Dăncilă îi atacă pe judecătorii care l-au condamnat pe Dragnea. „Decizia ne arată că modul în care în România se aplică legea este încă sub influența arbitrariului” / „Cei care cer demisia președintelui PSD încalcă grav Constituția”

de Redacția     HotNews.ro
Joi, 21 iunie 2018, 20:34 Actualitate | Politic


Viorica Dancila
Foto: Guvernul Romaniei
Premierul Viorica Dăncilă sare în apărarea șefului său de partid, susținând că decizia instanței în cazul lui Liviu Dragnea  „ne arată că modul în care în România se aplică legea este încă sub influența arbitrariului”.

„Decizia instanței de judecată în cazul președintelui PSD ne arată că modul în care în România se aplică legea este încă sub influența arbitrariului. Liviu Dragnea a fost condamnat pentru o faptă prevăzută de un articol pentru care există deja o decizie a CCR că trebuie modificat pentru a fi în acord cu regulile Constituției. Într-un stat democratic, incertitudinile nu au ce căuta în înfăptuirea actului de justiție, iar atât timp cât există decizii ale CCR pe care unii judecători le acceptă, alții nu, nu ne putem gândi decât că această hotărâre de condamnare nu se va menține și după recursul din apel. Cred cu tărie în nevinovăția președintelui PSD și îl asigur de toată susținerea mea la conducerea partidului și a Camerei Deputaților – aceasta este singura atitudine corectă pentru respectarea prezumției de nevinovăție, așa cum ne cere Comisia Europeană, prin Directiva 2016/343.”, afirmă Dăncilă, într-un comunicat de presă. 

Premierul adaugă că toți cei care „cer demisia președintelui PSD, înainte de pronunțarea unei decizii finale, încalcă grav Constituția României, Directivele Europene și standardele Comisiei de la Veneția, care garantează toate prezumția de nevinovăție”. 

„Guvernarea PSD -ALDE rămâne unită, obiectivele noastre, angajamentele noastre, determinarea noastră rămân aceleași. Vom realiza programul de guvernare și vom duce până la capăt angajamentele pe care ni le-am asumat în fața cetățenilor, uniți și puternici în fața tuturor piedicilor puse de cei care nu doresc binele acestui popor”, mai afirmă Dăncilă.



















9792 vizualizari

  • +52 (52 voturi)    
    hehe (Joi, 21 iunie 2018, 20:37)

    vagabond [utilizator]

    zise pavianul
    • +28 (28 voturi)    
      Proasta satului in capul statului ..... (Joi, 21 iunie 2018, 21:07)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui vagabond

      Pai ce putea sa spuna si doamna asta ??? Pai tocmai a fost declarata cu acte in regula, de justitie, pavian. Cum vreti sa-i iubeasca pe judecatori. Periculos este insa ca arunca in spatiul public aceste ineptii. Cara-te nenorocito si lasa romanii in pace......
    • +25 (25 voturi)    
      "afirmă Dăncilă, într-un comunicat de presă" (Joi, 21 iunie 2018, 21:38)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui vagabond

      Intrebare: l-a dat pe mail sau l-a citit de pe foaie?
    • +3 (3 voturi)    
      ete na (Vineri, 22 iunie 2018, 10:51)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui vagabond

      vasilica e atat de tuta ca nici sa citeasca hartia lui dragnea nu e in stare, fara greseli.
      Pe hartia aia scria ca dragnea isi da demisia din toate functiile publice avute, pentru ca are demnitate si respect fata de toti romanii, nu doar aia din Gratia, Videle si Alexandria si pentru ca respecta decizia unor judecatori care dovedesc inca o data ca sunt mai presus de toate insinuarile aduse justitiei.
      • +3 (3 voturi)    
        Hehe (Vineri, 22 iunie 2018, 12:39)

        robert.b [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        Crezi ca s-ar prinde daca, din greseala, cand se duce la buda ar scapa pe jos hartia pregatita si ne-ar delecta cu vreo eticheta dezlipita de pe punga cu detergent? Ma indoiesc.
    • +4 (4 voturi)    
      "cred cu tarie" (Vineri, 22 iunie 2018, 10:58)

