Dragnea: Am citit raportul ministrului Justitiei privind revocarea sefei DNA. Il sustin pe Tudorel Toader fara ezitare

de I.R.     HotNews.ro
Luni, 5 martie 2018, 15:17 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Hotnews
Liderul PSD Liviu Dragnea a declarat luni ca il sustine "fara ezitare" pe ministrul Justitiei, Tudorel Toader, in demersul sau de solicitare a revocarii sefei DNA, afirmand ca raportul acestuia "nu poate fi combatut de cineva de buna credinta".

"Ca sa nu existe dubii - eu am citit raportul dlui Tudorel Toader si vreau sa va spun ca il sustin pe ministrul Toader fara niciun fel de ezitare. Nu stiu despre alte criterii, dar acel raport nu paote fi combatut de cineva de buna credinta. Ca pot exista alte criterii, de oportunitate politica…" a spus Liviu Dragnea, dupa sedinta CEx a PSD, referindu-se la faptul ca au existat chiar informatii false privind o posibila remaniere a lui Toader.



















4132 vizualizari

  • +29 (35 voturi)    
    Cam mult timp ia luat sa citeasca acest raport, (Luni, 5 martie 2018, 15:26)

    JoeM [utilizator]

    Cam mult timp ia luat sa citeasca acest raport, se vede treaba ca nu a inteles nimic din el,
    poate il va intelege in aprilie cand ii da prima veste completul de judecata :)
    • +26 (28 voturi)    
      nu l-a citit (Luni, 5 martie 2018, 15:34)

      manoman [utilizator] i-a raspuns lui JoeM

      pentru ca el l-a scris
      si
      se sustine pe el, bineinteles.
      • 0 (0 voturi)    
        ajutor (Marţi, 6 martie 2018, 12:22)

        Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui manoman

        A fost "ajutat" de alti "colegi"cu ceva probleme pe la DNA. Nu-si pierdea el vremea si nici nu-l ducea capul...
    • +17 (23 voturi)    
      Dragnea a scris raportul...sau Codrin Stefanescu? (Luni, 5 martie 2018, 15:57)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui JoeM

      Daca ala e RAPORT.... ala e o bataie de joc, o adunatura de acuzatii si minciuni repetate zilnic la Antena 3 de slugile PSD.

      cred ca Tudorel l-a scris in avion cand venea din japonia si se plictisea...l-a scirs din ce-a auzit el la Antena 3

      raportul ala dzici ca e scris de Codrin Stefanescu, sau de Dragnea, atat de penibil e
    • +2 (2 voturi)    
      lasa'l ca nu stie ce vorbeste (Luni, 5 martie 2018, 17:24)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui JoeM

      el inca citeste , si citeste ....... ca de inteles sigur nu pricepe o iota.............doar mestesugaru' dorele stie ce-i acolo
    • +3 (3 voturi)    
      Pai in CSM, 6 profesionisti din 6 au zis altceva (Marţi, 6 martie 2018, 8:45)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui JoeM

      Au votat impotriva toti 6 deci Raportul este o mare porcarie. Ba, infractor condamnat, incerci acum sa ne aburesti ??? Si cat crezi ca valoreaza parerea ta, un infractor deovedit ???? Lasa-ne.... Iar TT, daca ar avea un pic de bun simt ar trebui sa dispara din viata politica dupa aceasta porcarie. Dar el si-a aranjat beizadeaua asistent (siluind regulamentul universitatii unde este rector) si-a plantat nevasta sefa de clinica (la stat bineteles, populimea sa-i plateasca salariul) si si-a mutat a doua beizadea de la Invatamant la distanta la zi (intratat la admitere pe locul 351 din 360). Asa ca nu pleaca, mai are cate ceva de supt din bugetul statului.
  • +23 (27 voturi)    
    l-ai citit (Luni, 5 martie 2018, 15:30)

    zicsieu [utilizator]

    sau l-ai colorat?
    • +6 (6 voturi)    
      l-a colorat si l-a decupat ! (Luni, 5 martie 2018, 17:19)

      Joiner [utilizator] i-a raspuns lui zicsieu

      :))
      • +4 (4 voturi)    
        in forma (Luni, 5 martie 2018, 20:59)

        zicsieu [utilizator] i-a raspuns lui Joiner

        de mici tudorei. hartia o fi igienica? in cate straturi?
  • +17 (19 voturi)    
    pentru oamenii (Luni, 5 martie 2018, 15:32)

    zigot [utilizator]

    care iti sunt aproape, ca: serban nicolaie, nicolicea,
    codrin, plesoianu, si alte somitati psd, este usor sa te
    convinga in acest domeniu, mai ales ca ti-o doresti;
    concluzia: cine e cu tudorel, e la fel ca el, o rusine de om.
    • +5 (5 voturi)    
      Buna credinta (Luni, 5 martie 2018, 16:48)

