Ludovic Orban: Cred că mitingul PSD va fi de susținere a familiei tradiționale Dragnea-Tăriceanu din politică

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 16 aprilie 2018, 16:00 Actualitate | Politic


Ludovic Orban
Foto: Facebook / Ludovic orban
Mitingul anunţat de PSD este un miting de susţinere a "familiei tradiţionale" din politică formată din Liviu Dragnea şi Călin Popescu-Tăriceanu, a comentat, luni, preşedintele PNL, Ludovic Orban, potrivit Agerpres.

"Cred că este un miting de susţinere a familiei tradiţionale din politică, formată din Liviu Dragnea şi Călin Popescu-Tăriceanu. Eu cred că nimeni nu are dreptul să politizeze această temă, care este o temă de conştiinţă, iar faptul că PSD politizează această temă arată disperarea în care se găsesc datorită prăbuşirii catastrofale datorată unei guvernări catastrofale, care nu a făcut altceva decât să distrugă echilibrele economice, să creeze haos şi nelinişte în toate sectoarele de activitate din România", a declarat Ludovic Orban la finalul Biroului Executiv al PNL.

Liderul liberalilor a adăugat că PSD a anunţat şi anterior intenţia de a organiza "un miting de un milion de oameni', dar "au adunat câteva sute".

"Asta cu ameninţările cu mitinguri arată grandomania. Aş putea spune şi că ei sunt la guvernare, rostul prezenţei lor la guvernare este să îmbunătăţească viaţa oamenilor, să asigure guvernare care să asigure dezvoltare economică, care să permită fiecărui român să câştige mai bine, să aibă o viaţă mai decentă. Ei să se ocupe de guvernare, pentru că guvernarea este catastrofală, iar vieţile marii majorităţi a românilor sunt afectate de toate aberaţiile care au fost adoptate de aceşti ageamii care nu înţeleg nimic din ceea ce înseamnă economia şi care nu au capacitatea să guverneze această ţară", a mai declarat Orban.




















1188 vizualizari

  • +1 (7 voturi)    
    hahaha (Luni, 16 aprilie 2018, 16:10)

    nash pandelica [utilizator]

    pai, si pe vremea familiei dottore-kkarau, al caror baiat de casa era, se faceau metinguri, iar el halea de zor, de pe scena, cu fular rosu in jurul gatului.
    umbla cu cioara vopsita. usl'amist, jurat, de'a pururi.
  • +6 (6 voturi)    
    Sper sincer ca....... (Luni, 16 aprilie 2018, 16:11)

    gigiN [utilizator]

    ..."familia traditionala" dragnea-tariceanu sa nu....aiba si copii.Va dati seama ce ar iesi ????
  • +2 (4 voturi)    
    nu ca pnl (Luni, 16 aprilie 2018, 16:12)

    liviu_ [utilizator]

    ar fi mult mai competenti...

    dar cam asa e ... psd vrea sa dea impresia unui partid cu multi sustinatori pe spinarea temei asteia...

    nu are nici un sens un miting avand in vedere ca referendumu e pe masa psd... deci daca vrea psd o sa se faca!

    ma rog ei spera sa mai castige si ceva electorat...
    aparent sunt multi pt care e mai important daca si-o trag 2 in fund la ei acasa decat daca inflatia e 10%
  • 0 (6 voturi)    
    Stie toț prieteni, care a-l cunoaste (Luni, 16 aprilie 2018, 16:12)

    asistat [utilizator]

    Pe domnu sica-mandolina, ca el nu bea!
  • +4 (4 voturi)    
    . (Luni, 16 aprilie 2018, 16:58)

    theo667 [utilizator]

    Bai da pe Nastaze l-a intrebat cineva ceva despre familia traditionala? si mai ales cum i-a fost in anii de prigoana comunista cand trebuia sa se asccunda?
    • -1 (1 vot)    
      bombonel (Marţi, 17 aprilie 2018, 10:10)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui theo667

      pana una, alta, e famelist convins, cu aceaiasi nevasta de decenii, cu doi copii despre care nu s'au auzit rele, discoteci, nu s'au balacit in mocirla politica, studii la scoli bune..
      acum retras langa nevasta...
      din punctul asta de vedere e ok.

      la spagi a fost dansu' campion national si, poate, chiar ioropean. acu sta, rumega si kake...perle, panseuri, scrie amintirile.

      poate, de va fi sincer, vom afla din memeorii daca a fost, sau n'a fost, despre ce a fost banuit c'ar fi fost. :-)
  • 0 (4 voturi)    
    jalnic (Luni, 16 aprilie 2018, 17:07)

    vodatepes [utilizator]

    Jalnic, jalnic. Ba Orbane fa tu misto dar vezi ca astia de la PSD fac peste 30 % daca au loc alegerile acum. Mai bine taci din gura si apucate de treaba. Daca ar vedea Bratianu cine e in furntea partidului ar muri a doua oara. ba nu cu misto ii vei da jos pe PSD-ALDE. Apucate serios de treaba. Noroc de ala de la Cotroceni ca mai face opozitie in rest liniste. Vai de fundul nostru.
  • -2 (6 voturi)    
    Bravo Sică-Mandolină ! (Luni, 16 aprilie 2018, 18:07)

    Reginul Duda [utilizator]

    Îngroapă-te în penibil continuu.
  • +4 (4 voturi)    
    Da, amandoi respecta familia traditionala .... (Luni, 16 aprilie 2018, 18:10)

    cartofil [utilizator]

    Macar Tariceanu isi ia iubitele pana la urma ca neveste, desi cam des, dar Dragnea le plateste dupa cu banii nostri, le face parlamentari, ministrii, secretare, le trimite la UE ca sa le plateasca statul roman, de ce sa scoata bani din buzunarul lui ?????