      Hababaeba [utilizator] i-a raspuns lui vagabond

      Nu e clar daca cucoana era la birt sau la biserica.
      Ce e clar e ca e toata kkta pe ea ca nu mai are cine sa ii spuna ce sa zica si ce sa faca. Da'nu mai bine o ia Dragnea cu el acolo, ca sa isi puna si acolo "imaginea" la bataie pentru el?
  • +58 (58 voturi)    
    Disperare (Joi, 21 iunie 2018, 20:39)

    mr_mojo [utilizator]

    Dacă li se dărâma baraca se vor întoarce la statutul de secretare, șoferi, etc.
    Mare lucru să nu sară cu ordonanța.
  • +49 (49 voturi)    
    tovarasa... (Joi, 21 iunie 2018, 20:40)

    liviu_ [utilizator]

    urlii de prezumtia de nevinovatie, dar tu acuzi niste oameni!

    sictir pavianule!
  • +52 (52 voturi)    
    Vai de capul tau... (Joi, 21 iunie 2018, 20:41)

    Costello [utilizator]

    Cred ca nici nu ai citit Constitutia. Ce faci matale e presiune si intimidare. Doar asta stiti voi, care ati pus mana pe tara asta!
  • +36 (36 voturi)    
    e clar...voi vreti sange (Joi, 21 iunie 2018, 20:44)

    rov [utilizator]

    asta e menirea voastra...sa fie!
  • +45 (45 voturi)    
    PSD = partid MAFIOT (Joi, 21 iunie 2018, 20:44)

    neagoe [utilizator]

    Doua condamnari pentru cel care se agata de functia de presedinte al PSD si mai este inca in functie pentru ca pentru PSD Condamnarile sunt la LOC de ... cinste! Ca in orice organizatie mafiota!
    • +5 (5 voturi)    
      PSD = PARTIDUL STAT (Vineri, 22 iunie 2018, 9:18)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui neagoe

      Deci doua persoane (strict in cazul de fata) lucreaza 7 ani pentru Partid, dar platite printr-o agentie a statului care are cu totul alt scop.
      Poporul dependent nu crede ca asa ceva este anormal, pentru ca timp de zeci de ani partidul unic s-a confundat cu Statul.
      Dai in Partid (sau in seful partidului sau in oamenii de incredere), lovesti in Tara.
      Ce, va legati de o amarata de suma de 100000 ("nu-i vorba ca or fi furat ei milioane, dar de ce nu-i prindeti pentru alea, ai?").
      Numai ca situatia asta este multiplicata de zeci si sute de ori - in toate punctele unde administratia este controlata de partid (probabil chiar toate), angajarile se fac ca sa lucreze pentru partid, iar cei din jur inchid ochii, fiindca cu ocazia asta li se mai permit si lor niste mici abateri, acolo, niste spagute, niste greseli, niste manevre - daca nu curge, pica.
      PSD ca partid stat paraziteaza in fapt statul prin zeci si sute de astfel de drenuri "minuscule". Relativ mici scurgeri, dar in total efectul este paralizia. Ca un copac care traieste doar ca sa hraneasca parazitii care cresc pe el.

      Nu mai punem la socoteala marile tunuri; acelea sunt trase cu ceva mai multa grija, mai greu de probat, mai ales ca legile se modeleaza in functie de acestea.
  • +41 (41 voturi)    
    Ha! (Joi, 21 iunie 2018, 20:44)

    aiureantramvai [utilizator]

    Si i-a zice-ti tanti Veori-ca, asta ati gandi-to singura, singur-ca?
  • +38 (40 voturi)    
    Pai daca cei care cer demisia (Joi, 21 iunie 2018, 20:49)

    Ali Mentara [utilizator]

    Incalca grav constitutia, amestecul executivului in judecatoresc ce e? Si dvs (cu d mic) ati formulat o opinie, nu, la fel ca si cei cu demisia...
  • +37 (37 voturi)    
    Ridicolul primejdios al Marionetei (Joi, 21 iunie 2018, 20:51)

    contributor.bis [utilizator]

