Klaus Iohannis, la schi si in acest weekend in Muntii Sureanu

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 10 martie 2018, 17:34 Actualitate | Politic


Klaus Iohannis, la schi
Foto: Facebook/ Cosmin Chera
Presedintele Klaus Iohannis s-a aflat, sambata, la schi in Muntii Sureanu, domeniu schiabil pe care seful statului a devenit in ultima perioada o prezenta obisnuita, acesta coborand de mai multe ori pe partii si fiind fotografiat de turisti, relateaza News.ro.

Presedintele Klaus Iohannis a mers, sambata, la schi pe partiile din Muntii Sureanu din judetul Alba unde a stat timp de cateva ore in care a schiat, dar s-a si oprit din cand in cand pentru a se fotografia cu turistii care i-au solicitat acest lucru.

"Companie selecta la schi... Hello, Mr. Iohannis! S-a asezat, evident, la coada. Si schiaza foarte, foarte bine", a scris pe Facebook Cosmin Chera, unul dintre turistii care a reusit sa il fotografieze, sambata, pe presedinte la schi.

Alti turisti au povestit ca seful statului s-a comportat normal, a stat la coada ca un om obisnuit pentru a urca in telescaun sau uneori a schimbat cateva cuvinte sau s-a fotografiat cu unii dintre turisti.

Presedintele Klaus Iohannis a devenit o prezenta obisnuita pe partiile de schi din Muntii Sureanu, in acest an fiind deja de cateva ori in zona. Prezenta sefului statului a fost marcata de fiecare data de turistrii care au reusit sa se fotografieze cu el, acestia postand fotografiile pe retelele de socializare.

Domeniul schiabil Sureanu are noua partii de schi si se afla la o altitudine de peste 2.000 de metri, in Muntii Sureanu. Acesta este domeniul schiabil din Romania aflat la cea mai mare altitudine.

La acest sfarsit de saptamana, potrivit monitorului de schi Rares Tileaga, stratul de zapada tasata este ideal pentru schi, iar liniile de ratrack sunt perfecte, noteaza Agerpres. De asemenea, toate cele noua partii de pe Sureanu, in lungime totala de 11 kilometri, sunt functionale in acest weekend.



Citeste mai multe despre   


















3160 vizualizari

  • -5 (17 voturi)    
    Un om ...alunecos, nu? (Sâmbătă, 10 martie 2018, 17:59)

    soundtrack [utilizator]

    .
  • -7 (17 voturi)    
    oricât (Sâmbătă, 10 martie 2018, 18:00)

    vax-albina [utilizator]

    aș vrea să îl înțeleg, nu o pot face. Ne provoacă. Ne sfidează. De ce își bate joc de noi, de cei care i-am acordat încrederea? Există o explicație? Frica? Nevasta? Dragnea?
    • 0 (0 voturi)    
      Iti vine greu si te intelegem (Duminică, 11 martie 2018, 14:11)

      Altiro [utilizator] i-a raspuns lui vax-albina

      Johannis merge la schi in tara pt ca nu poate ca Dragnea, sa faca afaceri cu portocale pe plaja in Brazilia, langa vreo "Casa Grande"personala....
  • +2 (12 voturi)    
    așa (Sâmbătă, 10 martie 2018, 18:54)

    Mazeta [utilizator]

    și care-i problema? hai sa nu ne lrgam aiurea de Domnul Presedinte.
  • -11 (19 voturi)    
    Presedinte PNL (Sâmbătă, 10 martie 2018, 18:55)

    adrianhn [utilizator]

    Mai putina munca mai multa vacanta. Bine macar ca nu are puterea sa scada salariile ca acum aveam 100 de lei salariul daca era asta prim ministru. Din fericire idiotii l-au ales doar presedinte.
  • -5 (17 voturi)    
    Tara arde (Sâmbătă, 10 martie 2018, 19:13)

    Withdrawal [utilizator]

    si baba face ski
    • +2 (2 voturi)    
      eroare, baba face congrese (Duminică, 11 martie 2018, 14:19)

      Altiro [utilizator] i-a raspuns lui Withdrawal

      Imunoglobina Dancila si condamnatul nr.1 al psd fac congrese iar Teleormanul natal e pana la gat in ape.
  • -4 (12 voturi)    
    Va fi poluare crunta in week-end in Buvutesti (Sâmbătă, 10 martie 2018, 19:13)

    D-or [utilizator]

    Dl Președinte ar trebui sa ne anunte din timp cînd pleacă din București, sa plecăm și noi.

