VIDEO Viral pe Facebook cu gafele Vioricăi Dăncilă la discursul susținut în Parlament: S-a depășit ținta de deficit asumată / Adversarii PSD pe care îi reprezint

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 4 aprilie 2018, 20:57 Actualitate | Politic


Partidul Național Liberal a realizat un colaj cu gafele premierului Viorica Dăncilă la audierea la care a fost convocată în urmă cu o zi în plenul Parlamentului, un videoclip care a devenit viral pe Facebook. Printre acestea - „s-a depășit ținta de deficit asumată”, „adversarii PSD au pus la bătaie un discurs alarmist pentru a contesta acest program care vă spun foarte sincer nu a făcut bine României”.

Videoclipul cu extrase din discursul Vioricăi Dăncilă a devenit viral, strangând peste 50.000 de vizualizări și mai mult de 1.600 de distribuiri până miercuri seara.

”Am fost curioși să vedem ce răspunsuri poate da o persoană care citește 'Bună ziua' de pe foaie în deschiderea ședințelor de Guvern. Inițial, Liviu Dragnea i-a interzis să vină în Parlament. Apoi i-a dat voie să vorbească. Acum sigur îi pare rău că tot mai mulți români văd, cu ochii lor, dezastrul și batjocura acestei guvernări PSD-ALDE”, a scris PNL, pe contul său de Facebook.




















20894 vizualizari

  • +59 (59 voturi)    
    Urmatorul premier, va rog (Miercuri, 4 aprilie 2018, 21:01)

    quietguy58 [utilizator]

    Urmatorul premier, va rog.
    • +15 (15 voturi)    
      Kim Jong Opri$han sau Paul Vitti Stanescu? (Joi, 5 aprilie 2018, 8:25)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

      S a terminat garnitura cu aceste lanterne roshii, apoi urmeaza esalonul analfabet din P$D
    • +24 (24 voturi)    
      Imaginati-va ca in oricare sat din Romania (Joi, 5 aprilie 2018, 9:37)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

      oamenii l-ar pune pe prostu' satului, pe ala care toata viata nu a facut nimic, sa le gestioneze banii, averile, sa le faca legile, sa le imparta treburile...
      Un dezastru total.
      Dar sa pui un asemenea om in fruntea statului roman, e TRADARE DE TARA!!! - GENOCID PENTRU POPORUL ASTA...made pesede- gropar al neamului!
      • +14 (14 voturi)    
        asta-i unul din secrete (Joi, 5 aprilie 2018, 11:29)

        iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui rov

        Corect, asta-i unul din secretele succesului pedesere in alegeri: baga premier una care categoric este "de-a noastra, dintre noi"!
        Poprul NU vrea ca premier un tehnocrat cu nevasta frantzuzoaica, vrea o pavianca blonda din Videle.
        Sorosh a fost acuzat de multe, dar niciodata de PROSTIE, deci blonda Docila nu risca sa fie acuzata ca "este fata nelegitima a lui Sorosh"!
  • +42 (42 voturi)    
    "Doamna" ... (Miercuri, 4 aprilie 2018, 21:05)

    Alius [utilizator]

    ..de care vorbea cu atata patos alde jijel tigara. Aceasta "doamna" s-a dus la Cotroceni sa-i arate presedintelui, impreuna cu cealalta .. doamna, ce si cum cu salariile. Miile de fluturasi ... si pasarele.
    • +17 (17 voturi)    
      Las-o dom'le pe duamna (Joi, 5 aprilie 2018, 9:00)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Alius

      porcuta in pace.
      Zice ca s-a dus cu mii de fluturasi la Cotroceni.
      De parca ea e... primavara.
      Doamne ce tute sunt in adunatura aia majoritar de tilorman din cica... guvern!
    • +16 (16 voturi)    
      VASILICA Viorica e o nimeni din Teleorman (Joi, 5 aprilie 2018, 12:35)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui Alius

      Vasilica n-are scoala, n-a citit nimic in viata ei penibila in Teleorman...nu poti avea pretentii de la astfel de oameni


      dar sa pui un asemenea specimen prim ministru e o jignire la adresa Romanilor. mai ales acum cand Romania implineste 100 de ani!

      ar trebui sa iesim in strada si sa mergem peste ei
  • +33 (33 voturi)    
    De groaza ! (Miercuri, 4 aprilie 2018, 21:06)

    adrian88000 [utilizator]

    Si mister....
  • +60 (60 voturi)    
    Nu mai e amuzant (Miercuri, 4 aprilie 2018, 21:09)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    Astia conduc tara, fiindca in randurile noastre sunt milioane de prosti care nu voteaza.
  • +33 (33 voturi)    
    ... te doare mintea (Miercuri, 4 aprilie 2018, 21:10)

