Dragnea, nemulțumit de modul în care a fost audiat Coldea de Comisia SRI: Dacă citești și pleci, aia nu e audiere, e seminar

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 10 aprilie 2018, 16:15 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Facebook - Liviu Dragnea
Liviu Dragnea s-a declarat nemulțumit marți de modul în care a fost audiat fostul prim-adjunct al SRI Florian Coldea de către Comisia SRI, condusă de PSD-istul Claudiu Manda.

Șeful PSD a spus că nu îi „ceartă, în general” pe membrii acestei comisii, dar dacă cineva se duce și citește un text, după care pleacă, atunci nu mai e vorba de „audiere, e seminar”.

„Eu am înțeles că acolo sunt audieri, la audieri nu te duci și citești și pleci. Aia nu e audiere, e seminar”, a comentat Dragnea, referindu-se la audierea lui Florian Coldea, care a avut loc joia trecută.

Liviu Dragnea a precizat că a auzit „pe surse” de la presă că în cadrul audierilor Florian Coldea ar fi citit un text.

















1127 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Safu', sa traiti! Tot asa si cu coana Vasilica (Marţi, 10 aprilie 2018, 16:48)

    scaraotchi [utilizator]

    Viorica: ''Dacă citești și pleci, aia nu e sedinta de guvern e monolog a la Videle...!''...!
  • +5 (5 voturi)    
    pai bravo (Marţi, 10 aprilie 2018, 16:51)

    ion-ion-ion [utilizator]

    Pai bravo mai Liviutz, dupa ce iti pui toti incompetentii in parlament si in guvern, acum ai si pretentii de la ei?

    Ce vrei sa faca? Au facut si ei un liceu cu chiu cu vai si apoi facultatea la seral, dupa care un doctorat sa dea bine la CV. Si stateau bine secretara prin TR dar ai gasit tu sa trezesti interesul national in ei si i-ai adus prin guvernele ce bantuie tara asta.

    Si apropo de Iuda, ai grija ca tradatorii intr-adevar si-o iau grav, chiar daca mai devreme sau mai tarziu.
    • 0 (0 voturi)    
      Sa de-a bine! (Miercuri, 11 aprilie 2018, 9:26)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui ion-ion-ion

      Ca daea e doctoratele facute.
  • +3 (3 voturi)    
    liviu (Marţi, 10 aprilie 2018, 17:31)

    coloneze [utilizator]

    stie cum e la audieri
  • +1 (3 voturi)    
    xxxxl (Marţi, 10 aprilie 2018, 17:48)

    vorbeste lumea [utilizator]

    pai nu la SRI sunt toti nascuti direct sefi ...???
  • +2 (2 voturi)    
    uite bre (Marţi, 10 aprilie 2018, 17:53)

    nahir [utilizator]

    ce priceputeanu e pablito!!!
    Sa juri ca a fost in comisie la audierea lui Coldea.
    Daca tot e asa de priceput, ce-l impiedica sa renunte la imunitate si sa se puna la dispozitia justitiei? Ca doar e curat ca lacrima Christi. Pana acum iesea invingator cu fortele statului paralel si avea toata Romania la picioare. Inclusiv oponentii sai i s-ar fi inchinat.
  • +5 (5 voturi)    
    O explicatie si un sfat (Marţi, 10 aprilie 2018, 17:55)

    ber [utilizator]

    De ce a tinut Coldea un seminar? Raspunsul e simplu..
    A vazut ca comisia este nepregatita, nu stie ce sa intrebe, a ramas cantonata in mesele de Craciun si in general nu stie care este menirea unui serviciu secret.
    Sfatul meu pentru Liviu Dragnea este sa-l schimbe pe
    agentul Olgutei cu Tomas de Torquemada!
  • +5 (5 voturi)    
    Tare Dragnea asta. Se pricepe la toate. (Marţi, 10 aprilie 2018, 20:39)

    cartofil [utilizator]

    Un autentic Ceausescu doi, ce ne-am face noi fara el ???
    • +1 (1 vot)    
      Ceasusescu Trei (Miercuri, 11 aprilie 2018, 9:24)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      Trei, nu "Doi", ca Doi era langa Unu si canta Internationala la zid, sub rafala de gloante a tovarasilor cand s-a fost vazut(a) ultima oara.
      E drept ca filmarea era facuta cu xeroxu si nu se vede prea bine...
  • +1 (1 vot)    
    seminar? (Miercuri, 11 aprilie 2018, 9:52)

    nebunul [utilizator]

    Ma, eu nu stiu ce facea Hamsterul la seminarii, dar eu imi aduc aminte ca seminariile noastre din facultate erau mai mult un dialog, intrebari, raspinsuri.
    Da na asa o fi la Scoala aia de inalte studii politice, etice si morale - University of Videle.
  • +1 (1 vot)    
    tov (Miercuri, 11 aprilie 2018, 11:10)

    Ilidia [utilizator]

    Se vede ca tov. Dragnea, studentul repetent, n-a prea trecut pe la seminarii si le confunda cu cursurile ptr. ca nu stie cum e pe acolo.Sa intrebe studentii ...