    Pot spune cu precizie cînd este si cînd nu este in București dupa fumul de păcură de la CET.
  • -4 (12 voturi)    
    E normal !!!!! (Sâmbătă, 10 martie 2018, 19:15)

    polonyca [utilizator]

    Timpul trece.....leafa merge !!!! Nu ??? Tareeee.....J-FB asta.....ce fraieri am fost !!!!!
  • 0 (8 voturi)    
    stejaru' din hermannstadt (Sâmbătă, 10 martie 2018, 19:26)

    nash pandelica [utilizator]

    vejnic tanar si ferice !
    viata lunga, sir !
    long live the king !
  • +5 (17 voturi)    
    pai ce ziceam... (Sâmbătă, 10 martie 2018, 19:27)

    kthor7 [utilizator]

    Nu sesizam comisia de la Venetia, preferam sa mergem la schi. Tara se duce de rapa, Klaus schiaza...
  • -2 (10 voturi)    
    ..ar mai putea (Sâmbătă, 10 martie 2018, 20:57)

    Observatore [utilizator]

    ....ramane acolo .
  • -2 (12 voturi)    
    Nici in bascheti nu-l doare (Sâmbătă, 10 martie 2018, 23:21)

    KTerinca [utilizator]

    Tara arde si neamtu' se da cu schiurile.
    Cum s-o spune ,,Teapa'' pe nemteste.
    • 0 (0 voturi)    
      iti explica Dragnea (Duminică, 11 martie 2018, 14:13)

      Altiro [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      cum se spune 'teapa' in Teleorman..
  • +1 (11 voturi)    
    Pesemne ficusului i-e dor (Duminică, 11 martie 2018, 0:16)

    xrogo [utilizator]

    de natura!!!
  • -3 (11 voturi)    
    pe cind in germania? (Duminică, 11 martie 2018, 2:38)

    Coco Whistle [utilizator]

    si sa-si ia si casele cu el..3 guverne PSD intr-un an care mai de care mai putin performant ptr tara, adio tovarase...se faceau bani frumosi din pregatire..si bmw cedate spre folosinta. cam asa a facut parca si seful politie din sinaia, tot cu imprumut favorizind infractorul...abuz in functie se cheama, obtinerea de foloase necuvenite in scop de...las dna sa se pronunte.
  • 0 (4 voturi)    
    Bravo Klaus, ... (Duminică, 11 martie 2018, 10:13)

    AEV [utilizator]

    Bravo Klaus, este replica cea mai potrivită la grețoșeniile de ieri de la Sala Palatului (reluarea atacului la justiție, ascunderea eșecului evident al programului PSD de guvernare, alegerile desfășurate în bășcălie, prezența la congres a iubitei liderului maxim etc., etc.)
    Celor care nu apreciază un Președinte care stă la coadă la teleschi, le spun că, pe vremurile după care oftează Dragnea, Tăriceanu și ai lor, la cele două teleferice de la Predeal și Cota 1400, intrau în față toate rudele,toți prietenii și toate amantele celor din Comitetul Central și nu numai ... Făceau acest lucru fără nici o rușine față de sutele care stăteam la cozi cu orele, ba chiar uitându-se urât dacă se auzea vreun protest din coadă.
    • 0 (0 voturi)    
      Vă dau drepate... (Duminică, 11 martie 2018, 16:37)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui AEV

      În plus eu chiar nu înțeleg de ce aflăm de fiecare dată când președintele Iohannis se duce la ski (ca și când el nu ar avea dreptul la un mic timp liber petrecut plăcut) și nimeni nu ne spune când și unde și cu cine trag chiolhanuri și paranghelii Dragnea și haita lui de ticăloși...
    • +1 (1 vot)    
      Toarshul Klaus a avut cam multe (Duminică, 11 martie 2018, 19:35)

      soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui AEV

      concedii, weekenduri de relaxare, dar conferinte de presa despre ce doreste sa faca si despre proiectul de tara cu care s-a lansat cam deloc!!! Comunicarea e la fel ca la psd!! USL se distreaza pe banii nostri!
      Eu nu-l mai votez! Sper sa apara altul de la USR sau PMP. Stiu ca voturile se impart aiurea pe dreapta, dar nici pe proful asta nu-l mai vreau pt. ca e invzibil!! Presedinte prof, nevasta prof, premier prof si profesorii sunt tratati ca ultimii oameni. Cei din preuniversitar ca cei de la universitatile si academiile sri si-au tras juma' din bugetul tarii.