      Lukis [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      Cei de buna credinta nu pot combate raportul (oare?), DAR cei de rea credinta il pot sustine...
  • +18 (18 voturi)    
    :) (Luni, 5 martie 2018, 15:32)

    owl [utilizator]

    Dragnea e inginer - nu se pricepe la justitie.... ( declaratia lui, nu?). Oare ce a inteles din raport ?!?
    A schimbat repede subictul la Toader ... nu pot decat deduce ca nu a inteles , de aceea il si sustine pe Toader.
    • 0 (0 voturi)    
      inginer (Marţi, 6 martie 2018, 12:26)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui owl

      Stai cuminte. Nici la inginerie nu se pricepe. Dupa spusele lui a lucrat cca trei ani la o baza auto...Iar dupa spusele altora a ramas si repetent in timpul studentiei. Asta da experienta...
    • +1 (1 vot)    
      ingineria alegerilor? (Marţi, 6 martie 2018, 13:45)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui owl

      Liviu Dragnea este un condamnat penal, promovat in Parlamentul Romaniei de electoratul dintr-o zona extrem de saraca a Romaniei, electorat care are o singura strategie de supravietuire - asistenta sociala.
      Votat de cersetori, sustinut in partid de penali, individul isi da cu parerea despre justitie.. chiar merita sa-l bagam in seama?
  • +18 (18 voturi)    
    Tare inculpat...se pricepe si la drept! (Luni, 5 martie 2018, 15:34)

    trem [utilizator]

    Mustatza nu ai facut dreptul si prin urmare darile tale cu parerea sunt inutile....chiar si atunci cand e vorba de maculatura lui Slugarel!
  • +17 (19 voturi)    
    LIVIULE, NU AI INTELES NIMIC... (Luni, 5 martie 2018, 15:36)

    RCM [utilizator]

    ... dar, vorba batranilor: "cei ce se aseamana, se aduna"...
    Cu alte ocazii spunea ca e inginer si ca nu emite pareri pe domeniul juridic, pe chestiuni de tehnica juridica, etc.
    Disperare care impinge limita ridicolului si a penibilului inspre noi niveluri...
  • +14 (16 voturi)    
    Mare mirare ! (Luni, 5 martie 2018, 15:45)

    Idealistu [utilizator]

    Pai nu l-ai pus chiar matale sa faca raportul, ca sa puteti fura linistiti. Cum sa-ti dai afara sluga de la Justitie ?
  • +16 (18 voturi)    
    a (Luni, 5 martie 2018, 15:45)

    adrian67 [utilizator]

    Sustii pe dracu'. Ar fi cam naspa sa-l demiti pe 2Dorel acum dupa ce s-a facut de ras. Aveti voi in cap altceva, poate pe la CCR si aveti nevoie de ametitul asta, ca altfel era zburat de jumatate de an. Nu-ti fa probleme Daddy, ca nu scapi.
  • +16 (20 voturi)    
    Sustinea paiaței Tudorel Toader... (Luni, 5 martie 2018, 15:48)

    stirilibere [utilizator]

    "nu cred ca ajuta coeziunea" Romaniei, bașca acest "raport" a fost facut la ORDINUL lui Tradicenau & Dragneev la indicatiile rusofililor in "studiourile" subordonate Moscovei. Romania a fost furata..., sa ne tinem bine pentru vremurile pe care le vom trai pe aceste "meleaguri".
  • +20 (24 voturi)    
    Hm (Luni, 5 martie 2018, 15:52)

    R.A.Muresan [utilizator]

    E taman invers: incompetentul Tudorel Toader il sustine fara rezerve pe mafiotul Liviu Dragnea.
  • +13 (13 voturi)    
    AHA, deci Dragnea il poate combate ... (Luni, 5 martie 2018, 15:54)

    Sorin-Cj [utilizator]

    Deci toti politicienii nostii il pot combate (fiinca nu sunt de buna credinta) si prin urmare nu vor sa-l combata, fiinca le convine.
    Chiar daca n-au inca nici un dosar penal, e doar o chestiune de timp si de noroc.
  • +9 (11 voturi)    
    Citeste-ti dosarul Belina si roaga-te l'u tuDorel (Luni, 5 martie 2018, 15:57)

    Plagarus [utilizator]

