Cioloș: În jur de 30.000 de persoane s-au înscris pe site-ul viitorului partid "Mișcarea România Împreună"

de A.L.     HotNews.ro
Luni, 2 aprilie 2018, 1:10 Actualitate | Politic


Dacian Ciolos
Foto: Facebook - Dacian Ciolos
Fostul premier Dacian Cioloş a anunţat duminică seara că pe site-ul viitorului partid "Mişcarea România Împreună" s-au înscris în jur de 30.000 de persoane, dintre acestea 17.000 exprimându-şi dorinţa de a deveni membri ai noii formaţiuni politice, anunță Agerpres.

"Am înţeles astăzi, acum, după-masă, de la colegi, că avem în jur de 30.000 care s-au înscris deja pe site-ul viitorului partid şi dintre care circa 17.000 spun că îşi doresc să devină membri în momentul în care partidul va avea o existenţă legală, deci ei vor primi un formular de înscriere automat după ce partidul va avea o existenţă legală şi un alt lucru pozitiv, surprinzător pentru mine, e că din cei 30.000 sunt 11.000 care sunt gata să facă voluntariat pentru a susţine acest partid", a declarat Cioloş la Realitatea Tv.  

Dacian Cioloş a anunţat, vineri, că a depus la tribunal cererea de înfiinţare a partidului "Mişcarea România Împreună".


Citeste mai multe despre   


















2433 vizualizari

  • -16 (24 voturi)    
    Julien Make Fake News Great Again (Luni, 2 aprilie 2018, 1:19)

    un domn [utilizator]

    #silapentrucioloshmincinosu
  • -8 (18 voturi)    
    inca unul (Luni, 2 aprilie 2018, 2:46)

    tzopa [utilizator]

    Daca nu ajungem la o suta de partide de dreapta, iinseamna ca nu suntem romani.
    Cat de mazochisti sa fim, sa impingem iar PSD-ul la guvernare ?
    • +11 (11 voturi)    
      De ce credeti... (Luni, 2 aprilie 2018, 10:28)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui tzopa

      ... ca ar fi vb de un nou partid de dreapta?
      Dl. Ciolos insusi face vorbire de un partid de centru, iar altii il vad mai degraba spre centru-stanga - la fel cum multi spun si despre USR.
  • -11 (13 voturi)    
    Si cu 500.000 din piață (Luni, 2 aprilie 2018, 8:16)

    asistat [utilizator]

    castigam alegeri si punem pe doamna kovesi presedinte! a-n piață!
    • +3 (3 voturi)    
      Daca au iesit si analfabetii la postat (Luni, 2 aprilie 2018, 17:16)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      inseamna ca e alarma la unitatea de postaci. Ciolos "deranjeaza" tare grupurile de crima organizata deghizate in partide. Succes Dacian!
  • -13 (17 voturi)    
    mai sa fie (Luni, 2 aprilie 2018, 10:14)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    Individul asta este o dezamagire continua...asta ne lipsea, un nou partid de buzunar? I s-a dat o mare sansa si a facut p..i pe noi si continua sa o faca...multumim dl. Ciolos pentru 4 ani cranceni cu p$d la 45%! Este in principal opera dv.!
    • -4 (4 voturi)    
      Foarte corect, (Luni, 2 aprilie 2018, 13:45)

      mondrian [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      bine punctat. Au fost momente in care multi romani si-au pus sperantele in Dacian Ciolos. Dar acesta a preferat sa dispara din spatiul public, iar acum, odata cu valurile tot mai mari din PSD si cu apropierea alegerilor, apare din nou.
      Desi ma numar printre cei care au fost alaturi de dumneavoastra, actualmente cred ca nu sunteti altceva decat un fripturist. Imi pare rau, domnule Ciolos, dar gresiti daca mai introduceti in scena un partid de apartament.
  • +12 (14 voturi)    
    Stres mare cu Ciolos asta, nu? :) (Luni, 2 aprilie 2018, 11:28)

    mihaizzz [utilizator]

    Stres mare daca lucrati si noaptea (01:19 si 02:46 orele la care postati comentarii) pentru a incerca sa scoateti in derizoriu acest partid al lui Ciolos.

    Observ ca toata lumea se teme (mai putin USR!) de unde si atatea comentarii negative venite probabil dinspre toate partidele.

    2 observatii:
    - PSD-isti fie incearca, ne-credibil, sa ignore noul partid, fie o tin pe a lor cu "guvernarea zero", soros, etc.
    - PNL-istii urla ca ce face Ciolos e divizarea dreptei, ca nu e fair sa isi faca partid, ca vom avea sute de partide de dreapta, etc. asta in conditiile in care multi zic ca partidul RO+ va fi mai degraba de centru-stanga (sic!)

    Eu personal, asa zis USR-ist fiind, vreau doar sa vad partidul asta RO+ crescand, vreau sa vad masurile propuse, chiar si de stanga fiind deoarece am incredere in justetea lor, vreau inca un partid curat si nou ca alternativa la oferta actuala.

    Mult succes!
    • -3 (3 voturi)    
      Niciun stres, monser! (Luni, 2 aprilie 2018, 13:04)

      rcb [utilizator] i-a raspuns lui mihaizzz

      Cum zici tu Mihaita, sa vedem. Sa-l vedem crescand, sa-i vedem platforma, sa vedem masurile propuse, sa-i vedem oamenii, etc.

      Pana una alta si pana vedem toate astea, eu unul, ca mai vechi cetatean turmentat, ii inteleg si pe cei care imping in derizoriu noua initiativa, pentru ca daca te incepi prin a te lauda cu cati s-au inscris pe site e un start prost.

      A, daca te laudai ca 1/10 din acest numar si-au platit deja cotizatia de membru, ziceam ca gata.. am dat lovitura... stiu cu cine votez. Viitorul luminos.

      In conditiile actuale, vorba ta, sa asteptam, sa vedem.
  • +6 (6 voturi)    
    PNL va pierde pentru blaturile facute cu PSD (Luni, 2 aprilie 2018, 11:53)

    programatoru [utilizator]

    este nevoie de un partid nou de opozitie ,in afara de USR, restul opozitiei e pe ici pe colo, PMP depinde de legile care afecteaza doamnele din viata lui Basescu, PNL mai mult critica USR ca nu sunt "domni" ca ei (binenteles, majoritate PNListilor sunt la fel de afaceristi ca PSDeii , nu conteaza decat banu, si justitia cat mai slaba)
  • +1 (1 vot)    
    Vad (Luni, 2 aprilie 2018, 13:23)

    galeo [utilizator]

    Vad ca noul partid al lui Ciolos deranjeaza mai degraba fanii USR si PNL decat pe cei ai PSD