Adrian Dobre, PSD: Noi n-am discutat în partid despre un timing al unei suspendări a lui Iohannis sau despre o sancțiune concretă

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 15 iunie 2018, 11:28 Actualitate | Politic


Adrian Dobre
Foto: Agerpres
PSD nu a discutat despre un „timing” al unei eventuale suspendări a preşedintelui Klaus Iohannis, a declarat la RFI Adrian Dobre, membru al formaţiunii și fost purtător de cuvânt al social democraților după ce liderul PNL, Ludovic Orban, a afirmat joi că are informaţii că PSD pregăteşte declanşarea procedurii de demitere a şefului statului săptămâna viitoare.

Adrian Dobre respinge ipoteza lansată de preşedintele PNL: „Eu nu ştiu de unde are Ludovic Orban aceste informaţii. Noi n-am discutat în partid despre un timing sau despre o sancţiune concretă. Am spus într-adevăr că din punctul nostru de vedere, nimeni nu poate fi deasupra legii, chiar şi preşedintele României trebuie să respecte deciziile CCR şi Constituţia României”.

În opinia sa, „orice acţiune politică sau juridică ce l-ar determina pe preşedinte în cazul în care ar dori să nu respecte Constituţia ar fi binevenită, dar nu s-a dat nici un termen, nici un calendar sau nici o acţiune concretă. Aşadar, declaraţia domnului Ludovic Orban vă rog să o consideraţi a fi un pamflet”.



















941 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Fanariotii (Vineri, 15 iunie 2018, 11:54)

    Frank777 [utilizator]

    Auzi ce zice pesdistul asta. Este declaratie de presa. Nu au discutat zice el dar ei discuta liber la TV de suspendare.
  • +4 (4 voturi)    
    pfff,ce tara... (Vineri, 15 iunie 2018, 12:08)

    ceoteldrum [utilizator]

    infractorii isi calculeaza cat timp mai au pina sa l suspende pe iohannis.nu se mai pune problema daca ci ,,cand"...
  • +2 (2 voturi)    
    La PSD e simplu fac exact invers a ceea ce spun (Vineri, 15 iunie 2018, 13:03)

    Zimbru [utilizator]

    Deci daca Dobrin de la PSD spun ca nu il suspenda saptamana viitoare, inseamna ca il suspenda. Si sa vedem atunci revolutie si criza cum nu a mai fost. Sunteti gata PSD si ALDE sa dispareti ca partide definitv?
  • +1 (3 voturi)    
    kk (Vineri, 15 iunie 2018, 13:05)

    Ilidia [utilizator]

    Este simptomatic ca dupa ce individul cu teasta turtita si acoperita de pasune si-a manifestat dorinta de parasi "functia" de purtator de cuvant, adica mincinos mancator de cacao a Psd, nu i s-a gasit inlocuitor...
  • +1 (1 vot)    
    Dar despre suspendarea lui Dragnea? (Vineri, 15 iunie 2018, 13:18)

    Martinezu [utilizator]

    Ati discutat ?
    AM inteles...ati discutat dar numai pe la colturi.
  • +2 (2 voturi)    
    Greseala! (Vineri, 15 iunie 2018, 14:06)

    remicristian [utilizator]

    Cred ca au gresit poza! Nu poate un parlamentar roman sa arate asa!
  • +2 (2 voturi)    
    Dobre asta din Tulcea-Constanta e caraghios. (Vineri, 15 iunie 2018, 15:31)

    Rahan5 [utilizator]

    De parca Putin a discutat in partid Invazia Crimeii.
  • 0 (0 voturi)    
    bai (Vineri, 15 iunie 2018, 15:42)

    dragonic [utilizator]

    stii ma ce este ala timi....ng ,ma amaratule de nglez - aui uitat limba romana sau nu ai trecut pe la scoala ??