Graţiela Gavrilescu, către Tineretul ALDE: Vă rog să fiţi la concurenţă cu #rezist / Tăriceanu: Îi compătimesc pe acei tineri, parcă și-au ales modele precum Kovesi sau Coldea și atât înțeleg ei din ce înseamnă o țară europeană

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 20 mai 2018, 14:43 Actualitate | Politic


Gratiela Gavrilescu
Foto: Facebook
Vicepreşedintele ALDE Graţiela Gavrilescu, vicepremier şi ministru al Mediului, i-a îndemnat duminică pe membrii Tineretului Alianţei Liberalilor şi Democraţilor (TLDE) să fie "la concurenţă cu #rezist, pentru că ALDE merită", relatează Agerpres.

"O să vă rog ca, aşa cum #rezist postează zilnic împotriva noastră pe Facebook şi pe toate reţelele de socializare, împotriva poporului român, împotriva unităţii noastre, aşa să postaţi dumneavoastră în permanenţă cu sigla ALDE şi promovaţi-vă, aveţi posibilitate, meritaţi, (...) astfel încât noi şi dumneavoastră să putem să păstrăm această minunată ţară aşa cum există ea astăzi pentru viitoarele generaţii. (...) Vă mai rog ceva (...) - să fiţi la concurenţă cu #rezist, trebuie, pentru că ALDE merită. Aşa vom putea să fim a doua putere politică a României în 2020", a declarat Graţiela Gavrilescu.

Ea participă duminică la Gala Premiilor Tineretului Alianţei Liberalilor şi Democraţilor (TLDE), care se desfăşoară la Palatul Parlamentului.


Ce zice și Tăriceanu (liderul ALDE), despre #rezist: Sunt tineri care militează pentru slava instituțiilor represive

Și președintele ALDE, Călin Popescu Tăriceanu, a declarat duminică, la Gala premiilor TLDE, că este dezamăgit pentru că sunt tineri care merg la manifestări publice și militează pentru slava instituțiilor represive ale statului și care și-au ales modele cum ar fi Kovesi sau Coldea, transmite Mediafax.

"Cu toții ne-am angajat să milităm pentru respectarea drepturilor și libertăților fundamentale ale cetățenilor, pentru ceea ce se numește democrație, pentru ceea ce se numește statul de drept, pentru ceea ce se numește justiție corectă, echilibrată. De aceea, sunt dezamăgit și am un gust amar cănd văd uneori tineri care merg chiar la manifestări publice unde parcă militează pentru slava instituțiilor represive ale statului, parcă și-au ales modele cum ar fi Kovesi sau Coldea și atât înțeleg ei din ceea ce înseamnă o țară europeană, o țară liberă, o țară democrată. Îi compătimesc pe acești tineri și compătimesc și partidele din care fac parte", le-a spus Călin Popescu Tăriceanu tinerilor din partid, în timpul Galei premiilor TLDE.

El a mai spus că tinerii din Statele Unite și din Europa manifestează pentru libertate, pentru drepturi individuale, pentru democrație.

"Acestea sunt valorile care au construit lumea liberă și prosperă și pentru care vă chem să militați și voi în continuare. Nu putem să construim o Românie a prosperității fără libertate", a adăugat Tăriceanu.



Citeste mai multe despre   


















2908 vizualizari

  • +47 (51 voturi)    
    ALDE e in concurenta cu cei care vor libertate (Duminică, 20 mai 2018, 14:50)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    in Romania.

    ALDE e un partid de slugi, slugile de astazi ale lui Dragnea.

    Partidul e condus dictatorial de Tariceanu, un tradator de tara, iar cine intra in ALDE trebuie sa fie un propagandist slugarnic, altfel nu are ce cauta acolo.

    O mizerie de partid care nu are nimic de-a face cu ALDE la nivel european.
    • +17 (19 voturi)    
      Da, madam Gratiela, aia de la Rezist sunt de vina! (Duminică, 20 mai 2018, 18:41)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      Ei nu vor ca voi sa faceti puscarie acasa sau in weekend, sa nu mai fie probe filmele inregistrate pe camerele de luat video de pe strazi ca sa ne poata da interlopii in cap linistiti, ei vor ca voi sa nu mai faceti legi prin care sa scapati de puscarie si sa devalizati tara. Voi sunteti buni, sunteti euorpeni, nu niste gunoaie umane, niste borfasi de ultima speta!
      Va vom invinge tanti, stai linistita iar tu si Tariceanu veti intra la puscarie!
    • -7 (9 voturi)    
      Si cine iese primu? Cu ajutorul lui D-zeu, (Duminică, 20 mai 2018, 20:05)

      asistat [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      prinde un 20-25% si cu PSD 50%, daca iesim cu totii la vot si nu mai stam a-n casa si schimbam constitutia de data asta!
      • +2 (4 voturi)    
        Mai asistat " la creier"... (Duminică, 20 mai 2018, 21:38)

        blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui asistat

        n-ai inteles nimic, de cate ori ti s-a atras atentia ca " in " nu se scrie "a-n" ( o grozavenie gramaticala ) ? Esti cumva var cu dancila ? Precum va e scrisul, asa va merg si neuronii , mai asistatilor de psd-alde , masa de manevra ce sunteti !
        Nu mor caii cand vor cainii , retine !
        • 0 (2 voturi)    
          Tineretul ALDE? (Luni, 21 mai 2018, 11:04)

          pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui blackarrow

          Tineretul ALDE este reprezentat de urmasii si apropiatii unei camarile post-comuniste.

