Victor Ponta: M-a durut când a ieşit Iohannis cu lista baronilor, în 2014, şi eu trebuia să îi apăr, deşi eram de acord cu Iohannis

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 23 mai 2018, 18:58 Actualitate | Politic


Victor Ponta
Foto: Agerpres
Victor Ponta declară că l-a „durut destul de tare” când Klaus Iohannis a prezentat în cadrul celei de-a doua dezbateri pentru alegerile prezidențiale o listă a baronilor PSD, pe care el a trebuit să îi apere, deși era de acord cu actualul președinte.

"Ne permitem să fim selectivi. Nu vreau baroni, m-a durut destul de tare când a ieşit Iohannis cu lista în 2014 şi eu trebuia să îi apăr, deşi eram de acord cu Iohannis", a spus fostul premier, într-o conferință de presă susținută la Constanța și în care a anunțat cooptarea a doi deputați PSD în formațiunea pe care o conduce în prezent, Pro România, potrivit cugetliber.ro.

"Mazăre şi Constantinescu se numără printre baronii despre care vorbeam înainte" a precizat fostul prim-ministru.


















9650 vizualizari

  • +17 (17 voturi)    
    Comic (Miercuri, 23 mai 2018, 19:09)

    Tescovin [utilizator]

    Resursele filonului comic al lui Ponta sunt nebănuite.
    • +1 (1 vot)    
      Teatrul (Joi, 24 mai 2018, 23:54)

      Iaca [utilizator] i-a raspuns lui Tescovin

      "Commedia dell 'Arte"e in plina activitate !
  • +42 (44 voturi)    
    Cum adica TREBUIA??? (Miercuri, 23 mai 2018, 19:24)

    Dalinar [utilizator]

    Bai mitomane, daca aveai principii si onoare NU trebuia.
  • +7 (9 voturi)    
    Ponta de fapt era băiat bun (Miercuri, 23 mai 2018, 19:28)

    Nyk1 [utilizator]

    Care dorea doar binele țării, doar că a ajuns la locul nepotrivit (la șefia PSD).
  • +12 (12 voturi)    
    Si vrei (Miercuri, 23 mai 2018, 19:34)

    liberte, egalite, mouie pesede [utilizator]

    Sa te si credem...
  • +18 (18 voturi)    
    Asta ne crede lobotomizati (Miercuri, 23 mai 2018, 19:49)

    Gojifruit [utilizator]

    Dar baronul Sebi Ghita nu te deranja, mai.... onestule?
    • +7 (7 voturi)    
      ce sa (Joi, 24 mai 2018, 8:38)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Gojifruit

      faca si el? Acum era in Constanta si logica i-o fi spus sa vorbeasca de mazare si constantinescu.
      ghita e din Prahova si tonta nu a ajuns inca la Ploiesti (sa vedem cum o intoarce) ca sa vorbeasca de bunul lui prieten sebi.
  • +34 (34 voturi)    
    Mr. Part (Miercuri, 23 mai 2018, 20:52)

    vagabond [utilizator]

    E o lepra mincinoasa. Un om las si fara principii, care ar vinde Romania fara sa ezite. Nu va amagiti.
    • +10 (12 voturi)    
      Ca dealtfel (Miercuri, 23 mai 2018, 21:24)

      DT34 [utilizator] i-a raspuns lui vagabond

      In tot PSD-ul, numai lepre, mincinosi, hotzi, analfabeti si comunisti.
      Pacat ca scindeaza asta PSD-ul, acum trebuie sa ne ferim de doua partide ca de ciuma.
    • +9 (9 voturi)    
      Cand il auzi cum se caina Pontalasul (Miercuri, 23 mai 2018, 21:29)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui vagabond

      Iti vine sa razi, nu sa plangi, cu lacrimi de crocodile, in hohote.
  • +10 (10 voturi)    
    si totusi... (Miercuri, 23 mai 2018, 21:12)

    strelka [utilizator]

    ai facut-o . Daca e adevarat ce spui, atunci tocmai ai aflat pe pielea ta ca lipsa principiilor morale sa sfarseste intotdeauna rau.
  • +19 (19 voturi)    
    maine o sa spuna ca el a si votat cu Iohannis, (Miercuri, 23 mai 2018, 21:40)

