Ce a făcut Viorica Dăncilă în Portugalia: ”Am vorbit despre preluarea președinției României la 1 ianuarie 2019”

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 8 iunie 2018, 18:18 Actualitate | Politic


Viorica Dancila
Foto: Guvernul Romaniei
Premierul Viorica Dăncilă a făcut o nouă gafă la debutul ședinței de guvern de vineri în care le-a prezentat colegilor un rezumat al discuțiilor pe care le-a avut cu oficialii de la Lisabona, în cadrul vizitei pe care a efectuat-o joi în Portugalia. Dăncilă a spus că a vorbit cu aceștia despre ”preluarea președinției României la 1 ianuarie 2019” în loc de ”preluarea președinției Consiliul Uniunii Europene de la 1 ianuarie 2019”.

Dăncilă s-a întâlnit joi cu președintele Republicii Portugheze, Marcelo Rebelo de Sousa, dar și cu premierul Antonio Costa. ”Pe agenda discuțiilor s-au aflat și probleme legate de cooperare europeană, despre preluarea președinției României la 1 ianuarie 2019... la Uniunea .. la Consiliul Uniunii Europene, despre doasare comune aflate pe agendă”,a spus Dăncilă despre întrevederea cu premierul portughez.


Premierul Viorica Dăncilă este deja ținta ironiilor în mediul online ca urmare a numeroaselor gafe pe care le-a făcut de la preluarea mandatului.



















3729 vizualizari

  • +20 (20 voturi)    
    Presedinta Pavianilor (Vineri, 8 iunie 2018, 18:22)

    un domn [utilizator]

    Asteapta Candidatura Suprema cand Pavianii vor avea drept de vot
    • +6 (6 voturi)    
      Gura prostului adevar graieste (Vineri, 8 iunie 2018, 20:51)

      DuieMragnea [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Stapanul ei, Dragneevici, se viseaza presedinte pe viata. Si fi-su regele Romaniei. Sper sa se odihneasca amandoi in acelasi loc.
  • +7 (7 voturi)    
    O proasta abisala !!!! (Vineri, 8 iunie 2018, 18:27)

    cartofil [utilizator]

    Imi este rusine ca trebuie sa traiesc in tara asta ......
  • +6 (6 voturi)    
    Nu o mai lasati pe asta sa deschida gura (Vineri, 8 iunie 2018, 18:33)

    Wanheda [utilizator]

    Ca o sa provoace Apocalypsa, se aude Hamstare???
    • +7 (7 voturi)    
      Pai o ascunde Dragnea cat poate (Vineri, 8 iunie 2018, 22:11)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

      Ati mai vazut-o raspunzand intrebarilor ziaristilor in ultimile saptamani ???? Sau dand vreun interviu sau comunicat ???? Liniste deplina. Dar din cand in cand nu are ce face si trebuie lasata sa deschida gura. Si atunci, se intampla nenorocirea, caci femeia pe langa faptul ca e analfabeta functional este si proasta si nu-si face o minima pregatire a iesirilor. Cum a putut sa fie rumegatoarea asta reprezentanta Romaniei la CE ??? Va dati seama ce parerea au strainii despre Romania si locuitorii ei ????
  • +7 (7 voturi)    
    m-am saturat de atatea fake-news ! (Vineri, 8 iunie 2018, 18:34)

    silviu_dumitrescu [utilizator]

    nu putea sa spuna asa ceva.
    nu are cum sa fie atat de proasta !!

    rog cineva sa ma ciupeasca sau sa ma palmuiasca … si cand ma trezesc sa-mi spuna ca am avut un cosmar, ca o asemenea persoana nu conduce Romania

    recomand personalului de la Palatul Victoria sa ii puna un translator inteligent care sa traduca in limba partenerului de discutii ceva coerent si inteligent - sau macar inteligibil
  • +7 (7 voturi)    
    Nope, mai devreme! (Vineri, 8 iunie 2018, 18:36)

    Radu-Mihai [utilizator]

    Dacă Mr. President nu face ceva cu referendumul ăla, nu cred ca rezista pana pe 1 ianuarie 2019...
  • +7 (7 voturi)    
    viorica.... e in alta lumea (Vineri, 8 iunie 2018, 18:36)

    qwerasdf [utilizator]

    e 'provocata dpdv intelectual'...
  • +7 (7 voturi)    
    si cu textul in fata... (Vineri, 8 iunie 2018, 18:43)

    ..13 [utilizator]

    si tot a gresit...Imotiile este di vina!

    Si cica ne reprezinta pe noi romanii...

    Ce a cautat sa se intalneasca cu Presedintele Portugaliei??? Paviana a avut mandat???
  • +5 (5 voturi)    
    nonsens, pt ca muta nu vorbeste (Vineri, 8 iunie 2018, 18:46)

    mnicku [utilizator]

    deci ce a vorbit, era cu blocul de desen.......he, he
  • +4 (4 voturi)    
    Calambur din prostie, dar o va intoarce psdul (Vineri, 8 iunie 2018, 19:11)

    Plagarus [utilizator]

    Va fi laudata de partid,pt. "suPtilitate"in numele sefului,dar daca vrem sa avem o viziune clara a RO in care traim,trebuie sa exersam respingerea prostiilor / prostilor " alesi".
  • +3 (3 voturi)    
    ratacita (Vineri, 8 iunie 2018, 19:19)

    costelm [utilizator]

    viseaza la presedintie tuta
    data naibii
  • +5 (5 voturi)    
    Sedinta de Guvern (Vineri, 8 iunie 2018, 20:19)

    EduardRO [utilizator]

    E ditamai sedinta de guvern si subintelectuala aceasta nu e in stare sa vorbeasca liber!!! Nici nu s-au asezat bine in scaune ministrii din Guvern ca madam Dancila incepe sa citeasca inclusiv "Buna Ziua". Nici o introducere, nici o discutie libera, nimic nimic. Este sub orice critica!
  • +3 (3 voturi)    
    Saraca Vasilica... (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 5:51)

    John M. [utilizator]

    Ea era o gospodina foarte fericita in Videle inainte de a o baga smecherul de Gratia in politica pentru a o manipula ca pe o papusa de carpa.