Hunedoara: Organizatia judeteana PSD il sustine 'neconditionat' pe Liviu Dragnea la conducerea partidului

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 martie 2018, 15:58 Actualitate | Politic


Organizatia judeteana Hunedoara a Partidului Social Democrat il sustine "neconditionat" pe Liviu Dragnea la conducerea partidului, potrivit unei rezolutii adoptate, in unanimitate, sambata, la Deva, de catre cei 400 de delegati prezenti la Conferinta judeteana a PSD, relateaza Agerpres.

"Organizatia judeteana Hunedoara a Partidului Social Democrat il sustine neconditionat pe domnul Liviu Dragnea in functia de presedinte al PSD", se arata in textul rezolutiei ce a fost votata de membrii PSD prezenti la Conferinta judeteana. 

In rezolutie se mentioneaza sustinerea pe care PSD Hunedoara o are fata de programul de guvernare al partidului si fata de Guvernul condus de premierul Viorica Dancila, precum si faptul ca social-democratii hunedoreni militeaza pentru ducerea la indeplinire a obiectivelor stabilite prin acest document.

In textul rezolutiei se mai arata ca rezultatele obtinute de social-democrati la alegerile locale si parlamentare din anul 2016 sunt cele mai bune dupa 1990, precum si faptul ca programul de guvernare cu care PSD a castigat alegerile a fost elaborat si coordonat direct de Liviu Dragnea.

"Este o rezolutie de sustinere in continuare pentru rezultatele pe care (Liviu Dragnea, n.r.) le-a avut la conducerea partidului, incepand cu anul 2016, la alegerile locale si parlamentare. Este un lucru care nu este usor de facut. Domnul Dragnea a stiut si a elaborat programul de guvernare (...) si a stiut sa-l prezinte cum nimeni nu-l putea prezenta. (...) As putea spune, fara teama de a gresi, ca singurul partid care a participat la alegeri este PSD, pentru ca a avut, cu adevarat, un program de guvernare realist si bine integrat", a spus presedintele PSD Hunedoara, Laurentiu Nistor.

Filiala judeteana PSD Hunedoara va fi reprezentata la Congresul PSD din 10 martie de un numar de 91 de delegati, alesi prin vot in cadrul Conferintei judetene. 

PSD Hunedoara numara acum peste 10.700 de membri, dintre care aproape 42% sunt femei. 



















1495 vizualizari

  • +17 (19 voturi)    
    Organizatiile judetene PSD... (Sâmbătă, 3 martie 2018, 16:07)

    Geo7 [utilizator]

    Cat de josnic tre sa fii ca organizatii mici pesediste sa sustii hotii si mafiotii? Vorba lui Vantu: intariti-va statul! Indiviizii astia precum Dragnea sunt sprijiniti de oameni mici la minte si caracter! N-ai cu cine!!!
    • +3 (3 voturi)    
      Deja vue (Sâmbătă, 3 martie 2018, 17:56)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Geo7

      Pe vremea lui ceasca apareau in Scanteia titluri de astea: Activul de partid din Consiliul Judetean XXX sustine, din inima, ca tovarsul Nicoale Ceausescu, fiul glorios al poporului roman sa primeasca un nou mandat de Secretar General al partidului la cel de-al YYY-lea congres. Ce-am ajuns .......
  • +16 (16 voturi)    
    Va aduceti aminte de Bivolaru? (Sâmbătă, 3 martie 2018, 16:16)

    un domn [utilizator]

    Nu urinologu, ci talharu de la BRD, ei bine la Hunedoara e!
    • +4 (4 voturi)    
      Si ce face acolo ??? Sta in puscarie ??? (Sâmbătă, 3 martie 2018, 17:59)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Caci dupa ce a furat 300.000.000 dolari fara sa restituie un cent, a fost prins cand intepa conductele de benzina din jurul Ploiestului. Adica o furaciune de cateva mii de E pe care trebuia sa-i imparta si cu complicii (sofer, benzinar, paznic etc). Deci nu mai avea banii aia multi furati. Si atunci, se pune intrebarea: pentru cine a furat fratele urinologului ????
      • 0 (0 voturi)    
        Pe Verzishori sta scris asa: (Duminică, 4 martie 2018, 11:28)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        In P$D Penals Trust
  • +19 (19 voturi)    
    Romania.. (Sâmbătă, 3 martie 2018, 16:28)

    arpi [utilizator]

    Citesc si ma crucesc.. Vad ca nu s-a schimbat nimic in Romania in cei 29 de ani.. Vad aceleasi practici ca la PCR... Va mai amintiti???
    • +4 (4 voturi)    
      pai ce ai vrea sa se schimbe? (Sâmbătă, 3 martie 2018, 20:27)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui arpi

      romania nu e locuita de acelasi popor de imbecili si hoti ( in majoritate ) ca si inainte de 90...
  • +18 (18 voturi)    
    PSD sustine "neconditionat" un infractor.... (Sâmbătă, 3 martie 2018, 16:35)

    taro [utilizator]

    definitiv la inchisore!

