Dragnea promite că aduce „câteva sute de mii” de PSD-iști în Piața Victoriei, la mitingul de sâmbătă. „Facem acest miting pentru a arăta că suntem deciși să mergem până la capăt”

de Luminița Pîrvu     HotNews.ro
Luni, 4 iunie 2018, 12:11 Actualitate | Politic


Miting PSD, Liviu Dragnea
Foto: Facebook
Marele miting al PSD va avea loc sâmbătă, 9 iunie, la ora 20.00, în Piața Victoriei.  Mitingul va fi unul de protest față de abuzurile din justiție. „Facem acest miting pentru a arăta că suntem deciși să mergem până la capăt”, a declarat Liviu Dragnea, promițând că în Piața Victoriei vor fi „câteva sute de mii” de social-democrați. Conducerea PSD a discutat astăzi detaliile manifestației. 

„Este un miting organizat împotriva abuzurilor care se întâmplă în România de mult timp, este un miting împotriva faptului că democraţia şi statul de drept sunt puse serios sub semnul întrebării, ba putem spune şi mai dur că sunt afectate de câţiva ani buni în România. Facem acest miting pentru a arăta că suntem decişi să mergem până la capăt, pentru ca România să devină o ţară democratică, o ţară unde libertăţile şi drepturile fundamentale ale cetăţenilor sunt respectate, aşa cum scrie şi în Constituţia României şi toate tratatele internaţionale pe care România le-a semnat", a declarat preşedintele PSD, la finalul reuniunii CExN al formaţiunii.

Întrebat câți oameni vor fi aduși la miting, șeful PSD a răspuns: „Câteva sute de mii”.

Liviu Dragnea a mai spus ca PSD vrea "să protejeze justiţia, să îi protejeze pe cei care înfăptuiesc justiţia. Ne interesează ca judecătorii în România să nu mai aibă niciun fel de influenţe, nici din partea unor instituţii care trebuie să se ocupe de securitatea naţională, nici din partea unor instituţii care trebuie să se ocupe de cercetări doar în cadrul legii şi nu cercetări abuzive. În condiţiile în care statul paralel, format din oameni din diverse instituţii, oameni nealeşi, nelegitimi, a acţionat cum a acţionat în ultimii ani, oricine din această ţară - un cetăţean simplu, o firmă, orice şef de instituţie s-a putut afla sub această teroare şi ameninţare".

Întrebat dacă la miting va fi prezent şi președintele ALDE, Călin Popescu Tăriceanu, Dragnea a precizat că "Tăriceanu nu e lider al PSD" şi, în acelaşi timp, nu vor fi prezenţi nici toţi membrii PSD. "Nu vor fi toţi membrii PSD dintr-un motiv foarte neplăcut, dar simplu - am discutat şi astăzi şi săptămânile trecute - în România n-am găsit o capacitate logistică suficientă să putem aduce toţi membrii de partid şi o mare parte dintre simpatizanţii noştri. Dar, sigur, liderii de partid vor fi acolo, eu voi fi acolo, chiar o să şi spun câteva lucruri", a precizat liderul PSD.

Cheltuielile vor fi suportate de filialele PSD
Surse din interiorul PSD au declarat pentru Hotnews.ro că organizațiile județene vor suporta toate costurile deplasării oamenilor iar acolo unde filiale nu își permit cheltuielile vor fi suportate de la centru. Liderii de organizațiilor PSD din București au anunțat în cadrul ședinței CEX că se bazează pe prezența a 15.000 - 20.000 de oameni, la fiecare filială de sector în timp ce organizațiile din țară și-au arătat disponibilitatea pentru a suporta transportul către București a 2 000 până la 15 000  de persoane. "Organizațiile din nordul și vestul țării vor aduce la București între 2 000-3 000 de oameni în timp ce filialele din sudul și centrul țării între 10-15 000 de persoane. Scopul este să aducem în stradă 200-300 000 de oameni", au explicat sursele citate.

ALDE și-a anunțat participarea la mitingul organizat de social-democrați. Președintele Senatului Călin Popescu Tăriceanu a declarat că mitingul organizat de PSD nu este unul de susținere a Guvernului, ci unul de protest față de încălcările grave din justiției care au avut loc în ultimii ani asupra drepturilor și libertăților cetățenilor.  

"Nu e de susținere a Guvernului, ci de protest față de tot ceea ce s-a întâmplat în acești ani în justiție, de exemplu încălcările grave care au avut loc în privința drepturilor și libertăților. Astăzi citeam un mic raport cu ascultările telefonice din 2005 până în 2014. Sunt 248.000 de persoane care au fost ascultate. Vi se pare normal?", a afirmat vineri seară, la Digi 24, președintele Senatului Călin Popescu Tăriceanu.



















14911 vizualizari

  • +63 (69 voturi)    
    Floricica manelista sa ii conduca (Luni, 4 iunie 2018, 12:17)

    Ionescu Raymond [utilizator]

    sa-i "zideasca" jandarmii cu garduri neaparat, sa "ii protejeze" de masini !

    sa le dea amenzi daca sunt si surdo-muti care striga prea tare

    sa protesteze ce?
    • +59 (65 voturi)    
      Dar daca... (Luni, 4 iunie 2018, 13:34)

      Tony_K [utilizator] i-a raspuns lui Ionescu Raymond

      Dar daca la miting o sa inceapa sa strige jos dragnea? Aia faza:)))
      • +19 (23 voturi)    
        ........... (Luni, 4 iunie 2018, 15:38)

        Andpr [utilizator] i-a raspuns lui Tony_K

        Nu-i de ras....Chiar fara caterinca nu se poate? Trebuie facut ceva impotriva la jigodia asta. Ce tupeu are, cica miting impotriva abuzurilor..
        • +17 (19 voturi)    
          OK...! Uite una fara caterinca: (Luni, 4 iunie 2018, 17:06)

          scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Andpr

          Haideti sa facem si noi unul in Piata Universitatii si sa nu mai plecam de acolo...! Cu corturi, cu talangi, cu clopotei, cu vuvuzele, cu tot tacamul...

          PS. Daca-mi indepliniti dorinta aceasta, va jur ca ma las de mistocareala si trec cu ''catel, cu purcel'' in tabara celor seriosi din cale-afara...!
      • +27 (27 voturi)    
        mai ales ca (Luni, 4 iunie 2018, 16:34)

        subcultura [utilizator] i-a raspuns lui Tony_K

        "sa mergem pana la capat" poate avea un sens foarte diferit la Vaslui de ex.
        • +14 (14 voturi)    
          " Din greseala in greseala.. (Luni, 4 iunie 2018, 17:04)

          Observatore [utilizator] i-a raspuns lui subcultura

          ...spre victoria finala ! "
        • +8 (8 voturi)    
          Pana la capatul (Luni, 4 iunie 2018, 23:13)

          fat.cat [utilizator] i-a raspuns lui subcultura

          rabdarii noastre sau al tunelului care da in usa de la puscarie, astea ar fi umilele mele estimari, luand in calcul tupeul incredibil al acestui personaj sinistru.
    • +43 (49 voturi)    
      se aduna hotia si prostia tarii... (Luni, 4 iunie 2018, 13:51)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Ionescu Raymond

      se aduna hotia si prostia tarii...
      • +36 (46 voturi)    
        Bugetarii (Luni, 4 iunie 2018, 14:26)

        Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        Toti parazitii care primesc salarii de la buget si au adus Romania in starea asta de nedezvoltare,saracie,lipsa educatie,asistenta sanitara,poluare,mizerie morala.
        Toti datornicii PSD ca ii tine la servici vor fi adusi sa demonstreze impotriva Romaniei. Vor fi adusi sa demonstreze pentru inculpatul Dragnea. Vor fi adusi ca sa se solidarizeze cu hotii si sa transmita mesajul : Noi bugetarii si cu hotii va dominam pe voi romanii nebugetari prin legi si administratie si nu veti fi niciodata liberi. Noi facem ce vrem. Facem ce legi vrem.Curtea Constitutionala face ce vrem noi. Totul este pe spaga noastra.PCR nu a murit este chiar PSD.Dragnev este noul Ceausescu si cu Leana lui Dancila fac ce vor ei.
        • +16 (16 voturi)    
          ai omis ceva.. (Luni, 4 iunie 2018, 17:58)

          exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

          ca in afara de hotii din conducerea tarii mai sunt si citeva milioane de penali ( fizic si moral ) din popor care ii sustin de ani de zile prin vot...nu sunt singurii hoti din tara aia , dragnea si ai lui..
      • +9 (9 voturi)    
        De ce Liviule? (Luni, 4 iunie 2018, 20:04)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        Ce vrei să arăți?Că ești băiat bun?Noi nu vedem bunătatea ta.Vedem hoția și faptul că promovezi în funcții hoți,analfabeți,oameni lipsiți de bun simț și morală.
    • +31 (35 voturi)    
      Mitingul e razbunarea prostilor impotriva (Luni, 4 iunie 2018, 14:12)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui Ionescu Raymond

      desteptilor.

      "Cum au indraznit sa curete tara de mari corupti atatia ani? Cine se cred? Astia sunt romani? Nu! Daca nu le place coruptia, sigur sunt straini!" - iata gandirea nationalist-comunista a PSD si a cretinilor care ii sustin.
      • +19 (21 voturi)    
        Mitingul reprezinta tupeul borfasului (Luni, 4 iunie 2018, 16:21)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

        care simte ca cel cu bun simt e plecat in vacanta, ori e prea ocupat cu treburile zilnice, ori e prea comod pentru a-si deplasa posteriorul pe distanta medie si scurta...

        PS. Sau poate pentru ca s-a lasat coplesit de tristete !? Cine stie...
    • +24 (26 voturi)    
      Arestarea judecatorilor corupti (Luni, 4 iunie 2018, 15:24)

      Cozmin30 [utilizator] i-a raspuns lui Ionescu Raymond

      Abuzuri in justitie au comis doar judecatorii corupti, aflati in solda mafiei psd si alde, care i-au achitat pe infractori sau i-au condamnat cu suspendare si nu le-au confiscat averile.
      Acum, infractorii, achitati de judecatorii corupti, ii acuza pe procurori, pentru ca i-au trimis in judecata.
      Mafia psd si alde a acaparat aproape toate institutiile statului. Situatia este exceptionala.
      1. Presedintele trebuie sa ia masuri exceptionale.
      Presedintele trebuie sa suspende constitutia, sa dizolve parlamentul, sa demita guvernul, sa revoce judecatorii corupti din CCR, ICCJ, CSM, sa numeasca un premier tehnocrat, care sa organizeze alegeri generale anticipate, la care penalii sa nu aiba dreptul sa participe.
      2. Procurorii sa nu se multumeasca cu simple declaratii, ci sa-i trimita in judecata pe judecatorii corupti, de la CCR, pentru ca au aderat la un grup infractional organizat, si-au depasit atributiunile, au comis abuz in serviciu si i-au favorizat pe infractori.
      Presedintele trebuie sa-i revoce pe judecatorii corupti de la CCR, dupa trimiterea acestora in judecata.
      Daca alti judecatori corupti de la ICCJ ii vor achita, procurorii trebuie sa-i trimita in judecata si pe acestia, pentru favorizarea infractorillor, iar Presedintele trebuie sa-i revoce, dupa trimiterea in judecata.
      Daca ministrul corupt si las al justitiei cerea revocarea Sefei DNA pentru ca nu a implinit virsta de 18 ani, nu are studii superioare si nu cunoaste nicio limba straina, Presedintele era obligat sa o revoce, toate acuzatiile fiind minciuni sfruntate ?
      Evident ca nu.
      Este exact aceeasi situatie. Ministrul corupt si las al justitiei a acuzat-o pe Sefa DNA de 20 de fapte. Toate au fost minciuni sfruntate si au fost demontate, de Sefa DNA si de CSM.
      Decizia aberanta a CCR nu poate fi luata in seama decit de procurori pentru a-i trimite in judecata pe judecatorii corupti sau santajabili de la CCR.
      • 0 (0 voturi)    
        Visezi (Vineri, 8 iunie 2018, 1:41)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Cozmin30

        Suntem deja gubernie.

        Cine vrea din astea, ori joaca jocuri de strategie, ori pleaca.
    • +12 (12 voturi)    
      Dragnea a fost abuzat în Elveția? (Luni, 4 iunie 2018, 19:35)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Ionescu Raymond

      Bine măi Irina,de aia te-ai dus tu cu Liviu în Elveția?Să-l abuzezi!Este bătrân,trebuie luat cu binișorul.Să fii sâmbătă seara la miting să-ți susții abuzul.
      • +8 (8 voturi)    
        Cum sa-l sustina, asa in vazul (Luni, 4 iunie 2018, 20:49)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        simpatizantului...?
    • +8 (8 voturi)    
      Este mineriada lui Dragnea. (Luni, 4 iunie 2018, 22:52)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Ionescu Raymond

      Pregateste bate si ciomege pe care sa le dea simpatizantilor P$D si sa-i indrume apoi catre Cotroceni, sa ia cu asalt Resedinta Presedintelui
    • +6 (6 voturi)    
      Ăsta nu este miting (Marţi, 5 iunie 2018, 13:24)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Ionescu Raymond

      Miting vine din englezescul to meet - a se întâlni. Eu mă întâlnesc cu tine că mi-ești prieten sau că vreau să bem o bere sau să protestăm împotriva guvernului/autorităților.
      Tembelică de Tiliorman nu face miting - el face o adunătură de bezmetici care protestează împotriva cui? A guvernului PSD-ALDE? Cine a comis pretinsele abuzuri? Statul Paralel din realitatea paralelă pecero-pesedo-teleormăneană?
      Români, cât o să vă mai lăsați prostiți? Cât timp o să permiteți unor hoți să conducă România, această țară va decădea la un nivel îngrozitor - deja tinerii și cei inteligenți au părăsit masiv țara. Vreți ca România să ajungă o țară de proști condusă de hoți?
  • +47 (51 voturi)    
    a (Luni, 4 iunie 2018, 12:19)

    adrian67 [utilizator]

    ALDE practic dubleaza numarul participantilor - vine si Vosganian cu Tariceanu.
  • +60 (64 voturi)    
    gata... puneti masinaria psd in functiune (Luni, 4 iunie 2018, 12:43)

    qwerasdf [utilizator]

    ati pregatit microbuzele scolare?
    ati dat ordin la primari sa mobilizeze pe uruk-hai?
    ati vorbit cu patronii de firme de transport? ia-ti amenintat cu controale?!
    ati vorbit cu firfirica sa va autorizeze?
    jandarmeria si-a "uitat" in avans carnetelele cu amenzi la sectii?

