​VIDEO PSD București, parodie cu Iohannis în chip de Hitler: Protestul #rezist a eșuat, mai sunt în stradă câțiva nerozi / Nici Codruța nu mai rezistă mult, Curtea Constituțională m-a obligat să o demit

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 8 iunie 2018, 14:33 Actualitate | Politic


Parodie2
Foto: Facebook
PSD București a distribuit vineri pe pagina sa de Facebook o parodie cu celebra secvență din filmul „Prăbușirea”, în care Iohannis este prezentat în chip de Hitler, nervos că este „înfrânt” deși a dat toată puterea procurorilor „acoperiți”.

„Protestul #rezist a eșuat, mai sunt în stradă câțiva nerozi”, este titrat pe ecran, în timp ce pe fundal se aude „Thundesrtuck” a celor de la AC/DC.







„V-am tot spus, vorbiți cu Soros să le mai dea bani. Fără ajutorul lui Soros suntem terminați”, le spune Hitler/Iohannis „procurorilor acoperiți” care au rămas în cameră, înainte de a se plânge că „Nici Codruța nu mai rezistă mult. Curtea Constituțională pe bună dreptate m-a obligat să o demit”.

„Berlinu' și Bruxellu' îl vor pe Cioloș înapoi. În curând mă văd cu Merkel Ce săi spun? Că AM ÎNFRÂNT?”, mai scrie pe ecran.

Clipul reia astfel teme predilecte ale PSD împotriva protestelor #rezist, izbucnite după adoptarea OUG 13: protestele sunt finanțate de Soros, implicarea puterilor străine în organizarea protestelor etc.

Clipul este distribuit cu tagurile #insist, #stopabuzurilor, #dreptatepanalacapat - sloganul USL din perioada referendumului pentru demiterea lui Traian Băsescu.
























9603 vizualizari

  • +23 (27 voturi)    
    CNCD se Autosesizeaza ? (Vineri, 8 iunie 2018, 14:36)

    un domn [utilizator]

    sau Mergem peste ei ?
  • +26 (28 voturi)    
    ca de obicei (Vineri, 8 iunie 2018, 14:39)

    tenere [utilizator]

    lipsa de inspiratie si de umor, de unde sa aiba daca pe ei ii conduce veorica, codrin si flausatul dragnea? impreuna daca aduna de juma de bit

    triste figuri, au strambat tara asta de tot
    • -3 (3 voturi)    
      corect! (Vineri, 8 iunie 2018, 19:20)

      kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui tenere

      ...
  • +28 (30 voturi)    
    Ce (Vineri, 8 iunie 2018, 14:41)

    mitg [utilizator]

    Porcarie macabra. Nici macar n-am dat play.
  • -10 (16 voturi)    
    hahhaa (Vineri, 8 iunie 2018, 14:42)

    Mos Andrei [utilizator]

    Hitler pe AC/DC :)))
  • +18 (24 voturi)    
    Infantilism (Vineri, 8 iunie 2018, 14:48)

    Cuca [utilizator]

    Din pacate, la multi va prinde. Nu am sperante ca va fi altfel. Trist....
  • +24 (28 voturi)    
    Bolnavi de ura (Vineri, 8 iunie 2018, 14:51)

    Frank777 [utilizator]

    PSD urmasul PCR este alcatuit din ramasitele activistilor PCR si agenti ai securitatii. Generatia a doua este formata din copii lor educati in ura fata de restul roamnilor si invatati sa fure de mici. Parintii lor au trait din furtul banului public ei au invatat sa fure vor sa traiasac din furtul banului public. pentru asta au nevoie ca DNA sa nu mai existe si Codul Penal sa fie aranjat ca sa nu se mai atinga de infractiunile lor preferate: abuzul in functie si furtul banilor publici.PSD si activisti sai sunt un imens pericol pentru fiinta statului national Roman.Sunt gata sa vanda tot. Sunt ca si fanariotii. Nomenclatura PSD abuzeaza angajatii bugetari locali si centrali si impreuna cu asistatii sociali,pensionarii si persoane vulnerabile constituie masa de manevra a fanariotilor.
  • +17 (21 voturi)    
    asta și merităm... (Vineri, 8 iunie 2018, 14:53)

    dan.c [utilizator]

    suntem de râsul hoților
  • +14 (16 voturi)    
    deja vu (Vineri, 8 iunie 2018, 14:57)

    cugetatorul [utilizator]

    Video asta seamana mai mult cu ce se va intampla liderilor PSD care nu reusesc sa faca norma de manifestanti avand costumatia si dotarile prevazute de
    conducatorul iubit...
  • +10 (16 voturi)    
    Penal (Vineri, 8 iunie 2018, 15:02)

    Setalcott [utilizator]

    Parca era o lege impotriva promovarii nazismului. Nu-mi spuneti ca e parodie: un internaut britanic, Count Dankula, a fost condamnat in instanta tot pentru o parodie.
  • +14 (16 voturi)    
    ! (Vineri, 8 iunie 2018, 15:04)

    tudorr [utilizator]

    Si prinde asa ceva la maimute?
  • +15 (21 voturi)    
    ca sa vezi.... (Vineri, 8 iunie 2018, 15:06)

    rubberduck [utilizator]