    Sforile marionetei s-au activat. Din umbră, Ventrilogul de servici al PSD-ului, mai strecoară, câteva lozinci servile. Păpuşa continuă să zâmbească prosteşte.
    Venind din partea Primului Ministru al României, paiaţă sau nu, este foarte grav mai ales când se pronunţă OFICIAL, opunându-se deciziilor Justiţiei care-şi face (în sfârşit) datoria.
    Din păcate nu este singura. "Echipa" de bodygarzi ai lu' Daddy face şi ea "istorie", "strângând rândurile "în jurul tătucului" distributor de cadouri "speciale", dar asta pe spezele unui popor ajuns în sclavia neputinţei.
    • +13 (13 voturi)    
      asa e... (Vineri, 22 iunie 2018, 0:49)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui contributor.bis

      marea problema nu este escrocul sef, ci "echipa" din jurul lui si milioanele de penali care voteaza psd...la fel ca inainte de 89, multi il injurau pe cismar si nu "baza" sistemului...citi au fost condamnati dupa 90 pt ca au sustinut vechiul regim?!!?!!?...asa o ssa fie si acum , poate ja-ra de la teleorman o sa pice, dar acolitii lui niciodata...si va veni un alt "dragnea" pt ca sunt milioane ca el in rom...
      • -4 (4 voturi)    
        Cazuri (Vineri, 22 iunie 2018, 11:59)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        Iti spun sincer ca stiu oameni care, pentruc a sunt scarbiti de bubele d-lui Iohannis, voteaza psd intr-o veselie.
        si nu sunt penali: sunt profesori, medici, ingineri, etc. Toti unul si unul. Chiar romani din diaspora voteaza psd. De ce ? Liberul arbitru.
        Asta nu-i face "penali".

        Ce face pesedeaua cu votul lor si cu banii nostri, cam ce au facut si partide mai putin penale.
  • +23 (25 voturi)    
    O pasare rara! (Joi, 21 iunie 2018, 20:51)

    remicristian [utilizator]

    Romanii au o zicala:
    "Cind scroafa se suie in copac se crede privighetoare!"
  • +20 (20 voturi)    
    Se clatina scaunul. (Joi, 21 iunie 2018, 20:53)

    Isobar [utilizator]

    Prima reactie este a celui mai supus servitor.
    Este teribil de speriata D-na Prim-Ministru la urmarile
    disparitiei mentorului.
    Onorabil ar fi sa dispara cat mai repede din functia pe care pe nedrept o ocupa.
  • +22 (22 voturi)    
    Ai hotarat TU ca decizia e neconstitutionala? (Joi, 21 iunie 2018, 20:53)

    a-politic [utilizator]

    De cand esti tu in masura, Viorico, sa spui judecatorilor daca decizia este corecta sau nu?

    Bineinteles ca esti convinsa ca nu se va mentine decizia, aveti timp berechet sa demolati justitia si sa hotarati din nou cine intra in salile de judecata si ce decizii sa se dea. Bombonel ar fi mandru de voi, mafiotilor.

    Voi sunteti dovada ca revolutia nu a existat de fapt. Incompetenta, hotia si tupeul nesimtit si-au facut partid si conduc 20 de milioane de oameni doar in interes propriu. Cum ar putea fi altfel la voi...
    • +12 (12 voturi)    
      Dăncilă,demisia. (Vineri, 22 iunie 2018, 7:04)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui a-politic

      Dacă îi este așa de drag Dragnea,Dăncilă își dă demisia și stă la poarta închisorii,să fie prima la vizită.
  • +18 (18 voturi)    
    ete' (Joi, 21 iunie 2018, 20:53)

    nesuferitu [utilizator]

    ce rapid a scos pavianul bengos hartia cu numarul 2 (condamnare) primita de la Dracnea!
  • +13 (13 voturi)    
    E chiar proasta... (Joi, 21 iunie 2018, 20:55)

    Cataleya [utilizator]

    .......
  • +16 (16 voturi)    
    A vorbit ... (Joi, 21 iunie 2018, 20:57)

    Observatory [utilizator]

    Proasta ... Statului !��
  • +18 (18 voturi)    
    E foarrte bine asa! (Joi, 21 iunie 2018, 20:58)

    Cataleya [utilizator]

    Prin declaratiile sale infantile, Dancila nu face altceva decat sa-i enerveze si mai mult pe judecatori!

