Liviu Dragnea, despre asteptarile sale de la Tudorel Toader: “Sa nu se faca de ras”

de N.O.     HotNews.ro
Miercuri, 21 februarie 2018, 17:55 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Seful PSD, Liviu Dragnea, a spus ca se asteapta de la ministrul Justitiei, Tudorel Toader, care urmeaza sa prezinte joi raportul privind activitatea manageriala la DNA, “sa nu se faca de ras”.

Tudorel Toader va prezenta Raportul privind activitatea manageriala la DNA, joi, la ora 18.00, la ministerul Justitiei.

Toader, chemat de premierul Viorica Dancila din Japonia pentru a prezenta raportul, a amanat joi trecuta, cu o saptamana, decizia sa in cazul sefiei DNA.



















2410 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    mafia cere ... (Miercuri, 21 februarie 2018, 18:04)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    mafia cere ... si daca nu faci cum vrea, spune public ca te-ai facut de ras.
    • +3 (3 voturi)    
      Dragnea ar trebui sa inceapa sa se teama (Miercuri, 21 februarie 2018, 20:11)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      daca mai enerveaza mult romanii. S-ar putea ca in curand sa nu se mai poata plimba in siguranta nici macar in Teleorman. Daddy, ia-ti mandolina si lasa-ne, ca ne-am saturat pana la Dumnezeu de tine si gasca ta de hoti.
  • +5 (9 voturi)    
    nu va fi simplu... (Miercuri, 21 februarie 2018, 18:06)

    demaGOGU [utilizator]

    ...{sa nu se faca de ras} dar Tudorel T. a mai demonstrat in primavara lui 2017 ca este capabil sa scoata cartoful fierbinte din curtea justitiei si sa mentina status-quo-ul.

    bref, expect another fudge.
  • +7 (7 voturi)    
    imi place ca... (Miercuri, 21 februarie 2018, 18:30)

    liviu_ [utilizator]

    dracnea are asteptari mari....

    nustiu... daca ajungi intr-o asemenea pozitie si te poti face de ras... atunci cam tot partidu ala ar trebui sa se lase de meserie!

    also.... ca sa nu se faca de ras ... in primu rand ar trebui sa NU ceara revocarea sefei DNA!
  • +10 (10 voturi)    
    de ras se va face daca te asculta; (Miercuri, 21 februarie 2018, 18:36)

    strungarul [utilizator]

    nu toata tara este psedista si nu toti psedistii cred ca la fel despre justitie!
    Se va compromite pe viata daca asculta de partid! Eu cred ca nu o va suspenda pe LCK. si nici nu sant motive.
  • +7 (7 voturi)    
    dracnea (Miercuri, 21 februarie 2018, 18:57)

    KostasP [utilizator]

    Cu ultima suflare, ca nu mai are vlaga in el, ii cere lui tudose sa scoata carbunii aprinsi din vatra, ca sa-l scape pe daddy de parna. Nu se va intampla mai dracnea, mai. Luna martie e aproape...
  • +6 (6 voturi)    
    Neică, (Miercuri, 21 februarie 2018, 19:24)

    indrea [utilizator]

    te ia groaza dacă se face ăla de râs, că tu clar o să fii atunci de plâns!
  • +6 (6 voturi)    
    sa nu se faca de ras in cadrul PSD (Miercuri, 21 februarie 2018, 19:35)

    ty [utilizator]

    ca in Romania se face de ras cu propunerea lui oricum nu conteaza pentru PSD-isti . . .
  • +9 (9 voturi)    
    Orice amanare e utila (Miercuri, 21 februarie 2018, 19:45)

    Daniels22026 [utilizator]

    Daca Tudorel nu da nici acum satisfactie aripii dure a mafiei, inseamna ca justitia independenta mai castiga timp. Pe urma mai castiga timp si de la Iohannis. Si de la CCR, in urma sesizarilor. Avem sanse bune. Dar tot trebuie sa ne organizam.

    Oricum o sa mai fie necesar sa protestam masiv. Nu lasa penalii usor ciolanul din falci.
    • +3 (3 voturi)    
      Deci, de ce l-au chemat pe TT (Miercuri, 21 februarie 2018, 20:12)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      in regim de urgenta ?????
    • +3 (3 voturi)    
      Protest in timpul Congresului hotilor (Miercuri, 21 februarie 2018, 20:13)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      ...
  • +4 (4 voturi)    
    Despre ce vorbeste condamnatul asta penal ? (Miercuri, 21 februarie 2018, 19:47)

    Plagarus [utilizator]

    DLN si RUSINEA de a fi mare BAȘ-Caimacam la Camera !!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Pe cei care..... (Miercuri, 21 februarie 2018, 19:55)

    gigiN [utilizator]

    ...”nu stiu” sa se faca de ras .nu i-ai fi plantat in multiplele tale guverne de marionete!!