Ponta ripostează după atacul lui Dragnea la „premierii șobolani”: „A complotat să ne dea jos pentru că nu suntem nici hoți, nici slugi ale lui. Îi e frică de oameni și de închisoare”

de C.D.     HotNews.ro
Joi, 24 mai 2018, 10:20 Actualitate | Politic


Victor Ponta, interviu pentru HotNews.ro
Foto: HotNews.ro
​Arătat cu degetul de Liviu Dragnea ca având o „atitudine de șobolan”, fostul premier Victor Ponta îi răspunde șefului PSD pe care îl acuză că „a complotat” să-i dea jos pe toți șefii de guvern care nu i-au răspuns la ordine. 

​„Jignirile lui Dragnea mi-au adus aminte de Traian Băsescu - și de faptul că Liviu Dragnea a fost crescut de Traian Băsescu și trimis la PSD ca să îl distrugă din interior/ îmi pare rau că s-au adus în conducerea PSD metodele , oamenii și limbajul lui Băsescu - oamenii de bună credinta din PSD nu meritau așa ceva / ca și la Basescu jignirile lui Dragnea arată un singur lucru : FRICA ; frica de oameni și frica de închisoare ! Așa ca e semn bun ! Nu știu dacă Dragnea s-a referit în jignirile sale la mine, la Sorin Grindeanu sau la Tudose - sau ( poate la Adrian Nastase ) - pe toți este invidios și pe toți ne urăste ; pe toti a complotat să ne dea jos pentru caă nu suntem nici hoți nici slugi ale lui ”, a scris Ponta pe Facebook. 

Fostul premier îl avertizează, totodată, pe Dragnea că își va face datoria față de pesediștii care îl „primesc mereu cu brațele deschise, iar pe Dragnea și Dăncila îi consideră o rușine”. 

„Știu sigur că oamenii obișnuiti din PSD si votanții acestui Partid ne respectă si ne primesc mereu cu brațele deschise pe toti - iar pe Dragnea si Dancilă îi consideră o rușine ! Părerea acestor oameni contează pentru mine - si voi continua să îmi fac datoria față de ei! Dacă Dragnea m-a dat afară din PSD atunci îmi voi face aceasta datorie față de oameni din #ProRomania! Și sunt convins că la un moment dat și PSD va scăpa de Gașca de pedisti de la Teleorman!”, a mai scris Ponta, pe Facebook. 

Fără a nominaliza, Liviu Dragnea a declarat, miercuri seară, într-o intervenție la Antena 3, că doi foști premieri PSD au o „atitudine de șobolan” încercând să rupă din voturile social-democraților pentru moțiunea de cenzură a PNL. 

„Este vorba de o atitudine de șobolan a unor doi foșți premieri ai partidului, dar ca orice șobolan, știți, rod puțin, dar până la urmă nu se dărâmă casa. Majoritatea este stabilă, avem suficiente voturi, nici pe departe nu vor strânge voturi pentru a trece moțiunea de cenzură. Dar eu vreau să punctez încă o dată: miza finală nu este guvernarea. Sunt dispuși să sacrifice orice, inclusiv stabilitatea României pentru ca acelele legi (legile justiției -n.r.) să nu fie adoptate. Aceasta este miza, să nu mai lăsăm lumea în confuzie”, a spus Dragnea, într-o intervenție telefonică la Antena 3.


Citeste mai multe despre   
















6918 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    încurcă-i, drace! (Joi, 24 mai 2018, 10:37)

    periscop [utilizator]

    (...)
  • -3 (11 voturi)    
    bravo, victor-viorel!!! (Joi, 24 mai 2018, 11:17)

    complet_retard [utilizator]

    In 2014 nu il apreciam pe Ponta, dar iata ca ACUM are perfecta dreptate in ceea ce spune!
    • +5 (5 voturi)    
      ce chestie, bre?! (Joi, 24 mai 2018, 18:54)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui complet_retard

      In 2014 tonta nu stia ca dragnea a fost agentul lui basescu inflltrat in psd ca sa distruga minunatia de partid?
      Nici cand ii trageau jandarmii pe el, dragnea si "fa, doino" cu barcuta prin apa pana la glezne?
      Nici cand dragnea ii facea cadou stadionul national cu ocazia investirii la candidatura de la Cotroceni?
      Bleah!!!
  • +11 (11 voturi)    
    ponta victor asta se pune incet-incet... (Joi, 24 mai 2018, 11:25)

    Zmache a lu' Rastagan [utilizator]

    intr-o pozitie mesianica. Lup cu alta blana.
  • +11 (13 voturi)    
    . (Joi, 24 mai 2018, 11:29)

    andrei_2013 [utilizator]

    Victoras, in caz ca nu iti mai amintesti sa stii ca suntem satui de tine.
  • +9 (9 voturi)    
    sa (Joi, 24 mai 2018, 11:38)

    lula [utilizator]

    inteleg ca tie nu-ti e frica nici de oameni, nici de inchisoare.

    Brave Heart da Rumania!!! Viva!

    intoarce-te in gaurica ta de soricel, ca o sa te pape Daddy "Puss in Boots"!
  • +13 (13 voturi)    
    Tot cu basescu (Joi, 24 mai 2018, 12:06)

    Atoatestiutorul [utilizator]

    ...saracul de el...n-a mai iesit dupa 6 ani din paradigma "basescu e de vina". El crede ca inca mai tine la bizon. Unii nici nu mai stiu cine e basescu. Altii si-l amintesc pe sobolanul d eponta cum era el: mitoman, sarac cu duhul si mereu cu vina pe basescu. Si atunci parca nu mai pare dracnea atat de rau.
    Oare asta e tot varful pe care il poate produce cel mai mare partid din Romanika? Trist...foarte trist.
  • +10 (10 voturi)    
    nu sunteti hoti ? (Joi, 24 mai 2018, 12:43)

    sareta [utilizator]

    Nu serios dar unde-s banii cu afacerea Kazahilor? Unde-s banii luati pe baza "Doctoratului " dibuit de Baselu ?? De unde banii cheltuiti cu aniversarea pe Arena Nationala si ce-ar fi sa ne dai inapoi banii cheltuiti de noi pentru aniversarea matale ? Rezolva aceste intrebari si mai poti vorbi ,altfel ciocu mic vis-a- vis de hoti .
  • +5 (7 voturi)    
    Dati-va la gioale cum trebuie, (Joi, 24 mai 2018, 16:43)

    Susufler0 [utilizator]

    nu asa, de forma !

    PS. Vrem "sange" pe pereti ! ;)
  • +4 (4 voturi)    
    cine sunt de fapt (Joi, 24 mai 2018, 20:24)

    anion [utilizator]

    Inteleg ca Dragnea a comparat 2 fosti PM (Nastase? Ponta, Tudose?) cu sobolanii care rod la temelia casei lui. Ponta s-a simtit vizat si a dat de inteles ca Dragnea ar fi o cartita trimisa de Basescu (cine mai putea decat Basescu?) sa distruga PSD din interior. Constat ca sobolani sau cartite, traiesc in galerii sub pamant, in iesirile lor la suprafata creeaza probleme comunitatii. Parca deratizarea este aplicabila tuturor.