltenii dupa tine, ca dupa elena ceausescu
  • +2 (2 voturi)    
    Alt abuzat al sistemului: (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 18:42)

    alibaba: 10 AUGUST 2018 MPSD [utilizator]

    Marius Oprescu:
    https://www.hotnews.ro/stiri-politic-21856534-presedintele-olt-marius-oprescu-achitat-dosarul-ucidere-culpa.htm

    https://static1.squarespace.com/static/57bac3d5e58c62ccf4c95f1f/58bfd8fcbf629aeb8b78cc9a/5aa8d10d8165f594c08fb1f0/1521013006113/2016hilux-min.jpg
  • +2 (2 voturi)    
    Adica nu mai poate (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 19:07)

    mr_mojo [utilizator]

    Sa aducă alți oameni la București. Decât sa se umple de penibil mai bine se retrage.
  • +2 (2 voturi)    
    constient!? (Duminică, 24 iunie 2018, 9:54)

    Ilidia [utilizator]

    Daca e constient si, mai ales, normal la cap, ce cauta in barca PSD? E un escroc de aceeas teapa cu Dragnea...
  • +2 (2 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Duminică, 24 iunie 2018, 12:55)

    ABCDetc [utilizator]

    un fel de 'adu-l pe bunicu-tau, ca-i punem noi manere' ....
  • +2 (2 voturi)    
    Se retrage când o zbura porcul. (Duminică, 24 iunie 2018, 15:01)

    asavreau [utilizator]

    Paul Stănescu,în jigodismul lui vrea să-l impulsioneze pe Marius Oprea să fie fanatic PSD, să adune cât mai mulți olteni.Paul Stănescu se va făli că sunt de la organizația lui.