Secretarul general PSD, despre protestatarii din Parlament: „Oriunde în lumea civilizată îi luau cu dubele”

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 20 iunie 2018, 15:21 Actualitate | Politic


Marian Neacsu
Foto: Facebook
​Secretarul general al PSD, Marian Neacșu, s-a arătat deranjat de protestatarii de pe holurile Parlamentului, declarând iritat că „oriunde în lumea civilizată erau luați cu dubele”. 10 persoane i-au huiduit pe Liviu Dragnea și Viorica Dăncilă, în momentul când șeful PSD și premierul au ieșit din sala de plen a Camerei Deputaților. 

„Oriunde în lumea civilizată s-ar fi întâmplat îi luau cu dubele. Este inadmisibil”, a spus Neacșu. 

Și președintele PSD, Liviu Dragnea, s-a arătat deranjat de protestatari, refuzând să dea declarații presei.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4199 vizualizari

  • +43 (45 voturi)    
    lol (Miercuri, 20 iunie 2018, 15:25)

    Mos Andrei [utilizator]

    fix asta care n-are ce sa caute in Plen
    • +14 (16 voturi)    
      Oriune in lumea civilizata (Miercuri, 20 iunie 2018, 17:05)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Mos Andrei

      Capeteniile PSD/ALDE erau demult la ocna cu lanturi la picioare.
      • +1 (5 voturi)    
        Felicitări ghiolbane! (Miercuri, 20 iunie 2018, 18:45)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

        Secretarul General al PSD tocmai ce a spus că România nu este o țară civilizată.Păi asta cer protestatarii,ca România să fie o țară civilizată.
    • +8 (10 voturi)    
      He, he, in curand o sa va sparga dintii (Miercuri, 20 iunie 2018, 17:29)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Mos Andrei

      lumea pe strada, pentru ticalosiile pe care le faceti, nemernicilor. Incepeti sa va temeti. Si pregatiti-va elicopterul.
      • -1 (3 voturi)    
        daca (Joi, 21 iunie 2018, 11:55)

        costelo999 [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        iese lumea pe strada fara autorizatie la puscarie, ca sa ii schimbi tre sa mergi la vot, o data la 4 ani pui stampila si ii schimbi pina atunci stai cuminte, iei autorizatie si faci protest pasni frumos, fara violenta, ca incalci legea si ajungi la beciul domnesc
  • +47 (49 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 20 iunie 2018, 15:25)

    [anonim]

    • +10 (12 voturi)    
      Hehe (Miercuri, 20 iunie 2018, 17:00)

      robert.b [utilizator] i-a raspuns lui

      In lumea civilizata hotii si tradatorii stau dupa gratii sau atarna in streang, nu fac legi pentru a scapa basma curata... Dar o sa ne civilizam si noi la un moment dat.
  • +56 (58 voturi)    
    Oriunde în lumea civilizată (Miercuri, 20 iunie 2018, 15:27)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    vă luau deja pe voi cu dubele. Oricum, faptul că partidul de guvernământ recunoaște că nu facem parte din lumea civilizată, spune tot.
    • +18 (20 voturi)    
      Fiecare are baremul lui (Miercuri, 20 iunie 2018, 16:07)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

      El zice ca era civilizat cand ne lua cu duba de pe strazi...
      Parca n-am vrea sa ne intoarcem la civilizatia aia
  • +57 (59 voturi)    
    n@a-m.com (Miercuri, 20 iunie 2018, 15:29)

    rotpg [utilizator]

    Neacsu nici macar nu este parlamentar, dar are acces liber in sala de plen a camerei deputatilor. Daca Neacsu are acces, de ce nu si protestatarii? De ce nu si eu sau tu?!
    • +40 (42 voturi)    
      Eterna dubla masura a borfasilor. (Miercuri, 20 iunie 2018, 15:40)

      denvarel [utilizator] i-a raspuns lui rotpg

      ce cauta Neacsu in cladirea parlamentului?
  • +38 (40 voturi)    
    in lumea civilizata voi erati demult la puscarie (Miercuri, 20 iunie 2018, 15:36)

    linarel [utilizator]

    iar gasca voastra de infractori numita partid, era desfintata
  • +18 (22 voturi)    
    Desteapta-te romane (Miercuri, 20 iunie 2018, 15:42)

    lerim70 [utilizator]

    Priviţi, măreţe umbre, Mihai, Ştefan, Corvine,
    Româna naţiune, ai voştri strănepoţi,
    Cu braţele armate, cu focul vostru-n vine,
    "Viaţă-n libertate ori moarte! " strigă toţi.
  • +34 (36 voturi)    
    PSD nu exista intr-o lume civilizata (Miercuri, 20 iunie 2018, 15:42)

    trem [utilizator]

    Adunare de infractori de cea mai joasa clasa, hotzi cu condamnari active, sefi care au comis infractiuni si sustin infractiuni....nu bai baiatule - pe VOI HOTILOR sa va ia cu dubele!