    Matusalem [utilizator]

    ...ma doare mintea ...oare pe ea ce o doare mai tare?
    • +14 (14 voturi)    
      ii pasa doar de parerea lui Daddy (Joi, 5 aprilie 2018, 11:05)

      mrness [utilizator] i-a raspuns lui Matusalem

      in rest o doare in posterior...
  • +50 (50 voturi)    
    Tuta a la Palat. (Miercuri, 4 aprilie 2018, 21:29)

    Klaus_Voievod [utilizator]

    Reteta: Se ia o tuta bine maturata, se atarna sa se fezandeze intr-un birou cochet pe la Bruxelles cativa ani si apoi i se tund mantiile paviene si se unge in capul bucatelor. I se infige un bat in cur si un mar in gura si se tine doi ani la cuptor, cum ii place jupanului.
  • +11 (11 voturi)    
    daca nu puteti vizualiza mai sus... (Miercuri, 4 aprilie 2018, 21:33)

    Kivek [utilizator]

    video aici https://www.facebook.com/pnl.ro/videos/1816054138446615/
  • +32 (32 voturi)    
    Singurele clipe de sinceritate! (Miercuri, 4 aprilie 2018, 21:38)

    rm1 [utilizator]

    Zici ca i s-a corupt cerebelul!
  • +32 (34 voturi)    
    Nu poti (Miercuri, 4 aprilie 2018, 21:51)

    cetateanulmodern [utilizator]

    Ce sa-i faci...nu poti ascunde prostia la nesfarsit,A incercat Dragnea sa o tina deoparte catva timp dar a trebuit sa-i dea drumul sa vorbeasca...si asta a iesit.
    Tudose macar putea sa se exprime liber!
    • +17 (17 voturi)    
      Daca prostia ar durea (Joi, 5 aprilie 2018, 9:42)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui cetateanulmodern

      Ar fi un vuiet de "s-ar auzi pana pe Marte" - ca sa citez unul dintre clasicii domeniului.
  • +32 (32 voturi)    
    Cred ca Livache (Miercuri, 4 aprilie 2018, 22:05)

    ady77 [utilizator]

    E mandru de ce "presuri" are.
  • +31 (31 voturi)    
    WOW (Miercuri, 4 aprilie 2018, 22:11)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    OK recunosc, asta este singurul lucru bun facut de PNL din ultimii ani. Si cand zic "bun", ma refer "bine facut", nu "util".

    Cat despre marioneta, partea preferata este cand descrie "modelul de dezvoltare, bazat pe bunastare si investitii".

    Sa-mi aduca aminte simpatizantii PSD ce investitii a facut PSD pentru ca eu tin minte ca s-a taiat bugetul. Ah da, uitasem: Catedrala Minciunii Neamului.

    Este OK, asta vrea Romania, ca doar asta s-a votat... stiu ca PSD tine sa aminteasca mereu asta. Asta s-a vrut: o gasca de analfabeti si agramati certati cu legea si in constant conflict de interese, care nu se poate abtina sa faca trafic de influenta, evaziune, abuz in serviciu sau sa ceara spaga si care are o dorinta sadica de a face tara de ras in fata UE, NATO, ONU si a restul gruparilor/tarilor (cred ca pana si Rusia rade de noi - nu m-ar surprinde), la carma tarii.
    • +8 (8 voturi)    
      a face de ras? (Joi, 5 aprilie 2018, 11:31)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      "a face tara de ras in fata UE, NATO, ONU ..." reamitesc ca in decembrie 2016 poprul l-a votat pe daddy dracnea, deci nu mai avem nicio treaba cu UE si NATO, cu domnia legii, cu lumea civilizata, ci am devenit de facto parte a Uniunii Asiatice a lui Putin!
  • +24 (24 voturi)    
    PNL minte. Docila a spus adevarul. (Miercuri, 4 aprilie 2018, 22:16)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    Care gafe? Pe bune acum!
  • +20 (20 voturi)    
    Reprezentativa pentru electoratul sau (Miercuri, 4 aprilie 2018, 22:28)

    banel [utilizator]

    .
  • +22 (24 voturi)    
    A spus adevărul (Miercuri, 4 aprilie 2018, 22:29)

    Nyk1 [utilizator]

    Programul PSD chiar nu a făcut bine României! Greșeala recunoscută e pe jumătate iertată.
  • +23 (23 voturi)    
    Tare gagica (Miercuri, 4 aprilie 2018, 22:44)

    ciuma.rosie [utilizator]

