Cum va arăta pe buletinul de vot logo-ul partidului "Mişcarea România Împreună" lansat de Dacian Cioloș

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 31 martie 2018, 14:01 Actualitate | Politic


Dacian Ciolos
Foto: Facebook - Dacian Ciolos
Fostul  ministru al Sănătăţii, Vlad Voiculescu, a postat, sâmbătă, pe  Facebook, o imagine cu simbolul noului partid înfiinţat de fostul premier Dacian Cioloş, Mişcarea România Împreună, despre care spune că este logo-ul care va apărea pe buletinele de vot.

"Mulțumim pentru atenția acordată logo-ului nostru! Așa va arăta pe buletinul de vot", a scris Vlad Voiculescu.


Fostul premier Dacian Cioloș a anunțat că vineri a depus actele pentru înregistrarea noului său partid politic, numit ”Mișcarea România Împreună”. Logo-ul partidului va fi ”RO+”, a anunțat Cioloș vineri, la un eveniment intern al platformei România 100.

Fostul premier a anunțat apoi și site-ul noului partid, vezi aici detalii.

La evenimentul organizat pentru anunţarea lansării partidului au participat și foștii miniștrii Dragoș Pâslaru și Vlad Voiculescu.

Echipa fondatoare trecută pe site-ul partidului este formată, pe lângă Dacian Cioloș, din:  Oana Bogdan (fost secretar de stat in Ministerul Culturii), Anca Dragu (fost ministru al Finanțelor), Liviu Iolu (fost purtător de cuvânt), Alin Mituță (fost șef de cabinet al lui Cioloș), Valeriu Nicolae (fost secretar de stat în Ministerul Muncii și consilier al premierului Cioloș), Dragoș Pîslaru (fost Ministru al Muncii), Dragoș Tudorache (fost ministru de Interne) și Vlad Voiculescu (fost ministru al Sănătății). 

Citeşte şi VIDEO UPDATE Dacian Cioloș a depus actele pentru noul partid, ”Mișcarea România Împreună


Citeste mai multe despre   

















6287 vizualizari

  • -15 (33 voturi)    
    Necrolog (Sâmbătă, 31 martie 2018, 14:10)

    echidistantul_ [utilizator]

    Necrologul Romaniei
  • -1 (17 voturi)    
    Groaznic ! (Sâmbătă, 31 martie 2018, 14:11)

    contributor.bis [utilizator]

    Nu mai avem nici infografisti, nici designers în tara asta pentru a creea un logo inspirat?. Oare chiar au plecat toti oamenii talentati ?
    Una cu frunza, altu' cu oaia, acu' logo-ul prohodului României...
    • +3 (7 voturi)    
      Cu Romania de azi (Sâmbătă, 31 martie 2018, 15:27)

      alibaba: 10 AUGUST 2018 MPSD [utilizator] i-a raspuns lui contributor.bis

      murim impreuna.
  • -20 (30 voturi)    
    hei (Sâmbătă, 31 martie 2018, 14:24)

    john70 [utilizator]

    Aparitia acestui partid al papagalilor de Bruxelles garanteaza pe veci ramanerea la putere a PSD.
  • -12 (26 voturi)    
    Ups! (Sâmbătă, 31 martie 2018, 14:31)

    gogu_sculeru [utilizator]

    Dupa cum arata logo-ul + (plus) crucea aia, zici ca e anunt mortuar. Deh, politica low-cost. :))
  • -4 (16 voturi)    
    nedumerire (Sâmbătă, 31 martie 2018, 14:43)

    nash pandelica [utilizator]

    dece chenar negru?
    • +10 (16 voturi)    
      Ai citit articolul, macar titlul? (Sâmbătă, 31 martie 2018, 17:02)

      Ord [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      Cum va arata pe buletinul de vot logoul! Daca nu te-ai pisat pe el de vot pana acum si ai mai trecut prtir-o sectie ai fi aflat ca pe buletinele de vot toate partidele au chenar si siglele sunt alb negru.
  • +19 (23 voturi)    
    Dar basca de ce nu are? (Sâmbătă, 31 martie 2018, 15:01)

    omezu [utilizator]

