Carmen Dan susține că a primit amenințări după mesajul de solidarizare cu Dragnea: ”Să ameninți, făcând referire la moarte sau viol, depășește orice limită a toleranței / Nu-mi închid pagina de Facebook”

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 22 iunie 2018, 13:46 Actualitate | Politic


Carmen Dan
Foto: Facebook - Carmen DAN
Ministrul de Interne, Carmen Dan, s-a plâns pe pagina sa de Facebook că a primit amenințări, în cel mai ”abject” mod posibil, după ce a transmis mesajul de solidarizare cu Liviu Dragnea, după condamnarea acestuia la 3 ani și jumătate de închisoare. Totuși, Dan susține că nu-și va închide pagina de Facebook și nici nu va șterge comentariile, oricât de ”abominabile” ar fi. 

”Opinii diferite au fost și vor mai exista. Modul în care sunt ele susținute face diferența! Poți să iti permiți multe în lumea asta, dar să ameninți, în cel mai abject mod posibil, făcând referire la moarte sau viol, depășește orice limită a toleranței! Nu vorbesc acum prin prisma ministrului de interne, ci din perspectiva omului, a femeii și a cetățeanului român care, asemenea oricăruia dintre cei care citesc aceste rânduri, are dreptul la liberă exprimare. Repet, într-un limbaj decent!”, a comentat ea, pe rețeaua de socializare.

Carmen Dan precizează însă că, în ciuda așteptărilor unora, nu își va închide pagina de facebook, făcând astfel aluzie la incidentul cu Gabriela Firea, care a fost nevoită să își suspende contul ca urmare a valului de critici generat de prezența sa la ceremonia de pe Arena Națională.




















2875 vizualizari

  • +15 (17 voturi)    
    iar a gasit (Vineri, 22 iunie 2018, 13:57)

    coloneze [utilizator]

    un microfon in priza
  • +9 (13 voturi)    
    carmencita a gasit si microfoane montate (Vineri, 22 iunie 2018, 13:58)

    qwerasdf [utilizator]

    tot de ai ei... si a facut mare scandal

    acum tot unul de-al lor o ameninta pe facebook. PSD-istii cauta motiv sa inabuseasca in forta (sange!) orice opozitie.

    Aveti grija la instigatori! Violenta si amenintarile de genul asta nu caracterizeaza opozitia pasnica si oamenii pe care ii vedem protestand in strada de la Rosia Montana si pana in prezent.

    Violentii si ultrasii sunt ai pesedeul.
  • +11 (13 voturi)    
    cu moartea nu sunt de acord (Vineri, 22 iunie 2018, 14:00)

    natbl73 [utilizator]

    iar despre viol, cred ca e o gluma :)
  • +5 (7 voturi)    
    INCEPE (Vineri, 22 iunie 2018, 14:01)

    esc [utilizator]

    lupta in partid pe "viata si moarte" se ameninta inte ei,a trecut vrema cu latratul urmeaza muscaturile
  • +6 (8 voturi)    
    Oamenii sunt cu nervii intinsi la pamant... (Vineri, 22 iunie 2018, 14:06)

    EMC2*2/2#@4 [utilizator]

    cu toate astea, nu cred ca un om in toata firea (nu primar) s-ar preta la astfel de practici. Totusi daca exista, reprezinta cazuri individuale si trebuiesc tratate conform legii si nu generalizate.

    Cred ca mai degraba se folosesc de astfel de tertipuri, pentru a justifica masurile viitoare, de data asta colective.
    • 0 (0 voturi)    
      Exact (Vineri, 22 iunie 2018, 15:14)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui EMC2*2/2#@4

      1000%.

      caracterizeaza regimurile deja comuniste, ori in devenire:

      minciuna, sub diversele ei forme
      latratul la haznale
      vrajelile diverse
      votatul noaptea
      semanarea discordiei in societate
      acoperirea gropilor comune
      refuzul lustratiei si-a investigarii crimelor
      uzul mecanismelor democratiei contra democratiei insasi

      Utilizate de ministri, astea sunt arme contra propriului popor. Popor nu inseamna aia 3 milioane de romani pesedaci. Tipa trebuie chiar violata pentru trebusoare din astea, caci minte cu nerusinare, scopul fiind unul singur. O comunista jegoasa si aroganta, gata sa omoare pentru privilegii.
  • +1 (1 vot)    
    Drept la exprimare? (Vineri, 22 iunie 2018, 14:28)

    AdrianBorza [utilizator]

    "Dreptul la exprimare este liber și neîngrădit, indiferent de opinia împărtășită". Pai daca zici ca nu exista holocaustul intri la puscarie, care drept la exprimare?
  • +2 (2 voturi)    
    Fara violenta fara violenta (Vineri, 22 iunie 2018, 14:58)

    Zummm [utilizator]

    Ne place sa o luam in liniste pe la spate ani de-a randul sa nu care cumva sa deranjam echilibrul vital al civilizatiei rumane.
  • +6 (6 voturi)    
    Unde sunt acele comentarii (Vineri, 22 iunie 2018, 14:58)

    Bogdan_100 [utilizator]

    pe care pretinde ca nu le-a sters? Sunt comentarii agresive dar nu apar amenintari cu moartea sau cu violul (aici cred ca e o fantezie a blondei - dar e din zona patologica). Incompetenta compensata agresivitate si minciuna. Speram ca legea raspunderii ministeriale sa-si faca efectul in cazul ei.
  • +1 (1 vot)    
    O dovada, proba, ceva (Vineri, 22 iunie 2018, 15:25)

    tarabost [utilizator]

    ca de vorbe avem toti buzunarele pline.
  • +1 (1 vot)    
    Doamna Caarmeeeen, (Vineri, 22 iunie 2018, 15:29)

    Ponta [utilizator]

    prin pagina de "facebuk" nu vi se poate intampla nimic din cele enumerate de dumneavoastra.
    Pentru introducere in absolut este necesara prezenta fizica asa ca amenintarile respective nu are sens sa le considerati.
    Supces!