    Vocea jalnica a infractiunii ce esti tu!
  • +18 (20 voturi)    
    NICĂIERI ÎN LUMEA CIVILIZATĂ (Miercuri, 20 iunie 2018, 15:43)

    comentatordiletant [utilizator]

    un partid aflat la guvernare nu și-ar permite astfel de derapaje. Este mai mult decât evident, începând cu învățământul și justiția, fără a neglija însă sănătatea, finanțele, economia, toate politicile psd-iste par focusate pe țelul de a ne îndepărta cât mai mult de lumea civilizată.
  • +18 (20 voturi)    
    „oriunde în lumea civilizată erau luați cu dubele” (Miercuri, 20 iunie 2018, 15:45)

    blackbeard [utilizator]

    Da, politicienii si parlamentarii corupti. Ma intreb ce inca mai cautati in acea institutie publica si de ce nu sunteti trasi la raspundere pentru fleacuri precum: coruptie, furt, uneltire impotriva statului, defaimare, omor prin imprudenta (cazurile din sistemul medical, accidentele cauzate de infrastructura etc) si alte mizilicuri de genul acesta.
    • +3 (5 voturi)    
      de ce nu-s trasi la raspundere ..... (Miercuri, 20 iunie 2018, 18:39)

      sareta [utilizator] i-a raspuns lui blackbeard

      Pai nu sunt trasi la raspundere pentru simplul motiv ca au racolat o mare parte dintre magistratii platiti de popor ca sa-i apere de tradatorii de tara si de jafurile grupurilor bine organizate ! A auzit cineva de o singura acuzatie oficiala de tradare de tara asa cum este ea definita in Constitutia de care se face atata vorbire ?Aplicand articolul respectiv am fi avut pana acum cu siguranta cateva zeci de tradatori.Au dreptate sa dea de pamant cu toata Justitia, daca tot nu-i in stare sa apere tara cu adevarat .S-a facut doar circ cu catuse ,cu gloante trase "pe langa "gat,cu condamnari dar fara nicio recuperare,cu genocid fara vinovati ,etc!
  • +12 (14 voturi)    
    In Rusia si Turcia cu siguranta (Miercuri, 20 iunie 2018, 15:56)

    LeneaInCui [utilizator]

    .
  • +16 (18 voturi)    
    oriunde in lumea (Miercuri, 20 iunie 2018, 15:58)

    liviu_ [utilizator]

    civilizata
    hotii nu conduc o tara!
  • +15 (17 voturi)    
    Oriunde (Miercuri, 20 iunie 2018, 16:00)

    CipCC [utilizator]

    Oriunde in lume jegurile ca voi sunt luate cu duba si bagati la parnaie.

    Oriunde in lume locul hotilor e la puscarie nu in parlament sa faca legi.
  • +8 (10 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 20 iunie 2018, 16:04)

    [anonim]

  • -19 (19 voturi)    
    Ca le place (Miercuri, 20 iunie 2018, 16:15)

    A310 [utilizator]

    sau nu catorva , aceasta este structura parlamentara reiesita in urma alegerilor .
    Dar ce ma amuza foarte mult , este faptul ca ,toti care se exprima impotriva actualei majoritati fac pe sfintii , ei sunt puri precum pruncii nou nascuti .
    • +7 (9 voturi)    
      Ok, dar daca actioneaz impotriva natiunii (Miercuri, 20 iunie 2018, 16:30)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui A310

      Ce faci? Stai 4 ani sa te manance de viu???
      • +3 (9 voturi)    
        Cu toata (Miercuri, 20 iunie 2018, 16:59)

        A310 [utilizator] i-a raspuns lui Parzivall

        seriozitatea , eu am spus de mai multe ori , ca votul obligatoriu ar fi un lucru benefic pentru Romania .
    • +8 (10 voturi)    
      Iti mai dau eu o copeica (Miercuri, 20 iunie 2018, 16:35)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui A310

      daca inveti sa scrii corect.

      Despre logica nu am ce sa zic.
      • +2 (4 voturi)    
        Comment sters de user (Miercuri, 20 iunie 2018, 17:15)

        un_deget_de_secaturi [anonim] i-a raspuns lui alibaba_zeul_meu

      • -3 (5 voturi)    
        Copeica poti sa o pastrezi , (Miercuri, 20 iunie 2018, 17:59)

        A310 [utilizator] i-a raspuns lui alibaba_zeul_meu

        eu ma multumesc cu euro .
        • +2 (4 voturi)    
          Normal (Joi, 21 iunie 2018, 9:46)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui A310

          Moneda voastra nu are nici o valore. Ca si "panseurile" postate de tine :-)))
  • +18 (20 voturi)    
    comparatie (Miercuri, 20 iunie 2018, 16:18)

    ber [utilizator]

