Dragnea respinge posibilitatea ca principesa Margareta sa fie candidata PSD pentru presedintia Romaniei in 2019

de RH     HotNews.ro
Vineri, 9 martie 2018, 13:24 Actualitate | Politic


Principesa Margareta
Foto: youtube.com
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a respins vineri posibilitatea ca Principesa Margareta sa fie candidata PSD pentru presedintia Romaniei la alegerile din 2019. "Nu, categoric nu", a raspuns Dragnea la o intrebare pe aceasta tema.

Reamintim ca fosta jurnalista Marilena Rotaru, o apropiata a regelui Mihai, a scris ieri pe Facebook ca principesa Margareta ar reprezenta o solutie pentru PSD.



















6490 vizualizari

  • +22 (26 voturi)    
    Candidatul PSD va fi un interpus al lui Dragnea (Vineri, 9 martie 2018, 13:32)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    Dragnea controleaza Teleormanul prin interpusi si va face la fel si cu toata Romania, daca prostii (din sate dar si din orase) il lasa in 2019 si 2020.
    • +1 (9 voturi)    
      Romania este REPUBLICA !!! (Vineri, 9 martie 2018, 18:13)

      Cozmin30 [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      Sa terminam cu prostiile.
      Romania este REPUBLICA !!!
      Nu are niciun rege, nu are nicio regina, nu are niciun print mostenitor, nu are nicio principesa, nu are nicio casa regala.
      Romania are un fost rege, care a abdicat pentru el si pentru toti mostenitorii sai inainte de a se fi casatorit si de a fi avut copii.
      Franta a avut regi si imparati sute de ani. Monarhia a fost abolita in Franta, iar astazi nu mai are nimeni tupeul sa spuna ca este regele Frantei, printul mostenitor al Frantei.
      Germania a avut regi sute de ani. Monarhia a fost abolita in Germania, iar astazi nu mai are nimeni tupeul sa spuna ca este regele Germaniei, printul mostenitor al Germaniei.
      Austria a avut regi si imparati sute de ani. Monarhia a fost abolita si astazi nu mai are nimeni tupeul sa spuna ca este regele Austriei, printul mostenitor al Austriei.
      Constitutia republicana a tarii a fost votata de mai multe ori dupa plecarea ocupantului sovietic, deci nu se poate afirma ca forma de guvernamint de astazi este impusa de rusi
      • 0 (2 voturi)    
        O farsa! (Vineri, 9 martie 2018, 19:35)

        Namaste [utilizator] i-a raspuns lui Cozmin30

        Ni s-a jucat o farsa!
      • +5 (5 voturi)    
        Da, România (Vineri, 9 martie 2018, 23:00)

        Observatory [utilizator] i-a raspuns lui Cozmin30

        Este Banana Republica
        O țara condusă de hoți nu este republica..
    • +1 (1 vot)    
      PSD partid monarhist? (Sâmbătă, 10 martie 2018, 8:44)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      Dacă vor să o facă să transforme din președinte în prinț și să-l propună direct pe Duda.Radu Duda.
  • +35 (41 voturi)    
    O tara penibila. (Vineri, 9 martie 2018, 13:33)

    [ F ] + [utilizator]

    100%
    • +7 (11 voturi)    
      candidatul PSD va fi Olguta sau Firea Pandele (Vineri, 9 martie 2018, 13:55)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui [ F ] +

      100% va fi una dintre femeile lui Dragnea...dar decizia finala se va lua dupa ce Dragnea determina care dintre ele e mai fidela, mai supusa

      Firea Pandele sau Olguta Vasilescu
      • +9 (11 voturi)    
        Suntem nebuni cu totii? (Vineri, 9 martie 2018, 14:14)

        vio7 [utilizator] i-a raspuns lui Boham

        Chiar ne intereseaza cine,ce functie are in PSD?Ii joaca pe degete pe ai lui ,in partid ,se omoara unii pe altii pentru functii fara nici o putere reala sa faca ceva,sa schimbe ceva.A omorat din fasha orice initiativa a unor oameni care erau cat de cat decenti in mocirla partidului:gen Chirica sau Ivan.De ce ne-am uita la congresul de tip ceausist de la sala Palatului?De ce?
  • +18 (24 voturi)    
    povesti (Vineri, 9 martie 2018, 13:35)

