Viorel Cataramă a anunţat că vrea să fie candidatul PNL la alegerile din 2020 pentru Primăria Capitalei

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 6 mai 2018, 14:22 Actualitate | Politic


Viorel Catarama
Foto: Facebook
Prim-vicepreşedintele PNL Sector 2, Viorel Cataramă, a anunţat duminică, la conferinţa filialei Bucureşti, că vrea să fie candidatul PNL la alegerile din 2020 pentru Primăria generală, transmite News.ro. Cataramă susţine că sunt colegi care îi propun să facă o alianţă cu Dacian Cioloş, pe care îl numeşte "un impostor care a supt seva din PNL".

"Vă anunţ că îmi voi depune candidatura pentru nominalizarea la funcţia de candidat al PNL pentru Primăria Generală", a anunţat Cataramă, la conferinţa PNL Bucureşti.

De asemenea, Viorel Cataramă a spus că doar PNL o poate învinge pe Gabriela Firea şi susţine că sunt colegi care vorbesc despre o alianţă cu Dacian Cioloş, dar el afirmă că acesta este "un impostor care a supt seva din PNL".

"În Bucureşti ni s-a spus că dreapta unită o va învinge pe Firea. Nu e adevărat. PNL o va bate pe Firea, pentru că singurul partid de dreapta din România suntem noi. De un an sunt colegi care îmi vorbesc de o alianţă condusă de Cioloş - un impostor politic care a supt seva din PNL şi l-a trădat. Mi se spune că sunt structuri ale statului, că sunt indivizi, că lucrează la nu ştiu ce laboratoare secrete ca nu PNL să câştige alegerile. Nimeni nu e plătit din bani publici să creeze sau să îngroape partide", a adăugat el.


Citeste mai multe despre   


















1586 vizualizari

  • +7 (15 voturi)    
    . (Duminică, 6 mai 2018, 14:27)

    Evq [utilizator]

    Aroganță...
  • +4 (8 voturi)    
    Alt blatist cu PSD-ul (Duminică, 6 mai 2018, 14:33)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    Daca asta va fi candidatul, bine ati venit in USL 2.0.
    • 0 (2 voturi)    
      Elvila si SAFI invest cu lemn de la (Luni, 7 mai 2018, 0:24)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      Tehnoforest...din Piata Rosetti, culmea vis a vis de taranisti unde a fostpacalit Coposu (ciumara si gashka de complotishtisiemens)
      Are Viorel niste cruste la gat..de Doctoritza nu le a putut scoate
  • +3 (5 voturi)    
    A înviat ? (Duminică, 6 mai 2018, 14:45)

    Celbland [utilizator]

    O fi prăpădit toți banii furați de la FNI și din banii publici, iar acum i s-a redeschis pofta la furat.
  • -5 (5 voturi)    
    ai doua voturi (Duminică, 6 mai 2018, 14:59)

    nash pandelica [utilizator]

    de aici.
    • 0 (2 voturi)    
      2 voturi? (Luni, 7 mai 2018, 1:44)

      ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      la o sectie cu "nash" si la cealalta cu "pandelica"?
  • +3 (7 voturi)    
    Ăsta mai trăiește? (Duminică, 6 mai 2018, 15:00)

    mr_mojo [utilizator]

    Și e în PNL?
    Și se mai miră liberalii de ce îi pune lumea lângă PSD. Cu dinozauri din ăștia ai tranziției sălbatice și cu asemenea declarații nici nu au cum altfel...
  • +1 (9 voturi)    
    Viorel Catarama primar (Duminică, 6 mai 2018, 15:04)

    val72 [utilizator]

    Cu asemenea comportament nu ajungeti departe domnule!
  • -7 (15 voturi)    
    Stie domnu Catarama ca ciolos e impostor, (Duminică, 6 mai 2018, 15:15)

    asistat [utilizator]

    doar fosti colegi l-au pus priministru...
    • -4 (4 voturi)    
      Amandoi (Luni, 7 mai 2018, 0:25)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      Sunt impostori
  • +6 (8 voturi)    
    Ce "seva din PNL"?? (Duminică, 6 mai 2018, 15:42)

    Codruta N [utilizator]

    Pai CE? PNL mai are (sau o fi avut VREODATA!!) "seva"?!! :P

    Si cum a "supt seva" Ciolos? si ce "a tradat"? ca Ciolos, daca imi amintesc eu bine, nu a fost NICIODATA membru PNL (spre norocul lui, de altfel >:)
  • -4 (6 voturi)    
    Domn Catarama , (Duminică, 6 mai 2018, 16:05)

    A310 [utilizator]

    cum naibii acceptati sa fiti in partidul condus de Sica Mandolina , pentru functia de presedinte al PNL , nu ai fost suficient de bun , ca colegii sa va aleaga .
  • +6 (8 voturi)    
    uite-așa... (Duminică, 6 mai 2018, 17:43)

    Whatsupdoc [utilizator]

    ... se reactivează “acoperiții”...
  • +8 (10 voturi)    
    :))) (Duminică, 6 mai 2018, 17:58)

    I [utilizator]

    astia din pnl tocmai au anuntat ca fac iar blat cu psd. Stiam, nu trebuia sa ne mai spuneti!

