Șeful PSD îi atacă pe protestarii #rezist care i-au cerut socoleală după miting. „Erau patru șobolani care puneau tot felul de întrebări”

de C.D.     HotNews.ro
Duminică, 10 iunie 2018, 23:04 Actualitate | Politic


Dragnea i protestatarii
Foto: Hotnews
Întrebările protestatarilor #rezist l-au deranjat pe Liviu Dragnea care i-a calificat pe cei care i-au cerut socoteală după mitingul PSD drept „șobolani”. 

„Aseară, am plecat de la scenă la mașină. (...) Erau patru șobolani care puneau tot felul de întrebări. Cu mine mai erau vreo 30-40 de oameni participanți la miting, încărcați cu adrenalină, puteau fi nervoși”, a declarat Dragnea, la Antena 3, precizând însă că situația nu a degenerat. 

Șeful PSD a susținut că nu i-a fost teamă de provocări, pentru că știa că protestatarii se organizează, dar știa că sunt puțini. 
Ăștia s-au organizat în felul ăsta, puși de cine îi finanțează. Până la urmă va ieși adevărul la iveală, cine îi plătește, de ce îi plătește. (...) Ei de fapt acționează pentru a susține un stat polițienesc, un sistem de poliție politică. Nu mi-a fost teamă de provocări. Știam că se organizează, dar știam că sunt puțini. Toți cei care am decis și participat la organizarea mitingului am avut o responsabilitate uriașă. Sunt mândru că nu au răspuns la provocări”, a spus liderul PSD. 

Cât privește mizeria lăsată în Piața Victoriei de pesediștii veniți la miting, Dragnea a comentat că oamenii au avut nevoie de apă și oricum „în jumătate de oră Piața a fost curată”. 

„Noi am discutat cu Primăria, și o felicit pe Gabi Firea. Într-o jumătate de oră a fost curat”, a spus Dragnea.



















4841 vizualizari

  • +25 (25 voturi)    
    Tovarashu Hamster Diliu (Duminică, 10 iunie 2018, 23:07)

    MoemBius [utilizator]

    Puteti sa inregistrati la OSIM faptul ca P$D face inclusiv sobolanii sa vorbeasca
    Poate cistigati un ban cinstit .....fara sa mai FURATI
    • +6 (6 voturi)    
      tovarasu' dracnea (Luni, 11 iunie 2018, 7:36)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui MoemBius

      minte ca un comunist, la fel cum au ascuns comunistii dezastrul de la Certej, asa minte/ascunde si liviu dracnea in legatura cu muntii de gunoaie lasati de maimutele aduse in piata

      Liviu Dragnea = Comunist = Securist = vanzator de tara = tradator. Care esti atat de prost incat sa nu observi asta?!
  • +27 (29 voturi)    
    sobolanca e mata ba (Duminică, 10 iunie 2018, 23:07)

    liviu_ [utilizator]

    sper sa ai o moarte lenta si dureroasa scarba infecta!

    ai facut un miting cu oameni adusi cu arcanu si acum te crezi buricu poamantului

    o sa se termine repede boule

    orice o sa faci NU vei castiga... singura diferenta e ca poti distruge de tot tara asta sau nu! dar tu NU o sa castigi... chit ca o sa plece toti oamenii cinstitit si tara asta o sa ajunga o epava... tot nu o sa castigi!
    • +20 (22 voturi)    
      gresesti, nu cred ca .. (Duminică, 10 iunie 2018, 23:27)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      a fost un "" miting cu oameni adusi cu arcanu"" pt ca romania e plina de "dragnisti" ...adica de hoti si escroci cu aceeasi mentalitate plus cei "redusi"......si sunt milioane , nu numai 180.000 ...
  • +22 (24 voturi)    
    noi te castram, sobolane! (Duminică, 10 iunie 2018, 23:09)

    rov [utilizator]

    daca SRI stie ca nu esti agent al rusiei, atunci esti omul de care raspundem noi, romanii responsabili.
  • +18 (18 voturi)    
    La dragnea (Duminică, 10 iunie 2018, 23:13)

    mitg [utilizator]

    Noul buzzword e "sobolani".
    Sa aiba grija, ca cei mai des intoxicati de obicei sunt chiar cei de la "deratizare".
  • +25 (25 voturi)    
    Drumul lui Dragnea (Duminică, 10 iunie 2018, 23:18)

    Caligula [utilizator]

    Nu e ala din Teleorman.

