VIDEO Bogdan Lungu s-a prezentat cu o navetă de bere la sediul PSD, după ce a pierdut un pariu cu Dragnea, dar a refuzat să mănânce mici cu acesta

de I.R.     HotNews.ro
Luni, 7 mai 2018, 17:14 Actualitate | Politic


Pariu pierdut la PSD (3)
Foto: Hotnews
Bogdan Lungu, din Galați, 43 de ani, s-a prezentat luni la sediul PSD din Șoseaua Kiseleff pentru a-i da lui Liviu Dragnea o navetă de bere, după ce a pierdut un pariu pus pe Facebook cu liderul social-democrat.

Acesta le-a spus ziariștilor prezenți că "nu acceptă pomenile electorale" și că refuză micii aduși de Liviu Dragnea din Teleorman.




Gălățeanul, care este taximetrist, i-a propus un nou pariu lui Liviu Dragnea, și anume că guvernarea PSD nu va face mai mult de 150 de km de autostradă „dați în folosință până în 2020”.

„Eu zic ca facem. Nu mă mai certați, destul mă ceartă Iohannis, eu vă spun că facem mai mult. Dacă facem mâncați mici?”, a replicat Dragnea.

În paralel, în fața sediului PSD câțiva revoluționari protestează împotriva lui Liviu Dragnea.


































13065 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    Cat de mic este P$D (Luni, 7 mai 2018, 17:23)

    un domn [utilizator]

    Daca a incaput in Gura Omului Bogdan Lungu
  • +8 (10 voturi)    
    he he (Luni, 7 mai 2018, 17:24)

    ion-ion-ion [utilizator]

    Ca pe vremuri, cand jupanul vindea bere la halba prin satucurile din Teleorman.
  • +14 (18 voturi)    
    Respect (Luni, 7 mai 2018, 17:25)

    rcaon.ro [utilizator]

    Respect pentru integritarea si inspiratia noului pariu al domnului Bogdan Lungu.
  • +7 (11 voturi)    
    cum, dom'le !? (Luni, 7 mai 2018, 17:26)

    nash pandelica [utilizator]

    celebrii mici de salcia ?
    pai, cum poti refuza deliciosii mici ?
    dupa reclama facuta la latrina, credeam ca o sa fie navala la gratar...
    latrina a spus ca e o noua marca de mici, ca trebuie inregistrati. micii deliciosi de salcia...
    aparent faceau garagatza, dar in fond faceau reclama desantzata, in plina emisiune, la micii de salcia....
    cna se ocupa de popii de la nasul, de ce se spune la zvonalitatea, de banciu si manastire de la b1, dar ce se intampla la latrina e ok.
    cna, sectia de propaganda a psd.
  • 0 (6 voturi)    
    totusi (Luni, 7 mai 2018, 17:30)

    nash pandelica [utilizator]

    cred ca micii de salcia n'au ramas nemancati...
    ar fi pacat. :-)
  • +5 (5 voturi)    
    Plot twist (Luni, 7 mai 2018, 17:32)

    MinDepous [utilizator]

    Care sa fie si in stare corespunzatoare in 2020.
  • +6 (8 voturi)    
    Ca la noi in Teleorman (Luni, 7 mai 2018, 17:34)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    ... A fost și manele, dreagă?
  • +5 (7 voturi)    
    Care pariu? (Luni, 7 mai 2018, 17:52)

    samuraijack [utilizator]

    Deci care e pariul pierdut? Că nu scrie niciunde.
    O știre despre ceva, însă acel ceva nu e precizat.
  • -3 (5 voturi)    
    "câțiva revoluționari protestează" (Luni, 7 mai 2018, 18:15)

    meditatorul [utilizator]

    serios? ce revolutionari?
  • -13 (15 voturi)    
    ce sa-ti povestesc (Luni, 7 mai 2018, 18:39)

    Soricelu [utilizator]

    nu accepta mita electorala. mancai un mic cu sefu psd si aia e. mai stai de vorba, una alta. daca tot bati drumu cu lada de bere, stai frate si la un mic. lasa mandria asta la o parte... o tabla, un mic, o bere. indulceste-ti viata cu un mic nene. sau stai acasa, trimite un prieten cu lada, zici ca esti stricat la stomac. :)))
    • +7 (11 voturi)    
      Eu nu as sta nici langa el .. (Luni, 7 mai 2018, 20:30)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Soricelu

      .. daramite sa stau la vorba cu un hot.

      Mai sunt si oameni in tara, nu numai carpe ca tine, care sa stea la mici si vorbe cu toti borfasii.
      • +1 (3 voturi)    
        N-am furat (inca) nimic (Marţi, 8 mai 2018, 12:08)

        rcb [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        ...dar la un mic tot stateam. Plus doua-trei beri.

        Decat sa #rezist cu salata, mai bine infulec un mititel... sa avem pardon.

        Sa #reziste astia cu Steer in suflet. Eu prefer micul, discutia si vaccinarea :)
        • 0 (0 voturi)    
          E ok .. (Vineri, 11 mai 2018, 1:29)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui rcb

          .. te poti duce oricand sa stai la mici cu toti borfasi: ba la inchisoare, ba pe strada, ba cu hotii de buzunare .. unde vrea micul tau.

          Asta cu micul si salata, e cam slaba..Salata e mult mai sanatoasa decat micul tau. La fel si bunul simt. Dar na, tu nu ai, tu ai doar micii si discutia cu borfasii. N-ai furat nimic, dar ii apreciezi pe-astia care fura si te duci repede sa stai la un mic si discutii cu ei. Plus ca ii votezi. Caracter nene, nu gluma. Si sunt convins ca ai furat, intr-un fel sau altul. Pentru nesimtire nu exista vaccinarea, asa ca degeaba preferi tu vaccinarea.
  • +8 (10 voturi)    
    . (Luni, 7 mai 2018, 19:07)

    Ingwar [utilizator]

    putina piine si mult circ ca prostimea sa nu atraga atentia la cum criminalii ne fura tara.
  • +4 (8 voturi)    
    cum fac sa dau de acest domn? (Marţi, 8 mai 2018, 0:07)

    sorin_danulescu [utilizator]

    vreau sa il contactez pe acest cetatean care a venit cu naveta si care a refuzat pomenile electorale ale PSD.
    cred ca este un tip pe cinste.
    cum as putea sa il contactez?
  • +10 (10 voturi)    
    Bravo, Bogdane! (Marţi, 8 mai 2018, 6:43)

    valll [utilizator]

    Ai dat o lectie tuturor pomanagiilor morti dupa mici si pomeni pesediste.
    Galatiul a fost de data asta fruntea!