    Lucreaza la greu consiglierii israelieni si gazdele lui dorneanu, dar si plata-i pe masura. FSDI asteaptă sa fie servită pe tava de catre Dracnea. PSD incearca si fie haios și frendly dar nu este decat un partid de crima organizata, antinational si antidemocratic.Multumita PSD-ului Romania va fi din nou un stat de tip feudal cu ciocoi si boieri si arendasi straini. 1907 anyone?
  • +22 (26 voturi)    
    Copyright Infrigement (Vineri, 8 iunie 2018, 15:07)

    entwickler [utilizator]

    Tocmai ce am scris un comentariu detaliat despre copyright infrigement la postarea asta cu link-uri catre compania de la care trebuiau sa ia licenta in valoare de 500 de mii de dolari si vad ca au sters videoclipul...
    • +14 (16 voturi)    
      Bravo. A fost sters. (Vineri, 8 iunie 2018, 15:49)

      dick357 [utilizator] i-a raspuns lui entwickler

      Asa da! Sa luptam impotriva lor prin toate mijloacele.
  • +15 (15 voturi)    
    Oare in ce minte (Vineri, 8 iunie 2018, 15:07)

    Nickson [utilizator]

    bolnava se nasc asemenea halucinatii?
    • +5 (7 voturi)    
      Eh (Vineri, 8 iunie 2018, 16:10)

      Tony_K [utilizator] i-a raspuns lui Nickson

      In mintea mazetei.
  • +16 (18 voturi)    
    sa facem niste comparatii (Vineri, 8 iunie 2018, 15:15)

    programatoru [utilizator]

    - manifestantii PSD sunt platiti/constransi adusi cu autobuze/trenuri/ si le asigura mancare , stegulete ... VS #rezist care cand ieseam de la munca mergeam in piete
    - de unde vin banii cu care sunt adusi manifestantii (transport/mancare/logistica)? pentru ca cei de la #rezist se manifestau local
    - daca sunt asa pe cont propriu le sugerez sa vina timp de 2 saptmani zi de zi sa manifeste asa cum am facut noi de la #rezist
    - ideile PSD originale sau copiate de la #rezist?
    - minciuna DA este 100% ORIGINALA PSD
    - la fel si prostia tot originala PSD
    - tanti floricica VS #rezist
    - tricourile albe ce reprezinta? ca sunt ca oile? ca sunt a o armata de oi? amintirile conducatorului iubit? VS #rezist oamenii normali cu imbracamintea de la munca
    - manifestatiile PSD sprijinite de latrine si rtv VS #rezist sprijinite si salutate de o intreaga lume
    - manifestatiile PSD sunt pentru sprijinirea hotilor si infractorilor VS #rezist care vor sa dispara hotii


    si las lista deschisa, sa faci comparatie intre manifestarile PSD si #rezist e ca si cum ai compara un r..h..t cu o floare
    • +8 (8 voturi)    
      Inveliti in alb (Vineri, 8 iunie 2018, 16:05)

      XtrO [utilizator] i-a raspuns lui programatoru

      Dar cine zice ca trebuie sa fie doar tricouri albe? Cum bine zicea Razvan Exarhu in Morning Glory, la evenimentul White Sensation sunt asteptati manifestanti inveliti in alb de la brau in sus (dar in jos...?): care cu bandaje, care cu camasute albe, care cu halate, cu manecile legate sau nu la spate.... o varietate de solutii!
  • +6 (10 voturi)    
    E cu doua taisuri. Unul mai ascutit spre autori (Vineri, 8 iunie 2018, 15:49)

    D-or [utilizator]

    Si daca romanii il vor sustine si mai mult pe KWI in pofida acestei asocieri sau poate tocmai de aceea?

    Riscant. Unele idei e mai bine sa nu fie spuse.
  • +2 (4 voturi)    
    Asta le e nivelul, de ratan (Vineri, 8 iunie 2018, 20:25)

    Dalinar [utilizator]

    Faze de colhoz!!!
  • -2 (6 voturi)    
    tare :))) (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 1:39)

    srpc [utilizator]

    va pica rau la pipota cand vi se raspunde cu aceeasi moneda, asa-i, bai #rezist? :)))
  • +1 (1 vot)    
    Penibil pesedeilor (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 8:41)

    Ciprian1979c [utilizator]

    ''fara ajutorul lui Soros suntem terminati''! Incredibil! 'ra-ti ai dracu' de prosti!
  • +1 (1 vot)    
    Inadmisibil, ... (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 10:50)

    AEV [utilizator]

    Inadmisibil, cel pe care PSD vrea să îl ridiculizeze astfel este Președintele României, un om care numai mic, pocit și încrâncenat nu este, așa cum este hitlerul din filmuleț ...
  • +1 (1 vot)    
    Rusine !!! (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 12:36)

    Isobar [utilizator]

    Prin metode primitive de instigare la ura exersate
    seara de seara la televiziunile aservite se doreste
    atingerea apogeului in aceasta seara.
    Pare ca nimic nu le mai sta in cale Rinocerilor:
    Absurdul din opera lui Ionescu este depasit:
    Pana cand se va mai suporta aceasta rusine ???