    In lumea civilizata condamnatii sunt la puscarie, nu in parlament
  • +16 (18 voturi)    
    dar stai (Miercuri, 20 iunie 2018, 16:18)

    transpenibilus [utilizator]

    Oriunde in lumea civilizata PSD era interzis si scos in afara legii ca GIO. Iar Dragnea si aia ca Neacsu erau de muuuult la Jilava,
  • +11 (13 voturi)    
    oriunde in lumea civilizata (Miercuri, 20 iunie 2018, 16:23)

    CVL [utilizator]

    v-ar fi huiduit pentru modul "democratic" in care taiati microfoanele adversarilor politici si nu aveti minima decenta sa ascultati si sa dezbateti legile pe care le votati.
    Din pacate, culegeti ce semanati, asa incat nu va plangeti. Nu sunteti capabili sa ascultati argumentele pe care le aduc expertii, nu tineti cont de cei pe care "ii reprezentati, caci v-au votat". Voi nu sunteti capabili decat de un spirit de haita, nu aveti nimic in comun cu dialogul, si sa nu va mire ca oriunde in lumea civilizata nu veti mai fi credibili. Ati avut de ales intre a va comporta civilizat, si a discuta cu argumente, sau a fi manati ca o turma de la spate. Ai ales , stimabile, sa nu judeci cu mintea dumitale, si sa te comporti exact ca un animal fara capacitatea de a rationa, si complet lipsit de scrupule si morala, caci calci in picioare increderea celor care te-au votat.
  • +11 (13 voturi)    
    da (Miercuri, 20 iunie 2018, 16:24)

    oracolul [utilizator]

    și oriunde în lumea civilizată jumătate din voi erați la poșcărie, astfel oamenii simpli nu mai aveau nevoie să protesteze, iar colegii voștri rămași în libertate nu mai îndrăzneau să fure!
  • +11 (11 voturi)    
    Doar ca lumea civilizata e Rusia pt asta (Miercuri, 20 iunie 2018, 16:30)

    Parzivall [utilizator]

    Sau Congo, Somalia....
  • +11 (11 voturi)    
    In lumea civilizata la care te referi (Miercuri, 20 iunie 2018, 17:01)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    erai linsat in public.
  • +7 (7 voturi)    
    Tu si tot clubul tau. (Miercuri, 20 iunie 2018, 17:01)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    .
  • +10 (10 voturi)    
    in orice dictatura, vroia sa spuna, (Miercuri, 20 iunie 2018, 17:10)

    yellowdog [utilizator]

    in lumea libera protestele sunt o forma comunicare pe care partida infractorilor organizati vor sa o reprime.
  • +6 (6 voturi)    
    in Polonia oamenii au voie sa intre in Parlament (Miercuri, 20 iunie 2018, 17:28)

    mihaitzateo [utilizator]

    Serios?
    In Polonia, oamenii au voie sa intre in Parlament.
    Si sa asiste la lucrarile Parlamentului.
    Si sa huiduiasca parlamentarii.
    Si nu ii ia nimeni cu dubele.
    PSD a inceput sa doreasca pentru Romania un regim mai ne-democratic decat in orice stat al Europei, ceva ca in Brazilia, de unde a venit dl Dragnea.
  • +4 (4 voturi)    
    . (Miercuri, 20 iunie 2018, 17:53)

    Ingwar [utilizator]

    cred ca mafiotii isi dau foarte bine seama ca presiunea e critica si daca vor mai face ceva arestari ale protestatarilor atunci risca sa fie aruncati in aer dupa care doar alegeri anticipate vor fi
  • +5 (5 voturi)    
    In lumea civilizata tu nu erai unde esti (Miercuri, 20 iunie 2018, 19:47)

    V. Istina [utilizator]

    Mari gentleman-i cu nasul pe sus sunteti brusc! Cand e vorba de construit o Romanie dreapta, vi se rupe, lipitori sinistre!
  • +3 (3 voturi)    
    La creierul lui (Joi, 21 iunie 2018, 9:45)

    Bogdan_100 [utilizator]

    "lumea civilizata" este reprezentata de Rusia, Korea de N, Venezuela ...
  • +1 (1 vot)    
    despre (Joi, 21 iunie 2018, 11:53)

    costelo999 [utilizator]

    sa se respecte legea cine face scandal amenda sau puscarie, ce e haosul asta, merg unii la parlament ca la piata ? urla ca bezmeticii ? isi bat joc de votul meu ? sa se respecte legea, sa vina jandarmii cu scuturi si tulumbe de apa sa ii scoata afara , sa ii duca direct la jilava la ocna.
  • 0 (0 voturi)    
    Asa e (Joi, 21 iunie 2018, 12:28)

    europeanul2 [utilizator]

    Pe unii ii iau cu autocarele, ii hranesc si ii platesc iar pe altii vor sa-i ia cu dubele. Asa e in lumea civilizata. Probabil ca se inspira dupa modelul rusesc.