    "Erau patru șobolani care puneau tot felul de întrebări. Cu mine mai erau vreo 30-40 de oameni participanți la miting, încărcați cu adrenalină, puteau fi nervoși."

    Dragnea a inceput sa incite la violenta impotriva unor oponenti care lasa de inteles ca ar trebui exterminati.

    Un Hitler in devenire.
  • -7 (15 voturi)    
    radicalizarea partilor se apropie de paroxism... (Duminică, 10 iunie 2018, 23:22)

    demaGOGU [utilizator]

    ...nu suntem departe de un razboi civil ca la inceputul anilor '90.
    • +5 (5 voturi)    
      da' de unde (Luni, 11 iunie 2018, 10:06)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Deja mai tot sorosistul platit de statul paralel a inceput activ sa-si caute de munca afara. Prevad in unrmatoarele 6-12 luni un exod masiv al celor mai bine platiti angajati din privat. Iar in Romania va ramane poporul PSD, cu statele lui paralele, sa finanteze singur si furtul ciumei rosii si suta de lei in plus la ajutor.
  • +25 (25 voturi)    
    ,,,Noi am discutat cu Primaria ........si (Duminică, 10 iunie 2018, 23:26)

    Rahan5 [utilizator]

    intr- o jumate de ora a fost curat"
    Curat pe cheltuiala ,,sobolanilor" desigur, si nu pe cheltuiala membrilor PSD.
  • +14 (16 voturi)    
    Te tineau de vorba fraiere, sa aiba timp (Duminică, 10 iunie 2018, 23:28)

    scaraotchi [utilizator]

    sa-si incalzeasca laserul...
  • +17 (19 voturi)    
    CNCD (Duminică, 10 iunie 2018, 23:42)

    karula [utilizator]

    Alo, CNCD-ul va autosesizati?
    pr pavian v - ati sesizat, pt penal v- ati sesizat!
    Astept sa vavsesizati impotriva condamnatului penal ( cu suspendare) , infractorului Liviu Dragnea ( porecla Daddy).
  • +16 (16 voturi)    
    si CE daca le-a fost sete?? (Duminică, 10 iunie 2018, 23:48)

    Codruta N [utilizator]

    Asa cum au adus sticla plina cu apa nu puteau, goala, s-o bage in buzunar si s-o ia cu ei??
    Iar pancartele alea aruncate, tot "sete" erau??

    Cata NESIMTIRE...!!! >:(
  • +13 (13 voturi)    
    Sesizare la CNCD (Duminică, 10 iunie 2018, 23:59)

    outlander [utilizator]

    Toti protestatarii #rezist sunt numiti "sobolani".
    Asta clar e discriminare.
  • +15 (15 voturi)    
    Sobolanii? (Luni, 11 iunie 2018, 0:06)

    StefanV [utilizator]

    Astia care muncesc ca sa poata el fura mai mult?

    Dar se vede disperarea. Sau lipsa de cuvinte in vocabular la Dragnea.
  • -13 (17 voturi)    
    Domnule Dragnea (Luni, 11 iunie 2018, 0:15)

    A310 [utilizator]

    va atentionez , ca jigniti sobolanii , nu puteti compara #rezist cu sobolanii .
    Eu ii consider pe cei dela #rezist niste forme de viata , de pe urma carora cativa "baieti destepti " fac bani .
    Asa se intampla , unii sunt manipulati sa fie in linia a-I-a , iar smecherii isi umfla conturile , profitand de naivitatea sau ignoranta unor oameni .
    • +8 (10 voturi)    
      Un parazit (Luni, 11 iunie 2018, 0:41)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui A310

      lauda alt parazit.

      Capusele se starpesc, nu vorbesc.
  • +8 (8 voturi)    
    `CNCD...ce paziti, va autosesizati (Luni, 11 iunie 2018, 0:39)

    morometu [utilizator]

    Sau facem sesizare?
  • +8 (10 voturi)    
    nu ma...erau guinea pig, cute guinea pig (Luni, 11 iunie 2018, 1:17)

    Coco Whistle [utilizator]

    voi, bolsevicii si infractorii neamului sinteti sobolani, va ascundeti in spatele super imunitatilor, prin toate colturile lumii cu averi obtinute fraudulos.