    Paine si circ sa fie! Sa vedem cati betivi si cate babe poate aduce iliescu la bucuresti. Pardon. dracnea tradiceanu
    • +36 (40 voturi)    
      Pomanagii până la capăt! (Luni, 4 iunie 2018, 14:30)

      Radu-Mihai [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Doar nu credeți ca vin degeaba sau pentru vreun crez! Ăștia negociază la sânge:

      "- transport gratis, da? Da' sa vina cineva sa mă ia de la scara blocului! Si sa am loc la geam, neaparat!
      - masa de pranz - sa fie "eco"! Ca data trecuta mi-a ramas macul de la covrig între dinți
      - cafeaua de dimineață cu doua lingutite de zahar. Brun, nu margaritar!
      - la serviciu sa fiu pontat overtime si sa-mi dea si doua zile de recuperare pentru asta! Ba chiar trei, că doar nu le da de la el!
      -hmmm... Da financiar, cum e? Aia luau de la Soros 50 lei... Si nici macar nu erau romani puri ca noi! "

      Asa ca... Halatul, cat e halatul tura asta?
    • 0 (0 voturi)    
      corect mentionat Ilici! (Miercuri, 6 iunie 2018, 9:15)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Evident, tot ion ilici este eminente cenusie din spatele mitingului!

      autobuzele si camioanele sunt pregatite (cu microbuze scolare, nu poti cara prea multi asistati social la miting)

      Cu Firfirica nu este nevoie sa vorbaesca, doar este o credincioasa tovarasa de Partid, pentru protestele pedesere autorizatiile sunt disponibile de mult, in alb!

      Jandarii o sa protejeze pe cei sositi in Capitala, o sa areseze pe cei care critica mitingul ...

      Dady o fi vorbit si la Meto, sa nu ploua, iar cerul sa fie senin, pentru ca mareel miting sa se poata vedea si de pe Marte!
  • +21 (27 voturi)    
    rapoarte rapoarte (Luni, 4 iunie 2018, 12:43)

    Adrian2017 [utilizator]

    Pai daca spune el ar trebui sa il credem pe cuvant? Nu suntem turma, pune dl. Tariceanu o copie sa o poata vedea toata lumea (cu semnaturi si cine si-o asuma). Ca asa si eu pot zice ca am citit undeva (in stele) ca intreaga clasa politica a mancat c*c*t.
  • +41 (47 voturi)    
    Ce vor realiza daca vor aduce (Luni, 4 iunie 2018, 12:49)

    Bogdan_100 [utilizator]

    20000 de nefericiti in Bucuresti? Pentru cateva zeci de lei vor veni toti asistatii si nenorocitii manipulati de infractorii psd. Vor elimina astfel coruptia, incompetenta, analfabetismul functional la nivel de guvern?
    • +17 (23 voturi)    
      Nu! Ei vor intari coruptia si prostia din stat, (Luni, 4 iunie 2018, 14:13)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      asta e si scopul mitingului PSD, deoarece pe oamenii corupti si incompetenti ii poate controla partidul cum vrea el.
  • +40 (46 voturi)    
    Miting (Luni, 4 iunie 2018, 12:51)

    CarlosKent [utilizator]

    Sa chemati vreo 50 de ambulante la eveniment! O sa fie cald, pensionarii primesc pensiile pe 15 ale lunii, ajutoarele sociale si alocatiile copiilor se dau dupa 10 ale lunii, deci manifestantii o sa fie cam devitaminizati si lipsiti de vlaga. Sper sa nu fie si cativa pe constiinta si asa destul de mult incarcata a PSD/ALDE.
    • +10 (12 voturi)    
      Nu_i nici_o pierdere (Luni, 4 iunie 2018, 16:35)

      Acidutu [utilizator] i-a raspuns lui CarlosKent

      psd_ul are grija de locuri de veci
  • +26 (32 voturi)    
    Se dau beri (Luni, 4 iunie 2018, 12:57)

    Ozmo [utilizator]

    Si mici ? Plus ajutoare sociale ?
  • +39 (45 voturi)    
    :)) (Luni, 4 iunie 2018, 12:57)

    omezu [utilizator]

    L-au pus la 8 seara ca sa nu lesine jumatate din manifestanti tinand cont de media de varsta. Problema e ca majoritatea pensionarilor p$d se pregatesc de culcare la ora aia. Plus de asta, pe intuneric n-o sa stim exact cati sunt. O sa fie amuzant!
    • +14 (20 voturi)    
      numaratoare (Luni, 4 iunie 2018, 14:01)

      Erwin [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      Pentru stabilirea numarului manifestantilor sunt specializati cei de la Antena 3. Vor arata ca intr-un metru patrat incap cam 10 PSDisti (ca sunt mai slabuti, spre deosebire de sorosisti), deci va da cam 1.5 - 2 milioane de protestatari antijustitie.
    • +17 (19 voturi)    
      Ora de seara suspecta (Luni, 4 iunie 2018, 17:00)

      Cote [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      La 8 seara, cind jumatate din participanti vin din provincie? Pentru fiecare 50 de oameni trebuie un autobuz, pentru 1.000 trebuie 20, pentru 10.000 trebuie 200 de autobuze.

      Sa nu mizeze pe o "provocare" a statului paralel impotriva pasnicilor manifestanti PSD, care e mai usor de inscenat la adapostul intunericului. Sa-si organizeze singuri o provocare pe care Antena 3 sa fie pregatita sa o dea pe goarna in toata tara.

      S-a mai vazut politica asta mizerabila in 1945 - 1947.
      • +13 (13 voturi)    
        20? (Luni, 4 iunie 2018, 18:17)

        Caligula [utilizator] i-a raspuns lui Cote

        Se ocupa PSD de cazarea peste noapte a propriilor membrii? Ma indoiesc. In conditiile astea, mitingul PSD e doar unul de manifestare a obedientei fata de partid, ca la PCR.

        PSD-ul are aceiasi grija de proprii membri ca si de toti ceilalti. Ca asa e just. Numai cativa cocotati profita, ca la PCR.

        Vor veni cu steagul rosu? Care sunt vorbitorii la tribuna de partid si de stat? Pe unde au de gand sa scape, ca de, va fi noapte?
      • +1 (1 vot)    
        cifre corectate (Miercuri, 6 iunie 2018, 9:39)

        iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui Cote

        "entru fiecare 50 de oameni trebuie un autobuz, pentru 1.000 trebuie 20, pentru 10.000 trebuie 200 de autobuze."

        un autocar, da are 40-60 de locuri.
        Insa daca este sarcina de Partid, participantii la marele mitimg pot fi adusi si cu TIR-urile, cu camioanel, cu autobasculantele, etc, in afara tuturor autobuzeler folosit pentru rtansportul public in orasele controlate de pedesere!

