Codrin Stefanescu: Astept ca Liviu Dragnea, camaradul meu, sa vina cu explicatii publice cu privire la prezenta sa la "chermezele" SRI

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 4 martie 2018, 17:32 Actualitate | Politic


Codrin Stefanescu
Foto: Captura Antena 3
Secretarul general-adjunct al PSD, Codrin Stefanescu, a spus, la Realitatea TV,ca Liviu Dragnea trebuie sa dea explicatii publice in legatura cu prezenta acestuia la "chermezele" SRI. 

"Daca planeaza suspiciuni vizavi de un coleg din partid, atunci cu siguranta acesta, indiferent de functie, trebuie sa dea explicatii publice, nu neaparat pentru Tapalaga sau Doamna Dogioiu, ci pentru noi in interiorul partidului si pentru votantii nostri, este un lucru foarte important. Eu sunt convins ca va veni cu aceste explicatii in spatiul public. Astept ca colegul nostru Liviu Dragnea, camaradul meu Liviu Dragnea, sa spuna mai mult lucruri la comisia de control SRI, unde a si spus ca va fi audiat si ca va lamuri foarte multe din aceste aspecte", a spus Codrin Stefanescu.

Stefanescu considera ca seful PSD a fost nedreptatit cand a primit o condamnare penala.

"Condamnarea lui Dragnea a fost politica pe dosarul Referendum, una e chermeza, alta e... Putem sa o contestam, ca de aia am facut o revolutie in Romania, sa putem spune direct ce nu e in regula si aici nu e nimicin regula", a mai spus Stefanescu.




















16479 vizualizari

  • +64 (74 voturi)    
    Stefanele (Duminică, 4 martie 2018, 17:36)

    batmanss [utilizator]

    iar vorbești mult si prost ?
    • +52 (58 voturi)    
      dar acu le zice bine (Duminică, 4 martie 2018, 18:35)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui batmanss

      sper sa-si sparga capetele
    • +47 (51 voturi)    
      Livache jertfit (politic) pe altarul partidului? (Duminică, 4 martie 2018, 19:32)

      YorkshireTerrier [utilizator] i-a raspuns lui batmanss

      Daca tot vorbim de pomana porcului, trebuie sa spun ca ironia situatiei ma unge la inima.

      Livache ar putea fi deveni victima unui sacrificiu ritual pentru salvarea partidului si toata tarasenia se petrece in preajma zilei de nastere a divinitatii PSD - Iliescu.

      Hai ca e cool! Pe tema asta as putea imagina o mica povestire, pe jumatate satirica si pe jumatate horror.
      • -29 (49 voturi)    
        la chemezele alea a fost si kovesi? (Duminică, 4 martie 2018, 20:28)

        premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui YorkshireTerrier

        intreb, nu jignesc pe nimeni
        • -24 (30 voturi)    
          imposibil! (Duminică, 4 martie 2018, 21:15)

          kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

          .
        • +24 (26 voturi)    
          Daca a fost Dragnea, mai conteaza ? (Duminică, 4 martie 2018, 21:51)

          Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

          Cine e mai important si atacabil: Dragnea sau Kovesi ?
          • -15 (19 voturi)    
            cine zicea ca nu se intalneste cu penalii (Luni, 5 martie 2018, 0:32)

            premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

            in vie, in sufragerie sau la taierea porcului :)
            • +8 (12 voturi)    
              Si cine erau penalii la data respectiva? (Luni, 5 martie 2018, 8:58)

              Alius [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

              Da-ne si noua niste nume.
              • 0 (2 voturi)    
                ghita, dragnea, oprea (Luni, 5 martie 2018, 17:34)

                premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui Alius

                ghita si dragnea sunt anchetati pentru fapte savarsite inainte de a se intalni cu kovesi, de prin 2012 sau chiar mai vechi
                p.s.
                cand s-a intalnit bica cu udrea zicea ca nu se intalneste cu politicieni :)
        • -10 (20 voturi)    
          "statul paralel si ilegitim" parca nu (Duminică, 4 martie 2018, 22:05)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

          Kovesi vorbea de el?
          • +14 (16 voturi)    
            Nu, dragnea delira (Luni, 5 martie 2018, 8:25)

            Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui ty

            poate de la palinca de la taiatul porcului :-))
    • +33 (35 voturi)    
      Codrin vede sfarsitul carierei lui politice (Duminică, 4 martie 2018, 20:14)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui batmanss

      "stralucite". El e ministrul pentru relatia cu interlopii iar lui Dragnea nu-i plac metodele codriniste de a rezolva problemele.