    Nu face asta din PSD un grup infractional?
  • +15 (15 voturi)    
    Da' (Sâmbătă, 3 martie 2018, 16:49)

    rutger [utilizator]

    telegrama ? Unde-i telegrama ?? Ca dincolo-i mai ieftin!! Asteptam cu interes cel de-al catelea congres pate ca avem deces !! (pesede = ciuma rosie !!)
  • +17 (17 voturi)    
    Uraaaaa! (Sâmbătă, 3 martie 2018, 17:17)

    manusha [utilizator]

    Trăiască și-nfloreasca scumpul și mult iubitul nostru conducător! Cu toții, uniți în cuget și-n simțiri. Mai ieșim din acest coșmar?
  • +14 (16 voturi)    
    Ceausescu... (Sâmbătă, 3 martie 2018, 17:19)

    pag [utilizator]

    pacee! Ceausescu pacee!
  • +17 (17 voturi)    
    Am o colectie de ziare de pe vremea lui Ceasca ! (Sâmbătă, 3 martie 2018, 17:46)

    Susufler0 [utilizator]

    Intr-unul din ele este un articol mare " Comitetul judetean de Partid Satu- Mare isi exprima deplina adeziune fata de propunerea ca tov. Nicolae Ceausescu sa fie reales Presedintele
    RSR la cel de-al XIV congres al PCR".

    Atentie... sa "fie", nu sa "candideze" !

    A inceput, pt prima oara dupa 1990 cred, sarabanda pupaciunilor in cur efectuate de catre fiecare organizatie Judeteana de partid a PSD !

    PSD "Curul" este evident al lui Livache ! :)
  • +4 (4 voturi)    
    oameni buni (Sâmbătă, 3 martie 2018, 18:16)

    rov [utilizator]

    Suntem 7 miliarde pe acest pamant...
    Toti absolut toti vor murii intr-o zi. Aveti indoieli ?!?!? :)))
    Eu as murii chiar maine daca as scapa tara de mizerii ca draccnea...
    Mai e cineva ..."nemuritor" dintre romani ?
  • +3 (3 voturi)    
    ce nu intelegeti? (Sâmbătă, 3 martie 2018, 18:21)

    kthor7 [utilizator]

    Le-a promis hotilor ceva si se va tine de cuvant. Cum sa nu-l sustina? Pana nu vor fi pedepsiti cu adevarat toti hotii, nu se va face nimic in tara. Ma uit cu stupoare cum toata lumea, cu o inconstienta ireala, lasa tara asta sa intre in faliment. Va fi ca grecia sau alte tari care acum nu se pot redresa. Nu stiu ce e in capul penelistilor ca nu-i mai vad luptand, ci numai pe useristi. Penelistii sunt uselisti, voteaza cu pesedeul. CLar, nu? Usereul macar face ceva, peneleului ii pute, niste mimoze care nu fac niciun efort. Si cum sa voteze ei impotriva pensiilor speciale? Ei se "abtin"ca sa le fie bine. Penele e un pesede vopsit in galben caruia ii palpita inima si ofteaza nostalgic dupa USL.
  • +4 (4 voturi)    
    Doar ceausescu mai era reales (Sâmbătă, 3 martie 2018, 18:36)

    kokos [utilizator]

    in unanimitate!
  • +4 (4 voturi)    
    Uraaa! Uraaa! (Sâmbătă, 3 martie 2018, 18:45)

    Leon_Magnificul [utilizator]

    Li-viu Drag-nea re-a-les la al paispelea congres.
  • +5 (5 voturi)    
    Hei ! (Sâmbătă, 3 martie 2018, 19:04)

    John M. [utilizator]

    Omul vostru e in drum "neconditionat" spre puscarie. La ce zeu va rugati voi ca acest cioflingar sa mai bantuie pe meleagurile democratiei originale romanesti?!
  • +4 (4 voturi)    
    ! (Sâmbătă, 3 martie 2018, 19:23)

    HChifteluta [utilizator]

    Na ma! Ardeleni din aia verzi. Nu sunteti cu nimic mai breji ca regatenii. Ba vad ca pupati chiar foarte bine.
  • +7 (7 voturi)    
    asa da! (Sâmbătă, 3 martie 2018, 19:29)

    complet_retard [utilizator]

    Neconditionat, in unaimitate ... exact ca inainte de 1989!!!

    "Inaintand neclintiti, vom conduce corabia Romaniei pe cele mai inalte piscuri ale komunismului!"
  • +2 (2 voturi)    
    Nici urma de mazete si asistati... (Sâmbătă, 3 martie 2018, 23:29)

    Grandgousier [utilizator]

    Astia apar numai cand e vorba de americani sau occidentali...ceea ce inseamna ca fiorul le vine din est...Astia nu sunt romani,nu le pasa de noi...Logic ar fi sa nu-i mai bagam in seama deloc...Ne vom simti brusc,eliberati!
  • 0 (0 voturi)    
    Numar limitat de membri (Duminică, 4 martie 2018, 11:47)

    Obi Wan [utilizator]

    Sper ca intelegem cu totii ca membrii PSD (oameni cu subscriptie formala la structurile de partid) nu sunt foarte numerosi raportat la intreaga populatie a tarii.
    Ce nu este de inteles cum de un numar limitat de oameni, chiar cu resursele lor (cunoscute sau nu), pot influenta atat de mult politica unei natiuni.
    De ce un numar limitat de oameni pot decide drumul unei natiuni?
    Raspuns: din cauza pasivitatii si neimplicarii celorlalti (a oamenilor ce nu sunt parte a niciunui partid politic).
    Doar a doua categorie poate inclina balanta.