        Astfel, numai in Capitala, regia de transport public dispune 1100 de autobuze si aproape 300 de trolee, pe care Fierea le va pune cu generozitate la dispozitie Partidului, pentru doua zile.
        Tot este weekend, iar oamenii nu trebuie sa mearga la munca!
        Cu tramvailel ar fi mai greu, dar troleibuzele pline cu oameni POT fi remorcate de tractoare sau alte maisni puernice, pina in Capitala si inapoi.
  • +47 (53 voturi)    
    " Suntem deciși să mergem până la capăt ” : (Luni, 4 iunie 2018, 13:03)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    " Daca e nevoie , dam foc si la tara ! "

    #NU_SCAPATI_!!!
    • +17 (21 voturi)    
      :) (Luni, 4 iunie 2018, 15:05)

      bogdanrech [utilizator] i-a raspuns lui si_mort_va_vad

      Mă întrebam și eu ce înseamnă: până la capăt.
      • +17 (19 voturi)    
        pai asa a zis si Ceasca... (Luni, 4 iunie 2018, 15:27)

        Bwana [utilizator] i-a raspuns lui bogdanrech

        si a iesit cam sifonat...
  • +39 (43 voturi)    
    "Diurna" pentru participarea la miting (Luni, 4 iunie 2018, 13:04)

    neagoe [utilizator]

    Numai pe BANI mai iese cineva in strada pentru PSD-ALDE-UDMR.

    Nimeni nu a mai reusit performanta lui Dragnea!
    Am fost la tara in acest week-end si toti (TOTI !!!) psd-istii, in frunte cu primarul PSD, sunt impotriva lui Dragnea si a guvernului. Asta intr-o comuna care nu a stiut pana acum alta culoare decat a PSD-ului.
    • 0 (0 voturi)    
      te rog, ai putea sa detaliezi? (Miercuri, 6 iunie 2018, 9:41)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui neagoe

      Indiferent ce se va intampla cu mega-mitingul, ce spui este o informatie interesanta, ma intriga!

      Ai putea sa detaliezi un pic??

      "Am fost la tara in acest week-end si toti (TOTI !!!) psd-istii, in frunte cu primarul PSD, sunt impotriva lui Dragnea si a guvernului."

      Imi este extrem, extrem de greu sa cred asta ...
  • +36 (40 voturi)    
    saracii tarii (Luni, 4 iunie 2018, 13:04)

    loveparade [utilizator]

    se incoloneaza in spatele sobolanilor care isi bat joc de ei...
  • +51 (55 voturi)    
    ahahaha (Luni, 4 iunie 2018, 13:05)

    liviu_ [utilizator]

    "Cateva sute de mii"
    1 - ma indoiesc
    2 - mitingurile organizate de partid au fix 0 valoare.
    3 - nu tu dai tema mitingurilor, daca vrei sa para macar cat de cat independent
    4 - ultimu care a organizat un miting de sustinere al lui a sfarsit impuscat (doamen ajuta ca sa zic asa...)
    5 - inafara de regimurile totalitare, mitingurile NU le face puterea! puterea trebuie sa faca treaba, nu mitinguri!
    6 - nu o sa pacaliti cu aberatia asta nici romanii, nici strainii (mai ales). in cel mai rau caz o sa ne lase de izbeliste... dar tara asta cu voi la conducere tot dracu se duce!
    • 0 (0 voturi)    
      Buna dimineata, Liviu_! (Miercuri, 6 iunie 2018, 9:43)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      "mitingurile NU le face puterea! "

      intr-o tara normala, desigur!

      Numai ca noi stim din 1990 ca nu traim intr-o tara europeana normala, ci in DEMOCRATIA ORIGINALA a lui ion ilici!
  • +32 (36 voturi)    
    Ceausescu a inviat. (Luni, 4 iunie 2018, 13:05)

    reficuL [utilizator]

    Ceausescu P.C.R., pana si culorile sunt identice P.S.D. si P.C.R.
  • +27 (31 voturi)    
    Sute de mii (Luni, 4 iunie 2018, 13:06)

    Martinezu [utilizator]

    de amarasteni insostiti de stapanii lor locali care vor veni fara sa aiba vreunul habar pentru ce!
    Ma rog... in afara de berea si micul promis....
  • +35 (39 voturi)    
    statul capra si statul in genunchi (Luni, 4 iunie 2018, 13:07)

    tahomir [utilizator]

    contra statului in pozitie verticala.
    Cu scuza ca lupta impotriva statului paralel.
    Dar de cand mononeuronalii pesedisti inteleg care e diferenta intre perpendicular si paralel?
    Oricum nu mergeti in piata Victoriei si zonele adiacente in perioada mitingului, probabil ca o sa fie o densitate de infractori mai mare decat la Jilava.
    Atentie la buzunare si nu va lasati bicicleta sau masinile in parcare. E in firea pesedistului sa fure ceva zilnic.
  • +27 (31 voturi)    
    Ca in anii '50 (Luni, 4 iunie 2018, 13:08)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    si aceeași grupare de bolșevici cu nume schimbat: P$D=PCR=PMR. Si unii, si altii au vândut tara pe nimic,
  • +26 (30 voturi)    
    23 August Reloaded (Luni, 4 iunie 2018, 13:13)

    trem [utilizator]

    Reinviem 23 August ca sa ii facem pe plac conducatorului suprem! Probabil se va investi si in print-uri si bannere ca sa fie spectacolul complet.

    Adusi cu autobuzele, spalati pe creier sau condusi de frica - cam astia vor fi 'simpatizantii' PSD. Sper sa ramana ei aici cu Liviu si Irina si cine mai vor ei. Hai pa!
  • +31 (35 voturi)    
    nu mai (Luni, 4 iunie 2018, 13:17)

    nahir [utilizator]

    e un milion, nu mai sunt 60.000, acum sunt cateva sute de mii la un miting care nu mai e de sustinere a vasilicai ci impotriva abuzurilor din justitie.
    S-ar putea numi ca ceea ce face dragnea este un atac de intimidare a justitiei, acum in prag de o noua condamnare a penalului dragnea.
    Sa mori de ras, face miting la 20:00. Sambata seara. Pai nu-i misti nici cu bomba nucleara pe votantii tai, nici daca le pui si 1000 lei in mana.
    • +19 (23 voturi)    
      Liviu (Luni, 4 iunie 2018, 13:30)

      omezu [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      Calculeaza ca in Teleorman unde 1km de drum asfaltat de TelDrum are 800m. Asa si la prostest...60.000=cateva sute de mii numarati de Geniul din Alexandria.
  • +23 (27 voturi)    
    carnea de mici este in Piata (Luni, 4 iunie 2018, 13:22)

    un domn [utilizator]

    cine adduce Berea ?
    • -6 (8 voturi)    
      hai ca dau eu albitura, (Luni, 4 iunie 2018, 15:40)

      asistat [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      doar nu crezi ca te lasam noi doar pe bere;)
    • +8 (10 voturi)    
      Vine si ''zeama'', stai linistit...! (Luni, 4 iunie 2018, 16:07)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Si vine si cu cuburi de gheata, pentru racorire si spalarea pacatelor...

