Codrin Ștefănescu: Începând de luni va fi aplicat un plan cu puncte / De data aceasta trebuie să mergem rapid până la capăt

de N.O.     HotNews.ro
Vineri, 22 iunie 2018, 19:52 Actualitate | Politic


Codrin Stefanescu
Foto: Captura Antena 3
Secretarul general adjunct al PSD, Codrin Ștefănescu, a declarat după ședința Comitetului Executiv, că începând de luni va fi aplicat un plan pe puncte, subliniind că ”vom explica fiecare pas pe care îl facem și îl și facem” și că ”de data aceasta trebuie să mergem rapid până la capăt”.

”Știm exact ce avem de făcut. Începând de luni anunțăm pe puncte de facem”, a anunțat Ștefănescu, care a subliniat că ”trebuie să reintroducem normalitatea în România”, pentru că sunt ”niște șefi care au stat la tot felul de mese rotunde” care a spun ”cine să fie decapat(...), cine trăiește și cine moare”.

Ștefănescu a mai spus că nu în CExN nu s-a discutat despre suspendarea președintelui Iohannis sau SIE, ci ”s-a discutat despre presiuni, de data aceasta trebuie să mergem rapid până la capăt”.
”Cu suspendarea, sunt opinii în partid. Trebuie să vedem dacă Iohannis respectă sau nu Constituția. Atunci vom ieși în spațiul public și anunțăm ce facem”, a declarat Ștefănescu, adăugând că ”avem speranța că domnul Iohannis se va pronunța săptămâna viitoare”.

Comitetul Executiv al PSD a adoptat, vineri, o declarație în care își afirmă susținerea pentru Liviu Dragnea în toate funcțiile deținute, precum și susținerea Guvernului Dăncilă. Totodată, conducerea social-democraților afirmă că va continua demersurile pentru modificarea legilor justiției și a codurilor penale. 



















3771 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    punctul 1 - mustache la inchisoare (Vineri, 22 iunie 2018, 19:59)

    mnicku [utilizator]

    punct 2 - trece motiunea pavian
    punct 3 - ficusul respinge variantele de prim- minustru
    punct 4 - se dizolva parlamentul si alegeri anticipate
    punct 5 - noul parlament anuleaza toate tembelismele votate de ciuma rosie

    .... sa-ti desenez bai acesta?
  • +9 (9 voturi)    
    Porcul asta (Vineri, 22 iunie 2018, 20:01)

    mitg [utilizator]

    E un penibil.
    • +3 (3 voturi)    
      Penibil ?!! (Vineri, 22 iunie 2018, 20:56)

      Stef_and [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Putin spus! De multa slana ce ii creste pe cap - nu i se mai vad urechile.
  • +4 (4 voturi)    
    este timpul... (Vineri, 22 iunie 2018, 20:01)

    liviu_ [utilizator]

    sa intervina armata...
    alktceva nu ne mai poate scapa de mafioti!
  • +6 (6 voturi)    
    Da mai cap de pluta, (Vineri, 22 iunie 2018, 20:03)

    2016 [utilizator]

    mergeti pana la capat, care este Jilava pentru voi! Ieri te-a facut muci Gusa la Realitatea, care a anticipat ce va face Dragnea astazi, spunand ca "isi va pune o galeata de rahat pe cap". Asta a facut si acum totul va puti in jurul lui si voi va veti imbata cu mirosul!
  • +2 (2 voturi)    
    O reacție previzibilă a PSD (Vineri, 22 iunie 2018, 20:04)

    Con_stan_tin [utilizator]

    ce va fi contracarată ușor de statul paralel. Piedica PSD este imaginea sa publică care-i dezastroasă, mai au unul sau doi pași legislativi până la capătul... gropii, și culmea îi mai și planifică.
  • +4 (4 voturi)    
    Doamne, ce piesa de teatru absurd ! (Vineri, 22 iunie 2018, 20:14)

    Cuca [utilizator]

    El zice:

    ”trebuie să reintroducem normalitatea în România”

    Nu-mi vine sa cred ca am citit asta !!!
  • +3 (3 voturi)    
    vrajeala ieftina... (Vineri, 22 iunie 2018, 20:31)

    liviu_ [utilizator]

    asta era planu dinainte...
    nu se schimba nimic...
    ei asta aveau de gand si inainte si asta au in continuare de gand...

    doar ca incalca si mai mult legea acuzand ilegal justitia...