      Dragnea se va dispensa de Codrin cu prima ocazie, iar Codrin insista sa-i ofere aceasta ocazie.

      As rade, dar tara e praf si pulbere pe toate planurile.
      • +17 (19 voturi)    
        Codrin pune umarul la demolarea (Duminică, 4 martie 2018, 22:18)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

        cariere politice a lui Dragnea.
        "tara e praf si pulbere pe toate planurile" si au trecut doar 3 ani si cateva luni de la incheierea "regimului" Basesu
        • -16 (22 voturi)    
          N-AM INTELES (Duminică, 4 martie 2018, 23:30)

          dincannes [utilizator] i-a raspuns lui ty

          ... domnule "ty", cine ne-a adus, dupa 10 ani de domnie, pe locul 2 din coada in UE, nu Basescu?
          Basescu a fost securist, daca si Dragnea este, inseamna ca SRI, promovindu-i pe ei, doreste saracirea Romaniei; GRAV!
        • -16 (20 voturi)    
          regimul e inca, au plecat cateva piese (Luni, 5 martie 2018, 0:33)

          premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui ty

          basescu, maior, coldea
          in rest... sunt la post toti
          • +15 (17 voturi)    
            De-abia astept sa ne elibereze Livache (Luni, 5 martie 2018, 2:03)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

            de regimul asta opresiv care a silit o seama intreaga de romani cinstiti, haituiti tocmai din aceasta cauza de uneltele josnice ale statului paralel si ilegitim sa se retraga in COSTA (F)RICA , tara care este pe cale sa ajunga o adevarata colonie romaneasca de 5 stele a celor in care a bagat groaza DNA si ICCJ !

            PS. Uff...Nu mai ajunge odata Suleiman de Teleorman sa construiasca statul lui de drepti in Romanica !
          • +12 (14 voturi)    
            Ai uitat de tonta .. (Luni, 5 martie 2018, 2:48)

            Alius [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

            . ghita .. da, restul sunt inca la post: dracnea.
      • +18 (20 voturi)    
        Codrin Şulfarescu, aceasta veritabila (Luni, 5 martie 2018, 1:46)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

        suliţa (atentie cum puneti accentul pe acest cuvant), capul vesel si neted din PSD, care refuza sa poarte capison pe vremea asta, riscand vitejeste fel de fel de boli, ramane in coasta lui Livache pt o operatiune care cere maiestrie deplina : sa dai o varguta peste partile moi ale sefului dupa care imediat sa purcezi la ogoirea lor, (adica mai pe romaneste sa-l pupi in fund pe sef), nu-i de colea, mai ales cand in afara de gura mare nu prea ai pe nimeni in spate care sa te sustina !

        Asta face in prezent - cred eu - in mod extrem de superficial fostul vadimist, jucand la doua capete, in conditiile in care pe arena congresului de peste o saptamana sunt vreo sapte care scuipa foc, dar toate ale balaurului Dragnea !

        Insul in orice caz nu si-a asumat postura de Harap Alb ci mai curand incearca un rol de Spân !

        PS Deocamdata doar datele fizice sunt de partea lui !
        • +6 (8 voturi)    
          Nu are alternativa ..... (Luni, 5 martie 2018, 9:18)

          cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          Dinti cariati i-a pus gand rau. Incearca sa dea si el cativa pumni inainte de a se abate asupra lui mania proletara a P$D.
          • +7 (9 voturi)    
            Insul dovedeste insa ca tradatorii lui Vadim (Luni, 5 martie 2018, 9:48)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

            care au ales in timp calea social democratiei se impart in doua categorii : "executivi" de genul Liguţei care, indiferent de performanta ministeriala, au unde se intoarce in partid la finalul aventurii lor, intrucat au in spate o seama de asistati din orasele pe care le-au pastorit si carora le-au dat moka ceea ce primisera moka de la guvern si "executaţi"
            ca el care nu au in spate decat niste buze tot mai tocite de atata pupat cururi si care, daca o clipa s-au oprit din activitatea lor de baza, (sa pupe fesierii sefului al mare si au facut o asa zisa pauza de dizidenta), pot sa-si ia adio de la functii in partid.