      PS. Intrati pe vremea.ido si selectati P-ta Victoriei, in caz ca nu ma credeti pe cuvant...
  • +21 (25 voturi)    
    intrebare (Luni, 4 iunie 2018, 13:25)

    mi_po [utilizator]

    Dati si cizme de guma? sa stiu daca sa vin descult sau nu? Galeti dati?
    Ceva zahar, faina sau de ce nu ... mititei? Sa stiu sa nu vin deageaba!
  • +17 (21 voturi)    
    cateva sute de mii.... (Luni, 4 iunie 2018, 13:26)

    bancher [utilizator]

    ha, ha, ha, nici la Revolutie nu au fost atatia iesiti in strada in Bucuresti, si atunci lumea chiar avea interesul sa iasa in strada.
    Dragnea nu va strange nici 40 000 demonstranti, oricat de mult s-ar organiza. Oricum, mult mai putini decat la protestele anticoruptie de anul trecut.
    • +14 (16 voturi)    
      Nu cred (Luni, 4 iunie 2018, 14:07)

      Erwin [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      Daca spune primarul ca cei ce primesc ajutor social vor avea bonus o excursie la Bucuresti, nu cred ca vor fi multi sa refuze. De transport se vor ocupa abonatii la licitatii, probabil.
      • +1 (7 voturi)    
        uite ca eu voi refuza! (Luni, 4 iunie 2018, 15:05)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui Erwin

        Sac!
      • 0 (0 voturi)    
        aproape corect (Miercuri, 6 iunie 2018, 10:22)

        iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui Erwin

        Nu este vorba de bonus, ci de amenintare: "daca NU va duceti la miting, va tai ajutorul social pe care il primiti fara sa aveti dreptul"!
        Eficienta va fi foarte ridicata ...
  • +23 (27 voturi)    
    PSD-ul nu stie ce sa sustina la miting (Luni, 4 iunie 2018, 13:26)

    icsulescu99 [utilizator]

    hotii sau prosti
    • +11 (13 voturi)    
      Eu sper ca vor gasi un subiect proaspat (Luni, 4 iunie 2018, 15:42)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui icsulescu99

      Adica sa le dea justitia un subiect sa huiduie pe decizia definitiva de vineri: bombonica out / livache in.
      Dar in cazul asta nu stiu daca se mai mobilizeaza. Doar daca le da banii inainte ca la ...
      Propun sa rezerve si terenul din fata de la Jilava pentru orice eventualitate.
  • +23 (27 voturi)    
    Sute de mii? Ha, ha, ha! (Luni, 4 iunie 2018, 13:26)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Borfasul natiei, Liviu Dragnea, il ameninta pe Iohannis cu orice, doar sa semneze revocarea lui Kovesi. A confirmat voalat ca mitingul va fi un fiasco, motivand ca nu are logistica necesara sa aduca multi oameni la Bucuresti, desi promite cateva sute de mii. :)

    Mai bine ar citi asta aceasta fraza in articolul lui Barbu Mateescu "Psd in fata catastrofei" de pe Sociollogica.blogspot.com: "VINE VALUL, impotriva candidatului PSD va putea câștiga în 2019 și un sertar!"...
  • +16 (20 voturi)    
    sondaj (Luni, 4 iunie 2018, 13:28)

    mi_po [utilizator]

    nu putem face un sondaj cu media de varsta a participantilor? Sa facem niste pariuri? In afara de pensionarii legali, scosi pentru te miri ce cadou, vor fi si pensionarii scosi inainte de varsta si cei cu pensii superfericite. Altii?
  • +23 (27 voturi)    
    ha, (Luni, 4 iunie 2018, 13:29)

    Bittick [utilizator]

    ce mi-ar place sa traga o ploaie d-aia cu bulburuci si eventual grindina, fix sambata la ora 20... sa-i bata Dumnezeu ca noi nu putem s-o facem, ca ne aresteaza... :)
  • +18 (22 voturi)    
    Autobuze... (Luni, 4 iunie 2018, 13:32)

    strelka [utilizator]

    Exista atatea autobuze cit sa care "sute de mii" ? E tare in gura dady, mai vorbim dupa.....
    • 0 (0 voturi)    
      No problem! (Miercuri, 6 iunie 2018, 10:25)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui strelka

      Asa cum spuneam, numai in Capitala, regia de trasport are peste o mie o suta de autibuze. Firutza va fi foarte bucuroasa sa le puna la dispozitia lui daddy, pentu doua zile!

      Apoi, oamenii se pot deplasa si cu alte mijloace, nu nuimai cu autibuze si autocare. Daca este sarcina de Partid, pot veni si pe tren, ca in 1946, cu TIR-ul, in camion, etc.
  • +11 (15 voturi)    
    decat postaceala repetitiva fara finalizare (Luni, 4 iunie 2018, 13:33)

    jugastru [utilizator]

    ... mai bine puneti mana fiecare dintre voi care va tot perindati de atata timp fara succes si convingeti mai multi sa voteze cand se va intampla, asa cum credeti cu tarie (sau unde ati fost convinsi sau cointeresati)
  • +20 (24 voturi)    
    Parca erau un milion. (Luni, 4 iunie 2018, 13:43)

    Cuca [utilizator]

    Acum sunt sute de mii. In realitate, vor fi cateva mii.

    Apoi să le numărăm, coane Fănică; să le numărăm; două la prefectură
    Două pe piaţa lui 11 Fevruarie...
    Două la primărie...

    In plus, mitingul era pentru familia traditionala. Acum e impotriva justitiei ?

    Stai, ca mai e timp pana sambata sa se razgandeasca :-)
  • +23 (27 voturi)    
    mare e gradina.... (Luni, 4 iunie 2018, 13:44)

    RCM [utilizator]

    meeting pentru un viitor dublu condamnat penal...
  • +14 (18 voturi)    
    intrebare (Luni, 4 iunie 2018, 13:44)

    ovidiu2 [utilizator]

    Nu era si un miting al minoritatilor tot atunci si tot acolo?
    • +12 (14 voturi)    
      Era un mars, parca (Luni, 4 iunie 2018, 16:02)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui ovidiu2

      Asa ca pe tabela afisata, cu programul manifestarilor din piata vom avea:
      MARS
      DRAGNEA
  • +13 (17 voturi)    
    ...stiu eu unde este capatul... (Luni, 4 iunie 2018, 13:52)

    mitocanu [utilizator]

    ...pentru voi capatul este la jilava, unde va vor putrezi oasele psd-aldistilor....
  • +13 (17 voturi)    
    "pana la capat" ? (Luni, 4 iunie 2018, 13:52)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Capatul cui? Al guvernatii incompetente si corupte psd, al hotiilor infractorului cocotat in fruntea partidului, ale incalcarilor flagrante ale normelor EU si independentei justitiei? Nu e foarte clar. Ce e clar e disperarea analfabetilor functionali ca nu pot conduce si fura de capul lor si utilizeaza masa de manevra a unor nenorociti care pentru cateva zeci de lei striga orice si merg oriunde cu autocarele psd.
  • +14 (18 voturi)    
    Referendumul este democrație (Luni, 4 iunie 2018, 13:59)

    Traian2015 [utilizator]

    Nu suntem o țară de hoți
    Nu suntem o țară de analfabeți
  • +17 (21 voturi)    
    PSD "aduce" (Luni, 4 iunie 2018, 14:03)

    fdaniel [utilizator]