    Am buletinul expirat. Ma poate ajuta cineva cu o luare in spatiu pe la Videle sau Alexandria ? Vreau neaparat C.I cu domiciliul acolo. Am renuntat pana si la loteria vizelor ptr un C.I de teleorman
  • +29 (29 voturi)    
    Oamenii de stiinta britanici ar putea face (Miercuri, 4 aprilie 2018, 22:51)

    cartofil [utilizator]

    un studiu extrem de interesant. Cum un pavian poate sa indeplineasca sarcinile unui PM.
    • +1 (1 vot)    
      Dilema (Joi, 5 aprilie 2018, 20:46)

      Heissnachricht [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      e alta. Cum poate un premier sa indeplineasca (cu succes discutabil) sarcinile unui pavian!?!
  • +13 (15 voturi)    
    E clar (Miercuri, 4 aprilie 2018, 23:03)

    t4v1 [utilizator]

    Vom avea alt prim-ministru in 6 luni.
  • +17 (19 voturi)    
    e cineva care mai spera ca cu astfel de specimene (Miercuri, 4 aprilie 2018, 23:08)

    hopsinoi [utilizator]

    o sa fie mai bine!
    PsdUdemerAldePnl este o gupare care e pusa pe praduiala.

    Noi nu mai vrem cu ei.
    Noi vrem 300 de parlamentari!
  • +31 (31 voturi)    
    Deci, asta-i proasta (Miercuri, 4 aprilie 2018, 23:34)

    Wanheda [utilizator]

    Bravos mai postaci pesedaci, uite cu ce va mandriti voi.
    Cu prostul care nu-i scolit
    Lupti putin si-ai izbandit,
    Dar lupta este seculara
    Cu prostul care are scoala.
  • +30 (30 voturi)    
    Vai Doamne! (Miercuri, 4 aprilie 2018, 23:38)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Cît e de inculta, agramata si proasta lelea astea din Rosiori ! Oare nu ii e rusinea de ea insasi? Nu cred, pentru ca e si nesimtita, ca orice pesedist,
    • +23 (23 voturi)    
      Noi si noua (Joi, 5 aprilie 2018, 2:18)

      Caragiale2.0 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Ei nu ii este rusine, ii este bine!
      Cum nu ne este noua, tuturor romanilor de pretutindeni, rusine sa avem in fruntea tarii asa specimen de prostie! Cum am reusit sa fim atit de lasi si delasatori?
      • +18 (18 voturi)    
        da de ce sa le fie.. (Joi, 5 aprilie 2018, 2:42)

        exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Caragiale2.0

        rusine romanilor de pretutindeni si sa nu le fie rusine romanilor din tara?!!?!?!...fiecare are ceea ce merita..
  • +26 (26 voturi)    
    Sunt copiii răi... (Joi, 5 aprilie 2018, 0:11)

    Godzillagrrr [utilizator]

    ... la scoala, asa-i, Viorico? Fac misto de tine...
    • +11 (11 voturi)    
      A citit dupa dictare... (Joi, 5 aprilie 2018, 8:48)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Godzillagrrr

      .. dacă o puneau să scrie după dictare, atunci să te ții gafe. Măcar așa nu a făcut greșeli de ortografie
  • +33 (33 voturi)    
    Bai . lasati glumele proaste , (Joi, 5 aprilie 2018, 0:16)

    kokos [utilizator]

    care i-ati amestecat foile lu' tanti veorica ? Saraca , a dat in balbaiala!
  • +37 (37 voturi)    
    Incetati! (Joi, 5 aprilie 2018, 0:20)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    Nu va mai bateti joc de Duamna Vasilica care face mari progrese, citeste din ce in ce mai corect foile de hartie pe care i le dau consilierii. Mai face unele greseli cand nu intelege unele cuvinte, dar sunt convins ca in curand va invata sa citeasca fara greseli.
  • +32 (32 voturi)    
    chimista... (Joi, 5 aprilie 2018, 0:58)

    exilatul [utilizator]

    cismarului era mai desteapta decit taranca asta care zici ca e miss piggy...ce a ajuns rom, datorita celor care o locuiesc..
    • +16 (16 voturi)    
      Sa nu exageram :) (Joi, 5 aprilie 2018, 9:18)

      somesanu [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      Avea oameni care stiau sa scrie un discurs simplu si usor de citit. Altfel codoiul ar fi reprezentat cu cinste si alegatorii de azi ai pesedeului.
  • +23 (23 voturi)    
    Nedumerire (Joi, 5 aprilie 2018, 7:37)

    mi_po [utilizator]

    Care este diferenta dintre o blonda premier si o gaina?
    Gaina are logica ei.
  • +11 (11 voturi)    
    Gene false? (Joi, 5 aprilie 2018, 8:36)

    nlln [utilizator]