            PS. De asta le tot spun pesedacilor : ati apucat-o pe drumul acesta al pupincurismului, nu mai puteti da inapoi cu un om ca Dragnea ! Succes !
  • +47 (53 voturi)    
    Caderea Bastiliei incepe in Alexandria (Duminică, 4 martie 2018, 17:36)

    un domn [utilizator]

    Si ajunge la Fortaleza
  • +43 (51 voturi)    
    Nu te mai agita cap de pluta, (Duminică, 4 martie 2018, 17:37)

    Rescator [utilizator]

    Soriciul de la pomana porcului s-a terminat.Daca mai
    aveti timp si chef ocupati-va de putina guvernare in interes public.Daca nu -valea!
  • +32 (40 voturi)    
    Dr Evil (Duminică, 4 martie 2018, 17:40)

    Kosmos [utilizator]

    In actiune
  • +39 (45 voturi)    
    Nu ne interesează. (Duminică, 4 martie 2018, 17:45)

    asavreau [utilizator]

    Dacă nu-i SRI vă faceți voi serviciile voastre.Am greșit,aveți serviciile voastre și vreți ca serviciile naționale să se subordoneze acestora.
    • -41 (53 voturi)    
      Ai dreptate, mai interesant ar fi (Duminică, 4 martie 2018, 18:33)

      asistat [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      sa stim ce cauta doamna codruta acolo!
      • +17 (19 voturi)    
        Ii turna lui Dragnea in pahar ! (Duminică, 4 martie 2018, 21:51)

        Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui asistat

        otrava
      • +11 (15 voturi)    
        Cum "ce cauta doamna codruta acolo"? (Duminică, 4 martie 2018, 22:27)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui asistat

        Strangea informatii legate de statul paralel condus de dracnea.
  • +63 (67 voturi)    
    Hopa... (Duminică, 4 martie 2018, 17:55)

    seby19 [utilizator]

    Cand aud de la Stefanescu expresii precum ''camaradul meu" parca vad lucind lama ascutita a cutitului. Pablito, probleme ma ?
    • +9 (11 voturi)    
      Nici o problema! (Luni, 5 martie 2018, 8:27)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui seby19

      Doar trebuie sa stabilim ce porc taiem la congres! :-)))
  • +47 (53 voturi)    
    deh, dragneao, (Duminică, 4 martie 2018, 18:00)

    nahir [utilizator]

    astia-s peremistii tai bagati de tine pana in varful piramidei pesediste.
    A ajuns codrin sa te certe, sa-ti ceara socoteala.
    Rau ai ajuns dragneo. Si nu-i decat inceputul.
    • +12 (16 voturi)    
      Pai si el ce e... (Duminică, 4 martie 2018, 20:13)

      blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      ca a fost pdl-ist !
      • +6 (8 voturi)    
        ai o urma (Luni, 5 martie 2018, 9:18)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui blackarrow

        de dreptate.
        Daca luam insa in considerare nationalismul desantat al prm, diferenta e mai marisoara. Mai ales ca musiu pablito a cochetat cu varianta ceva mai dreptace a fsn, putin timp. Aproape ca poate fi stearsa acea perioada din istoricul stangist al hotiei sale.
  • +46 (50 voturi)    
    Eternul nea Iancu (Duminică, 4 martie 2018, 18:04)

    hamangiu [utilizator]

    Camaradul... Codrin Stefanescu..acest Farfuridi al politici romanesti a spus...Eu merg mai depatre si zic tradare sa fie,daca o cer interesele partidului ,dar s-o stim si noi..o tempora o mores..
  • +32 (38 voturi)    
    Ca sa-i ceri asa ceva lui Il Grande Lider (Duminică, 4 martie 2018, 18:25)

    scaraotchi [utilizator]

    Codrine, trebuie sa-ti treci mana prin par mai intai...!Si sa stii ca nu consider suficient ,doar sa te scarpini la c...oaie...!
    • +20 (26 voturi)    
      Sunt sub scalpul mimat (Duminică, 4 martie 2018, 19:16)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      Sulfurescu se identifica cu Organu si Accesoriile
  • +23 (29 voturi)    
    Observati fereala cu care zice: "camaradul (Duminică, 4 martie 2018, 18:35)

    scaraotchi [utilizator]

    meu", pobabil ca are pretentia ca "ciuma" lui nu e rosie si nici bubonica ca a lui Tudorel...! Probabil ca-si inchipuie ca are "ciuma lui Plinius", urmare articolelor din Sputnik...!
    • +13 (15 voturi)    
      Geaba ! In carnetelul lui Dinti de Grebla (Luni, 5 martie 2018, 2:14)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      zis si Ochi de Peste Mort, sub numele "Cap de..." s-au strans prea multe bile negre pt ca KaKadrin sa mai aiba vreo sansa sa ocupe un loc in schema, in organigrama sefilor PSD !

