Deputatul PSD Andreea Cosma a depus plangere penala pentru mesaje de amenintare pe care le-ar fi primit prin telefon

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 21 februarie 2018, 11:54 Actualitate | Politic


Andreea Cosma
Foto: Camera Deputatilor
Deputatul PSD Andreea Cosma a mers, miercuri, la Inspectoratul General al Politiei Romane (IGPR), unde a depus o plangere penala pentru amenintare, in urma mesajelor de amenintare pe care sustine ca le-ar fi primit pe telefonul mobil, scrie News.ro. Cu o zi in urma, ea a fost primita in audienta de ministrul de Interne, Carmen Dan, apoi a avut o intalnire si cu seful Politiei Romane, Catalin Ionita.

"Am plecat ieri de la doamna ministru de Interne Carmen Dan catre domnul chestor Catalin Ionita. Am stat de vorba cu dansul si astazi m-a indrumat sa vin la sediul IGPR, sa depun plangere si sa vada si fotografiile de pe telefon. Dansa (Carmen Dan - n.r.) m-a chemat in audienta, mi-a spus ca in acest caz competent este IGPR si sa depun plangere", a spus Andreea Cosma, la sediul IGPR.

Ea sustine ca in ultima perioada a primit "cinci-sase" mesaje de amenintare si ca suspecteaza ca acestea ar fi fost trimise de fostul procuror Mircea Negulescu de la DNA Ploiesti: "Dupa continutul mesajelor am suspiciunea ca e posibil sa fie de la procurorul Negulescu. Nu vreau sa il acuz de nimic, dar vreau ca Politia sa faca ce trebuie si sa se cerceteze care este sursa mesajelor¬.

Andreea Cosma a mai spus ca in cursul acestei zile va mai depune o plangere si la Inspectia Judiciara, pentru "aspecte care au legatura cu procurorii Negulescu si Onea, care s-au cercetat unul pe altul intr-un dosar din 2017".



















4413 vizualizari

  • +23 (29 voturi)    
    Nefericitei asteia de familii penale nu i-a spus (Miercuri, 21 februarie 2018, 12:07)

    Susufler0 [utilizator]

    nimeni pana acum ca tot ceea ce reclama de peste o luna de zile nu are legatura cu dosarul ei in care probele sunt beton si ca judecatorii nu pot micsora pedepsele deja date la fond pt eventuale neregularitati intamplate in alte cauze in jurul carora se invarte berbecul ala de Cosma jr ?

    S-au asta este ce trebuie sa suporte din partea lui Ghitza, pt ca a fost turnat ?

    PS. In cazul asta e teribil de simplu ca amenintarile prin sms sa fi venit pe ruta Belgrad- Bucuresti via Ploiesti !
  • +38 (42 voturi)    
    Interlopii au prieteni in Guvern (Miercuri, 21 februarie 2018, 12:17)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    Se vede ca interlopii au prieteni in guvern, cand o urmarita penal are intrare directa la Ministrul de Interne (!) si la Seful Politiei (!).
    • -23 (29 voturi)    
      te miri? (Miercuri, 21 februarie 2018, 12:41)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      cand orice rahat de ambasador se duce la premier si ii bate cu gheara in masa?
  • +19 (23 voturi)    
    cauta in geanta (Miercuri, 21 februarie 2018, 12:18)

    zicsieu [utilizator]

    e un microfon in ruj. acum de curiozitate: ce cautai madam la carmencita? nu stateai parca in prahova sa fii alaturi de oamenii tai?
    • +7 (7 voturi)    
      Tragedie mare in meserie (Miercuri, 21 februarie 2018, 14:38)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui zicsieu

      Pe scurt, s-a mai pierdut un star al industriei X. Iarasi prin parlamentul Romaniei.

      N-avem doara cele mai frumoase fete ?
      Se vede ce pot.
  • +10 (12 voturi)    
    5-6 (Miercuri, 21 februarie 2018, 12:21)

    pb80tm [utilizator]

    cinci sau sase? nu sti cate mesaje ai primit? ai uitat sau nr mesajelor e o cantitate estimativa? poate ai primit 5 mesaje +/- 2% ca la punga cu faina. 5 e prea putin, 6 e suficient de credibil? daca sunt probel la dosar cantitatea precisa e determinanta intr-un proces. asa seamana a barfa media sau amenintare media ca de te-ai intalnit cu carmen mai pe pf. si a vazut o tara intreaga ce pile babane ai. dupa primarita amenintata aparu piti amenintata. da igpr la ce salarii marite au o sa inceapa acest caz special imediat dupa ce-l regurgiteaza presa de partid.
  • +15 (15 voturi)    
    Eu te sfatuiesc... (Miercuri, 21 februarie 2018, 12:23)

    LLLL [utilizator]

    ..., sa pui un denunt pt fratele si taticul tau..., ca sa iti reduci pedeapsa din dosarul tau....
  • +12 (12 voturi)    
    ce imi place asta (Miercuri, 21 februarie 2018, 12:25)

    Xorciser [utilizator]

    "Nu spun ca e el, dar seamana la stil" :)))
    • +8 (8 voturi)    
      Mai stie asta cine i-a umflat buzele ? (Miercuri, 21 februarie 2018, 14:39)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

      O fi tot Borcea ?
  • -20 (20 voturi)    
    nu ma mir (Miercuri, 21 februarie 2018, 12:40)

    srpc [utilizator]

    violenta de toate soiurile le este specifica tradatorilor sorosisti
    • +11 (11 voturi)    
      sarpe comunist. (Miercuri, 21 februarie 2018, 12:55)

      ouyang [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      .
    • +8 (8 voturi)    
      Serpico, vad ca te-ai activat dupa o perioada (Miercuri, 21 februarie 2018, 13:32)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      de tacere !

      Sincer sa fiu speram sa fi lasat lozincile de o parte, pt ca dupa cum bine stii (sau ar trebui sa stii) lozincile nu pot fi comentate !

      PS Nicio sansa insa, asa ca iti spun adio, ma !
    • +4 (4 voturi)    
      nu mai (Miercuri, 21 februarie 2018, 18:57)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      e base de vina.
      Acum e Soros, Kovesi, corporatiile.
      Numai hotia din propriul vostru partid nu-l vezi. De fapt cred ca nici nu ai cum din moment ce ideologia pesedaca e bazata pe hotie, coruptie, mita, abuz. Dupa chipul si asemanarea sefului suprem.
  • +10 (10 voturi)    
    deputatul auto (Miercuri, 21 februarie 2018, 12:40)

    mos ion roata [utilizator]

    deputatii Andreea,Vlad,colegul lui Mihai Viteazu...s.a.m.d.
  • +9 (9 voturi)    
    Oare (Miercuri, 21 februarie 2018, 13:12)

    indrea [utilizator]

    ea vede-n oglindă ce vedem noi? Şi atunci - dacă-i aşa - de ce e narcisistă?
  • 0 (0 voturi)    
    nasol! (Miercuri, 21 februarie 2018, 14:24)

    laurentiucat [utilizator]

    daca-l descopera pe ala, a cam imbulinat-o.
  • +3 (3 voturi)    
    Doamna PM... (Miercuri, 21 februarie 2018, 14:37)

    ruskimushki [utilizator]

    ... m-a bagat subt rochie, astfel stau la cald precum purcelusa langa scroafa. Suinul nu-i nici el departe, astfel ca ma simt ca la mama acasa.

    Daca isi inchipuia cineva ca stai linistit in parlament facand self(uta)iuri la buda.