Băsescu îi așteaptă pe foștii pedeliști în PMP: Când ne-am despărțit am spus ”Adio, dar rămân cu tine” / Ăștia nu au dat pe filmare

de Redactie     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 mai 2018, 22:04 Actualitate | Politic


Traian Basescu la B1
Foto: Captura B1TV
Preşedintele PMP, Traian Băsescu, a declarat sâmbătă că îi aşteaptă pe foştii pedelişti, aflaţi acum în PNL, în partidul său, mesajul vizându-i în special pe cei care sunt nemulţumiţi de acţiunile liderului Ludovic Orban.  

"Eu zic să ne batem doar cu jumătate din PNL, pentru că eu am spus PDL-iştilor <Adio>, dar ăştia nu au dat pe filmare, am spus <Adio, dar rămân cu tine>, aşa că îi aşteptăm pe cei care se uită la Sică Mandolină cu neîncredere pentru trăsnăile pe care le face", a declarat Traian Băsescu, la Baia Mare, citat de Mediafax. 

Pe de altă parte, liderul PMP a criticat dur guvernarea PSD, despre care spune că pierde banii europeni, deoarece "nu se pot fura" "I-a interesat doar mărirea pensiilor, despre asta e interesul politic al PSD, pentru propriul electorat, nu dezvoltarea generală a ţării, nu banii europeni. Vin ca nişte retarzi şi ne arată ce autostrăzi vor face din bani în parteneriat public-privat şi nu spun ce fac cu banii primiţi gratis de la Uniunea Europeană", a mai spus Băsescu.



















3232 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    DOMNULE BASESCU (Sâmbătă, 26 mai 2018, 22:59)

    dincannes [utilizator]

    … ati saracit tara, nu avem nevoie de sfaurile dumneavoastra; prea mult gunoi in ele !
  • +3 (3 voturi)    
    Si pe Hamsteru' Diliu ? (Sâmbătă, 26 mai 2018, 23:18)

    MoemBius [utilizator]

    Ala de la TeleworMAN ?
    In lumea penalilor e cunoscut drept Liviu Dragnea
    Zis Draqnea de la P$Draci.


    Tov presedinte sa facetzi bine sa statzi la coada
    Il asteapta si la Jilava.....la "brutarie"
  • +1 (5 voturi)    
    Basescu (Duminică, 27 mai 2018, 0:31)

    dekar [utilizator]

    este pentru mine o mare deziluzie.Pacat de ascutimea mintii lui in raport cu ceilalti dobitoci de politruci care-i sunt (si ne sunt) contemporani.
  • +3 (3 voturi)    
    Basescu a zis atunci clar (Duminică, 27 mai 2018, 0:38)

    Rahan5 [utilizator]

    ,,Adio PDL" , nici un fel de ,,raman cu tine".
    De fapt, se apropia valul de arestari asupra coruptilor din PDL, si Basescu a socotit mai avantajos sa o scoata pe Elena Udrea si alti amici din partidul PDL care urma sa se prabuseasca. Ideea era pacalirea publicului ca cei mutati intr- un partid nou sunt ,,membrii de partid cei cinstiti din PDL". In realitate Basescu vroia sa scape de balastul PDL- stilor corupti, si cu care nu mai vroia sa mai colaboreze, neuitand sa-si tina in apropiere prietenii, cum este Elena Udrea, fara sa conteze daca prietenii astia sunt corupti sau nu.
    Deci, Basescu dupa ce s-a folosit de PDL , l-a abandonat. Astea inseamna refuzul de asi asuma responsabilitatea coruptiei generate de PDL cand a fost la guvernare.
  • +3 (3 voturi)    
    daaa??? (Duminică, 27 mai 2018, 7:21)

    Talibanu' cu turban Armani [utilizator]

    si pe madam urdea care se da in barci cu bastinasii costaricani?
  • +2 (2 voturi)    
    Unde îi aștepți Traiane! (Duminică, 27 mai 2018, 9:30)

    asavreau [utilizator]

    La o plimbare în parc?Ai zis că te retragi.Vrei un club al pensionarilor PDL?
  • -3 (7 voturi)    
    Un muc al politicii romanesti postdecembriste (Duminică, 27 mai 2018, 9:59)

    DanDare [utilizator]

    Cand il aud pe asta imi aduc aminte de :
    - Elena Udrea - care a furat din bani publici cu acordul lui Base si acum a fugit intr-o tara din care nu poate fi extradata.
    - Afiramatia : Romania nu are nevoie de autostrazi.
    - Taierea cu 25% a salariilor bugetarilor.
    - Marirea TVA-ului de la 19 la 24%
    - Scumpirea carburantilor prin introducerea supraaccizei ...

    Si totusi mai are tupeul sa iasa in fata si sa se pretinda un mare conducator.
    Ce jeg de om !!!
    • -1 (3 voturi)    
      Lasa ca.. (Duminică, 27 mai 2018, 19:28)

      Atoatestiutorul [utilizator] i-a raspuns lui DanDare

      ...de la ponta incoace merea si laptele se revarsa pe starzile romanicii, salariile au fost reintregite, nimeni nu a mai furat nimic...trai neneaca.
      Mi-ar fi jena...s-a plecat masiv din tara, ati ramas doar voi, asistatime bugetara si nesimtita...si sunteti atatd e marunti incat nu puteti da vina decat pe un singur om. E tare omul asta, daca in carca lui se poate pune atata...
      Sigur ca de asta nu are romania autostrazi...fiindca acum 20 de ani a zis baslu ca nu trebuie...
  • 0 (2 voturi)    
    ... (Duminică, 27 mai 2018, 20:31)

    vitan.sandu [utilizator]

    Cea mai mare catastrofa pentru Romania de dupa 1990 este reprezentata de perioada regimului basescu! In plus, tupeul si ipocrizia individului nu au limite! Este in stare sa nege existenta soarelui intr-o zi cu cer senin! Numai sa ii iasa si lui ceva! Si totusi, iata, mai suntem unii pe care nu ne lasa ceva sa nu ii citim minciunile!
    • 0 (0 voturi)    
      Pe ce baze? (Duminică, 27 mai 2018, 22:03)

      Atoatestiutorul [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      Pe ce baze arunci aceste afirmatii?
      Eu zic ca iliescu si cu votacii lui (inca existenti) au fost cea mai mare catastrofa a acestei tari. Ma crezi?
      Ce i-a iesit lui base pana acum? Stiu de nastase, de toti imbogatitii din psd, de ponta, de prostii si proastele din psd...de base stiu ca tot cu un logan si in casa de protocol sta. Ce mai are de luat?
      M-a dezamagit si pe mine base din cand in cand dar uitandu-ma la fauna politica din jurul lui...scuze, numai unul fara scoala nu realizeaza diferenta ca de la Premier League la Divizia a 3a Romanika.