Liviu Marian Pop, fost ministru al Educației, mesaj pe Facebook: PLM Plec la Munca. Voi ce faceți?

de R.P.     HotNews.ro
Marţi, 22 mai 2018, 10:41 Actualitate | Politic


Liviu Marian Pop, pe Facebook
Foto: Facebook
​Liviu Marian Pop, fost ministru al Educației în guvernele Ponta și Tudose, și-a început dimineața cu următorul mesaj pe Facebook: “PLM Plec La Munca”. “Bună dimineața, prieteni Eu, Pop Liviu Marian, plec la muncă, voi ce faceți? #LMP”, a continuat el, încercând o glumă. Liviu Pop este președintele Comisiei de învățământ din Senat, iar astăzi este programat la vot final proiectul legii manualului școlar, inițiat de Guvern când Pop era ministru al Educației.

UPDATENu am fost deloc vulgar. Am vrut să le spun prietenilor de pe Facebook că plec la muncă. Şi asta am făcut, pentru că acum sunt în Parlament, în Comisia pentru Învăţământ. Am vrut să fiu şi eu glumeţ, nu are legătură cu glumele care se fac pe seama numelui meu”, a declarat Liviu Pop pentru Mediafax .

Senator PSD, Liviu Marian Pop este cel care a desființat Consiliul Naţional de Atestare a Titlurilor, Diplomelor si Certificatelor Universitare (CNATDCU) atunci când forul a dat verdict că Victor Ponta a plagiat. Pop era atunci ministru interimar al Educației și îl avea ca premier pe Ponta. A revenit ministru plin la Educație în 2017 și a început demersurile de schimbare a manualelor școlare noi de la învățământul primar, fără a avea o lege care să prevadă că Ministerul nu mai face licitații pentru a cumpăra manuale.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















9403 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    Exprimare scrisa... trimit la obscenitati! (Marţi, 22 mai 2018, 10:47)

    pedepsitorul [utilizator]

    Doar faptul ca o exprimare scrisa trimite spre o obscenitate din jargoul golanesc... este sufficient sa il consideram un mizerabil!
    • +13 (13 voturi)    
      stie el ce stie (Marţi, 22 mai 2018, 11:44)

      lerim70 [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

      Atat el cat si initialele numelui sau sunt niste obscenitati.
      • +3 (3 voturi)    
        ce (Marţi, 22 mai 2018, 13:38)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui lerim70

        pretentii sa ai de la pop genunche?
    • +3 (3 voturi)    
      loool (Marţi, 22 mai 2018, 12:01)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

      avea cineva asteptari de la o mizerie psdista ?
  • +16 (16 voturi)    
    No comment (Marţi, 22 mai 2018, 10:49)

    ciuma.rosie [utilizator]

    Incompetenta, prostie, lene, hotie, intr-un cuvant ...PSD
  • +14 (14 voturi)    
    ... (Marţi, 22 mai 2018, 10:58)

    tirolez [utilizator]

    Daca asa il cheama... :)). Probabil s-au facut destule glume pe seama lui de catre cercul de prieteni de-a lungul vietii.
  • +18 (18 voturi)    
    buna dimineata (Marţi, 22 mai 2018, 10:58)

    zicsieu [utilizator]

    liviu mai ajungi?
  • +22 (22 voturi)    
    PLM, fost ministru al educatiei! (Marţi, 22 mai 2018, 11:00)

    EMC2*2/2#@4 [utilizator]

    Și e tare mandru de asocierea PLM cu numele lui.
  • +13 (13 voturi)    
    domnule .... PLM ....., (Marţi, 22 mai 2018, 11:09)

    lp [utilizator]

    serios ?! pe ce lume traiti ??
  • +7 (7 voturi)    
    Ce mai vreti de la omul asta? (Marţi, 22 mai 2018, 11:19)

    mimiloi [utilizator]

    Este doar un fost ministru al EDUCATIEI in guvern pesede. Doat atit poate.
  • +11 (11 voturi)    
    a (Marţi, 22 mai 2018, 11:36)

    adrian67 [utilizator]

    Ce facem? PLM, va injuram de dimineata pana seara.
  • +11 (11 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 22 mai 2018, 11:48)

    [anonim]

    • +3 (3 voturi)    
      Mda (Marţi, 22 mai 2018, 13:50)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui

      un fost ministru al invatamantului... Om de "mare" cultura...
      Jos ciuma rosie!
    • +5 (5 voturi)    
      tare (Marţi, 22 mai 2018, 13:51)

      ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui

      nici pe grapinizer nu iesea mai bine. iar acum vei fi acuzat de plagiat de catre paviana...
  • +1 (1 vot)    
    liviu ganditorul (Marţi, 22 mai 2018, 12:19)

    costelm [utilizator]

    noi ti-am luat locul
    la dat din limba
    e foarte fain
  • +2 (2 voturi)    
    e pe jmecherie (Marţi, 22 mai 2018, 12:28)

    Kosmos [utilizator]

    Fostu ministru este un jmecher ca si tudorel cu 10000 euro venit lunar de la stat