          Modelul acela de tanar care o arde pe la terasele de fitza din Nordului

          O caracteristica a acestor tineri, este ca se pi... pe tot ce inseamna principii sau oameni cu problemele lor...
          Ce ideologie are ALDE? Una Liberala , cat a putut si Tariceanu sa deturneze din PNL?

          Cu sa compari vampirii administrativi din ALDE cu #REZIST?

          #REZIST este revolutia care inca nu a explodat!
  • +37 (41 voturi)    
    Stima noastra (Duminică, 20 mai 2018, 15:03)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    și scârbă eternă! ALDE = bandă de borfași condus de un sperjur & traficant de influență, un carierist notoriu și politruc
  • +25 (29 voturi)    
    Si eu... (Duminică, 20 mai 2018, 15:08)

    ber [utilizator]

    as vrea un salaraiu mai mare, la concurenta cu parlamentarii, pentruca merit! Ce parere are ALDE?
    • +4 (8 voturi)    
      meriti dar nu se poate, asta-i diferenta (Duminică, 20 mai 2018, 18:01)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui ber

      fa bine si te remarca in oarisce infractiuni ca sa capeti "valoare" , vei fi remarcat si promovat in functii , asta depinzind de "rezultate" .........
  • +22 (26 voturi)    
    Referitor la infrastructura, saracie, etc.: (Duminică, 20 mai 2018, 15:18)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    "să putem să păstrăm această minunată ţară aşa cum există ea astăzi pentru viitoarele generaţii."

    ... cu sigla alde.
  • +23 (27 voturi)    
    Sper sa nu se intample (Duminică, 20 mai 2018, 15:24)

    paonipao [utilizator]

    asa ceva!

    “astfel încât noi şi dumneavoastră să putem să păstrăm această minunată ţară aşa cum există ea astăzi pentru viitoarele generaţii”.

    Gratioasa asta vrea ca si generatiile viitoare sa se bucure de saracia, coruptia si hotia pe care le venereaza alianta bolsevica psd-alde!
  • +19 (23 voturi)    
    Sigur ca merita !!! (Duminică, 20 mai 2018, 15:38)

    polonyca [utilizator]

    Mai ales penalii din ALDE......:))) Ce penibila femeia asta.....si gasca asta...:)
  • +22 (28 voturi)    
    mere cu pere , da asta e nivelul (Duminică, 20 mai 2018, 15:42)

    Francisc 1 [utilizator]

    #rezist nu-i un partid de hoti e un grup format din nevoia de reactie civica in fata mizeriilor cotidiene pe care le faceti !
    • +1 (3 voturi)    
      #rezist este un verb care descrie o acțiune (Duminică, 20 mai 2018, 21:34)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      total civilă!

      #rezist nu are nicio legatură nici cu politicul, nici cu vreo grupare sau grup sau partid.

      Eu rezist deci, asta fac. O acțiune, un demers. Nu descrie o mulțime distinctă, o apartenență, o influență.

      Eu asta fac, pentru că așa vreau. Rezist. Nu îmi spune nimeni că așa trebuie să fac. Știu că așa este bine pentru mine și pentru copiii și nepoții mei.

      Eu sunt poporul! Eu sunt cel pe care voi aveți datoria să-l reprezentați. Voi sunteți angajații noștri. Prin fișa postului, sunteți obligați să ne fiți loiali. Altfel, trădători.

      Domnilor politicieni, retineti bine: nu dumneavoastra sunteți "aleșii", ci "listele"!

      Alegatorii nu-și cunosc aleșii. Deci, cine - ce alege?
  • +14 (18 voturi)    
    din debitarile unui ministru (Duminică, 20 mai 2018, 16:01)

    Coco Whistle [utilizator]

    eu cred ca madam e sarita de pe fix ptr ca acuzatiile trebuiesc probate si sint de competenta parchetului. adica toata tara a luat-o razna dar ei ba (oricum are dreptate CTP cind se leaga de fetele astora, cumunistii sint atit de simplu de identificat, uriti la interior ca si la exterior). mesajul e unul mirsav, de incitare si vai ei se transforma in aparatorii 'democratiei' rosii. ce ma doare pe mine e cum tinerii, fara a citi istoria si realiza raul la care participa sint atrasi catre aceste partide de infractori si tradatori. bai pacalicilor, oare nu credeti ca stim sa facem diferenta intre ce e mioritic si strategiile mirsave impotriva statutului roman, fabricate in laboratoarele stapinului vostru de la est? scopul trebuie sa fie unul singur: dezboltarea tarii, bunastarea poporului si statul de drept. cine nu participa la acest proces e clar in afara facultatilor mintale.
  • +22 (26 voturi)    
    Parca chiar toate-s... (Duminică, 20 mai 2018, 16:04)

    Cataleya [utilizator]

    ...neveste de nomenclaturisti de pe vremea lui Ceausescu!
    Aceleasi figuri, aceleasi moace, aceleasi frizuri si aceleasi incrancenari impotriva oricui le critica.

