Gabriela Firea, "deontologilor" care au scris despre caciula ei de blana visinie: Este cumparata de la taraba de langa partia Sorica. Aveau si pe gri, daca doriti

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 2 martie 2018, 21:31 Actualitate | Politic


Gabriela Firea si caciula de blana
Foto: Facebook - Gabriela Firea
Primarul Capitalei, Gabriela Firea, le transmite "deontologilor" care au scris ca pretul caciulii de blana pe care a purtat-o in urma cu cateva zile ajunge la cateva sute de euro ca si-a cumparat-o din Azuga, de la tarabe, si ca a costat mai putin de 20 de euro.

Firea a postat, vineri dupa-amiaza, pe Facebook, un mesaj in care tine sa le dea replica celor care au comentat pe tema caciulii ei de blana visinie si le transmite celor care vor sa isi cumpere ca "aveau si pe gri", relateaza News.ro.

"Nu, caciula de blana artificiala visinie din imagine nu costa sute de euro, cum scriu deontologii, ci pana in 20 de euro, si este cumparata de la taraba de langa partia Sorica, din Azuga. Aveau si pe gri, daca doriti", spune Gabriela Firea.

Primarul Capitalei a aparut cu aceasta caciula in urma cu cateva zile, in Piata Constitutiei, unde le-a vorbit jurnalistilor despre modul in care se desfasoara operatiunile de deszapezire si le-a prezentat  trei dintre utilajele care vor topi zapada adunata de pe strazile Bucurestiului.



Citeste mai multe despre   


















3077 vizualizari

  • +10 (14 voturi)    
    undeva e o greseala... (Vineri, 2 martie 2018, 22:01)

    liviu_ [utilizator]

    ori caciula nu e de blana, ori nu costa 20 euro.... ori e de blana si costa 20 de euro da e luata fara factura...
    deci unde e minciuna tovarase?!
    • -10 (16 voturi)    
      COLOMBO (Vineri, 2 martie 2018, 22:10)

      nu-conteaza [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      ar fi mandru de tine. Esti tare, ce mai...
      • +5 (7 voturi)    
        Columbo (Sâmbătă, 3 martie 2018, 8:03)

        Ali Mentara [utilizator] i-a raspuns lui nu-conteaza

        Nu Colombo. Use your little grey cells!
        • 0 (2 voturi)    
          Cu zicerea in engleza , (Sâmbătă, 3 martie 2018, 17:50)

          A310 [utilizator] i-a raspuns lui Ali Mentara

          ai rupt gura targului . Unii dintre voi tare destepti v-ati mai facut in cap.
        • 0 (0 voturi)    
          a fost intentionat (Sâmbătă, 3 martie 2018, 23:34)

          nu-conteaza [utilizator] i-a raspuns lui Ali Mentara

          dar, in fine, e bine sa avem grija de celulele de care pomenesti.
          Numai bine,
      • +2 (2 voturi)    
        lol (Duminică, 4 martie 2018, 12:43)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui nu-conteaza

        nope...
        doar trebuie sa gandesti putin... atata tot...
        e chiar f logic ce am spus si nu trebuie sa ai 3 doctorate ca sa iti dai seama...
    • -3 (3 voturi)    
      Cred ca sunteti (Sâmbătă, 3 martie 2018, 17:48)

      A310 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      un nemaipomenit detectiv , si se pare ca sunteti atoatestiutor .
      Pai nu aveti decat sa faceti o deplasare pana la Azuga .
  • +3 (13 voturi)    
    Să fim serioşi (Vineri, 2 martie 2018, 22:28)

    war4peace [utilizator]

    Acuma, n-o am pe madam Ţoap... erm, Firea la inimă defel, dar aici n-am ce-i reproşa.
    De altfel, rău trebuie că am ajuns dacă ne luăm de căciulile lor... alte probleme nu mai au edilii noştri?
    • +11 (13 voturi)    
      dar cine s-a luat de BLANA ei ? (Vineri, 2 martie 2018, 23:59)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui war4peace

      cu cine se cearta nevasta lu Pandele ?

      sau poate e in CAMPANIE ELECTORALA si e disperata sa fie bagata in seama de presa si inventeaza scandaluri
  • +11 (13 voturi)    
    Parerea mea e ca lumea exagereaza, (Vineri, 2 martie 2018, 22:49)

    scaraotchi [utilizator]

    de fapt madama Fierea a belit vizonul cu propria-i manuta si chiar la baza partiei, intre doua coborari...! Astfel, cheltuielile au fost minime si a putut pastra lovele ca sa-i cumpere si lu' domnu' Pandele una bucata caciula din piele de,ca arici...! Pe asta nu l-a putut beli cat ai zice peste, deoarece, se stie "specia" e destul de agresiva si cam...inteapa...!

    Apropo, se stie de ce manuta doamnelor e mica si gingasa...? Chiar daca a trecut 1 Martie, consider ca trebuie sa fim...vigilenti, d'asta intreb...!
  • +5 (7 voturi)    
    Asta-i (Sâmbătă, 3 martie 2018, 0:22)

    rutger [utilizator]

    rapidista de mica ! Acu' daca s-a facut mare, pune blana peste blana s-o-ncinga flacaii !!
  • +7 (9 voturi)    
    taranca (Sâmbătă, 3 martie 2018, 0:53)

    Coco Whistle [utilizator]

    prosti aia care voteaza, si mai prosti aia care nu.
  • -1 (3 voturi)    
    respectul (Sâmbătă, 3 martie 2018, 17:33)

    savatuf [utilizator]

    fata de o femeie, indiferent ce reprezinta ea , se capata dupa ce - renutati la sora lu' stanga- si invatati sa va comporati fata de o persoana, asa cum apartinatoarele din viata voastra patetica vreti sa fie tratate. In alte postari va dati inteligenti, plini de desteptaciune cand de fapt constat ca buna crestere , bunul simt si o minima norma de civilizatie va lipseste cu desavarsire ,iar astea nu au nici o legatura cu politica.
    • +1 (3 voturi)    
      Cu tot respectul , (Sâmbătă, 3 martie 2018, 17:52)

      A310 [utilizator] i-a raspuns lui savatuf

      dar sunteti extrem de pretentios , sa faceti vorbire despre educatie , bun simt si alte chestii expirate in opinia unor concetateni .
  • +1 (3 voturi)    
    Nu pretul caciulii e problema (Sâmbătă, 3 martie 2018, 20:56)

    gemart [utilizator]

    Caciula aia peste tinuta sport de persoana ce se da preocupata de problemele urbei ne-a aratat ce gusturi are si cu cine avem de-aface, daca mai era nevoie. Problema de fond e lauda cu cele 6 masini de topit zapada, un tun pe spinarea noastra. Risipa nesimtita pt niste utilaje care lucreaza cel mult cateva zile pe an sa grabeasca un pic flescaiala si care oricum nu dovedesc decat o suprafata foarte mica.