Liviu Dragnea, speriat de "Ok Google". Ce i-a apărut de fapt liderului PSD pe telefon

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 15 mai 2018, 16:17 Actualitate | Politic


Dragnea si smartphone-ul
Foto: Facebook/ Moise Guran
Patru puncte luminoase si textul „se ascultă” - i-au apărut marți liderului PSD Liviu Dragnea pe smartphone în timp ce se afla în sala de judecată. „Sincer, m-am speriat”, le-a spus el jurnaliștilor. Însă ceea ce i-a provocat spaima șefului PSD pare să fie doar o banală aplicație de mobil.

Jurnalistul Moise Guran semnalează pe pagina sa de Facebook, prezentând o captură de ecran, că simpla activare (fie și accidentală) a funcției vocale și audio a Google (așa-numita „Ok Google”) generează respectivul text și „patru puncte luminoase”.





Liviu Dragnea a declarat marți că s-a „speriat” după ce, în timp ce se afla în sala de judecată, unde avocatul său Marian Nazat își susținea pledoaria, pe telefonul său mobil au apărut „patru puncte luminoase” și textul „se ascultă”.


Liderul PSD a susținut că avea telefonul deschis în timpul pledoariei. În acel moment, pe ecran „îmi apar patru puncte luminoase, ecranul se face două treimi alb și scrie se ascultă”, le-a spus Dragnea ziariștilor, care l-au așteptat la ieșirea din sala de judecată, unde procurorii DNA au cerut peste șapte ani de închisoare împotriva sa.

Acesta a precizat că pe ecranul telefonului a început să scrie „ce spunea Marian Nazar în timp real”.

„Sper să fie o aplicație la telefon pentru că eu sincer m-am speriat”, a comentat acesta.

Ziariștii l-au întrebat dacă îl sabotează telefonul sau statul paralel, iar Liviu Dragnea a răspuns: „Dar nu mă sabotează nici statul paralel nici telefonul inteligent”.


Citeste mai multe despre   


















9383 vizualizari

  • +47 (47 voturi)    
    Prim Idiot al Romaniei! (Marţi, 15 mai 2018, 16:31)

    dandra [utilizator]

    Asta ati votat, asta aveti.
    • +26 (26 voturi)    
      .... Google .... (Marţi, 15 mai 2018, 16:49)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Pana si Google s-a dat cu "statul paralel" .....
    • +3 (3 voturi)    
      Cap de militian (Marţi, 15 mai 2018, 21:47)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Unitatea de masura a inteligentei era, pe vremea lui ceasca, tianul. Tablagii erau destepti de un mili-tian. Iar Dragnea este urmasul unui posesor de bulan si nepotul unui general de Militie. Asa ca, ce trebuie sa ne miram ???? Mai ales ca a ramas repetent in anul II. Cati ramaneau repetenti pe vremea aia ??? Vreo 2-3 la suta ????
      • 0 (0 voturi)    
        Militian (Miercuri, 16 mai 2018, 15:02)

        liberte, egalite, mouie pesede [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Microtian, nanitian, picotian si femtotian.
  • +17 (17 voturi)    
    Aiurea (Marţi, 15 mai 2018, 16:53)

    Cataleya [utilizator]

    Dragnea stia foarte bine ce facea telefonul lui. Pe vremea cand Dragnea avea deja telefon mobil, 99% din electoratul PSD nici macar nu stia ca exista asa ceva.

    Dragnea a transmis mesajul pt cei care-l voteaza, adica pt cei care in viata lor n-au avut si nu vor avea telefon mobil. " Oameni buni, priviti, ma asculta SRI pana si in sala de judecata"
    • +1 (1 vot)    
      Cele 4 puncte luminoase (Miercuri, 16 mai 2018, 15:04)

      liberte, egalite, mouie pesede [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Erau cele 4 puncte de vedere ale lui Dragnea. Diferenta e ca pe Android ele sunt de culori diferite in timp ce pe mobilul lui toate erau rosii.
  • +13 (13 voturi)    
    ce oameni rai.... (Marţi, 15 mai 2018, 16:57)

    strelka [utilizator]

    toata lume stie Soros si multinationlili astea sint mina in mina si vor sa il bage pe Dady la bulau . E ca si cum ai pune niste maimute sa conduca un vapor, desigur madam pm nu se pune.
  • +13 (13 voturi)    
    P E N I B I L (Marţi, 15 mai 2018, 16:59)

    Deceneu12 [utilizator]

    un teatru ieftin jucat de acest impostor, cum se mai victimiza el...mi-e scarba de toata clasa politica. daca hotii astia nu intra la puscarie e cazul ca toti tinerii sa se care din tara, sa vedem cine va mai plati pensiile si de la cine vor mai fura acesti nenorociti.
  • +10 (10 voturi)    
    Bâlci de proastă calitate. (Marţi, 15 mai 2018, 17:22)

    asavreau [utilizator]

    Dragnea trebuia să aibă telefonul închis în sala de judecată.Pentru ceea ce declară ar trebui sancționat.Ca de obicei Dragnea nu respectă nici-o regulă și are obrăznicia să-i amenințe pe cei care îi atrag atenția.Tribul ăsta din Teleorman,așa lipsit de maniere este?
  • +12 (12 voturi)    
    Din ciclul: (Marţi, 15 mai 2018, 18:05)

    Altiro [utilizator]

    Orice om ii este teama (in sala de judecata)..
  • +2 (2 voturi)    
    frica (Marţi, 15 mai 2018, 22:23)

    madafaca [utilizator]

    daca nu ai nimic de ascuns, nu ai dece sa iti fie frica, asa ca te-ai incriminat mai infractorule Dragnea.