    Asta e marea deosebire între PSD (și afiliații) și restul : PSD "aduce" oameni la mitinguri iar ceilalți "ies" la miting.
    Eu cred că amărâții scoși la circ nici nu înțeleg diferența...
    • 0 (0 voturi)    
      o inteleg foarte bine! (Miercuri, 6 iunie 2018, 10:27)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      "amărâții scoși la circ nici nu înțeleg diferența" - ba o pricep foarte bine: noi am fost la prosteste pentru ca ne-a dat Sorosh cate o suta de persoana, 50 de copil, 30 de catel.
      Ei se duc acolo din dragoste pentru Daddy!
  • +12 (14 voturi)    
    putina educatie (Luni, 4 iunie 2018, 14:10)

    rdi_ [utilizator]

    Am putea incerca sa mergem la locurile de imbarcare a acestor nefericiti si sa le facem putina educatie civica? Sa le explicam cine sunt cei pentru care se duc la miting. Am speranta ca o buna parte din ei sunt recuperabili. Ma gandesc ca spalarea pe creier tip Antena3 nu are persistenta definitiva...
    • +5 (7 voturi)    
      ehe... (Luni, 4 iunie 2018, 16:06)

      lula [utilizator] i-a raspuns lui rdi_

      visezi cai verzi pe pereti! odata intrat in sistem, psdismul nu are leac, si sigur cu vorba buna nu poti face reeducare...
  • +6 (10 voturi)    
    MITING . (Luni, 4 iunie 2018, 14:13)

    Radu-Lucian [utilizator]

    O actiune neconforma cu principiile UE .Plus o continuare a disensiunilor facute public interromani .De cheltuielile materiale nu mai pomenim plus publicitatea din presa internationala. STOP.!!!
  • +15 (19 voturi)    
    "Facem acest miting pt a arata ca suntem decisi (Luni, 4 iunie 2018, 14:14)

    Susufler0 [utilizator]

    sa mergem pana la capat" !

    Livache, "capatul" nu poate sa insemne in ceea ce te priveste si ne priveste pe noi ca popor decat "streangul" !

    Bineinteles ca prin "streang" nu trebuie inteleasa o pedeapsa fizica, ci una care inseamna pt OchiDePesteMort, sfarsitul sau politic iar pentru Romania, distrugerea, sufocarea ei pt multi ani !

    Se vede ca tara asta are pacate mari de ispasit de vreme ce i-ai fost daruit in aceasta epoca si in acest mod !

    PS. Da, cica, in istoria unui neam nu exista "dat", nu exista "imuabil" ci numai abandonari, resemnari care conduc la astfel de situatii precum cea prin care trecem noi acum.

    PPS. Cu alte cuvinte, daca tu faci un miting "de cateva sute de mii de pesedisti", impotriva ta in strada vor iesi cateva milioane !

    PPPS. Nimic nu este pierdut !
    • -8 (10 voturi)    
      PPPPPS. (Luni, 4 iunie 2018, 15:49)

      asistat [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Bineanteles ca iarasi scri gresit,da trec peste asta... Cam cite milioane suntem noi astia de iesim anpotriva la Livache?
      Ca sptamana trecuta ne-am adunat cam putini din noi...
      • +9 (11 voturi)    
        Nu vrem sa-l necajim deocamdata pe (Luni, 4 iunie 2018, 16:48)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui asistat

        Livache... In Elvetia, se vedea pe mustata lui ca era atat de fericit, cu toate ceasurile alea si cu...Irinuca...!
        De ce sa-i fi rapit omului, poate ultimele clipe de fericire...?!

        Ca acu' soseste 8 Iunie si poate pleaca in ...''concentrare''...
        • -1 (5 voturi)    
          Da, parcă vad... (Luni, 4 iunie 2018, 17:49)

          asistat [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

          Mi-e o frică că nu o să mai avem corupție din momentul ăla, de fac pe ei, anticorupți...
  • +11 (17 voturi)    
    Cizme de cauciuc (Luni, 4 iunie 2018, 14:17)

    VictorH [utilizator]

    Datorita temperaturilor ridicate si a numarului mare de participanti, (nu am gasit destule cizme de cauciuc) am luat decizia ca de data aceasta sa impartimi slapi supranumiti si gumarii. va multumim pt. intelegere. conducerea partidului.
    • +7 (9 voturi)    
      si ciorapi flausati (Luni, 4 iunie 2018, 16:04)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui VictorH

      cu despicatura pentru slapi
      • +8 (10 voturi)    
        Dintr-astia, rosii la culoare si trei sferturi, (Luni, 4 iunie 2018, 16:55)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

        numai liderul partidului are dreptul sa poarte...

        Ierarhia trebuie respectata...!
      • +6 (8 voturi)    
        Made in China ! (Luni, 4 iunie 2018, 18:59)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

        A primit Livache cativa saci acum cateva zile, de la delegatia de chinezi pe care a plimbat-o prin Teleorman !

        PS. Ultima pereche, cumparata dinainte de revolutie a donat-o Muzeului Parlamentului !
  • +9 (15 voturi)    
    CCR uncalcla legea (Luni, 4 iunie 2018, 14:32)

    Ingwar [utilizator]

    psd spune ca protesteaza impotriva abuzurilor din justitie, tocmai am aflat ca din 4 mai 2018 la CCR este un judecator pe nume Petre Lăzăroiu care are o luna de cind trebuia sa plece din functie deoarece s-au implinit 9 ani de mandat, cred ca despre acest abuz e vorba ? toate deciziile CCR de dupa 4 mai sunt ilegale si abuzive asa ca si hotarirea de demisie a lui Kovesi e la fel ilegala
    • +8 (10 voturi)    
      Si asta speram sa scandeze (Luni, 4 iunie 2018, 16:05)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Ingwar

      Jos abuzurile CCR
      • +8 (8 voturi)    
        Si cand colo pesedacii or sa scandeze : (Luni, 4 iunie 2018, 19:06)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

        "Cu mustar ! Cu mustar" !

        PS. Evident ca este vorba de mititeii primiti la debarcarea din autocare !
  • +9 (17 voturi)    
    Pe atia "=cateva, sute de mii..." (Luni, 4 iunie 2018, 14:39)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    ii aduce cu bani de la el, de la Teldrum sau ii ia de la mine?
    Pe mine cand ma intreaba, hamsterul stirb, daca sunt de acord sau nu ca eu sa muncesc si sutele alea sa manance mici, sa bea bere si sa ma injure, pentru ca nu sunt de acord cu "te-n drum".
    Apropo, la alea cateva sute de mii, cati dinti vor veni in Bucuresti?!
    • +8 (10 voturi)    
      n-ai inteles! (Luni, 4 iunie 2018, 16:11)

      lula [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

      totul e pe volunatriat si autofinantare!
      autobuzele au dat cu subsemnatul ca nu cer bani sa transporte psdistii, motorina a spus: da! eu vreau sa sustin mitingul. asa ca Alice in tara minunilor.....
  • +9 (11 voturi)    
    Dragnea cheama la mineriada!!! (Luni, 4 iunie 2018, 15:31)

    MirceaIo [utilizator]

    Se cam joaca cu focul! Pai el conduce si face meeting ??? Pentru ce, sa scoata agenturile straine din tara??? Ce abuzuri le-a facut lor justitia?. Ne-a facut noua, politia ii apara pe hoti!!!!
  • -7 (7 voturi)    
    cred ca este o idee buna (Luni, 4 iunie 2018, 15:41)

    Razvan_M [utilizator]

    Am senzatia tot mai puternica ca, din diverse motive, s-a creat o falie intre cetatenii romani care sustin PSD si alti cetateni romani. Cred ca un dialog pe tema asta, in care fiecare participant cauta sa inteleaga si pozitia/viziunea celuilalt, este util.
    • +6 (6 voturi)    
      Hahahaha, gluma zilei (Luni, 4 iunie 2018, 23:52)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      Care viziune bre la un psdist??? Aia in care isi imagineaza cat de plina e galeata...goala?
  • +9 (11 voturi)    
    protest personal (Luni, 4 iunie 2018, 15:44)

    CIP03 [utilizator]

    Daca vin sute de mii cum anunta dragnea, va spun sincer ca plec din tara sau ma mut undeva intr-un sat izolat in munti, orice sa nu mai dau un leu la bugetul tarii.