      PS. Peste o saptamana Codrin va fi istorie dpdv politic ! (Nu ca nu mi-ar placea lucrul acesta).
      • +5 (7 voturi)    
        Si daca se mai ocupa si DNA-ul sai DIICOT (Luni, 5 martie 2018, 9:20)

        cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        sa vada cum a facut un purcoi de bani un individ care nu a fost niciodata angajat, dinti cariati va fi razbunat pe de-a intregul.
        • +6 (8 voturi)    
          Corect ! Si care are in proprietate personala (Luni, 5 martie 2018, 9:54)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

          hrisoave si icunabule pe care unii se jura ca inainte de a le vedea la el, dupa 1989 le-au vazut la Muzeul de Istorie inainte de iarna lui 1989 !
      • +4 (4 voturi)    
        Pai, la noi nu se gandeste nimeni? (Luni, 5 martie 2018, 9:31)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Cu cine ne vom mai distra asa...copios..?

        PS. Ai consumat ceva ...gaz zilele astea, inca putin si te bagam si la departamentul de ''interventie rapida'' ! Nu trebuie insa sub nicio forma neglijat departamentul "arme inteligente", pt ca acolo esti as...! (NU e bascalie!)

        Zi buna !
  • +34 (38 voturi)    
    Astia sunt chiar enervanti ... (Duminică, 4 martie 2018, 18:51)

    kthor7 [utilizator]

    ...cu tupeul si sfidarea lor. Ia uite mai stefanescule, nea livache face si el parte din statul vostru paralel? Ca sa vezi! Ce smecherie la tine. Nu stiu ce tot dracu va poarta astia fetele pe la tv, ca vorbiti mult si prost. Dar mult rau si prost rau. Sunteti toxici. La tv sau in natura. Cum poti spune ca o condamnare e "politica"? Adica voi, care nu puneti in practica rezultatul unui referendum OBLIGATORIU, de a va scadea numarul la parlamentari, la 300, voi care sunteti ai dracului de nevinovati, inventati categorii la condamnari> politice si apolitice. Mi-e atat de scarba de voi, daca as fi in pielea voastra nu m-as suporta, as avea o depresie toata viata. Cum naiba sa ma suport asa jegos??? Sa zaci intr-un jeg moral toata vietuca aia nesemnificativa, inutila a ta. Iti dai seama ce drama traiesti tu mai? De ce nu vorbiti ca nea Tudorel nu va aduce un inculpat in tara, pe Ghita? Nu mai vorbeste nimeni din presa. NU declara el ca il aduce in 60 de zile? Ia zi ma? Cum e cu agariciu vostru de la justitie???
  • +20 (26 voturi)    
    cata minte (Duminică, 4 martie 2018, 18:54)

    florin_f [utilizator]

    ba, asta nu arata numai ca porcu, da nici minte nu-l ajuta. Cum dracu ajung astea sa vorbeasca pentru unu sau alt partid? Omu asta ar trebui sa se ascunda acasa...
  • +28 (32 voturi)    
    camaradul meu pe care il pup in fund (Duminică, 4 martie 2018, 18:57)

    mocri [utilizator]

    Ma intreb cand intra si dracnea la bulau..pe cine mai pupa in dos limbricu asta! II raman buzele neocupate! acum cand se linistise ca gasise un nou dos de pupat dupa moartea lui vadim!
  • -9 (19 voturi)    
    zi-le, Loredana! (Duminică, 4 martie 2018, 19:17)

    loveparade [utilizator]

    http://images4.fanpop.com/image/photos/24300000/Austin-Powers-Mini-Me-austin-powers-24335457-1280-960.jpg
  • +17 (21 voturi)    
    o sa vorbeasca (Duminică, 4 martie 2018, 19:17)

    zicsieu [utilizator]

    cand o sa-ti mai dai tu pleata pe spate.
    • +14 (16 voturi)    
      Ai grija, pt ca la spate are potential (Duminică, 4 martie 2018, 21:00)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui zicsieu

      si maine-poimaine il vezi cum si-o innoada sub barbie...!
      • +2 (6 voturi)    
        Ma mananca limba ! (Luni, 5 martie 2018, 10:02)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

        Ma mananca limba sa-ti zic si eu pe tema asta, dar ma abtin !