    dar postacii psd nu vad o problema in asta... pt ca ipocrizia e virtute pentru mafioti
  • +5 (5 voturi)    
    Ce tupeu de jigodie psd-ista!!!! (Vineri, 22 iunie 2018, 20:31)

    avint [utilizator]

    Pana cand sa va mai suportam?
    Ar trebui sa actionam si noi pana la capat, cat mai rapid. Sa nu mai ramana nici urma de jigodie in Parlament!!!
  • +1 (1 vot)    
    o premonitie (Vineri, 22 iunie 2018, 20:36)

    iondelaafumati [utilizator]

    strada o sa va spulbere !
    • +1 (1 vot)    
      o..premonitie..veche.. (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 5:31)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui iondelaafumati

      spune ca...poporul ala e prea plin de penali si imb-cili ca sa se schimbe ceva...
  • +1 (1 vot)    
    Of, of, e o vorba... (Vineri, 22 iunie 2018, 20:39)

    Costello [utilizator]

    ....parul destept paraseste capul prost!
  • +1 (1 vot)    
    precum mafiotii adica (Vineri, 22 iunie 2018, 21:05)

    CVL [utilizator]

    Daca vreti sa mai aveti ceva voturi la alegerile viitoare va sfatuiesc sa va retrageti sprijinul hotilor si condamnatilor, si sa lucrati in interesul nostru. Cereti demisia acestui condamnat, precum si a celorlalti colegi de partid certati cu legea aciuati in functiile publice (a se citi: Parlament, Guvern, Regii Autonome, ANAF, Curtea de Conturi). ,Aseara matale insinuai ca voi va onorati promisiunile: cui anume si in ce discurs vreun PSD-ist inainte de alegeri a promis in campanie ca vor sa termine anticoruptia si vor sa inscauneze domnia faradelegii? Aveti un tupeu si o nesimtire fantastica.
  • +1 (1 vot)    
    The cleaner (Vineri, 22 iunie 2018, 21:13)

    Remarque [utilizator]

    "Curatitorul" PSD-ului, trimis in avantgarda, intotdeauna anunta o mizerie.
    Ghici OUG ce-i?
  • +1 (1 vot)    
    pe puncte si pe ore? (Vineri, 22 iunie 2018, 21:14)

    revo [utilizator]

    a mai fost unul care facea planuri pe puncte si pe ore. Pe urma a devenit scriitor...
  • +2 (2 voturi)    
    De fapt (Vineri, 22 iunie 2018, 21:21)

    minus [utilizator]

    ati ajuns la capat, dar nu va dati seama de asta.

    Asa este si vorba romaneasca :”Când Dumnezeu vrea să te piardă, mai întâi îţi ia minţile” . Rezovat, thanks God.
  • +2 (2 voturi)    
    hehe (Vineri, 22 iunie 2018, 21:40)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    Pe$ede nu mai e nici el PSD...e o hazna PRM-isto PD-ista de o factura dubioasa :))) cum place la romani :))
  • +1 (1 vot)    
    ''cine să fie decapat'' (Vineri, 22 iunie 2018, 22:02)

    scaraotchi [utilizator]

    Imi suna a dracu' de cunoscuta expresia, dar nu prea stiu de unde sa o iau...

    Stati asa, mi-am adus aminte, e @ pudila !

    Te-am banuit tot timpul, cheliosule...!

    Va rog sa ma scuzati,acum, o sa dau fuga sa dau sfoara-n tara...
  • +1 (1 vot)    
    Ma adresez (Vineri, 22 iunie 2018, 22:59)

    ipolitic [utilizator]

    dragilor mele compatrioate din PSD si nu numai, iubite si dornice de iubire: nu lasati ca acest idiot chel sa va fure singurul lucru din viata pentru care chiar si timpul merita oprit. Cum adica "trebuie sa mergem rapid pana la capat"? Asa sunt barbatii...
  • 0 (0 voturi)    
    Auzi pletosule! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 21:57)

    Decadere [utilizator]

    Nuuu cred!..ca esti in stare sa musti mana poporului care te-a hranit si acum arati ca un crewurst, gata-gata sa pusti! Te simti tu bine acum, acolo dar va sunt numarate zilele la conducere, PSD-isti tradatori de tara! Dispretul tau fata de cei care demonstreaza ne este demult cunoscut tocmai de aceea ...esti bun de dispretuit! #rezist.