Marian Oprisan: La Congresul extraordinar al PSD vrem sa lansam un apel catre toata Romania, pentru ca este necesar sa prezentam un proiect de tara pe 25 de ani

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 14 februarie 2018, 22:07 Actualitate | Politic


Marian Oprisan
Foto: AGERPRES
Presedintele PSD Vrancea, Marian Oprisan, a afirmat miercuri, la finalul Comitetului Executiv National (CExN) al PSD, ca la Congresul extraordinar din martie social-democratii vor sa lanseze un apel catre toata Romania prin care sa anunte "un proiect de tara pe 25 de ani", scrie News.ro. El a mai afirmat ca Liviu Dragnea nu are nevoie de o reconfirmare in functia de presedinte, deoarece asta se face doar la finalul mandatului.

"La acest Congres vrem sa lansam un apel catre toate fortele politice din Romania, catre toate organizatiile non-guvernamentale, catre toate structurile si din opozitie, si de la putere, catre cetatenii Romaniei, pentru ca este necesar sa prezentam un proiect de tara pe termen lung. Pe termen lung inseamna 25 de ani. Adica, vom prezenta tarii un proiect in care, pe fiecare domeniu de activitate vom stabili care sunt prioritatile nationale. Dupa ce vom stabili pe fiecare domeniu de activitate prioritatile nationale si de ce au nevoie romanii in urmatorii 25 de ani, vrem sa supunem dezbaterii publice aceasta oferta, in asa fel incat, ulterior, sa o transformam in lege. Motiv pentru care toate guvernele tarii, timp de 25 de ani, sa respecte interesele stabilite de romani", a afirmat Marian Oprisan.

Intrebat daca Liviu Dragnea are nevoie de o reconfirmare in functia de presedinte al PSD, Oprisan a opinat: "Liviu Dragnea a fost ales de membrii partidului statutar. Nu este nevoie in acest moment de o confirmare, pentru ca aceste confirmari se fac la final de mandat".


Citeste mai multe despre   


















706 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Serios?Pe 25 de ani? (Miercuri, 14 februarie 2018, 22:22)

    ipolitic [utilizator]

    Cu suspendare sau fara?
  • 0 (0 voturi)    
    Kim Jong Opri$han conducator (Miercuri, 14 februarie 2018, 22:24)

    un domn [utilizator]

    In Vrancea similar cu Coreea de Nord!
    RIP Poporu din Vrancea!
    • 0 (0 voturi)    
      cred ca i-a sunat ceasul lui Oprisan (Joi, 15 februarie 2018, 7:44)

      Cocut [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Dupa ca l-a sustinut fara succes pe Tudose, i-a cam venit vremea alaturi de Niculae Badalau. Chiricuta de la Iasi e rezolvat intre timp....
      Acum Oprisan incearca sa dreaga busuiocul.
  • 0 (0 voturi)    
    sigur ca da, (Miercuri, 14 februarie 2018, 22:31)

    DioDreamer [utilizator]

    doar ca noi preferam sa va ocupati de acest proiect dupa zabrele!
  • 0 (0 voturi)    
    Atat! (Miercuri, 14 februarie 2018, 22:32)

    andrei.stanciu [utilizator]

    Abia astept sa vad programul de guvernare pe 25 de ani. Daca medicii vor avea salarii de 3000 de euro in martie 2018, pai ma astept pana in 2040 sa le aiba din 6 cifre. Ce vremuri prospere ne asteapta!
  • +2 (2 voturi)    
    @Redactie (Miercuri, 14 februarie 2018, 22:32)

    bogdan192 [utilizator]

    Daca astia au impartit deja tara pe 25 de ani, pe noi de ce rahat ne mai deranjeaza sa votam?
  • 0 (0 voturi)    
    ce fumigene arunci mei? (Miercuri, 14 februarie 2018, 22:35)

