​Dragnea, după declarația Vioricăi Dăncilă „Orice om îi este teamă de o plângere penală”: Oricărui om, poate, nu orice om

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 15 mai 2018, 13:38 Actualitate | Politic


Viorica Dancila si Liviu Dragnea
Foto: Hotnews
Liviu Dragnea a corectat o declarație a premierului Viorica Dăncilă, care în urmă cu o zi spusese, în fața presei: „Orice om îi este teamă de o plângere penală”.

Dragnea a fost întrebat marți, într-o pauză a procesului său de la Înalta Curte, de o ziaristă, care a precizat că o parafrazează pe Viorica Dăncilă, dacă „orice om îi este teamă de o pedeapsă”.

”Oricărui om, poate, nu orice om îi este teamă”, a replicat Dragnea, pentru care procurorii au cerut o pedeapsă de 7 ani și 6 luni de închisoare pentru instigare la abuz în serviciu și 2 ani și 6 luni pentru fals.

Orice om îi este teamă de o plângere penală”, a răspuns luni Viorica Dăncilă, după întrebări ale jurnaliștilor venite în condițiile în care duminică Liviu Dragnea a susținut că unele ONG-uri, împreună cu PNL și USR, discută depunerea unei plângeri penale la adresa premierului.

”Orice (sic!) om îi este frică de o plângere penală, dar eu sper să nu se ajungă la astfel de lucruri pentru că eu cred în Justiție și cred că toată lumea trebuie să credem (sic!) în Justiție. Dacă toată lumea merge pe acest considerent că oricui i se poate face o plângere penală, nu cred că este un lucru bun. Având în vedere cele apărute în spațiul public, ce a pățit și Victor Ponta”, a spus Dăncilă.

De asemenea, când s-a referit la ministrul de externe, premierul a spus ”domnul Meleșcanul”, corectându-se imediat și spunând corect, ”domnul Meleșcanu”.



















8534 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    Astia doi parca sunt unul! (Marţi, 15 mai 2018, 13:53)

    Martinezu [utilizator]

    Asa de bine se inteleg ei.....
    Cu meditatii de la Dragnea, in 4-5 ani Viorica va vorbi fluent romana.
  • +8 (8 voturi)    
    Vedeți!De aia ascultă Viorica de Dragnea. (Marţi, 15 mai 2018, 14:00)

    asavreau [utilizator]

    Când Viorica repetă ce a spus Dragnea nu greșește.Este o persoană conciliantă,nu susține ideile ei(nu are),enunță ideile lui Dragnea,nu le promovează(nu le înțelege).Este mai slab dotată ca un robot.
  • +5 (5 voturi)    
    Vai tu (Marţi, 15 mai 2018, 14:05)

    MinDepous [utilizator]

    Stie si de metafore si de acorduri gramaticale, dar mai ales de pronumele nehotarat!

    Yes, Daddy!
  • +9 (9 voturi)    
    vai de capul nostru... (Marţi, 15 mai 2018, 14:11)

    bancher [utilizator]

    Cine a ajuns sa ne conduca!! Ceausescu ar trebui sa fie fericit, are urmasi la fel de agramati ca si el, daca nu chiar mai rau.
    Ceausescu, m-ai iertat? In decembrie-am fost beat.
  • +5 (5 voturi)    
    La astia NU exista bun simt (Marţi, 15 mai 2018, 14:32)

    ciuma.rosie [utilizator]

    Doar prostie marca Videle de Teleorman !
  • +9 (9 voturi)    
    a (Marţi, 15 mai 2018, 14:44)

    adrian67 [utilizator]

    Iti bati joc de noi Livache cu Dancila asta a ta, dar Dumnezeu nu bate cu parul. Cand o sa stai tu in celula si o sa vrei sa te uiti la Antena 3, sigur se va gasi un magraon burtos si transpirat care vrea pe manele si eventual sa executi un dans din buric.
    • +5 (5 voturi)    
      Pe naiba .. (Marţi, 15 mai 2018, 15:11)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui adrian67

      N-ai invatat nici pana acum ca astia au celule separate, cu servicii de lux incluse?
  • +6 (6 voturi)    
    Eeeee,la dragnea se vede.... (Marţi, 15 mai 2018, 15:01)

    gigiN [utilizator]

    ...ca a absolvit 8 clase !!! Da' restu',unde e restu' ???
  • +5 (5 voturi)    
    In tara orbilor (Marţi, 15 mai 2018, 16:30)

    trandafil [utilizator]

    chioru-i imparat!
    Lectii de gramatica pentru analfabeti cu profesorul Decat.
  • +1 (1 vot)    
    Nu radeti, e totusi o mare realizare (Marţi, 15 mai 2018, 18:46)

    Dalinar [utilizator]

    Pavi vorbeste, citeste, e agramata dar treceti peste. Postacii ei, spun ca se sbate pt tara. Hihihi.