    Niste mizerii!
  • +11 (15 voturi)    
    A urcat-o in d'Alde,dar de nevasta niciodata,ca-i. (Duminică, 20 mai 2018, 16:19)

    Plagarus [utilizator]

    ....prea de la coada vacii,tuta asta.
  • +4 (8 voturi)    
    Intrebare (Duminică, 20 mai 2018, 17:22)

    samy19 [utilizator]

    Ce a consumat doamna ?
    • +6 (10 voturi)    
      n-a consumat nimic, e din nastere (Duminică, 20 mai 2018, 18:03)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui samy19

      nulitate la nulitate trage
  • +8 (10 voturi)    
    mediul (Duminică, 20 mai 2018, 17:40)

    zigot [utilizator]

    este preocuparea dvstra, dna ministru!
    ce realizari aveti in acest domeniu?
    poluarea, si in ploiesti, este mai mare ca in 1989 (vezi
    dero-laver), taierea padurilor continua, taxa auto de
    poluare a-ti desfiintat-o, etc.
    cate statii de epurare a-ti executat sau, macar a-ti initiat
    in mandatul dvstra?
    incompetentii, intotdeauna, se preocupa de ce fac altii.
    dar daca dl tariceanu a ramas in sustinerea dvstra ma
    gandesc cu groaza la calitatea parlamentului roman
  • +5 (9 voturi)    
    Sinistra aparitie (Duminică, 20 mai 2018, 18:02)

    grunespferd [utilizator]

    Vacuta asta inversunata impotriva #rezist nu pricepe nici macar pe ce lume se afla, de face asa o comparatie. E in definitiv de bine, cu logica asta, se dezmembreaza cangrena numita Alde asa de la sine.

    “Slava institutiilor represive” zice tradatorul... ce dracu putea sa zica? Traiasca DNA? Desigur, ar face asta imediat daca ar putea sa controleze institutia.
  • +1 (5 voturi)    
    viorica, nu esti singura! (Duminică, 20 mai 2018, 18:48)

    mike_the_hunter [utilizator]

    Cateodata natura ne joaca feste. Cum personajul asta sinistru , tipic unui activist de partid pcr , se numeste Gratiela , care vine de la gratie. Cum sa te numesti Viorica, cand si florile ofilesc cand te aud vorbind?
  • +4 (8 voturi)    
    Tineret ALDE. (Duminică, 20 mai 2018, 18:51)

    asavreau [utilizator]

    Ascuiltați sfatul Grațielei și mergeți în P-ța Victoriei alături de #rezist și huiduiți-o pe Grațiela și gașca ei de nemernici.La cât au furat PSD-ALDE vor trebui mulți ani să munciți ca să plătiți datoriile făcute.Că nu le-a ajuns ce au încasat,sau împrumutat în condițiile unei creșteri economice.Spune Grațiela ce a făcut cu banii?
    • -3 (3 voturi)    
      Distrugerea economiei (Luni, 21 mai 2018, 10:30)

      A310 [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      romanesti , a fost inceputa in 1990 , si continuata de absolut toate guvernarile , fara exceptie .
      In loc sa o retehnologizeze , au preferat sa o distruga ,Iar acum se vaita ca nu avem productie.
  • +6 (10 voturi)    
    Cine a ajuns sa conduca tara!!! (Duminică, 20 mai 2018, 18:54)

    Wanheda [utilizator]

    Te ia cu fiori, o gasca de hoti analfabeti, inculti si fara nici un principiu moral sanatos.
  • 0 (2 voturi)    
    Cine e alde, cine e graziela? (Duminică, 20 mai 2018, 22:18)

    benicio [utilizator]

    Nu ii scoate nimeni afara pe penibilii astia din scena politica? Cat naiba or mai rezista toti clovnii astia? Cate generatii trebuie sa mai treaca sa scapam de jenantii astia???
  • 0 (2 voturi)    
    Bleah! (Luni, 21 mai 2018, 9:37)

    Ciprian1979c [utilizator]

    Imi vine sa vomit! SIncer, cand ii aud pe astia, mi se intoarce stomacu' pe dos! Cand il vad pe Tariceanu vorbind, daca nu pot schimba canalul, imi creste tensiunea! Cred ca puteam sa traim si fara sa aflam aceste ''declaratii'', Hotnews!
  • 0 (2 voturi)    
    Dizgratiela (Luni, 21 mai 2018, 9:54)

    Tritonul [utilizator]

    Si cum ar putea o mana de slugi ale fanariotului sa concureze cu intreaga sectiune a poporului roman care nu este spalata pe creier?