Tăriceanu: ALDE va aduce 20.000 de oameni la mitingul de sâmbătă

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 6 iunie 2018, 11:30 Actualitate | Politic


Tariceanu
Foto: Facebook
Preşedintele Senatului, Călin Popescu Tăriceanu, a anunţat miercuri că ALDE va aduce la mitingul organizat de PSD sâmbătă seara aproximativ 20.000 de oameni, afirmând că judeţele aflate la cel mult 250 de kilometri distanţă faţă de Bucureşti vor avea o normă mai mare de oameni, în timp ce judeţele mai îndepărtate vor avea o normă mai mică. 

Tăriceanu a spus că zona Bucureşti – Ilfov are obligaţii mult mai mari şi trebuie să aducă în jur de 4.000 de persoane la miting, potrivit news.ro.

“Am programat să aducem din toate judeţele din ţară, în funcţie de distanţa la care se situează judeţele de Bucureşti. Cele până în 250 de kilometri vor avea o normă mai mare, cele între 250-500 de kilometri o normă ceva mai mică şi cele peste 500 de kilometri vor aduce, probabil, un număr redus, la nivel de 100 de persoane. Bucureştiul şi Ilfovul au obligaţii mult mai mari, care se cifrează în jurul cifrei de 4.000. Per total, scontăm aproximativ 20.000 de persoane să vină”, a anunţat liderul ALDE.

Mitingul organizat de PSD va avea loc în 9 iunie de la ora 20:00, în Piaţa Victoriei, şi va avea ca temă apărarea democraţiei şi a statului de drept, a afirmat luni, după şedinţa Comitetului Executiv Naţional, liderul partidului, Liviu Dragnea.


















1700 vizualizari

  • +9 (11 voturi)    
    19.999 bai nene! (Miercuri, 6 iunie 2018, 11:31)

    Francisc 1 [utilizator]

    eu nu vin , si oricum nu inteleg de ce m-ai numarat!
    • +7 (9 voturi)    
      Nu aduce pe nimeni (Miercuri, 6 iunie 2018, 12:38)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      si il pacaleste pe Dragnea ca aia din multime sunt ai lui.
      • +2 (2 voturi)    
        Exact, n-are de unde.... (Miercuri, 6 iunie 2018, 18:57)

        cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

        20.000/40 judete ies cam 500 pe judet. Aiurea. Toti membrii de partid ALDE dintr-un judet n-au cum sa depaseasca cifra 50. Deci vor fi vreo 2000 de chinuiti adusi de Tariceanu. Mai mult, nu poate orice ar face. Spera ca lucrul asta sa nu-l observe Dragnea, sa nu-i traga vreun cap in gura prin birourile Parlamentului dupa aia. C-asa se procedeaza intre tovarasi de lupta bolsevici.
  • +8 (10 voturi)    
    Ha ha ha (Miercuri, 6 iunie 2018, 11:34)

    entwickler [utilizator]

    Ha ha ha ha
  • +13 (13 voturi)    
    a (Miercuri, 6 iunie 2018, 11:36)

    adrian67 [utilizator]

    Tariceanu face stand-up comedy. Pai ei nu au atatia membri in toata tara. Nu i-au votat atatia oameni. De unde aduc ei ?
  • +14 (14 voturi)    
    "va aduce", "va scoate" (Miercuri, 6 iunie 2018, 11:43)

    Hans Metter [utilizator]

    asta e modalitatea PSD/ALDE de a trata propriul electorat... sunt sclavi buni de adus, de scos, de luat... etc
  • +10 (10 voturi)    
    Sigur, (Miercuri, 6 iunie 2018, 11:46)

    mos ion roata [utilizator]

    coalitia vrea sa darame guvernul,de aia vin asa de multi in capitala. Le doresc succes.
  • +9 (9 voturi)    
    Norma? (Miercuri, 6 iunie 2018, 12:10)

    Kevi [utilizator]

    De ce nu va puneti norma la munca?
  • +5 (5 voturi)    
    Asa a fost si la alegeri? (Miercuri, 6 iunie 2018, 14:56)

    nlln [utilizator]

    S-a trasat norma pentru fiecare.

    Bineinteles ca dupa aceea veti spune ca oamenii s-au anuntat de buna voie, zile intregi au stat la coada sa primeasca acceptul.....nici vorba de mobilizare la ordin.

    Asa au fost si alegerile......organizate foarte bine.Grupa, grup, detasament.
    Ce urmeaza?
  • +5 (5 voturi)    
    Pai ce e 20.000 - nimic....parca asa spuneai (Miercuri, 6 iunie 2018, 15:51)

    trem [utilizator]

    Cand veneau in piata peste 20,000 oameni ne-adunati sa protesteze impotriva inciompentetilor si infractorilor tu Caline ne spuneai ca nu sunt reprezentativi, ca ei nu reprezinta Romania.

    Oare cum se cheama ca voi ii mai si adunati cu japca pe astia 20.000? Mare rusofil comunist cu 2 fetze mai esti bai motociclistu' lui peste!
  • +5 (5 voturi)    
    Iohanis aduce 3000000!!! (Miercuri, 6 iunie 2018, 16:09)

    MirceaIo [utilizator]

    cred ca Iohanis aduce pe putin 300000 la prima strigare. Si isi platesc singuri transportul si cazarea in Bucuresti. Hai sa fim seriosi nea Taricene! N-ati facut nimic de cand sunteti la guvernare. Drumori praf, autostrazi 0, hoti maxima etc! Cum sa fii tu persecutat: ai bani, ai vile, ai masini ai conturi in banca!! Vreau sa fiu si eu persecutat ca tine!