        Unde mai pui ca omul cica face pe tanarul si nu mai poarta capisoane de vreme rea !

        PS. Vorbeam noi odata de XXX si XXL si parca nu ne-am pus de acord ! ;)
  • +18 (22 voturi)    
    Pablito are raspunsul pregatit (Duminică, 4 martie 2018, 19:22)

    cabora [utilizator]

    va zice ca actiona sub acoperire si ca s-a infiltrat in "statul paralel" ca sa-l distruga din interior :)
  • +16 (20 voturi)    
    Iar noi asteptam (Duminică, 4 martie 2018, 19:23)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Sa-l vedem la chermeza la Rahova, c un borfas ordinar ce este.
  • +16 (20 voturi)    
    Don' Fanica (Duminică, 4 martie 2018, 19:24)

    MoemBius [utilizator]

    PAi si cu ala ca asa facem pentru ca "putem"

    Apropos "putem" asta e de la a pute (mirosi puternic)
    Sau de la a putea.
    Pentru asta s-a facut revolutia aia in '89?
    Ca sa pute(ti) voi?
    Rahatzi de 2 lei
    Va pishati cu bolta pe ochii romanului de rand.
    NU VA INTERESEAZA decat 'poznaru' propriu
    Don' Fanica va urez sanatatzuri maxime (identice cu sanatatea lu Fane Babanu (Ștefan al III-lea n. 1438-1439, Borzești - d. 2 iulie 1504, Suceava)),
    Adica sa traitz in aceleasi conditii cu nea Fanica asta incepand cu 2 iulie 1504 asa ....la 2 m mai jos de nivelul solului.
  • +18 (22 voturi)    
    La scoala voastra! (Duminică, 4 martie 2018, 19:38)

    anion [utilizator]

    ''Astept CA COlegul nostru Liviu Dragnea, ..''
  • -27 (43 voturi)    
    alerta, alerta (Duminică, 4 martie 2018, 19:45)

    nash pandelica [utilizator]

    printre tablagii !
    hm. cred ca fiecare camarad procuror ar trebui sa se intrebe ce cauta kotrutza la coada porcului...:-))
    • +15 (23 voturi)    
      Balada postacului suparat (Duminică, 4 martie 2018, 20:33)

      Isobar [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      Pandelica,pandelica fa te rog gura mai mica......
      • -12 (14 voturi)    
        hahaha (Duminică, 4 martie 2018, 23:07)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Isobar

        i'a agitat marele guru de pe potomac, alde maioru, fost sef peste generali.
        a inceput sa mai spuna...
        de fapt, sa recunoasca, pe unde era prea evident.
        se pare ca ce n'a facut kotrutza, va reusi asa zisa marturisire a maiorului. adica, impingerea lui dracnea spre iesire...
        maioru, florian generalu inca mai lucreaza.
        caci, atata astepta dujmanu' de clasa, sau de casta, din interior, un motiv de mazilire.
        le urez succes. necazul este ca ce mai e p'acolo, nici macar inteligenta de pescar a lui dracnea n'o egaleaza. caracuda.
        la fel si la ailalti, la concurenta prieteneasca, fosti si acutali usl'amici.
      • +7 (9 voturi)    
        parafrazind (Duminică, 4 martie 2018, 23:20)

        ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui Isobar

        pandelica, pandelica,
        fa-te mica, mica, mica.
        ca codrin la mititica.
    • +9 (11 voturi)    
      Da alde hotii tai ... (Duminică, 4 martie 2018, 22:29)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      .ce cautau? Aaaa, erau la afeceri cu statul paralel, nu?
    • +1 (3 voturi)    
      strangea (Luni, 5 martie 2018, 9:24)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      dovezi.
  • +7 (15 voturi)    
    asta no fost (Duminică, 4 martie 2018, 19:48)

    pb80tm [utilizator]

    la nici o reuniune la scoala, la un balul bobocilor sau alte actiuni de genu. cata prostie pe natie sa nu se prinda de la inceputul scandalului ca taiatul porcului nu e o actiune strict rezervata plebeii. nu acuzati cumva ca o fost dragnea cu kovesi impreuna la balul operei de revelion? cata ipocrizie domnule. daca face patronu chermeza, faceti gura ca nu va invita si pe voi plimea, daca va invita nu e buna berea ca e scartar si no luat heiniken, daca o luat heinichen ca or fost covrigi patrati sau ca el o baut sampanie. daca nu mergea sefa dna si viceleguvernului la un chef de taierea porcului era scandal ca urmareste politic ceva, daca or fost nu e bine. ba da bine e numa cum ai convine la antenisti si la soricras asta.
  • +15 (17 voturi)    
    Dop de pluta (Duminică, 4 martie 2018, 19:56)

    marius67 [utilizator]

    crede ca a simtit miros de sange si s-a repezit in beregata stapanului. Batmane, stai linistit, a fost doar un part al lui Dragnea.
  • +15 (17 voturi)    
    orice pasare pe limba ei piere (Duminică, 4 martie 2018, 20:15)

    Francisc 1 [utilizator]

    ce ne-a mai cantat dragnea cu naționalismul cu străinii cu soros cu serviciile si uite ca acum de la asta i se va trage ! Aviz pentru fanfaroni bombastici , sa gândească nițeluș înainte de a vorbi!
  • -22 (32 voturi)    
    ce atata explicatii (Duminică, 4 martie 2018, 20:25)

    cucuveauamov [utilizator]

    nu-i nici o filosofie, i-a placut si doamnei Codruta niste sorici. Apoi s-au certat, probabil pe sorici. Iar acum e marea lupta intre "procurorii care vor o Ramanie ca afara" (+ #rezistentii care nu stiu de sorici) si "penalii / coruptii care vor sa abata Roamnia de pe calea democratiei direct spre Moscova". Rade si soriciul de pe porc.
    • +10 (14 voturi)    
      Da o explicatie mai buna, nu bla, bla, bla... (Duminică, 4 martie 2018, 21:55)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      BTW imi place soriciul...
    • -13 (21 voturi)    
      Ha, ha (Duminică, 4 martie 2018, 22:16)

      wintershadow [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      meriti mai multe plusuri, din pacate cei mai multi nu suporta sa auda decat ce le place lor.
      • +1 (5 voturi)    
        cei mai (Luni, 5 martie 2018, 9:27)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui wintershadow

        multi nu suporta minciuna, hoptia, coruptia, pe cei care le practica si pe cei care ii sustin.
    • +1 (3 voturi)    
      ti-e necaz (Luni, 5 martie 2018, 9:26)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      ca te-a inregistrat si pe tine si risti acuma sa mergi alaturi de pablito la bulau?
  • +12 (14 voturi)    
    Cameleonul (Duminică, 4 martie 2018, 20:27)

    Isobar [utilizator]

    Cand un cameleon devine agitat sau speriat isi schimba culoarea pielei cheliei.
  • +13 (15 voturi)    
    "Astept ca colegul nostru" (Duminică, 4 martie 2018, 20:52)

    strelka [utilizator]

    CA COlegul vostru o sa intre la bulau inteleg, da care dintre otrepele care sa gudura azi pe linga el o sa ii ia locul ? Le curg balele astora sa isi umple si ei precum Pablito I buzunarele si apoi valea in Madagascar in timp ce plebea ramane mofluza holbindu-se la croncanelile A3.
  • -13 (31 voturi)    
    love (Duminică, 4 martie 2018, 20:57)

    tudurache [utilizator]

    Fara nicio discutie ca intre Dragnea, Codruruta ,CoLdea,Maior au existat si exista relatii seriose.
    Numai neobosevicii isi imagineaza ca politicul si serviciile se dusmanesc.
    In Romania,din pacate nu s-a nascut partidul ala care sa controleze serviciile,sa apere interesele romanilor.
    Inclusiv Romania Mare a lu' Vadim a fost cu serviciile.
    La fel cum merg astazi USR si mass media,in special cea neobosevica (vezi Digi si HN).
    • +14 (16 voturi)    
      Ti-ai luat plusuri pe fond de oboseala, (Duminică, 4 martie 2018, 22:24)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui tudurache

      dar in substrat nutresti sentimente "nevinovate" impotriva presei libere...!

