Liviu Dragnea anunta Congres extraordinar PSD in luna martie, cand va cere vot de incredere si va pune "institutiile de forta in matca lor"

de RH     HotNews.ro
Miercuri, 14 februarie 2018, 15:43 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Liviu Dragnea a anuntat miercuri organizarea unui Congres Extraordinar al PSD in luna martie. Presedintele PSD a mai spus ca la Congres va cere un vot de incredere din partea colegilor. El a adaugat ca la acest congres nu va fi desemnat candidatul la alegerile prezidentiale, motivand ca "este prea devreme".

Liviu Dragnea a mai anuntat ca unul dintre motivele organizarii congresului extraordinar va fi "punerea in matca lor a institutiilor de forta".

Dragnea a mai spus ca scopul congresului extraordinar va fi si "relansarea programului de guvernare".

"Voi propune colegilor din CEx convocarea unui congres extraordinar. O sa incerc sa va spun si principalele motive pentru care o sa le cer asta. Asistam de o perioada buna de timp la dezbateri aprinse in societatea romaneasca, care este plina de turbulente, dezbateri in mai multe domenii, in economie, fiscalitate, sanatate, educatie, justitie, salarii, pensii si PSD trebuie sa aiba o pozitie foarte bine definita in cadrul acestor dezbateri. Societatea romaneasca, in ansamblu, trebuie sa aiba niste clarificari si, bineinteles, si PSD. Vreau sa eliberam societatea romaneasca de presiunile pe care le pun grupuri nedemocratice si ilegitime asupra institutiilor democratice. Vreau sa ne implicam in democratizarea societatii romanesti si a pune institutiile de forta strict in matca lor constitutionala. Vreau sa angajam PSD-ul in cel mai ambitios program de dezvoltare pe termen lung din istoria Romaniei. Acestea sunt principalele motive pe care o sa le prezint colegilor mei astazi pentru a convoca in martie congresul extraordinar al PSD", a mai declarat Dragnea, potrivit Agerpres.



















10181 vizualizari

  • +46 (46 voturi)    
    a (Miercuri, 14 februarie 2018, 15:47)

    adrian67 [utilizator]

    Pai intra la puscarie, d-aia. Sa o puna pe Dancila presedinte de partid.
    • +33 (33 voturi)    
      Sa ne spui ce cauta propritatile Teldrum, (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:07)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui adrian67

      Sa ne spui ce cauta propritatile Teldrum, la fitu' !
    • +36 (36 voturi)    
      Atunci sa organizam si noi protestul... (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:07)

      LLLL [utilizator] i-a raspuns lui adrian67

      ..., sa-i punem si noi pe cei din PSD in matca lor.
      • +26 (26 voturi)    
        eu i-as pune in tomberon (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:46)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui LLLL

        capac peste si la reciclat
      • -3 (9 voturi)    
        dar de ce nu (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:52)

        mareanvan [utilizator] i-a raspuns lui LLLL

        ati iesit voi la vot...si nu ai mai aveam pe astia la butoane...
        • +1 (1 vot)    
          intrebarea este pertinenta!! (Joi, 15 februarie 2018, 10:15)

          un_deget_de_secaturi [utilizator] i-a raspuns lui mareanvan

          Degeaba ai primit minusuri, asa este!

          DACA lumea se prezenta la vot, nu mai detinea pedesereul TOATA puterea, si nu mai putea sa fac absolut "tot ce vrea muschii lui"!
    • +30 (30 voturi)    
      Cine e Dragnea de pune institutiile "in matca"? (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:15)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui adrian67

      Ah, e viitorul dictator al Romaniei.

      Dar cred ca mai mancam o paine pana atunci si lumea nu doarme. In plus, ofensiva lui anti-DNA e bazata pe niste servetele scrise de Dragnea jr. si va cadea in nas.

      Bine? Rau? E doar Romania, haos total. Avem probleme reale, dar nu se rezolva fiindca tara colcaie de PSDisti in pozitii de conducere, care o secatuiesc.
      • +31 (31 voturi)    
        Escobar de Teleorman (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:47)

        Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

        Pablito, daca institutiile alea erau intr-adevar "de forta" dormeai demult la umbra nucului batrin. Undeva, la radacina.
    • -10 (10 voturi)    
      Ii mai scuteste de taxe pe IT-istii si isi ia votu (Miercuri, 14 februarie 2018, 17:14)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui adrian67

