Liviu Dragnea: 27 de secretari de stat propusi de PSD vor fi inlocuiti

de RH     HotNews.ro
Miercuri, 14 februarie 2018, 21:18 Actualitate | Politic

Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a anuntat miercuri ca 27 dintre secretarii de stat propusi de PSD vor fi inlocuiti.

"Am finalizat evaluarea secretarilor de stat. Sunt 27 de secretari de stat care vor fi inlocuiti din 96. Mai sunt 2-3 cazuri in care vor mai fi discutii zilele urmatoare", a precizat Dragnea la finalul sedintei Comitetului Executiv National al PSD, potrivit Agerpres.

Si Calin Popescu Tariceanu, presedintele ALDE, declarase anterior ca partidul sau va schimba patru dintre secretarii de stat pe care i-a propus.





















[P] Afla cum poti sa-ti imbunatatesti aerul din locuinta

Stiati ca umiditatea mare poate provoca probleme de respiratie si de adaptare la temperaturi mari?

3178 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Ariel (Miercuri, 14 februarie 2018, 21:27)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Sa inceapa curatarea. Dracnev se transforma din "paranoic" in "precaut" si inlocuieste orice posibila piesa cu hibe inainte sa dea rateuri.
    Nu va permite sa aiba persoane care sa il contrazica sau sa nu faca ce vrea el.

    Va curata tot si inlocui ca un zeu, dupa chipul si asemanarea sa. Iar acesti 27 de "curatati" vor fi dati exemplu cel mai probabil.

    Sa vedem ce vot de incredere va primi...
  • +2 (2 voturi)    
    poate le reduce si numarul (Miercuri, 14 februarie 2018, 21:37)

    ..13 [utilizator]

    #haicasepoate

    Aferim au infrant definitiv - pe mana lor cu majoritatea lor si poate intelege si cetatenul care i-a votat despre ce este vorba in propozitiile lor mincinoase.

    Spor!
  • +2 (2 voturi)    
    27din 96 (Miercuri, 14 februarie 2018, 21:54)

    falcoind [utilizator]

    Citat din dragnea :"acum stați liniștiți v-am promis o sa ajungeți pe rând toți la ciolan dacă îmi dați timp destul și nu ajung la răcoare va fac și miniștri pe fiecare. "
  • +2 (2 voturi)    
    Normal , si-au facut plinul , (Miercuri, 14 februarie 2018, 21:54)

    kokos [utilizator]

    puteti sa-i inlocuiti cu altii , ca doar sunt multi care stau la coada , si voturile filialelor din tara nu se obtin asa usor.
  • +2 (2 voturi)    
    sa retinem (Miercuri, 14 februarie 2018, 22:17)

    Motanul_incaltat [utilizator]

    Romania are peste 120 de ministri.
  • +2 (2 voturi)    
    Rotatia cadrelor (Miercuri, 14 februarie 2018, 22:21)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Alti hoti la rând. Rotatia cadrelor in varianta PSD+ALDE+UDMR = Ciuma Rosie
  • +3 (3 voturi)    
    sa intelegem... (Miercuri, 14 februarie 2018, 22:33)

    mariusssss [utilizator]

    ...ca au gasit altii chiar mai incompetenti? Mare e pepiniera pesedeului...
  • +2 (2 voturi)    
    xxxxl (Miercuri, 14 februarie 2018, 22:41)

    vorbeste lumea [utilizator]

    asteptarea generala este ca noii veniti vor fi si mai slabi profesional si absolut obligati politic. va rugam sa nu ne dezamagiti. numiti-i pe cei mai aerieni si nevertebrati, dar din prima.
  • +2 (2 voturi)    
    Adica vor inlocui... (Miercuri, 14 februarie 2018, 23:46)

    Olyx [utilizator]

    mediocrii cu INCOMPETENTII ?!...
  • +4 (4 voturi)    
    tz-shpea remaniere (Joi, 15 februarie 2018, 0:39)

    Ionescu Raymond [utilizator]

    hahaha , , ce imbecil .. ce infractor .. ce tractorist ratat