    Platesc in medie 10,000 euro pe luna taxe si raman in mana cu 1500 euro, nu mi se pare corect acest raport. Si cu toate acestea nu exista infrastructura sa-mi faca munca mai usoara, orasele sunt mizerabile, cladirile sunt mizerabile, oamenii in mare sunt mizerabili.
  • +7 (9 voturi)    
    248.000 de persoane ascultate in total? (Luni, 4 iunie 2018, 16:22)

    ACP [utilizator]

    din respectivii o mare parte sunt angajati ai SRI, STS, SIE, posibil SPP, care oricum si-au dat acordul la angajare. Probabil mai sunt si alte categorii, care lucreaza legat de securitatea nationala. O alta categorie sunt suspectii de terorism. Probabil de aici incolo urmeaza suspectii de infractiuni. Deci mult mai putini decat se lasa a crede.
  • +8 (10 voturi)    
    Sa aduceti si mitralierele si minerii (Luni, 4 iunie 2018, 16:32)

    Coco Whistle [utilizator]

    Ca in 47 sau 91 sau...dar intrebarea e de ce va agatati atita de putere in loc sa mergeti la scoala sa luati acele diplome pe bune sau sa muncitit si sa nu ajungeti asistati? Alle cui interese le urmariti promovind numai oameni coruptibili?
  • +9 (11 voturi)    
    Miting (Luni, 4 iunie 2018, 16:33)

    Lucris [utilizator]

    Intreb si eu: cine plateste steagurile, afisele, motorina, lozincile tip ”Traiasca Conducatorul nostru!”?
    Cred ca cei care platesc taxe, nu? Ca doar nu o plati PSD-ul din fonduri proprii...
    • +7 (9 voturi)    
      ca de obicei... (Luni, 4 iunie 2018, 16:54)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Lucris

      din banii publici si din alte furtisajuri se platesc toate acestea...

      Daca nu platescu acum din ceea ce au agonist bvine Codrutza si le ia totul asa ca se sacrifica sa cedeze cativa bautzi pentru o viata mai buna de p$dist...

      Daca nu inteleg oamenii de buna credinta....
  • +7 (9 voturi)    
    Capatul vizat de dragnea (Luni, 4 iunie 2018, 16:37)

    Acidutu [utilizator]

    si psd este fundul prapastiei : falimentul total al tarii.
    Ne meritam sau nu soarta??????!!!!!!
  • +7 (9 voturi)    
    Am si eu o intrebare, va rog: (Luni, 4 iunie 2018, 16:37)

    scaraotchi [utilizator]

    De generatoarele/simulatoarele de sunet, de data aceasta cine se va ocupa...?
    • +8 (8 voturi)    
      Tot aia care se vor ingriji si de elicopter ! (Luni, 4 iunie 2018, 19:08)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      PS. O aduce si pe Irinuca la miting ?
      • +3 (3 voturi)    
        Nu, n-o aduce la miting pe Irinuca... (Marţi, 5 iunie 2018, 10:07)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        E posibil ca simpatizantii sa nu fie pe deplin satisfacuti de calitatea bucatelor si de diurna primita si astfel sa asistam la vreo razmerita ''spontana''...

        Am un deja vu, apropo de treaba asta...Ma insel eu, sau parca s-a mai intamplat asa, in urma cu ceva timp...?!
  • +6 (8 voturi)    
    diferenta (Luni, 4 iunie 2018, 17:00)

    Jude [utilizator]

    Exista o mare diferenta intre a iesi in strada sau a veni la Bucuresti sa protestezi si a aduce in piata cu sau fara "diurna" oameni.
    In primul rand 100000 de oameni reprezinta 2000 de autocare. Ceea ce este mai putin probabil.
    Cat despre ce ice vor veni sa "protesteze" nici nu vor sti pentru ce au venit.
    Iar daca se trezesc bucurestenii sa " se plimbe" prin piata Victoriei s-ar putea sa auzim mai zgomotos "Dragnea la puscarie". Hai sa vedem .
    Eu unul o sa merg la mitingul PSD dar cu alte lozinci ! Sic !
  • +8 (10 voturi)    
    Hotii apara “ statul de drept”. Drept doar cu ei. (Luni, 4 iunie 2018, 17:06)

    grunespferd [utilizator]

    Ce pervers!
    Sute de mii? Hai sa fim seriosi. Si chiar de ar veni, de unde ii platiti?
    O perfecta ocazie sa se intample necazuri. Ticalosului nu-i pasa, sa arda tot, ori distruge Romania ori fuge in Madagascar, cu catel si purcel.

    Se ingroasa treaba. Pentru TOTI baronii, nu sunt asa multi, cateva sute! O mana de borfasi. De care parca nu mai scapam.
  • +10 (10 voturi)    
    9 iunie (Luni, 4 iunie 2018, 17:16)

    Casargoz [utilizator]

    9 iunie 53 Nero se însoară cu Claudia Octavia.
    9 iunie 68 Nero se sinucide.
    9 iunie 747 Abu Muslim Khorasani inventeza steagul negru al teroristilor islamici.
    9 iunie 1923 lovitura de stat in bulgaria
    9 iunie 1944 99 de civili sunt spanzurati de trupele germane in franta
    9 iunie 1944 URSS invadeaza Karelia in finlanda
    9 iunie 1953 o tornada omoara 94 de oameni in SUA
    9 iunie 1967 Sunt cucerite inaltimile Golan
    9 iunie 1968 zi de doliu in memoria lui Kennedy
    9 iunie 1968 inundatie in south dakota
    9 iunie este sarbatoarea eroilor din Uganda

    9 iunie 2018 sa vedem ce va fi...
  • +11 (11 voturi)    
    Da (Luni, 4 iunie 2018, 17:41)

    Lake123 [utilizator]

    DA, dar și noi suntem deciși, să nu mai intrați în parlament, asta e. Ce credeți, c-o să ne mai mințiți mereu? Ajungeeeeee.......
  • +12 (12 voturi)    
    Deci vor fi Adusi sau Trimisi (Luni, 4 iunie 2018, 18:10)

    Dalinar [utilizator]

    Dar hai sa ii vedem, sutele de mii, ca vad ca meleonul ala faimos abia tinut in casa, s-a deteriorat!!!
  • +9 (9 voturi)    
    Cine plateste? (Luni, 4 iunie 2018, 19:42)

    vmonicam [utilizator]

    banii sa aduca camioanele la bucuresti vin din taxele populatiei? as fi curioasa sa explice domnul dragnea cine plateste pentru aceste "plimbari"
    • +9 (9 voturi)    
      E din furaciunile psd (Luni, 4 iunie 2018, 21:59)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui vmonicam

      Duamna Fierea ar trebui sa pregateasca budele de pe acu, ca la cata bere o sa se bea aia o sa faca pe unde apuca. Data trecuta au facut si pe ei si au lasat o mizerie de corturari in urma!!!
  • +6 (6 voturi)    
    Trometa veorica (Luni, 4 iunie 2018, 20:21)

    Casargoz [utilizator]

    Trompetele răsună
    Prin munți și prin câmpii,
    Românii toți se-adună
    Cu sutele de mii...
    Un glas pe toți îi chiamă: e glasul de prostie...
    Ei teamă n-au de nimeni:aceasta-i nebunie!