    __alex__ [utilizator]

    scarbit de baronii si coruptia din P$D.
    Mare lichea!
    • +5 (5 voturi)    
      Cu siguranta nu dar, (Joi, 24 mai 2018, 8:40)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui __alex__

      A spus deja odata ca a participat la Piata Universitatii, deci sa intelegem ca a votat contra lui Iliescu.
    • +1 (1 vot)    
      E posibil (Vineri, 25 mai 2018, 12:03)

      Iaca [utilizator] i-a raspuns lui __alex__

      sa spuna si asa ...
      Cum s-ar justifica...?
      Dixit ,Pisoiul : " Eu ma "luptam "cu Iohannis dar vorbeam (urat )despre Basescu.In turul II votantii au inteles si l-au votat pe Iohannis.Un milion de voturi eu i-am adus !
      In concluziune (vorba lu conu Caragiale ) :Asa a fost,asa va fi "
      E plauzibil...?
  • +14 (14 voturi)    
    O veche suferinta. (Miercuri, 23 mai 2018, 22:03)

    Isobar [utilizator]

    Ranit de moarte de tradarea baronilor din subordine,
    dupa o lunga si adanca analiza Dl. Ponta jura ca se va razbuna cumplit.
    Cum ?
    Va creia o noua trupa de baroni mai fiorosi mai dornici de putere cu care viseaza sa redevina ce a fost.
    Desearta tactica
    • +6 (6 voturi)    
      Shova Cap de Peste va fi primul (Joi, 24 mai 2018, 0:04)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Isobar

      Baronul Autostrazilor in Carioca.
  • +12 (12 voturi)    
    lista (Miercuri, 23 mai 2018, 22:05)

    Ilidia [utilizator]

    In capul listei ar fi trebuit sa fie...Ponta-Pinochio.
  • +18 (20 voturi)    
    Exact, (Miercuri, 23 mai 2018, 22:21)

    comentatordiletant [utilizator]

    și ai suferit și când s-au aruncat atâția bani murdari la lansarea candidaturii tale pentru prezidențiale, chiar de ziua ta. De fapt nici n-ai vrut să fii de față, dar te-au legat și te-au dus pe sus.
  • +3 (7 voturi)    
    Ce ti doresc eu tie ,dulce Romanie! (Joi, 24 mai 2018, 0:39)

    noodles2016 [utilizator]

    Sincer sa va spun dincolo de criticile care le aduc acestor mari partoi Ponta, Dragnea,Tabieacu,Puriceacu, asa imi creste inima de bucurie ca in sfarsit am si eu un etalon de comparatie si sincer vorbind ma consider superior...Voi realizati ca acesti mari partoiasi merg acasa si au sotii, prietene, amante si...si toate o pleava si o adunatura...Sincer, dupa mii de carti citite, dupa teorii, dupa inventii, dupa oameni care imi starneau doar admiratia, am ajuns in Romania secolului 21 si ma simt superior...Sincer, va spun multumesc parintilor mei, multumesc cerului ca nu fac parte din asa ceva si chiar ma simt superior ca imi castig painea onest, ca nu trebuie sa suport asemenea dobitoci in patul meu, ca nu trebuie sa ii pup in fund....ma simt liber fratilor si ma simt superior...Mi a luat atata timp sa ma simt si eu superior...Creca si gaina bunicii se simte superioara..Eu multumesc pentru a mia oara prostimii din Romania, celor 10 milioane de prosti ca mi au dat seama ca in sfarsit sa ma simt superior.Amin.
  • 0 (0 voturi)    
    eh (Joi, 31 mai 2018, 13:13)

    ion-ion-ion [utilizator]

    Nu s-a schimbat cu nimic, i-ar primi instant in noul partid daca l-ar ajuta sa prinda o bucatica de Parlament.
    Aceeasi penali, doar sub alta culoare si denumire politica.