Viorica Dancila despre raportul privind activitatea DNA: Eu astept ca domnul ministru al Justitiei sa faca o analiza obiectiva si sa ia deciziile care se impun

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 22 februarie 2018, 11:36 Actualitate | Politic


Viorica Dancila
Foto: Facebook
Premierul Viorica Dancila a declarat, joi dimineata, in legatura cu raportul privind activitatea DNA, pe care ministrul Justitiei, Tudorel Toader, urmeaza sa il prezinte joi, la ora 18:00, ca "Eu astept ca domnul ministru al Justitiei sa se incadreze in limitele legale, sa faca o analiza obiectiva si sa ia deciziile care se impun". Dancila sustine ca nu a discutat cu Tudorel Toader despre acest raport.

"Nu cred ca trebuie sa am o discutie cu domnul ministru al Justitiei. Justitia trebuie sa isi faca datoria, domnul ministru trebuie sa isi faca datoria. (...) Nu s-a discutat niciodata despre acest aspect", a adaugat Viorica Dancila.

Dancila a mai afirmat ca "In spatiul public a existat informatia ca domnul ministru nu s-ar fi intalnit cu oficiali japonezi, ca a fost o gafa diplomatica. I-am spus sa vina in tara pentru ca ceea ce a aparut in spatiul public a creat ingrijorare. Domnul ministru trebuie sa isi faca o analiza si sa o faca publica."



















1482 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    eu cred (Joi, 22 februarie 2018, 11:50)

    gogu_milogu [utilizator]

    ca atunci cand va faceti freza aceea renumita faceti si o lobotomie mica.... de fiecare data.....
    ceea ce a aparut in spatiul public a creat ingrijorare?!..... dar ce face psd din 2012 in realitate (nu in spatiu public) ce dreaq crezi ca a creat?.... veselie?!.....
    • +6 (6 voturi)    
      Nici o sansa sa o demita pe Kovesi (Joi, 22 februarie 2018, 12:36)

      IisusVine [utilizator] i-a raspuns lui gogu_milogu

      Deoarece o transforma in erou national iar Livache automat va fi tinta tuturor flegmelor, confirmandu-si statutul de interlop.
      Toti stiu ca Tanti Vica si cu Relu Broasca Raioasa sunt sclavii lui.
    • +5 (5 voturi)    
      Astept dezintegrarea PSD (Joi, 22 februarie 2018, 13:38)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui gogu_milogu

      Daca intra Dragnea la puscarie, PSD ramane fara cap, restul sunt slugi si vor ramane fara ordine, ca niste drone cand operatorul lasa telecomanda din maini.

      Apoi se vor manca intre ei pana la "victoria" finala, pe model sovietic dar la scara mult mai mica.
  • +9 (9 voturi)    
    Tanti Viorica, doar a respirat aer european, (Joi, 22 februarie 2018, 12:13)

    A_n_c_a [utilizator]

    gandirea, vestimetatia si coafura sunt tot a-la-Videle
  • +5 (5 voturi)    
    madam, (Joi, 22 februarie 2018, 12:49)

    CVL [utilizator]

    poate nu ai inteles: el sustine raportul si poate sa isi expuna parerea. Nu are ce decizii sa ia, caci dumnealui ca reprezentant al politicului nu poate sa-si aroge alte atributii decat pe cele pe care le are legal. De exemplu, poate lua decizia sa-si spuna public propria opinie. Sau nu.
  • +4 (4 voturi)    
    patetica declaratie! (Joi, 22 februarie 2018, 13:01)

    lula [utilizator]

    deci sa-si faca 2xDorel o analiza (la sange?) si sa o faca publica? sa vedem cum sta cu glicemia???

    pana sa nu-l cheme de urgenta in tara, nici nu se stia in spatiul public ce inginerea Dorel si pe unde, dar uite cum duamna l-a pus la coltz si i-a dat si doua rigle la palma.

    respiratia si minciuna!
  • +5 (5 voturi)    
    si in plus, si noi asteptam de la PSD-CEX_LD (Joi, 22 februarie 2018, 13:07)

    CVL [utilizator]

    autocritica pe motiv ca ati trantit Guvernul exact atunci cand premierul Japoniei avea programata intalnire cu Tudose (sa-l numesc prim - ministru pe Tudose e prea mult (prim-marioneta Romaniei sau prim-presul lui LD ar fi mai corect spus)).
    Chiar poftele lui Dragnea sunt mult mai presus de interesul national? Cui a facut jocul Teleor-Man?