    Trompetele răsună
    Prin munți și prin câmpii,
    Românii toți se-adună
    Cu sutele de mii...
    Un gând pe toți îi duce: sa fie fardelege
    Să'njure și să strige: Trăiască Dragnea rege !
    Si Veorica vicerege!

    Trompetele răsună
    Prin munți și prin câmpii,
    Românii toți se-adună
    Cu sutele de mii...
    Un chior pe toți îi poartă: să-și vază iar moșia
    Unită, mare, mândră... este in Brazilia!
  • +7 (7 voturi)    
    No hai ma!!! (Luni, 4 iunie 2018, 21:43)

    Livius777 [utilizator]

    Serios...miting de sustinere a ce vreti voi sa distrugeti ?
    Dureros, draga Dr...nea cat o sa va coste ....nu mai bine iti cumperi ceasuri ....intr-o zi o sa-ti prinda bine >
    No hai dupa ardeleni mai repede cu 2 zile ca noi ne miscam cam incet oleaca.....sau mai bine om side acasa noi ardelenii !!! No servus...si vezi ca-ti suna ceasu !
  • +7 (7 voturi)    
    De unde au bani (Luni, 4 iunie 2018, 21:46)

    Isobar [utilizator]

    Potrivit raportării făcute de către PSD şi publicate în Monitorul Oficial, membrii partidului au cotizat în total, în anul 2016, suma de 14.932.814 lei. Raportarea este prevăzută în articolul 5, alineatul 4 al Legii finanţării partidelor politice: ”Partidele politice au obligaţia de a publica în Monitorul Oficial al României, Partea I, până la data de 30 aprilie a anului următor, cuantumul total al veniturilor din cotizaţii obţinute în anul fiscal precedent, precum şi lista membrilor de partid care au plătit în anul fiscal precedent cotizaţii a căror valoare însumată depăşeşte 10 salarii minime brute pe ţară.”Printre cei care au cotizat consistent la partid se află opt senatori şi 22 deputaţi. Primele patru locuri sunt ocupate de parlamentari de Hunedoara: senatorul Cornel-Cristian Resmeriţă (56.500 lei) şi deputaţii Laurenţiu Nistor (56.800 lei), Natalia Intotero (55.800) şi Ilie Toma (50.000). Un alt deputat de Hunedoara, Petru-Sorin Marica a plătit cotizaţii care însumează 20.000 de lei.

    Nistor, Resmeriţă şi Intotero au depăşit plafonul cotizaţiilor prevăzut de lege la articolul 5 alineatul 3: ”Suma cotizaţiilor plătite într-un an de un membru de partid nu poate depăşi 48 de salarii minime brute pe ţară. Salariul de bază minim brut pe ţară luat ca referinţă este cel existent la data de 1 ianuarie a anului respectiv”. La 1 ianuarie 2016, salariul minim era de 1.050 de lei. În consecinţă, suma a 48 de salarii minim este de 50.400 de lei.

    În afară de Resmeriţă, senatorii PSD care au cotizat peste 10 salarii minime brute sunt: Daniel Breaz (Alba)-13.000, Ioan Deneş (Bistriţa-Năsăud)-22.000, Ion Rotaru (Brăila)-13.500, Claudiu Manda (Dolj)-13.500, Liviu Mazilu (Mehedinţi)-17.470, Ştefan-Radu Oprea (Prahova)-16.500 şi Emanoil Savin (Prahova)-11.500.

    Deputatul de Argeş Cătălin Rădulescu a fost recent suspendat din partid pentru declaraţiile sale referitoare la protestatarii din ianuarie-februarie, deşi în 2016 a plătit cotizaţii ce se ridică la 36.500 de lei, una din
  • +6 (6 voturi)    
    Milionul ! (Luni, 4 iunie 2018, 23:34)

    adrian88000 [utilizator]

    Unde-i milionul ?
  • +6 (8 voturi)    
    Ati dat (Luni, 4 iunie 2018, 23:46)

    Klina [utilizator]

    de dracul sau de fratele sau pentru ca nu v-ati prezentat la alegeri cand a trebuit (erau 20 partide pe listele de vot, aveati de unde sa alegeti). Sunt de acord cu Cristian Tudor Popescu ca Dragnea va fi achitat, datorita presiunilor, inclusiv a mitingului activistilor de partid, asupra judecatorilor. Iar, la anul Dragnea il va bate in algeri pe neamtul mutalau Johanis. Democratia obtinuta in 1989 prin jertha , nu este un drept divin. S-a obtinut greu si se pierde usor, asa cum un student greu de cap, prinde greu si uita repede!
    • +3 (3 voturi)    
      Simt nevoia sa intervin, deoarece sunt (Marţi, 5 iunie 2018, 10:23)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Klina

      aduse in discutie rudele mele...Si care e marea problema, apropo de o asemenea revelatie...? In definitiv, si-au asumat asemenea riscuri, nu-i asa ?
      ''Lasa frate sa vina PSD-ul, ca sa avem dusmanul in toata splendoarea, in fata ochilor...!"

      Momentul acesta a sosit si care sunt reactiile celor care n-au fost la vot atunci ? " Nu dle, stiu eu mai bine , pentru ca sunt cel mai destept - am vazut sondajele de opinie si nu ar fi fost sanse nici daca prezenta la vot ar fi depasit 70%...!''

      Apoi tot ei:
      ''Pentru cine sa ma lupt eu, pentru altii...? Oricum imi pute, pentru ca sunt toti aceeasi mizerie ...!''

      ''Somnul ratiunii naste monstri...!"
  • +8 (8 voturi)    
    Tov Hamsteru' Diliu (Marţi, 5 iunie 2018, 6:13)

    MoemBius [utilizator]

    Pana la capat ....pana la capat .....da pana la capatul cui?

    Nu de ala da mie a inceput sa mi se urasca sa te tot aud/vad acolo la partidu de hotzi care reprezinta Romania

    Puie M$D.....Puie Hamsteru' diliu si stirb.
  • +2 (2 voturi)    
    Nu sunt prea multe de spus. (Marţi, 5 iunie 2018, 12:48)

    Rescator [utilizator]

    Avem in fatza un bolsevic ///,hotzoman si cabotin!
  • 0 (0 voturi)    
    Cancerul (Vineri, 8 iunie 2018, 1:37)

    ruskimushki [utilizator]

    defileaza.

    O lume pe dos.