      Degeaba ne chinuim noi sa explicam ce dictatura vrea dragnea, cum psd-ciuma rosie cotropeste tara si fura tot, comunistii din psd au masa de votanti activi asistati sociali formata din IT-isti pt care i-au scutit de impozit de pe vremea lui Nastase-coruptul, continuand cu Ponta-plagiatorul, Dragnea-hotul, iar IT-isii ca rasplata ii voteaza mereu.
      • +4 (6 voturi)    
        ... (Miercuri, 14 februarie 2018, 19:40)

        John.Doe [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        Nu stiu de vii si de unde ti-a cazut tie petarda asta, dar IT-istii nu voteaza PSD, cu sau fara scutiri.
        Cu drag,
        Un IT-ist printre IT-isti.
      • +6 (6 voturi)    
        . (Joi, 15 februarie 2018, 0:33)

        kerr [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        Scoala de te culca, azi e maine si tot ieri.
      • 0 (0 voturi)    
        esti dezinformat sau doar frustrat ? (Joi, 15 februarie 2018, 13:36)

        razeshu [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        exista doar 100k IT isti in Romania. Diferenta pana la 3+ milioane de voturi se completeaza cu analfabetii absoluti (250k) , cu analfabetii functionali si cu cei lipsiti de caracter care au crezut ca voteaza hoti de treaba care vor imparti prada si cu ei. Sa stii ca putini IT isti intra in categoriile enumerate.
  • +34 (34 voturi)    
    erata (Miercuri, 14 februarie 2018, 15:51)

    Remarque [utilizator]

    De fapt anunta decat congresul extraordinar al PCR,
    • +20 (20 voturi)    
      Locatia este clubul lui Nastase JR ? (Miercuri, 14 februarie 2018, 15:59)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Remarque

      adica un Bamboo 2.o ?
    • +17 (17 voturi)    
      Dragnea va face Congres PSD in PUSCARIE? (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:45)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui Remarque

      Dragnea trebuie bagat la PUSCARIE, si acolo poate face congres cu ceilalti PSD_isti penali
    • +5 (5 voturi)    
      !? (Miercuri, 14 februarie 2018, 19:20)

      neo13 [utilizator] i-a raspuns lui Remarque

      Bai , da chiar asta sa fie mai destepti decat toti PSD-istii la un loc?! II face din vorbe cum vrea el. Are si cateva maimute prin minister care stau pe langa el si ii canta in struna plus cativa dulai cu sau fara par care latra cand sunt asmutiti. In rest numa fraieri care aplauda de frica atunci cand le face semn...
      Trezeste Doamne Tara!!!
      • 0 (0 voturi)    
        nu conteaza cine voteaza (Joi, 15 februarie 2018, 13:37)

        razeshu [utilizator] i-a raspuns lui neo13

        conteaza cine numara voturile, dupa cum bine zicea un inaintas de al lor :)
  • +30 (30 voturi)    
    Atunci este clar! (Miercuri, 14 februarie 2018, 15:51)

    paonipao [utilizator]

    Dragnea si-a aranjat ploile sa nu primeasca condamnarea pana la congres!
    Dupa ce la congres va primi sustinerea totala, Dragnea isi va aroga dreptul sa conduca partidul si Romania din puscarie!
    • +16 (16 voturi)    
      PSD de la "Basescu la puscarie" la (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:22)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui paonipao

      Kovesi la puscarie. Sau ce pot face dintr-un partid o slehta de puscariabili.
      PSD a devenit o vulnerabilitate pentru Romania atat prin liderii sai cat si prin "programul de guvernare".
      • -4 (4 voturi)    
        nu prin liderii sai sau "programul de guvernare". (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:55)

        mareanvan [utilizator] i-a raspuns lui ty

        prin voturile a 3 mil sau mai bine zis prin neprezentarea la vot a 15 milione....deci....mucles
        • +4 (4 voturi)    
          invinuiesti niste alegatori inselati si/sau (Miercuri, 14 februarie 2018, 18:29)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui mareanvan

          dezgustati de politicienii nostri de "realizarile marete" ale unui partid aflat la putere. Nu este corect.
      • +1 (1 vot)    
        Ca bine zici, aproape uitasem... (Joi, 15 februarie 2018, 1:58)

        LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui ty

        Pai cum ramane cu "Basescu la puscarie"?? Atunci avea imunitate, se plangeau ca de asta nu poate fi arestat, judecat, condamnat. Acum e un nimeni, ei au puterea, de ce nu il aresteaza sa-l judece? Sau si dovezile de atunci ca si cele de acum impotriva DNA-ului si a lui Kovesi exista doar in mintea lor bolnava?
  • +14 (24 voturi)    
    Azi e "D-Day" (Miercuri, 14 februarie 2018, 15:53)

    area51rmc [utilizator]

