Dragnea, despre legile Justiției: Vor intra în vigoare și vor produce efecte / Urmează modificarea Codurilor penale

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 29 martie 2018, 14:23 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Facebook - Liviu Dragnea
Liviu Dragnea a afirmat joi, la Focșani, ca legile Justiției „vor intra în vigoare și vor produce efecte„, susținând că acestea „sunt dorite de cetățeni„.

„Îmi pare rău pentru statul paralel, e un proces pe care nu îl poate opri nimeni„, a spus Dragnea. Întrebat cum comentează faptul că PNL și USR au sesizat din nou Curtea Constituțională asupra celor trei legi ale Justiției, Dragnea a acuzat că este vorba de „o grupare de partide care susține în continuare statul paralel„ și care consideră că „lumea asta a tenebrelor pe care încet-încet am început să o vedem cu toții„ trebuie să continue.

”Această disperare până la urmă se va încheia pentru ca nu pot bloca mersul democrației„, a continuat șeful PSD, care a menționat că așteaptă să vadă „ce va face presedintele„ Klaus Iohannis.

Dar „acele legi vor intra în vigoare și vor produce efecte pentru că sunt un pas important spre o reformă dorită„, a susținut Dragnea, care a anunțat și că „modificarea codurilor penale va începe in comisia specială„ a parlamentului, în sensul punerii in acord a legislației cu cele două directive europene privind „dreptul la un proces corect și dreptul la nevinovăție„.

„Aceste două acțiuni ale noastre vor fi duse până la capăt, cu toate piedicile, reacțiile, încercările de intimidare, pentru ca sunt dorite de cetățeni„, a mai spus Dragnea, care s-a arătat nemulțumit de faptul ca „acei procurori„ de la Ploiești „trebuiau să răspundă penal„ dar „nu ii deranjează nimeni„.



















1230 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Vrabia Mihai Viteazu (Joi, 29 martie 2018, 15:02)

    denvarel [utilizator]

    Inca vorbesti?
  • +1 (1 vot)    
    Dragnea se dă mare (Joi, 29 martie 2018, 15:30)

    Sparafucile [utilizator]

    De ce ? UE si NATO vor gasi pina la urma ac de cojocul lui . Poate ca deja l-au si gasit dar il mai lasa putin sa se dea in stamba . Pai n-a vrut si Ponta sa ajunga presedinte ? Si ? Ma uit pe Wikipedia si vad ca n-a ajuns el . Deci daca UE si NATO nu te au la inima fac ce fac si te dau in git . Cine crede ca gresesc sa ma pedepseasca cu 189 de lazi cu bere .
  • +1 (1 vot)    
    un tupeu incredibil (Joi, 29 martie 2018, 15:41)

    lp [utilizator]

    abia astept sa-l vad cu botul pe labe
  • +2 (2 voturi)    
    Orice om cu bun simt din aceasta tara, la curent (Joi, 29 martie 2018, 16:30)

    Susufler0 [utilizator]

    cu situatia juridica a lui Liviu Dragnea, auzind spusele lui de la Focsani (poate ca totusi era nitel abtiguit ! :) )mai inainte de toate traieste un moment de mare perplexitate, de uluiala, dupa care il cuprinde o imensa greata !

    Deci un condamnat penal, judecat in prezent intr-un dosar de coruptie si cercetat penal intr-un alt dosar de coruptie ce vizeaza fonduri europene, se autorevendica drept campion al democratiei care lupta impotriva "Statului paralel", pt care parte din partidele parlamentare de opozitie (partea buna) actioneaza antidemocratic deoarece isi permite sa atace la CCR legi neconstitutionale !

    Oricum "Campionul" anunta intreaga lume ca nu se va lasa pana cand "pohta ce-a pohtit" nu se va implini !

    PS. Pana una alta s-a adresat organizatiei PSD Focsani, orasul in care cica toate mesele si scaunele din restaurante (dar nu numai) sunt batute in cuie ! Iar oamenii sunt batuti in...

    PPS. Dar in mod corect Dinti de Grebla se bazeaza pe mass-media ca vorbele sale se vor auzi pana la Cotroceni si mai departe pana la Bruxellese si Strasbourg ! Hotarat om ! Si periculos totodata !

    PPPS. Cum il oprim ?
    • +1 (1 vot)    
      Cu mana, fireste...! (Joi, 29 martie 2018, 17:35)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Cu mana ...incatusata de catre Politie, am vrut sa spun...!

      Mai sunt si alte variante, dar se produce mizerie. Asta nu inseamna ca in varianta cu incatusarea este total exclusa defecarea emotionala ..!

      Atentie! Acesta este un pamflet si trebuie tratat ca atare...
      • +1 (1 vot)    
        Ti-am raspuns la un comment facut (Vineri, 30 martie 2018, 1:30)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

        de tine "dincolo" in urma cu o zi, la o ancheta !

        Ma uimeste si te felicit pt energia de care dai dovada ! Tine-o tot asa pt ca urmeaza o primavara lunga si fierbinte !

        Deja Livache da semne accentuate de nervozitate, ceea ce e ok, dar nu suficient ! Trebuie sa-l facem sa ajunga sa-si smulga parul din cap !

        PS. Ma bazez pe tine pt chestia asta fiindca ai dovedit ca te pricepi al dracului (pardon !) de bine !!

        PPS. Noapte buna !
        • +1 (1 vot)    
          Scuza-ma te rog pentru ca nu-ti pot (Vineri, 30 martie 2018, 9:36)

          scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          urmari toate postarile inca din primul moment ! Trebuie sa recunosc ca e destul de dificil sa stau cu "fundul in 2 luntri'', aici si ...acolo.

          PS. In proportie de 90% ajung totusi sa le citesc pe toate, chiar daca putin mai tarziu, de asta sa fii sigur...!

          PPS Merci si pentru treaba cu ''uimirea'', cu toate ca nu cred ca pot compara energia mea cu...energia ta ...! Si eu te felicit...!

          Zi buna!
  • +2 (2 voturi)    
    Pentru o perioada scurta de timp, posibil sa (Joi, 29 martie 2018, 16:55)

    scaraotchi [utilizator]

    poti sa faci treaba asta, dar intrebarea cea mai importanta care se pune in acest context e: Ce te faci atunci cand se va intoarce roata...? Ca doar nu-ti inchipui ca poti pleca pe Marte in locul lui Elon si bineinteles in locul lui Codrin...?
    • +2 (2 voturi)    
      Nu fii asa de sigur ! (Joi, 29 martie 2018, 17:14)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      Se rade in cap, isi rade mustata, isi pune placa, mai pune ceva carne pe el si, bineinteles-rog HN sa ma inteleaga- face schimb cu Codrin : tichetul de imbarcare contra fata !

      PS. Nu-l crezi in stare ?