    Andrei453530 [utilizator]

    n-ar obtine nici 1%
  • +25 (29 voturi)    
    Prima optiune a PSD este SuperMan (Vineri, 9 martie 2018, 13:37)

    CezarN [utilizator]

    Daca asta refuza, il vor desemna pe TeleorMan.
    :))
    • +3 (5 voturi)    
      Tare (Vineri, 9 martie 2018, 14:31)

      olariub2005 [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      Tare :)))))))))
    • +3 (9 voturi)    
      un nou candidat (Vineri, 9 martie 2018, 15:25)

      ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      pt Anti-Justice League: TeleorMan
  • +8 (12 voturi)    
    Caragiale (Vineri, 9 martie 2018, 13:38)

    Levellers [utilizator]

    poate s-ar fi sinucis daca ar fi trait acum !
    • +2 (8 voturi)    
      caragiale ar fi avut mult materila (Vineri, 9 martie 2018, 14:26)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Levellers

      apropos, caragiale, ploiestean, a fost republican convins.
      a scris o satira la adresa lui carol 1:
      >>ca rol fu mare, mititielul, hai gogomani la jubileu<<
      era prin cartille de lb. romana pe timpul bolsevicilor.
  • +5 (15 voturi)    
    Casa Regala... (Vineri, 9 martie 2018, 13:41)

    Sani [utilizator]

    Jos, jos, jos a ajuns fie si daca se pune astfel problema!
  • +4 (8 voturi)    
    doamne fereste... (Vineri, 9 martie 2018, 13:41)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    doamne fereste...
  • +10 (20 voturi)    
    Cat de jos a ajuns casa regala (Vineri, 9 martie 2018, 13:43)

    FA [utilizator]

    Mai jos decat atat nu putea sa coboare casa regala, cred ca regele se rasuceste in mormant, macar sa vina cu ceva dezmintire oficiala sa se dezica de comunisti, s-au ingropat definitiv in gunoiul istoriei.
    • -1 (11 voturi)    
      ai vreo confirmare (Vineri, 9 martie 2018, 14:21)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui FA

      ca principesa ar fi de acord ?!
      io nu cred.
      diversiune a presei...binevoitoare.
  • -4 (10 voturi)    
    ... (Vineri, 9 martie 2018, 13:45)

    tirolez [utilizator]

    N-a candidat Radu? N-au mai propus diversi securisti candidatura regelui? Parca insusi Campeanu de la PNL? Turnatorul securist cu acte?
  • +6 (22 voturi)    
    alta specie de trantori (Vineri, 9 martie 2018, 13:45)

    Cata79 [utilizator]

    principese si alte alea....
  • -4 (12 voturi)    
    excluderea posibilitatii de a candida la presh... (Vineri, 9 martie 2018, 13:46)

    demaGOGU [utilizator]

    ...nu exclude(sic) posibilitatea ca Margareta sa fie unsa regina de PSD.
    • +5 (5 voturi)    
      chiar (Vineri, 9 martie 2018, 15:44)

      decretelu [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Nu regina Margareta de Romania, ci regina Margareta de PSD. O nimerishi, fara sa vrei. As propune un Duda, principe de Teleorman
  • +4 (12 voturi)    
    Exista totusi (Vineri, 9 martie 2018, 13:49)

    UpNext [utilizator]

    o limita a prostiei? Media romanesca bate orice record in sensul acesta...
  • +9 (11 voturi)    
    popcorn (Vineri, 9 martie 2018, 13:54)

    Djokovic [utilizator]

    In tara asta tot ce iti trebuie e o punga de popcorn. Distractia e asigurata zilnic de tot felul de bufoni cu tot felul de idei.
  • +4 (6 voturi)    
    Nu stiu ce tampenii (Vineri, 9 martie 2018, 13:56)

    achvp [utilizator]

    sa mai puna pe tapet, ca nu cumva sa scape ciolanu', acum ca a inceput sa li se arate "luminita de la capatul tunelului" (recte oistea cu care au dat in gard), conform ultimelor sondaje.
    Spunea cineva, intr-un comentariu la alt articol, ca frica are, printre altele, si darul de a curata colonul - iata ce rezulta!
  • 0 (8 voturi)    
    mda (Vineri, 9 martie 2018, 13:57)

    nash pandelica [utilizator]

    numa' ca tre' sa vrea si grivei.
    pe principesa a intrebat'o cineva ?!
    cum poti voluntariza pe cineva, daca nu ai acceptul sau ?! curata obraznicie. valabil pt. oricine.
  • +3 (9 voturi)    
    de unde au scos tampenia asta? (Vineri, 9 martie 2018, 13:59)