    Hai Viorico, da-i inainte!
  • +20 (20 voturi)    
    Prezumtie de VINOVATIE! (Joi, 21 iunie 2018, 21:00)

    dan_costea [utilizator]

    Prezumtia de nevinovatie se aplica inainte de proces. Dupa proces vorbim de prezumtia de vinovatie, care poate fi invalidata de o decizie definitiva.
  • +15 (15 voturi)    
    Cucoana sau Tata (Joi, 21 iunie 2018, 21:01)

    Observatory [utilizator]

    Ești condamnata sa studiezi abecedarul...
  • +11 (11 voturi)    
    Taci drac... (Joi, 21 iunie 2018, 21:02)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    .. ca nu esti decât o sluga, ca sa nu zic o vacă.
  • +15 (15 voturi)    
    viorica (Joi, 21 iunie 2018, 21:04)

    ------ [utilizator]

    Doamna Dancila, d-voastra vorbiti dar nu stiti, nu intelegeti nici ce faceti nici incotro mergeti ,va sfatuiesc sa va dati demisia si sa iesiti din penibilul in care v-ati afundat.
  • +16 (16 voturi)    
    dUamna (Joi, 21 iunie 2018, 21:05)

    aricipogonici [utilizator]

    1. comentariul lu' drancila, e in nume personal sau in calitate de prim ministru?
    2. si o privire urata inspre tatucu' draknea e impotriva constitutiei
    oare nu se poate sa ne lasi?
  • +15 (15 voturi)    
    Dancilă este varză... (Joi, 21 iunie 2018, 21:10)

    Geirge [utilizator]

    Tu, proasto, „crezi cu tărie în nevinovăția lui Dracnea”, dar instanța are dovezi că el este vinovat și l-a judecat pe baza dovezilor, nu pe baza la crezi sau nu crezi...
  • +13 (13 voturi)    
    Inconjurata doar de condamnati (Joi, 21 iunie 2018, 21:12)

    nlln [utilizator]

    Fie si in prima instanta.

    Incompetenta...
  • +17 (17 voturi)    
    Va rog, un nou PM decent pentru Romania. (Joi, 21 iunie 2018, 21:13)

    quietguy58 [utilizator]

    In 20-18, declaratia riscanta a unei PM, practic analfabeta, despre ceea ce face justitia, intr-un stat de drept ar fi antrenat demisia acestei individe.
  • +14 (14 voturi)    
    Sclava isi apara stapanul (Joi, 21 iunie 2018, 21:20)

    valll [utilizator]

    Este culmea inrobirii, precum boul care isi adora jugul
  • +19 (19 voturi)    
    auzi cucoana tobele cum bat (Joi, 21 iunie 2018, 21:53)

    John M. [utilizator]

    de ramas bun? Hai, bagajul si fuguta la gara ca pentru Videle nu "ie" trenuri toata ziua !
  • +21 (21 voturi)    
    Dancila : (Joi, 21 iunie 2018, 22:09)

    Rahan5 [utilizator]

    cei care „cer demisia președintelui PSD, înainte de pronunțarea unei decizii finale, încalcă grav Constituția României, Directivele Europene și standardele Comisiei de la Veneția, care garantează toate prezumția de nevinovăție”.