      Daca HN si Digi sunt de sorginte bolsevica, inseamna ca voi si halena3 oti fi din categoria " Preacurata si Preanevinovata..."...!

      Nu v-ar fi jena...!
    • +3 (5 voturi)    
      mai (Luni, 5 martie 2018, 8:13)

      csan [utilizator] i-a raspuns lui tudurache

      oameni buni, in toata lumea asta serviciile sunt cu guvernanatii , altfel nu se poate. Nu este mai rau ca in alta parte . Si sa fim seriosi, la noi in ultimi ani servicile au ajutat la prinderea catorva mafioti care au furat de au rupt. Nu sunt impartiali, desi dupa cum ati vazut au cam dat iama prin toate partidele. Nu prea inteleg ce este asa de grav in afara de faptul ca tv -urile borfasilor care au fost lasati din mana de servicii, nu mai contenesc sa arunce cu laturi. Eu cred ca numai cine are ceva de ascuns se teme de "servicii ". Astia nu au nimic cu unul care isi vede de treaba. Dar daca saracesti o tara si ti poporul in mizerie devalizand bugetul de stat precum TEL -DRUM si multe altele, apoi serviciile sa-si faca treaba si sa te trimita acolo unde-ti este locul, la puscarie si inca ani grei. Trebuie doar sa se stabileasca un echilibru dar, nu cu politicienii nostri corupti . Eu l-as pune inapoi pe Codlea sau cum il cheama. El a platit tocmai pentruca nu a raspuns la comenzi. A fost aruncat de mafiotii care ne tin in intuneric si saracie, care au furat si fura si acum fara rusine. Sa fim serosi, niciun politician ajuns in vreo functie cat de mica, chiar portar nu-i curat. Ati cazut cu totii in capcana intinsa de mafioti si ii tot dati cu " srviciile". Nimeni nu-i perfect dar eu cred ca si-au facut si isi fac treaba . Haideti sa scapam de mafia din politica si pe urma mai vedem. In comunism, serviciile au fost subordonate politiculi si s-a ajuns , unde s-a ajuns. Sa nu mai repetam greseala. Sa fie o comisie de control al serviciilor dar nu formata din mafioti, incompeteni, imbecili, marionete manevrate de un dragnea sau cum s-a numi el.
  • +12 (14 voturi)    
    Adevarat ai grait (Duminică, 4 martie 2018, 21:21)

    Caragiale2.0 [utilizator]

    'de aia am facut o revolutie in Romania, sa putem spune direct ce nu e in regula'.
    Traducere: ce nevoie avem de justitie cind noi, psd, putem sa spunem ce e rau sau bine? Jos Justitia! Jos DNA!
    • -8 (10 voturi)    
      Practic... (Duminică, 4 martie 2018, 22:58)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Caragiale2.0

      Practic tu contrapui dreptul la libera exprimare cu o putere in stat. Sau cu un act de dreptate sociala.

      Bravo! Mai ai frati pe acasa? Tot asa inteligenti sunt?
  • +9 (11 voturi)    
    Caragiale (Duminică, 4 martie 2018, 21:55)

    1A [utilizator]

    Piripliciu asta obraznic si cu tupeu de borfas e dovada vie a zicerii ca prostul se vede dupa viteza cu care i se lipesc de creier ideile fixe.Dar in privinta ideii cu soricii lui Dragnea pe la petrecerile SRI ar fi bine sa i se lipeasca permanent, poate scapam in cele din urma de ei.
  • +5 (9 voturi)    
    Varianta optimista... (Duminică, 4 martie 2018, 22:04)

    Grandgousier [utilizator]

    Peste un numar de ani,tehnologia va evolua in asa masura, incat daca bagam in aparat poza unui Stefanescu,va iesi un biletel cu:l.i.c.h.e.a...Si atunci robotul-Presedinte va decide:"La manutanta"... Varianta pesimista...Aceasta tehnologie exista deja...toata lumea este o manutanta.
  • -8 (12 voturi)    
    Eeee... (Duminică, 4 martie 2018, 22:56)

    Gigi Kent [utilizator]

    A vrut si el sa fie parte din Statul Paralel dar nu au vrut astia. L-au pus sa castige alegerile! Nu pot fi toti papusari. Mai trebuie si papusi.
  • +4 (6 voturi)    
    mici IN slapi LA VILA (Duminică, 4 martie 2018, 23:00)

    elysyum [utilizator]

