PSD Bacău promite că aduce 10.000 de oameni la mitingul din București

de Gabriel Pop     HotNews.ro
Joi, 7 iunie 2018, 20:29 Actualitate | Politic


Dragos Benea
Foto: Hotnews
Presedintele filialei PSD Bacău, senatorul Dragoș Benea, un aliat fidel al lui Liviu Dragnea, promite că va aduce aproximativ 10.000 de membrii și simpatizanți PSD din județ pentru mitingul din 9 iunie din București.

Pe scara ierarhică foarte strictă a organizației județene, i s-a cerut fiecărui parlamentar, consilier local și județean, primarilor din orașe sau comune, directorilor de instituții conduse de social-democrați, fiecărui (simplu) membru de partid să mobilizeze cât mai mulți simpatizanți PSD pentru mitingul din București, au declarat, pentru HotNews.ro, mai multe surse locale.

Liderul Dragos Benea, președintele organizației județene, spune însă că mobilizarea „este construită în jurul organizațiilor locale de partid, nicidecum pe instituțiile statului”.

„Evident că pot fi membri PSD la miting care lucrează în diverse instituții ale statului. Vom fi prezenți în București cu aproximativ 10.000 de oameni", a precizat acesta.

Fondurile financiare pentru deplasarea în capitală, pentru înzestrarea participanților, pentru hrană provin de la organizațiile locale, de la organizația județeană dar și din vistieria de la centru.

Din Bacău vor mai fi prezenți și un număr de membri și simpatizanți ALDE: "Deocamdata nu știm cu exactitate câți ne vom deplasa la miting. Noi am fost anunțați foarte târziu și încă ne organizăm", a declarat Adrian Popescu, vicepresedinte ALDE în Consiliul Județean Bacău.



















1354 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    doar atit?!?!?!!? (Joi, 7 iunie 2018, 20:36)

    exilatul [utilizator]

    eram gata sa pariez ca sunt sute de mii de h-ti si imb-cili in judetuul bacau...ca de altfel in toate judetele...
  • +4 (4 voturi)    
    PSD Bacau aduce toti asistatii sociali ? (Joi, 7 iunie 2018, 20:37)

    Gryphus [utilizator]

    o fi obligatoriu sa vina la mitingul pt PENALI ca sa primeasca ajutoare sociale
  • +6 (6 voturi)    
    10.000 de vite (Joi, 7 iunie 2018, 20:47)

    banel [utilizator]

    Oameni...e mult spus.
  • +2 (2 voturi)    
    o veche poezie de Ilie (Joi, 7 iunie 2018, 21:41)

    freejack [utilizator]

    A început de ieri să cadă
    Câte-un moldovean pe stradă,
    C-un casetofon în mînă,
    Nemâncat de-o săptămână!
  • +1 (1 vot)    
    Bai (Joi, 7 iunie 2018, 22:11)

    soringusar [utilizator]

    Puneti-le si cate un lant la gat sa nu se piarda oile in oras !!!
  • +1 (1 vot)    
    Oamenii saraci (Joi, 7 iunie 2018, 22:36)

    tarabost [utilizator]

    si fara cunostinte necesare depasirii situatiei de saracie sunt masa de manevra pentru cei bogati si puternici. Daca unui caine fara stapan ii arunci putina hrana el te va urma. Si daca il constrangi prin forta sa mearga in directia dorita de tine, rezultatul e acelasi. Se aude ca in activitatile de pregatire a mitingului a fost utilizata cu precadere a doua metoda.E trist ca 90% dintre cei care vor participa se alfa intr-una dintre cele doua situatii descrise - sub controlul cvasi-total al celor care isi impun mai ales prin forta pozitiei si mistificare vointa asupra lor.
    Pana cand natia noastra va uita ce inseamna sclavia comunista si numarul oamenilor care pot gandi si actiona liber, fara teama ca altenativa la obedienta este saracia, mai trebuie sa treaca multi ani.
    Pana atunci, obedientii de azi pot fi recunoscatori partidului pentru tratamentul de care beneficiaza - drumul de intoarcere va fi cu sigurana o placere.
    • 0 (0 voturi)    
      Eu nu gandesc asa. (Vineri, 8 iunie 2018, 3:41)

      Tony_K [utilizator] i-a raspuns lui tarabost

      Nu imi este mila de cei care au trait vremuri grele si acum au copiii plecati in alte tari si plang ca sunt singuridar voteaza si isi doresc cu ardoare comunismul. Sper ca natura sa isi faca treaba cat mai curand posibil cu ei.