Manda: Un fost angajat la Cotroceni, care acum ar fi parlamentar PNL, i-a spus lui Tariceanu ca a observat in 2005, pe biroul lui Basescu, redarea unei convorbiri telefonice dintre Adrian Nastase si fiul sau

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 21 februarie 2018, 7:07 Actualitate | Politic


Presedintele Comisiei SRI, Claudiu Manda, a spus marti ca presedintele Senatului, Calin Popescu Tariceanu, a relatat ca in urma unei discutii cu o persoana care in 2005 lucra la Presedintie, iar in prezent ar fi parlamentar PNL, a aflat ca pe biroul presedintelui Traian Basescu se aflau redate convorbiri telefonice dintre presedintele Camerei Deputatilor de la acea vreme, Adrian Nastase, si fiul sau, potrivit Agerpres.

"A spus ca are, in urma unei discutii cu o persoana care este, cred, parlamentar PNL in acest moment, si care in perioada anului 2005, daca nu ma insel, lucra la Cotroceni, a spus ca nu doreste sa dea numele pentru ca nu a avut o discutie cu domnia sa, a observat pe biroul presedintelui de atunci redarea convorbirii telefonice dintre presedintele Camerei Deputatilor de la vremea respectiva, Adrian Nastase, si fiul domniei sale, spunand ca nu este un lucru in regulaI, a spus Manda.

El a afirmat ca Tariceanu a transmis aceasta informare si ramane ca membrii comisiei sa verifice daca a existat o astfel de informare, daca SRI este cel care s-a ocupat sa trimita si daca era legal acest lucru.

"E vorba despre convorbirea dintre al treilea om in stat si fiul domiei sale, convorbire care se afla pe biroul presedintelui de la vremea respectiva", a argumentat Claudiu Manda.




















936 vizualizari

  • +2 (6 voturi)    
    Penel€ franciza P$D (Miercuri, 21 februarie 2018, 7:29)

    un domn [utilizator]

    Q.e.d
    Nota Bene- nu il mai “iubesc” pe Pirat
  • +3 (3 voturi)    
    De la Mandea,fara numar ! (Miercuri, 21 februarie 2018, 8:12)

    Plagarus [utilizator]

    Erau si stenogramele Invataturilor lui Neagoe Basarab,catre fiul sau Mihnea Nastase ?
  • +1 (1 vot)    
    Multumim PSD (Miercuri, 21 februarie 2018, 8:14)

    kiko123 [utilizator]

    Multumim PSD-ului ca ne tine in priza, cu dezvaluirile astea incendiare,reforma justitiei,revolutia fiscala etc.Cred ca pana la venirea lor la guvernare multi romani erau apatici chiar depresivi,deoarece aveau o viata plictisitoare lipsita de adrenalina insa sub guvernarea PSD totul s-a schimbat in "bine" putem spune ca viata bate filmul.
    • 0 (0 voturi)    
      Procedura din manualul rosu (Miercuri, 21 februarie 2018, 11:04)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui kiko123

      Astea sunt material foarte necesar pentru lupta de clasa, dusmanul fiind creierul odihnit. Dupa trei-patru ore la haznale, deja creierul turuie a moarte clinica.

      Burtiere sa fie, toape sa urle, ca ghiolbani sunt.
  • 0 (0 voturi)    
    Superman (Miercuri, 21 februarie 2018, 8:53)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Mai sa fie ce x-ray vision si speedreading are omul ala. Il angajez si eu sa-mi memoreze lista de cumparaturi si sa localizeze pe unde-mi tin sosetele.

    "O persoana". Am inteles. Nu-s necesare dovezi. E suficient sa zici. Minunat. Si eu am vazut o persoana pe strada. Sigur a mers cu liftul la un moment dat, deci cred ca este un investitor strain. Am auzit acea persoana ca spunea ca vrea sa finanteze un start-up in colaborare cu FBI-ul si SRI-ul prin care il vor clona pe Soros. Ce, nu ma credeti? Daca va spun eu... era investitor d-ala paralel! Pe bune!
  • +3 (3 voturi)    
    Tanti Aglaia si ouale lui Nastase (Miercuri, 21 februarie 2018, 9:04)

    neagoe [utilizator]

    Tanti Aglaia i-a spus lui Dorel ca pe masa lui Gigel era o lista de cumparaturi. Da' ea nu pricepu ce scrie acolo, deh cu patru clase e mai greu. Dorel la betie ii povesteste Panselutei ca Gigel e baiat rau si face liste. Panseluta, la randu-i ii zice lui barba-su printre 25 de pumni casnici ca vorbeste ea cu cineva care-l stie pe Gigel ca sa-i taie ouale de pe lista. Barba-su om scolit pe la teve, il stie pe Nastase cel cu ouale numarate si face legatura: Gigel are liste cu Nastase! Da fuga la sefu', Calin si-i zice descoperirea.
    Haznaua3 si GSP dau in vileag afacerea si pun de o comisie parlamentara.
  • +1 (1 vot)    
    cocartz cu sclipici (Miercuri, 21 februarie 2018, 9:07)

    AliKimiku [utilizator]

    Astia sunt tembeli cu acte un frunte cu Tariceanu.
    Pai daca aveau asa ditamai dovada de incalcare a Constitutiei de ce n-au scos-o pe masa hai nu la prima, dar la a doua incercare de suspendare?
    Fiindca Tariceanu mananca bulshit de-aia.
  • +1 (1 vot)    
    in 2005 (Miercuri, 21 februarie 2018, 9:39)

    mos ion roata [utilizator]

    baietii lui 4ks aveau intre 12 si 16 ani. Cred ca Base era tare interesat de convorbirile lor!?.Oare cand le-o trece obsesia asta cu marinaru?
    • 0 (0 voturi)    
      Tratament continuu (Miercuri, 21 februarie 2018, 13:32)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      O zi antrax, alta zi stegar, alta zi dezvaluiri... ma si mir cum de mai traiesc tembelii care se holbeaza.
  • 0 (0 voturi)    
    De stenogramele (Miercuri, 21 februarie 2018, 11:02)

    ruskimushki [utilizator]

    Alinei Plugaru nu pomenesc astia ?
    Poate stie suinul ceva ? El era cu materia sportiva.