    Cordin ACEST mici in slapi la VILA milionar in euro de caviar rosu din retrocedari ...face parte din elita politia a RO ....
    iMPREUNA CU CEI 2 REPETENTI in facultate din scaunele 2 si 3 din elita statala avem un viitor luminos ce se inchide pe esec de tara in 2020 ....... SALARIUL MINIM NET NU VA DEPASI 300 EUR deci pe cifre ESEC dupa 27 ani de guvernari submediocre.
  • +2 (6 voturi)    
    mesaj de la rezistenti (Duminică, 4 martie 2018, 23:32)

    xyz2033 [utilizator]

    codrine, ai curaj sa iesi cu Sandi Matei si Malin Bot afara ?!?
  • +4 (6 voturi)    
    Cata cacao poate indruga asta (Luni, 5 martie 2018, 2:32)

    MinDepous [utilizator]

    "Astept ca colegul meu...
    Astept ca camaradul meu..."

    Domnu' Codrin, uite o varianta in care nu sunteti cu cacaoa la gura:
    "Astept ca tovarasul Dragnea" - si gata. Ochiti 2 iepuri dintr-o lovitura:
    1) nu mai e cu cacao
    2) vorbiti un adevar pe sleau

    <3
    • +4 (6 voturi)    
      Si a gresit de fiecare data pt ca Dragnea (Luni, 5 martie 2018, 10:15)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui MinDepous

      nu e nici "colegul" lui si nici "camaradul" lui ! Dragnea ii este sef !

      Liviu, de cand a fost subalternul "prostanacului" de Mircica si mai apoi al lui "Minte cum respira" - Victor-Viorel, oameni cu evident mult mai putin potential decat el sa conduca ceva (deci sa faca bani), nu mai are colegi si nici camarazi.

      Astfel ca, dupa parerea mea, se poate spune pe sleau, fara teama de a gresi ca Codrin "s-a facut de cacat" si si-a incheiat cariera politica la varf in PSD, indiferent cine o sa-i urmeze la sefie lui Dragnea !

      PS. Ca doar n-o ajunge taman el sef in Kiseleff 10 !! :)))
      • +4 (4 voturi)    
        Azi celebram eliberarea Planetei de Stalin (Luni, 5 martie 2018, 10:43)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Or, in Oglinda situatia este aceeasi - Stalin a fos secretar general al Partidului Bolshevik, disparitia lui Lenin i a netezit Cararea, Sulfurescu Stie ca cel care Scuipa si Injura Vartos are Recunoasterea haitei in P$D, strangerea intempstiva de semnaturi in acest sfarsit de saptamana arata Ultima Suta de metri: un hamster direct spre brutarie iar Cap de Codrin...unde? Unde se naste NouarConducere in noua zile! Nu in 9 lunir!
        • +4 (4 voturi)    
          O sa vedem, desi eu, sincer, ma indoiesc (Luni, 5 martie 2018, 13:57)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          de lucrul acesta !

          Cordin Şulfarescu nu are in spate oameni in judete, nici macar baroni ! Din acest motiv el este tipul de politician caruia nu trebuie sa i se uzeze prea repede buzele !

          Se pare insa ca tocmai asta s-a intamplat !

          Acuma as minti daca as spune ca mi-ar displacea sa-l vad cu o noua functie, in coasta lui Dragnea !

          PS. Declaratiile de astazi ale lui Dinti de Grebla zis si Ochi de Peste Mort nu prea imi dau insa sperante !
          • +3 (3 voturi)    
            corect (Luni, 5 martie 2018, 14:14)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            si are sens ! eu fac un "parallelism" cu tov stalin care a simtit subrezenia lui Lenin, in oglinda subrezenia Hamsterului (pushcaria..contestat de timermans..etc); fatza de Lider P$D NU are Codrin Shulfarescu..dar daca Nashul de la Cornu Il Sustine ?
  • +5 (7 voturi)    
    Oare (Luni, 5 martie 2018, 9:16)

    naftuli [utilizator]

    numai ăștia sunt „politicienii” care ne sunt destinați?
  • +2 (2 voturi)    
    Un ou... (Luni, 5 martie 2018, 11:17)

    ruskimushki [utilizator]

    ... care iese din gaina este vital.
    Asta nu e.