    Idioata afirmatie. Cum adica ? Nici sa ceri demisia nu e voie ? Asa e in Societatea Rusa. Este o infractiune si sa ceri demisia conducatorului.
    Probabil este o instructiune din Testament Politic a lui Ivan cel Groaznic.
    Dar cu ce a gresit Romania ?, sa ajunga la mana unui regim care incepe sa semene cu cel al lui Ivan cel Groaznic ?
    • +5 (5 voturi)    
      Raspus !!!! (Vineri, 22 iunie 2018, 10:32)

      bcorina [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      la intrebarea ta greseala este ca oamenii nu au iesit la vot si astfel s-a ajuns ca PSD sa castige alegerile cu majoritate de 80% in parlament, votati de 18% din populatie.
      La noi in tara trebuie sa invatam intai sa iesim masiv la vot si sa nu mai permitem sa castige cineva cu 80%. Trebuie sa invatam sa nu ne mai ascundem comod dupa expresia " nu am cu cine sa votez" . Trebuie sa votezi pentru a nu permite unui partid ca PSD sa aiba majortitate de 80%.
  • +13 (13 voturi)    
    n-a fost in stare sa puna corect un steag (Joi, 21 iunie 2018, 22:20)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    si vorbeste despre Constitutie.
    proasta satului in fruntea statului.
  • +14 (14 voturi)    
    Big Boss (Joi, 21 iunie 2018, 22:52)

    was [utilizator]

    Ma cucoana, Seful tau a beneficiat de dreptul de prezumtie la nevinovatie, numai ca sa dovedit a fi vinovat.
  • +14 (14 voturi)    
    ti-e sponsorul in zeghe aproape (Joi, 21 iunie 2018, 23:01)

    yellowdog [utilizator]

    si cotcodacesti innebunita nulitate absoluta ce esti?
  • +16 (16 voturi)    
    Da' ce? SCrie in (Joi, 21 iunie 2018, 23:02)

    ostrogotul [utilizator]

    constitutie ca nu ai voie sa ceri demisia lu' Dragnea? Hai ca-i aspra chestia asta
  • +16 (16 voturi)    
    lipsa de respect (Joi, 21 iunie 2018, 23:27)

    Dizidentul [utilizator]

    doamna Dancila nu are niciun respect fata de justitie (de asteptat asemenea comentariu) de un an si jumatate sint la modificari de legi cu un scop 30-35% din parlamentari au probleme cu justitia. In cazul domnului Dragnea am o intrebare la adresa doamnei Dancila...DACA IN CONSTITUTIE NU EXISTA UN ASTFEL DE PARAGRAF pentru ce s-a judecat cazul lui Dragnea???? respect fata de judecatori,procurori si justitie nu aveti si sinteti miine la Antena 3 prezenti de la A la Z cu trompete.
  • +16 (16 voturi)    
    Nevinovatie (Joi, 21 iunie 2018, 23:33)

    voinicu [utilizator]

    Si eu cred cu tarie in totala nevinovatie a acestei cucoane in legatura cu orice zice si orice face.
    Pe ea cel mai tare o ingrozeste gindul ca nu va mai fi prima ministreata. A realizat clar ca, indiferent de cit de neajutorata si nepotrivita e pentru functia asta, atita timp cit dragnea va fi presedinte PSD si ea va fi prima ministreata.
    Dar noi, astia care nu avem nicio treaba nici cu justitia si nici cu actul politic, cu ce am gresit noi in viata asta ca sa avem parte de astfel de ipochmeni retardati in fruntea bucatelor?
  • +17 (17 voturi)    
    auzi tu p... fiarta (Joi, 21 iunie 2018, 23:41)

    mnicku [utilizator]

    cum poti sa furi din banii copiiilor care nu au nici un ajutor, si asa oropsiti de soarta, mai furati si voi ???????

    acei copii au fot lipsiti de banii de mancare, medicamente, jucarii ....samd

    un om nu poate fura de la copii.......... un infractor poate
  • +15 (15 voturi)    
    Lasati... (Joi, 21 iunie 2018, 23:56)

    Sebycopilu [utilizator]

    ...pe altii mai competenti sa vorbeasca, dumneavoastra mai exersati limba Romana!
  • +16 (16 voturi)    
    matza blanda zgarie rau (Vineri, 22 iunie 2018, 0:31)

    mihaitzateo [utilizator]