    Azi se va decide destinul romanilor pentru foarte multe generatii.
    De azi inainte sistemul judiciar va fi pus sub autoritatea "marii adunari nationale", denumita PSD-ALDE sau, mai scurt, PCR (pile-relatii-cunostinte) sau, si mai scurt MNPBPBL(mita-numiri politice-banii publici-s banii lor)...
    Asta se va stabili cu instrumentul denumit CCR care tocmai si-a primit stipendiile pentru ca sa recite in decizii general obligatorii ce vrea partidul unic.

    Mi-e atat de scarba incat abia astept sa renunt la cetatenia romana si sa uit aceasta origine etnica. Prefer sa fiu tigan, congolez ori chiar pigmeu, decat sa mai am vreo legatura cu aceasta tara.
    • +10 (10 voturi)    
      exact (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:07)

      alllx [utilizator] i-a raspuns lui area51rmc

      asta vom face noi si angajatii nostri dupa ce vom reloca afacerea intr-o tara normala. vom obtine cetatenia acelei tari si vom renunta la actuala cetatenie, romana.
      nu mai exista sanse aici, am sperat, nu am plecat dupa '89 crezand ca vom putea trai si excela in tara noastra. Am muncit si platit impozite, am votat totdeauna contra mafiei comuniste, am combatut, am participat la proteste si mitinguri inca de cand strigam: revelion fara petre si ion!
      Imi pare rau ca am fost naiv si nu am plecat inca de atunci.
    • +15 (15 voturi)    
      a (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:10)

      adrian67 [utilizator] i-a raspuns lui area51rmc

      Pentru cateva sute de hoti a renuntam noi? Nu mai bine ii facem pe ei a renunte? Cred ca e mai simplu.
      • +8 (14 voturi)    
        sa-ti explic (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:40)

        area51rmc [utilizator] i-a raspuns lui adrian67

        Nu ai posibilitatea sa-i faci sa renunte, pentru ca:
        1. ei fac legile, pe temeiul legitimarii prin vot. Daca boborul proletar i-a votat, au dreptul sa dea legi. Ce legi vor ei;
        2. legile sa aplica de justitie si de administratie, iar boborul are obligatia scrisa negru pe alb in art. 5 alin. 1 din Constitutie ca e obligata sa respecte legile lor;
        3. justitia si administratia publica nu au parghii sa se opuna aplicarii unor legi care au facut praf Romania, pentru ca judecatorii, procurorii si functionarii publici nu au dreptul sa faca politica si nici sa aiba opinii politice. Mai mult, nu cred ca poate exista un soi de revolutie in sistemul judiciar in sensul in care toti judecatorii, toti procurorii si toti functionarii publici sa spuna urmatorul lucru: constiinta noastra de oameni care am jurat sa respectam drepturile si libertatile fundamentale si sa aparam statul de drept ne indeamna sa ne dam toti demisiile astfel incat nemernicii care au facut legi care au distrus Romania sa nu le poata aplica. Acesti oameni au copii, au familii si vor gandi ca trebuie sa faca totul ca sa nu ii puna in pericol. Deci vor rabda sa faca ce nu-si doresc in speranta ca va aveni o zi in care lucrurile vor fi mai bine.
        4. poporul actioneaza democratic doar prin exercitarea dreptului de vot. Orice alt mecanism este nelegal si de nedorit. deocamdata dreptul de vot este alterat de modul in care gandeste inca o anumita parte a populatiei. Politicienii stiu asta, asta speculeaza si invoca democratia tocmai pentru ca stiu cu cine defileaza inca in democratie. Punct.
        Orice stradanii si sperante sunt pure imbecilitati.
        • +3 (3 voturi)    
          cam totul e corect (Miercuri, 14 februarie 2018, 17:24)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui area51rmc

          exceptand faptul ca
          1, nu au dreptul sa dea orice legi vor ei. De exemplu nu pot da o lege prin care sa ne scoata din UE. Sau una prin care introduc pedeapsa cu 5 ani puscarie pentru protest neautorizat.
          Restul punctelor se reduc la pct. 1. mai putin pct 4 de care chiar trebuie sa tinem cont la urmatoarele alegeri.
          • -4 (4 voturi)    
            serios??? (Miercuri, 14 februarie 2018, 18:31)

            area51rmc [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

            Pai nu spun cu gura pana la urechi ca "Parlamentul este simbolul democratiei"?
            Poti sa le reprosezi ca n-au dreptate ???
            Pai daca Parlamentul e simbolul democratiei, atunci Parlamentul este "indreptatit" la orice.