    Cu asemenea candidati, e clar ca tot in opozitie e mai misto pentru ei. Merge leafa dar nu-ti bati capul.
  • +7 (9 voturi)    
    vrabia malai viseaza (Duminică, 6 mai 2018, 18:32)

    programatoru [utilizator]

    asta e clar pus de Firea!!!!

    acum cateva ore am citit cum PNL propunea dreptei candidati unici. FFF BINE, dar asta va merge, daca ei vor intelege ca niciodata nu vor castiga daca baga in fata dinozauri ...

    de asta a aparut USR , RO+ ....

    Si deodata s-a trezit unul murdar de la PNL ca vrea sa fie candidat al PNL.

    Le urez bucurestenilor ca si popoului roman sa se trezeasca la urmatoarele alegeri, sa eliminam si PSD si PNL si PMP si UDMR pe cat se poate din politica romaneasca

    PNL nu prea intelege ca ei sunt un PSD un pic mai emancipat. Aceeasi mizerie care de 27 de ani e in politica romaneasca a a fost intretinuta cu mare fast si de PNL. EI SUNT LA FEL DE VINOVATI DE MIZERIA SI JEGUL IN CARE NE AFLAM!

    PNL e in picaj liber in sondaje, la urmatoarele alegeri vor fi 10% maxim.
  • +1 (3 voturi)    
    .... (Duminică, 6 mai 2018, 19:34)

    erevan [utilizator]

    asta nu a murit?
  • -7 (9 voturi)    
    cu chestia asta sunt de acord ! (Duminică, 6 mai 2018, 19:53)

    miculescu-rucar [utilizator]

    ......... o alianţă condusă de Cioloş - un impostor politic care a supt seva din PNL şi l-a trădat.
  • +3 (5 voturi)    
    Catarama ? (Duminică, 6 mai 2018, 22:16)

    adrian88000 [utilizator]

    Aoleu ! Vai de PNL.
  • +6 (8 voturi)    
    Cuiul din copârșeul PNL. (Duminică, 6 mai 2018, 22:23)

    ouyang [utilizator]

    Bravo! Bună idee! Cum a făcut primul milion?
  • +2 (4 voturi)    
    Orban, (Duminică, 6 mai 2018, 23:10)

    paonipao [utilizator]

    ai grija ...ca daca nu faci mai repede curatenie in pnl sigur o s-o luati iarasi in mana!
    Cu alde Catarama vreti voi sa castigati alegerile in Bucuresti?
    Deja ati pierdut!
  • 0 (0 voturi)    
    L-aș vedea bun pe Cataramă. (Luni, 7 mai 2018, 9:09)

    asavreau [utilizator]

    Ar face mai multe decât Firea și Oprescu.Unele comentarii par răutăcioase.Cu toate palavrele spuse de //binevoitori//,Cataramă nu are probleme penale.Cred-că dacă avea nu scăpa.București are nevoie de primari din gruparea USR,PNL,partidul lui Cioloș.Nu-i un oraș de milogi ca să fie condus de așa ziși social-democrați care duc o politică de îndobitocire,nu social-democrată.
  • 0 (0 voturi)    
    fara suparare, dar PNL trebuie sa (Luni, 7 mai 2018, 10:21)

    CVL [utilizator]

    inteleaga ca nu ne-a oferit altceva decat trocuri murdare in acesti ani care au trecut de la revolutie; Si chiar daca Ciolos v-a dezamagit, eu cred ca dl. Voiculescu pe care l-au anuntat pentru Bucuresti este capabil si mai de incredere decat orice candidat pe care il puteti propune voi. Si daca Bucurestiul a fost pierdut, pe mana PNL s-a facut, caci daca voi nu bateati palma cu PSD si nu ati fi ingaduit alegerile din primul tur, PSD nu castiga capitala. Asa incat, poate reconsiderati ca merita sa sustineti si pe altcineva care nu e "politician" de cariera, asa ca voi (cu c____l in doua luntrii), caci noi nu mai vrem asa ceva. Voi tot la intelegeri secrete si cumetrii ajungeti.