    Enofereus [utilizator]

    ati avut ciolanul zeci de ani si acum va treziti ca sunt prioritati nationale? schimbati propriile guverne ca pe sosete la cateva luni si vreti proiect pe 25 ani? du-te bre si plimba catelu'!
  • 0 (0 voturi)    
    baaaiii, ce fumezi ? esti beat ? delirum tremes (Miercuri, 14 februarie 2018, 23:04)

    mnicku [utilizator]

    auzi la el 25 de ani cu penali la conducere,

    proiectul vostru de tara " sa fure toti, unii mai putin sa ajunga la toata lumea "

    mai are cineva dubii referitor la ce va urma ?
  • 0 (0 voturi)    
    du-te si te plimba bah (Miercuri, 14 februarie 2018, 23:05)

    torna_fratre [utilizator]

    pai de 30 de ani numai proiecte de tara ati facut plus bonus programe de guvernare.
    chestia sa vindeti din nou gogosi la fraieri numai merge.
    moldova va sare la beregata din cauza ca nu ati facut 1cm de autostrada.Acum vreti ,cica,sa faceti ce nu ati facut 30 de ani?lauzelor!!!!
    si apropos oprisane,cati km de autostrada ai tu in vrancea?dar cate spitale noi ai pe acolo?
    aud?0,0000000000?
    nu mai bine va insurubati un 7.62mm in cap toti psdisti ratati care veniti cu proiecte de tara si programe de guvernare?ce zici?
    pateticilor!!!!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Prioritatea nr 1: penalii din PSD la PUSCARIE (Miercuri, 14 februarie 2018, 23:07)

    Kivek [utilizator]

    Romania nu are nevoie sa-i spuna PSD si penalii care sunt priotitatile, ele sunt evidente pt orice om normal la cap: PENALII ca Dragnea in PUSCARIE
  • +2 (2 voturi)    
    reformele din anii 1990 (Miercuri, 14 februarie 2018, 23:11)

    georgebb [utilizator]

    Cine a inceput reformele din anii 1990 ? Tot PSD-ul. Va ma aduceti aminte.. generatia de sacrificiu, reforme de la public la privat.
    Ce am primit ? De sacrificat, da ! am fost sacrificati ! Iar trecerea s-a facut de la public la baroni si moguli.

    Iar acum, cretinii mai vin cu un proiect pe 25 de ani ? Si cine il anunta.. baronul de Vrancea, omul care a bagat in cosciug un judet intreg in cei 25 de ani in care l-a condus.
  • +2 (2 voturi)    
    ???? (Miercuri, 14 februarie 2018, 23:43)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Dupa peste 50 de ani de comunism si aproape 30 de ani de semi-comunism, voi chiar credeti ca va mai toleram pentru inca 25 ????

    Nu imi dau seama daca asta se numeste "naivitate" sau "prostie". Pentru ca "speranta", in niciun caz.
  • 0 (0 voturi)    
    Inca 25 de ani ... (Miercuri, 14 februarie 2018, 23:44)

    Olyx [utilizator]

    de furaciuni si subdezvoltare pentru Romania !...
  • 0 (0 voturi)    
    pe repede inainte (Miercuri, 14 februarie 2018, 23:57)

    anonim3 [utilizator]

    cu multi presedinti interimari de organizatii judetene, bine controlati de Livache cel Mare. Halal partid!
  • +1 (1 vot)    
    AAAAAAAA (Joi, 15 februarie 2018, 0:01)

    ardeleanu_ion123 [utilizator]

    Va rugam frumos, NU! Lasati-ne ... vrem sa mai avem o tara, va rugam frumos, nu ne desfiintati... mai aveti putin si o sa reusiti...
  • +1 (1 vot)    
    proiect de tara zici .... (Joi, 15 februarie 2018, 0:27)

    sareta [utilizator]

    Ai dracului nenorociti ,de 25 de ani ne aratati numai proiecte de tara ! O mai fi ceva de jefuit daca va trebuiesc alti 25 de ani ....
  • +1 (1 vot)    
    prada (Joi, 15 februarie 2018, 0:58)

    loveparade [utilizator]

    din devalizari se imparte cu toate fortele politice si toate ONGurile sau ramane la voi?