    Unii zic de dna Dancila ca e proasta.
    Nu e deloc proasta.
    Iar ce face dna Dancila aici e un act penal, dna Dancila incearca sa intimideze judecatorii.
    Adica intervine in independenta Justitiei.
  • +7 (7 voturi)    
    despre ce prezumtie vorbim? (Vineri, 22 iunie 2018, 2:28)

    ber [utilizator]

    Vorba unui "lider" celebru, cu fular Burberry: astia s-au invatat sa stea toata ziua cu prezumtia de nevinovatie in gura!
    • +3 (3 voturi)    
      ce prezumtie? e deja condamnat (Vineri, 22 iunie 2018, 8:01)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui ber

      are dreptul la recurs...dar poate lua si 10 ani acolo!
      • +2 (2 voturi)    
        Ce bucurie! (Vineri, 22 iunie 2018, 9:36)

        sim18 [utilizator] i-a raspuns lui rov

        Deci se poate si mai bine???
  • +7 (7 voturi)    
    poate din constituia psd, (Vineri, 22 iunie 2018, 5:27)

    yellowdog [utilizator]

    care prevede dreptul inalienabil si inatacabil al oricarui borfas psd-ist de a fura, minti, manipula fara nici un fel de repercursiune
  • +6 (6 voturi)    
    constitutia a devemit (Vineri, 22 iunie 2018, 6:49)

    cimitirescu [utilizator]

    un fel de ciunga pentru infractorii astia!
    cand nu le convine ceva invoca incalcarea constitutiei dar fara argumente!
  • +10 (10 voturi)    
    Raspunderea ministeriala? (Vineri, 22 iunie 2018, 7:29)

    constan [utilizator]

    Poate va veni si vremea când oameni ca Vasilica,Toderel,Ciordache si cei de la CCR vor da socoteala?
  • +8 (8 voturi)    
    Corul bocitoarelor din Videle (Vineri, 22 iunie 2018, 7:36)

    Pac-pac [utilizator]

    Incepe concertul "Cel mai cinstit om de pe pamant" de Corul bocitoarelor din Videle.
  • +4 (6 voturi)    
    CSM (Vineri, 22 iunie 2018, 8:34)

    Mos Andrei [utilizator]

    Ar trebui sa se sesizeze CSM. e grav ca Premierul Romaniei ataca public decizia judecatorilor.
    • -4 (6 voturi)    
      Ce va mai ofuscati, la decizia CCR toti din (Vineri, 22 iunie 2018, 9:32)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Mos Andrei

      opozitie in frunte cu Sica Mandolina au condamnat decizia si voi ati aplaudat, nu e acelasi lucru?
  • +4 (6 voturi)    
    Analfabeta (Vineri, 22 iunie 2018, 9:17)

    CipCC [utilizator]

    Analfabeta ataca din nou :))
  • +3 (5 voturi)    
    reprezentativ (Vineri, 22 iunie 2018, 9:21)

    Jude [utilizator]

    Cu e sa ai un condamnat definitiv si cu a doua sentinta inca nedefinitiva sa te reprezinte la nivel inalt mizand pe prezumtia de nevinovatie si dupa 1 an sa vezi ca e definitiva si intra la puscarie.
    Concluzia, Romania a fost reprezentata de un puscarias sustinut de partidul PSD.
  • -6 (8 voturi)    
    Ca este arbitrara se vede din avion, (Vineri, 22 iunie 2018, 9:31)

    xrogo [utilizator]