    Viitor condamnat cu repetitie.isi sustine servitorul de serviciu ????!
  • +8 (10 voturi)    
    Ba tocmai că toți oamenii de bună credință (Luni, 5 martie 2018, 15:59)

    hic sunt leones [utilizator]

    au combătut raportul și doar mizerabilii l-au susținut.
  • +8 (10 voturi)    
    România este raiul lichelelor și hoților! (Luni, 5 martie 2018, 16:00)

    Entiu [utilizator]

    In realitate în România încă se perinda în voie lichelele si hotii.
    România este raiul lichelelor și hoților

    Johannis vrea sa scape tara de hoti, dar ramâne mereu singur.
    Dar, ce sa faci intr-un stat mafiot?! Salariile sunt crescute, enorm doar la cei alesi din virful puterii, iar justitia este tot pentru ei!
  • +8 (10 voturi)    
    da... (Luni, 5 martie 2018, 16:18)

    liviu_ [utilizator]

    numai ca atat tu cat si sluga ta sunteti oameni politici

    cei ce trebuiau sa zica ceva au dat aviz negativ...

    asa ca nu ai ce sustine... intr-o tara civilizata acum aceam MJ interimar... si presedinte psd tot interimar
  • +4 (6 voturi)    
    Aha... (Luni, 5 martie 2018, 16:19)

    baimarean [utilizator]

    deci AȘA nu a avut nici o interventie impotriva Justititei (dupa cum afirma zilele trecute).
    Totul e pe dos in politica -- si la TV
  • +15 (17 voturi)    
    Clar (Luni, 5 martie 2018, 16:22)

    bogdan1477 [utilizator]

    "nu poate fi combatut de cineva de buna credinta"

    Deci toata sectia de procurori a CSM e de rea credinta. Booon.
    Da' si Timmermans e de rea credita?
    Si ambasadorul SUA e de rea credita?
    Si RFI e de rea credinta?
    Si in general toata lumea occidentala e de rea credinta?
    Ca altfel nu prea inteleg cum de toti o sustin pe Kovesi dupa ce au citit raportul agramat al lui Tudorel.

    Nush cum se face dar pe voi va intelege doar Russia Today si Sputnik, plus antena3 si rtv. Si cam atit. In rest, tot mapamondul e de rea credinta.
  • +7 (9 voturi)    
    draga bulache, Soliman maria-ta, (Luni, 5 martie 2018, 16:37)

    Stapanu [utilizator]

    in schimb eu am mari dubii d-ta stii sa scrii & s cetesti...
  • +7 (7 voturi)    
    "Nu poate fi combatut de cineva de buna credinta" (Luni, 5 martie 2018, 16:53)

    Ion-Lazar [utilizator]

    Cum adica? Acest raport a fost combatut in direct si cat se poate de clar si transparent de catre Consiliul Superior al Magistraturii in direct. Rezultatul fiind 6 voturi impotriva singurului vot, si acela al ministrului Toader.
    Este inutil sa mai mentionam, blocarea sitului nin. justitiei in mod evident dubios exact atunci cand raportul trebuia afisat si publicat "cinstit" si la timp.
    Culminand cu vizita vicepresedintelui Comisiei Europene exact cu scopul de a clarifica acelasi subiect.
    Totul este acoperit de o penibilitate dusa la absurd.
    Oricat de slab educat ar fi un concetatean si de simpatizant al "echipei" PSD. Ce logica utilizeaza in rationament? Cum ca Dragnea &Co. sunt baietii de treaba iar restul lumii joaca impotriva lor?
    Este de domeniul patologicului psihiatric...
  • +3 (5 voturi)    
    de buna credinta (Luni, 5 martie 2018, 16:53)

    Dizidentul [utilizator]

    cu alte cuvinte Dl. Dragnea spune(imbracati-va gros) ca noi avem sa facem dreptate cu ajutorul CCR .
  • +4 (6 voturi)    
    E normal (Luni, 5 martie 2018, 16:55)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Poate asa ai o sansa sa nu ajungi unde iti este locul - la OCNA, ca un mafiot ordinar si seful unui grupari criminale. Putorel Toader e doar o sluga si un complice jalnic care VA PLATI SCUMP pentru ticalosia lui
  • +7 (7 voturi)    
    Treaba lui Dragnea. (Luni, 5 martie 2018, 17:07)

    constan [utilizator]

    Sustinerea unui ministru n-ar trebui sa fie in grija lui Dragnea ,cel mult ar putea sa sprijine organizarea unei echipe de lucratori PSD-isti cu roaba si sapa,la canalul Bucuresti Dunare promis de Firuta.