Dragnea, despre conferinta sefei DNA: Sunt foarte linistit! Probele nu s-au falsificat, legea nu a fost incalcata

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 15 februarie 2018, 13:17 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Hotnews
Liviu Dragnea a declarat joi, intrebat daca miercuri seara s-a uitat la conferinta de presa a sefei DNA Laura Codruta Kovesi sau la meciul de fotbal, ca este "foarte linistit", intrucat ca probele nu s-au falsificat, iar legea nu a fost incalcata.

"Sunt foarte linistit! Probele nu s-au falsificat, legea nu a fost incalcata", a spus Dragnea la Palatul Parlamentului intrebat de ziaristi daca s-a uitat la meciul de fotbal sau la conferinta de presa a sefei DNA, potrivit Agerpres.

Dragnea nu a facut alte declaratii joi, la Parlament, pe acest subiect.


Citeste mai multe despre   


















3921 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    Meciul nu s-a suprapus cu conferinta DNA (Joi, 15 februarie 2018, 13:23)

    Kivek [utilizator]

    dar cand reporterul e o fetita care serveste intrebari celor din PSD, intrebari p[e care Dragnea le ignora pt ca el are o poezie pregatita de spus...stat paralel
    • +1 (1 vot)    
      Chiar... (Joi, 15 februarie 2018, 17:59)

      Tze [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

      De ce nu merge Tolontan sa-i puna intrebari la Dragnea? Doar pentru LCK are o pasiune? :))
  • +26 (30 voturi)    
    Dragnea nici acum n-a inteles (Joi, 15 februarie 2018, 13:28)

    A_n_c_a [utilizator]

    ca probele unui procuror sunt verificate de un judecator indiferent de dosar ? Daca erau falsificate, observa atat Inspectia Judiciara cat si judecatorul in faza urmatoare.

    Ce sa mai spuna un corupt despre o Doamna a carui dialog, atitudine si prezenta au fost caracterizate de o decenta rare avis in randul persoanelor publice.
    • -14 (16 voturi)    
      Si cum sa observe judecatorul ca o proba (Joi, 15 februarie 2018, 14:11)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui A_n_c_a

      este falsificata, mai ales ca in cazul acesta s-a pus si un expert din politie sa certifica ca probele sunt autentice, dar la o verificare telefonica a tabelelor anexate la denunt s-au descoperit ca multi moldoveni nu aveau nici macar cetatenie romana, decum sa participe la alegeri?
      Tu mai vorbesti de Inspectia Judiciara, asta verifica numai la eventualele sesizari, ea nu are ce sa caute normal in dosare!
      • +6 (6 voturi)    
        Daca inculpatul ne spune la tv (Joi, 15 februarie 2018, 15:14)

        A_n_c_a [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        ca sunt probe falsificate de procuror, de ce nu a sesizat Inspectia Judiciara pt a face verificari ???
        Era dreptul lui... N-a facut-o. Concluzia iti apartine.
      • +1 (1 vot)    
        tu cum verifici ca un tablou (Joi, 15 februarie 2018, 16:20)

        eGerula [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        e original sau copie?!
    • +13 (13 voturi)    
      Se vrea ironic (Joi, 15 februarie 2018, 15:06)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui A_n_c_a

      Dragnea a realizat ce imensa greseala a facut Ghita si Voiculescu prin campania anti Kovesi.
      De fapt au dat ocazia ptr Kovesi sa se vada in intreaga sa splendoare anti coruptie.
      I-a transformat pe A3 si RTV in niste patetici slugoi fara morala si prostituati ai meseriei de ziarist.
      A3 si RTV s-au trezit descoperite militand pentru coruptie si furturi din avutia nationala ca fiind principala preocupare a activistilor PSD.
  • +25 (29 voturi)    
    Mars (Joi, 15 februarie 2018, 13:31)

    Soljenitin [utilizator]

    Mars, vierme sovietic! Ai sa infunzi parnaia, cum si meriti.
  • +19 (21 voturi)    
    Daca tot esti linistit... (Joi, 15 februarie 2018, 13:36)

    vio7 [utilizator]

    Nu vrei si un loc la racoare...ti-am pregatit un pat la noi in celula:))))
  • +10 (12 voturi)    
    eu inteleg... (Joi, 15 februarie 2018, 13:46)

    liviu_ [utilizator]

    ca dracnea se considera alfa si omega...
    dar NU el stabileste vinovatia (sau nevinovatia)
    declaratiile lui sunt nule

    si prin aceasta declaratie nu dovedeste decat ca este un mafiot... si nici macar un mafiot f capabil...
  • +8 (8 voturi)    
    un guvern plin (Joi, 15 februarie 2018, 14:00)

    Mistrelutz [utilizator]

    DE ZEFLEMESTI ..
  • +8 (8 voturi)    
    Bineinteles ca e linistit, e linistea pe care o (Joi, 15 februarie 2018, 14:01)

    scaraotchi [utilizator]

    afiseaza orice bandit, atunci cand stie ca prada e la loc sigur...! Va avea o mica surpriza, din cauza incalzirii globale, in zona Gratia comorile ingropate scot flacari din senin.
    Zici ca nu e din cauza incalzirii globale, e doar o superstitie populara...?! Pai, si crezi ca e posibil ca si cea cu pironul din lemn infipt in inima mortului sa fie tot o superstitie...?! Si atunci, eu ce sa fac cu gramada de vreascuri pregatita pentru momentele de dupa...?
  • +5 (5 voturi)    
    esti linistit (Joi, 15 februarie 2018, 14:18)

    zigot [utilizator]

    ca nu pricepi, ca nu poti intelege sau ca esti nesimtitor?
  • +10 (10 voturi)    
    Gunoiul bolshevik (Joi, 15 februarie 2018, 14:43)

    DiDiRo [utilizator]

    face glume. Sper sa i se adune si cei doi ani de la sentinta cu suspendare si sa-l depaseasca pe darius ca de el e bossul nu poate suporta sa fie pe locul doi intre penalii pedeserai.
  • +9 (11 voturi)    
    cum vad eu lucrurile (Joi, 15 februarie 2018, 14:54)

    _eu_ [utilizator]

    Eu ma gandesc asa: avem 2 tabere, una a procurorilor si una a infractorilor; prin infractor ma refer la oameni politici, functii publice, nu la gainarii de se ocupa politia de ei. Pe de o parte parlamentul, institutiile publice, guvernul (sustinuti puternic de o parte dintre televiziuni - pe care le controleaza), pe de alta parte DNA. Ambele parti au access la informatii, la suport legal, simplu spus la top avocati, juristi, investigatori.

    DNA are lucruri concrete, probe, dovezi in urma carora judecatoria ii trimite cate putin dupa gratii pe cei din prima tabara. A doua tabara nu are nimic, insa incearca sa faca scandal, sa deturneze atentia publicului de la dovezile pe care DNA le are impotriva lor. Ca daca ar avea ceva, cat de cat concret (nu banuieli, discutii truncheate si fortate in context) LCK ar fi zburat de mult! Asta e ceea ce romanii trebuie sa inteleaga: gasca din tabara infractorilor chiar nu au nimic cu ce sa o agate pe LCK, si atunci cauta "nod in papura".

    Inca o directie de privit: ce avere are LCK? Unde isi face vacantele? Apoi comparati astea cu politicienii/inculpatii dosarelor DNA!