    Te crucesti cand citesti si aici si in celelalte articole despre Ciolos si partidul lui. In afara de postacii p$d-isti restul sunt deranjati de orice: de ce acum, de ce nu are doctrina, de ce nu de dreapta, de ce impreuna, de ce legoul ala, de ce negru, de ce Ro, de ce plus si nu x, de ce are Ciolos cravata stramba, etc
    Fratilor, nu din cauza unor partide ca al lui Ciolos o sa stea P$D-ul la putere pe veci in tara asta, ci cu ajutorul cvasi-votantilor "pretentiosi" si cautatori de nod in papura. PNL nu e bun, USR e prea hipster, Ro+ e prea nu stiu cum
    E cinstit, il duce capul, are echipa decenta? Pune stampila pe el. Nu-ti place? Voteaza PSD ori stai acasa si asuma-ti alegerea, nu te mai **** pe tine ca nu merge nimic in tara asta.
    Asa-i romanul...sta pe margine si comenteaza, dar n-ar pune mana sa faca el partid politic si sa se implice civic.
    • +8 (10 voturi)    
      Sportul national (Sâmbătă, 31 martie 2018, 16:58)

      Ord [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      este datul cu parerea despre orice si fotbalul. La ambele in final nu suntem calificati.
  • +14 (22 voturi)    
    Nu ma intereseaza logo-ul (Sâmbătă, 31 martie 2018, 15:03)

    Varanuuuuu [utilizator]

    ..ma intereseaza ca sunt bine intentionati, cinstiti si lupta impotriva hotilor PSD. Asa ca o sa-i votez.
  • +8 (12 voturi)    
    Logo pe buletin de vot si nu sigla partidului (Sâmbătă, 31 martie 2018, 15:08)

    Varanuuuuu [utilizator]

    Sigla partidului se poate vedea aici:
    https://www.g4media.ro/wp-content/uploads/2018/03/Sigla-Partidului-lui-Ciolos.jpg
    Pe buletinul de vot toate partidele sunt alb-negru si cu chenar de necrolog cum scria cineva mai sus.
  • -2 (14 voturi)    
    Bine ca nu le-a venit idea sa scrie: (Sâmbătă, 31 martie 2018, 15:13)

    Lucky1 [utilizator]

    √RO+Î2 - adica: radical din RO plus Î(mpreuna) la patrat...

    Incepe sa ma doara si mintea, numai cand ma gandesc cat de "adanca" este gandirea celui care a propus asa un simbol..Poate ca se doreste doar electoratul matematician?!
    • +6 (14 voturi)    
      Bravo (Sâmbătă, 31 martie 2018, 15:47)

      omezu [utilizator] i-a raspuns lui Lucky1

      Uite asta era problema. Noi stam sa despicam firul in patru de parca Vasile si tanti Leana de la tara, atunci cand pun stampila pe P$D, se gandesc la ce soi de trandafiri sunt aia din sigla Partidului. Si eu, in naivitatea mea, credeam ca unii se uita la ce oameni sunt in partidul ala. Nu vedem padurea de copaci, deci Liviu si borfasii lui pot sta linistiti: electoratul de dreapta o sa fie scarbit de sigle si n-o sa voteze nici in 2020, daca or sa mai fie alegeri.
      • -2 (6 voturi)    
        Nici vorba de scarba de sigle... (Sâmbătă, 31 martie 2018, 16:18)

        Lucky1 [utilizator] i-a raspuns lui omezu

        Chestiunea la care m-am referit tine de urmatoarele supozitii:
        Este important ca electoratul caruia i te adresezi sa fie alcatuit din toate paturile sociale si profesionale ale populatiei, pentru a avea sanse. De cele mai multe ori, alegatorul nici nu vede, nici nu aude pe cel ce urmeaza a fi votat, iar simbolul partidului pe buletinul electoral joaca un rol foarte important: place sau nu place, este sau nu inteles.
        • 0 (0 voturi)    
          Daca alegatorul nici nu vede nici nu aude ... (Luni, 2 aprilie 2018, 9:38)

          Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui Lucky1

          ... inseamna ca alegatorul e cam prost, si evita cu incapatanare sa fie informat. Caz in care-si merita soarta.
      • +5 (11 voturi)    
        ha (Sâmbătă, 31 martie 2018, 16:24)

        john70 [utilizator] i-a raspuns lui omezu

        Exact. Nici nu stiu de ce se mai risipesc banii pe alegeri. Dupa 30 de ani de democratie, Romania are drept premier o tzatza parca scoasa din Comitetul Judetean Teleorman al PCR. Dascalescu era mai stilat.
        • +1 (3 voturi)    
          Exact: (Sâmbătă, 31 martie 2018, 18:17)

          Lucky1 [utilizator] i-a raspuns lui john70

          Nici acum nu intelegem succesul psd-ului isi rateurile repetate ale pro=democratiei in alegeri.
          Intelectualii nostri nu gandesc in limba poporului si, mai ales, nu vorbesc pe limba, intelesul, poporului.
          Asa ca sa nu ne mai miram de ce se perpetueaza psd-ul la putere impreuna cu cele mai corupte si ipochimene personaje care nici nu vorbesc nici nu gandesc pe limba intelectualilor.
  • -4 (10 voturi)    
    Absolut jenant (Sâmbătă, 31 martie 2018, 16:13)

    holinessdani [utilizator]

    Incepe prost.
    Logo, sigla, (lipsa) doctrina etc.
    Pacat +.
  • +2 (8 voturi)    
    nu se putea un logo mai potrivit... (Sâmbătă, 31 martie 2018, 16:40)

    demaGOGU [utilizator]

    ...pentru o tara in descompunere la propriu, carne de tun la periferia periferiei Occidentului, inconturnabil plasata pe traiectoria iesirii din istorie.

    ...un moment de luciditate rar al lui Ciolos.
  • 0 (4 voturi)    
    Romania feminista! (Sâmbătă, 31 martie 2018, 17:11)

    corneladrian [utilizator]

    eu asa citesc logo-ul...
    NU va trece de pragul electoral. Opozitia ar fi trebuit sa faca front comun. O sa uitam si de PMP si de USR si de acest nou partid falimentar. Cu cat ne divizam mai mult cu atat suntem mai SLABI.
  • +4 (4 voturi)    
    Votați semnul Sfintei Cruci! (Sâmbătă, 31 martie 2018, 19:02)

    Nyk1 [utilizator]

    Au fost foarte inspirați că au preluat un brand de 2000 de ani, testat cu succes, care încă mai prinde la public!

    Sper că strategii noului partid vor fi suficient de înțelepți pentru a atrage mulți preoți din mediul rural în partid, care să-și instruiască enoriașii să pună ștampila pe semnul Sf. Cruci, că altfel e jale.
  • +3 (3 voturi)    
    Si daca putem impreuna? (Sâmbătă, 31 martie 2018, 20:16)

    constantinmarian [utilizator]

    Pana acum, eu unul, a trebuit sa votez un "rau" mai mic impotriva unui "rau" mai mare. Candidatii erau aceiasi in toate partidele, croiti dupa acelasi tipar: corupti, mincinosi, demagogi si incompetenti. Nu existau alte optiuni.
    Trecand peste faptul ca logo-ul e asa si nu e invers, ca e negru, verde sau turcoaz, ca e cruce sau e plus... important e sa vedem daca ne regasim in valorile acestui partid, daca sustinem oamenii de valoare si le dam girul nostru sau stam doar si discutam ca babele la colt de strada (a se citi blog-uri). O seara frumoasa tuturor!
    • -1 (3 voturi)    
      s (Duminică, 1 aprilie 2018, 10:33)

      Vgeo [utilizator] i-a raspuns lui constantinmarian

      S-a votat mereu negativ Constantinescu sa nu iasa iliescu iliescu sa nu iasa Vadim, Iohanis sa nu iasa basescu am vazut cum se distruge tara cei pe care trebuiau sa schimbe ceva au dezamagit, trebuie mai multa implicare a societatii, nu se vrea clasa de mijloc toate masurile economice care se iau vor sa impiedice dezvoltarea ei de a avea o patura de oameni indepndenti financiar educati
  • 0 (4 voturi)    
    Neinspirat logo (Sâmbătă, 31 martie 2018, 22:56)

    Godzillagrrr [utilizator]

    E prea târziu sa-l mai schimbe? Poate ca nu.