    AliKimiku [utilizator]

    .
    • 0 (0 voturi)    
      pesedeii (Duminică, 11 martie 2018, 1:54)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

      ca sa mai arunce cu ceva noroi
  • +3 (7 voturi)    
    poate fi adevarat (Vineri, 9 martie 2018, 14:03)

    DSS [utilizator]

    stirea asta trebuie citita in urmatoarea cheie. Lui Dragnea ii este frica ca ii trage Firea partidul de sub picioare in cazul in care este aleasa presedinte (e destul de populara la prostime).
    Deci ce face Dragnea? cauta o alternativa in genul tutei de la guvern, una pe care sa o poata controla. Va fi aproape sigur o femeie. Eu sper sa fie tuta din Teleorman sau chiar el.

    Am vazut cu totii cat de important e rolul presedintelui. Lui Iohannis i se pot reprosa multe, dar a reusit sa blocheze pana acum destul de eficient cruciada pro-coruptie a ciumei rosii. un Presedinte pesede ar fi un dezastru pt tara
  • +8 (12 voturi)    
    Cat de idiot sa fi ca jurnalist (Vineri, 9 martie 2018, 14:20)

    Susufler0 [utilizator]

    ca sa pui o asemenea intrebare ?

    Macar daca ai inventa un preambul cum ca "s-a auzit ca..."

    PS. La fel de tampita ideea precum cea cu regele Mihai candidat de Presedinte, lansata de Radu Campeanu, secolul trecut !
    • -3 (7 voturi)    
      somnul ratiunii (Vineri, 9 martie 2018, 15:34)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      naste minusuri :-)
      adica, tzi'au argumentat ...baietii. adica, tablagii.
      e clar ca e o facatura a unor jurnalisti de...trust. :-)
      • -1 (1 vot)    
        Daca interesele lui Dragnea impun o astfel de (Vineri, 9 martie 2018, 19:11)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        solutie atunci o va aplica. De fapt nu este vorba decat de niste bani . . . Sau crede cineva ca-i interseaza altceva?
  • +1 (11 voturi)    
    Majestatea Voastra, nu vă compromiteți! (Vineri, 9 martie 2018, 14:40)

    Entiu [utilizator]

    Majestatea Voastra, nu vă compromiteți! O sa va para rau!....
    Regele Mihai, nu s-ar fi compromis asta sigur!
    • +3 (3 voturi)    
      Nu e o posibilitate (Vineri, 9 martie 2018, 18:35)

      DT34 [utilizator] i-a raspuns lui Entiu

      E timpenie scoasa de Dragnea.
      Ca si cum ar spune ca el respinge posibilitatea ca Ronaldo sa candideze la presedintie din partea PSD.
      O gogomanie.
      Asta nu stie pe cel lume traieste, in capul lui e numai scaparea de inchisoare. El e paralel.
  • +2 (2 voturi)    
    caricaturi politice (Vineri, 9 martie 2018, 17:41)

    zigot [utilizator]

    cat timp vor conduce tara politicieni de tipul dragnea,
    tariceanu, serban, codrin, nicolicea, andronescu,
    radulescu, ponta, dar si de tipul celor care au fost,
    din pnl, pmp si altii, tara va pierde foarte multi romani
    de calitate si se va indrepta intr-o directie greu de
    revenit;
    acestia nu vor reveni in tara ptr 1000 de lei, ei vor
    conducatori onesti, bine intentionati ptr tara, nu ptr
    dragnea si ceilalti, vor o tara unde oamenii de calitate
    sa isi faca treaba fara piedici, fara mita, unde sa se
    poata remarca prin munca cinstita, fara pile, cum fac
    astazi politicienii care asigura 80% din functionarii
    publici prin neamuri si amante.
  • +2 (2 voturi)    
    Pai n-are cum ! (Sâmbătă, 10 martie 2018, 13:22)

    John M. [utilizator]

    Adica un copil de militian din Gratia sa decida asupra dinastiei care a facut Romania Mare !!!