    in dosarul Microsoft cu prejudicii de zeci de milioane de euro Cocos a luat 2 ani si 4 luni pentru ca a spalat 9.000.000 euro, deci i-au trecut prin mana acesti bani iar Dragnea, pentru instigare la abuz in servici, abuz care cica a adus un prejudiciu de 24.000 euro a primit 3 ani si 6 luni, desi nu a beneficiat de acesti bani, acum comparati 9.000.000 cu 24.000 si trageti concluziile de rigoare!
    Apoi, un judecator din trei a spus ca abuzul in serviciu a fost dezincriminat de CCR si Dragnea trebuie achitat, de ce sa cred eu ca acesta n-are dreptate!
    • +2 (2 voturi)    
      asa este!! (Vineri, 22 iunie 2018, 13:18)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      trebuie reluat dosarul Microsoft si condamnat Cocos pe viata! iar judecatorii care i-au dat doar 2 ani sa fie trasi la raspundere.
      sunt de acord cu tine.
      Dar nicio zi mai putin pentru daddy.
    • 0 (2 voturi)    
      Gigele, nu voi urlati ca o babuta (Vineri, 22 iunie 2018, 15:53)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      a luat 1 an ca a furat o paine? Compara o paine cu 24.000 de euro. Aici nu e vorba de valoarea prejudiciului ci de riscul social mai aparator de corupti.
      Iar Cocos nu e nici sef de partid, nici al treilea om in stat, nici om politic macar.
  • +4 (6 voturi)    
    metamorfoza !!! (Vineri, 22 iunie 2018, 9:53)

    asada [utilizator]

    Era imposibil ca individa pe cat este de proasta sa nu devina si fudula !!! Ce naiba dar a fost unsa PM de insusi "marele "borfas condamnat penal ,coorasean-cojudetean sau ce dr....or mai fi !!!!
  • +3 (5 voturi)    
    prezumptia aia a fost cel mult pana ieri (Vineri, 22 iunie 2018, 10:02)

    Francisc 1 [utilizator]

    de ieri e condamnat in prima instanta , nu ne cere nicio directiva ue sa-i spunem altfel!
  • +1 (7 voturi)    
    multe comentarii... (Vineri, 22 iunie 2018, 10:29)

    sareta [utilizator]

    Fratilor daca in trecut(ca si acuma ) ar fi fost zero comentarii si 3 milioane in strada demult ar fi aratat Romania altfel ! Olgutza de Craiovitza a spus foarte clar ,sub 3 milioane in strada nu ne pasa .....Chiar nu v-ati prins ca toate aceste comentarii n-au niciun efect la grupurile infractionale BINE organizate ?
  • +3 (3 voturi)    
    asa e, duduie, (Vineri, 22 iunie 2018, 11:17)

    CVL [utilizator]

    legea este una pentru politicieni si alta pentru noi. Ce masura mai mare de arbitrariu o fi, daca atunci cand prinzi un hot chiar si cu o gainarie mica, cum incercati sa interpretati voi scuzandu-l continuu. Madam Viorica Vasilica, intelege ca noi nu vrem relaxarea politicii anti-coruptie, si nici relaxarea pedepselor pentru hoti. Cere odata un referendum si intreaba oamenii daca asta vor, daca nu ma crezi. Voi (PSD, ALDE si UDMR) niciodata in campanie nu ati spus ca vreti sa ajutati hotii sa scape neprinsi, ca vreti sa faceti imposibila cercetarea unor acte de hotie, coruptie, talharii, violuri. Nu ati promis asta si nu ati fost votati pentru asta.
  • +5 (5 voturi)    
    Un singur raspuns! (Vineri, 22 iunie 2018, 12:35)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Demisia imediata pentru grave incalcari ale normelor statului de drept prin punerea sub semnul intrebarii a unei sentinte juridice din calitatea mde demnitar de sta. Scuza analfabetismului functional nu tine!
  • +4 (4 voturi)    
    Tanti Aglaia,tanti Docila, (Vineri, 22 iunie 2018, 12:37)

    Rescator [utilizator]

    Dumneata nu ai vazut nici macar coperțile Constituției si deja ataci ,cu tupeu si nesimțire,o
    hotarare judecatoreasca.Nu ar fi mai bine sa te intorci la cratița si sa faci acolo un exercițiu de
    -imagine-.Esti cel mai sinistru si pafarist Prim-Ministru
    din toate timpurile si din toate țarile lumii.
  • +2 (2 voturi)    
    as (Vineri, 22 iunie 2018, 15:13)

    Ilidia [utilizator]

    Stati linistiti, ea n-a scris nici-un cuvant, Totul a fost clocit in sediul PSD...