Dragnea, despre decizia ICCJ in cazul Orban: Niciodata nu am dorit sa intre cineva la puscarie

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 5 martie 2018, 16:40 Actualitate | Politic


Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat, luni, legat de decizia ICCJ privind achitarea liderului liberal Ludovic Orban, ca "niciodata nu a dorit sa intre cineva in puscarie", relateaza Agerpres.

"Niciodata nu am dorit sa intre cineva la puscarie ca nu sunt judecator", a spus Liviu Dragnea, intrebat in legatura cu decizia ICCJ in cazul lui Orban.

Presedintele PNL, Ludovic Orban, a fost achitat luni de ICCJ in dosarul in care a fost judecat pentru savarsirea infractiunii de folosire a influentei in scopul obtinerii unor foloase necuvenite. Decizia este definitiva. 



















1031 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    ipocrizie pentru prosti (Luni, 5 martie 2018, 16:52)

    domnescu [utilizator]

    Cum adica Liviule? nici violatorii, nici criminalii? Cum adica "niciodata nu a dorit sa intre cineva in puscarie"
    • +1 (3 voturi)    
      Se pun bazele noii mafii PSD-PNL? USL 3.0? (Luni, 5 martie 2018, 17:09)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui domnescu

      Pare ca Dragnea i-ar face cu ochiul lui Orban, pana la urma sunt doi ticalosi, unul mult mai mare decat celalalt, dar tot ticalosi.
      • +1 (1 vot)    
        Cu ce e Orban... (Luni, 5 martie 2018, 22:04)

        blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

        ticalos ?! dragnea da, se vede din satelit , dar orban...se compara ??!
    • +2 (2 voturi)    
      PENALUL isi da cu parerea (Luni, 5 martie 2018, 17:58)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui domnescu

      "Niciodata nu am dorit sa intre cineva la puscarie ca nu sunt judecator",

      declaratie ca nuca-n perete. ce legatura are una cu alta
  • +4 (4 voturi)    
    eu zic... (Luni, 5 martie 2018, 16:57)

    liviu_ [utilizator]

    sa desfiintam codul penal!

    ma hotule... aici gresesti!
    oamenii vinovati TREBUIE sa intre la puscarie...
    nu dealta dar altfel e haos, legea junglei, parlamentul romaniei etc...
    • +1 (1 vot)    
      Confuzie (Luni, 5 martie 2018, 17:15)

      constan [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Cu siguranta Dragnea confunda Puscaria cu Parlamentul,ma si intreb ce rost mai au alegerile cand s-ar putea stabili listele de parlamentari selectand pe cei mai destoinici clienti ai Procuraturii?
  • +2 (2 voturi)    
    boss, nimeni nu-si doreste sa intre oameni la (Luni, 5 martie 2018, 16:58)

    moka [utilizator]

    puscarie.
    Toti ne dorim ca cei din jurul nostru sa fie cinstiti si sa nu abuzeze de puterea pe care oamenii le-o incredinteaza.
  • +3 (3 voturi)    
    Oh, ba da... (Luni, 5 martie 2018, 17:00)

    valy_74 [utilizator]

    Ca e Dragnea, ca e Orban ca e Sfantul Petru, daca incalca legea locul lor e la PUSCARIE! Cine greseste, plateste. Ce nu e clar Coane?
  • +1 (1 vot)    
    Niciodata nu am dorit sa intre cineva la puscarie (Luni, 5 martie 2018, 17:06)

    aladdin [utilizator]

    Eu da.
  • +2 (2 voturi)    
    raspuns gresit, domnu' (Luni, 5 martie 2018, 17:11)

    Standard [utilizator]

    Raspunsul corect ar fi fost: "Intotdeauna am avut incredere in Justitie".
  • 0 (0 voturi)    
    Sunteti (Luni, 5 martie 2018, 17:32)

    billy34 [utilizator]

    "cineva"! :)
  • 0 (0 voturi)    
    Un mare om (Luni, 5 martie 2018, 17:47)

    fdaniel [utilizator]

    Un model adevărat.
    Tare mi-aș dori să fiu și eu atât de măreț ... dar nu pot!
    Aș vrea sa te văd în pușcărie pe viață!
  • +1 (1 vot)    
    Doar nitzel Nutzica, pt ca de-aia ati si stat pana (Luni, 5 martie 2018, 20:15)

    Susufler0 [utilizator]

    la doua noaptea sa votati in Parlament vreo trei, patru incuvintari de arestare preventiva !

    PS. Daca vi s-ar da prilejul sa discutati in Camera o cerere de incuvintare a arestarii preventive a lui Basescu ?