    Imi lasa impresia ca are gene false.Serios.
    Nimic de mirare.
    Pana acum ar fii trebuit sa stie ca acest "artificiu cosmetic" nu isi are loc in tinuta unui ministru( chiar Prim ) si in nici un caz de dimineata pana seara.
    Ii da un aspect de " discoteca"

    Pentru a stii acest lucru ai nevoie de mai mult decat apartenenta la ..PSD.
  • +12 (12 voturi)    
    Nu-mi vine sa cred ca toate (Joi, 5 aprilie 2018, 8:57)

    somesanu [utilizator]

    aiurelile alea ( minus greselile de citire) erau scrise pe o foaie de hârtie. Cine i-o fi redactat răspunsul? Nici daca l-ar fi scris singura, folosind niste cifre dintr-o informare, nu ar fi iesit asa!
    • +6 (6 voturi)    
      nu (Joi, 5 aprilie 2018, 11:42)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui somesanu

      Nu erau scrise pe hartie, cocoana nu stie nici sa citeasca...
  • +15 (15 voturi)    
    dar postacii? unde sunt postacii? (Joi, 5 aprilie 2018, 9:15)

    gwolf [utilizator]

    ca sa fiu in ton cu doamna (femeia de servici):
    ce face baietii, nu a venit la serviciu astazi? maine v-a dat sefa suprema liber baieti, nu astazi !!
    Hai, pleava antenista, niulucuri, hoteluri david, unde sunte bai?!!
  • +10 (10 voturi)    
    du-te acasa la cozonaci! (Joi, 5 aprilie 2018, 10:11)

    lasa [utilizator]

    Dupa ce ca patim asa o rusine, sa ascultam un discurs agramat, incoerent si analfabet politic tocmai de la PM Romaniei , ii mai facem si reclama ...
    Rog opozitia si pe domnul Presedinte sa ne curme suferinta si sa initieze omotiune de cenzura impotriva unui prenmier atat de slab politc......chiar ne-ar face bine niste anticipate, ca ne-am saturat de PSD si camarila lui Dragnea, exact cum uram PDL si camarila lui Basescu, care au ajuns bine merci prin tarile calde.
  • +8 (8 voturi)    
    La un viitor referendum (Joi, 5 aprilie 2018, 11:12)

    ABBV [utilizator]

    personalul FSN sa se poata angaja la stat doar in functii de necalificati. In niciun caz in functii publice de conducere.
  • +11 (11 voturi)    
    xxxxl (Joi, 5 aprilie 2018, 11:13)

    vorbeste lumea [utilizator]

    din groaznic in dezastruos ... si devine permanent, ca pana acum nu se manifestase ...
  • +9 (9 voturi)    
    Dati-i apa! (Joi, 5 aprilie 2018, 12:14)

    Colebil Clinton [utilizator]

    Beginning dum.. dum... dump of physical memory!
  • +9 (9 voturi)    
    E bine! (Joi, 5 aprilie 2018, 12:29)

    cristi2255 [utilizator]

    Sa vedem partea buna. Eu unul astept urmatoarele alegeri (oricare: europarlamentare, centrale etc.) cu o nerabdare tot mai mare, nici nu-mi vine sa cred cum m-au motivat personajele astea deplorabile. SPER ca in situatia mea mai sunt multi altii.
  • +3 (3 voturi)    
    Vizionati Titanic vals! foarte actual (Joi, 5 aprilie 2018, 12:39)

    lasa [utilizator]

    https://www.youtube.com/watch?v=nI7h4szvVR0
  • +4 (4 voturi)    
    pacat (Joi, 5 aprilie 2018, 16:56)

    Livius777 [utilizator]

    Radem ....insa ei isi bat joc de noi!
    Nu le este nici rusine , nici nu-i intereseaza altceva decat sa faca prin metode bine invatate de ei...sa ia tot ce vor iar noi radem ....insa ei isi bat joc denoi.
    Chiar nu gasim un lider care sa ridice natia asta in mod cinstit ?
    De fapt ei rad, iar noi ne batem joc in ziua alegerilor. Pacat ! Hristos A Inviat !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Dancila si Caragiale (Vineri, 6 aprilie 2018, 8:03)

    Munu [utilizator]

    Citind spusele duducii lui Dragnea, mi-am reamintit de Caragiale:

    !Eu, domn' judecator, reclam, pardon, onoarea mea, care m-a-njurat, si clondirul cu trei chile mastica prima, care venisem tomn-atunci cu birja de la domn' Marinescu Bragadiru din piata, inca chiar domn' Tomita zicea sa-l iau in birje...