            Cat despre legi de iesire din UE iti spun ca asa ceva e mai simplu decat in UK, iar legi pentru pedeapsa de 5 ani de puscarie pentru protest neautorizat e o chestiune de "viziune democratica". Pot sa-ti spun doar ca unii pot fi receptivi la asemenea idei... indiferent de perspectiva politica din care e privita chestiunea.

            Asadar, fii mai cu perdea, pentru ca poti sa dai idei unora.
      • +6 (10 voturi)    
        care "cateva sute"? (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:44)

        mareanvan [utilizator] i-a raspuns lui adrian67

        sunt 3 milione de hoti care i-au votat!!!! alege, ramai cu ei...sau iti iei lumea in cap.
  • +17 (17 voturi)    
    mda... (Miercuri, 14 februarie 2018, 15:53)

    liviu_ [utilizator]

    se problama presedinte, prim ministru, parlament si senat?!
  • +18 (18 voturi)    
    a naibii coincidenta! (Miercuri, 14 februarie 2018, 15:54)

    subcultura [utilizator]

    are aproape semnificatie ritualica, Dragnea incoronat imparat de netagaduit tinand intr-o mana capul taiat
  • +21 (21 voturi)    
    Sigur, instituțiile de forță în marca lor... (Miercuri, 14 februarie 2018, 15:54)

    reiand [utilizator]

    ... adică sub bocancul politic al Geniului de Teleorman.
  • +24 (24 voturi)    
    Cred ca trebuie sa participe vreo 70.ooo (Miercuri, 14 februarie 2018, 15:55)

    pedepsitorul [utilizator]

    Vom fi acolo, si vom participa si noi la sedinta!

    Chiar si in varful muntelui, Dragnea vin pentru tine!
  • +12 (12 voturi)    
    Ultima sansa de supravietuire a PSD-ului (Miercuri, 14 februarie 2018, 15:58)

    KTerinca [utilizator]

    Sa-l dea jos pe Dragnea si camarilla lui si sa isi aleaga niste oameni cinstiti la conducere.
    Altfel, PSD -ul va avea soarta PNT CD - ului.
    Au mai fost unii plini de aroganta in istoria recenta a Romaniei, care se credeau zmeii tarii, un fel de Dumnezei politici, iar acum, nu-si mai aduce nimeni aminte de ei si de partidul lor.
    • +6 (6 voturi)    
      Nu exista oameni cinstiti in PSD, (Miercuri, 14 februarie 2018, 17:22)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      daca ar fi fost oameni cinstiti in PSD, am fi vazut o mare rezistenta impotriva lui Dragnea din interiorul PSD-ului, dar inafara de cateva voci firave n-am auzit mai nimic.

      Deci PSD = slugi si nimic altceva, coloana vertebrala o au din cauciuc.
  • +14 (14 voturi)    
    Congresul de la Doftana (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:08)

    Grandgousier [utilizator]

    Asa sa va ajute Dumnezeu!
  • +9 (9 voturi)    
    100 de ani de Romania (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:12)

    levierul [utilizator]

    Dai inainte Dragneo!!! Esti pe drumul cel bun. 100 de ani au fost suficienti!
  • +15 (15 voturi)    
    relansati ce? (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:12)

    CVL [utilizator]

    Adica veti scrie in noul program:
    1. scoaterea hotilor, a violatorilor si a coruptilor din inchisori?
    2. Modificarea Legilor Justitiei astfel incat cine fura si e Parlamentar sau are o pila parlamentar sa nu pateasca nimic?
    3. Clasarea cetatenilor in doua categorii: cei care pot fi cercetati penal, si cei care nu pot fi cercetati penal (astia din urma sunt parlamentarii PSD-ALDE, ministrii si cei din CCR)
    4. stabilirea pragului la hotie: cine e smecher in fruntea unei firme de stat si fura sub un anumit prag, nu pateste nimic; cine fura o gaina din batatura vecinului face inchisoare, ca nu a fost smecher sa fie angajat la stat si sa fure de la stat
    5. Bulversarea Codului fiscal?
    6. Cresterea preturilor la carburanti datorita supraacizei?
    7. Cresterea inflatiei
    8. Cresterea ROBOR
    9. Cresterea imprumuturilor la costuri din ce in ce mai mari pentru plata pensiilor speciale, a celor care la 40 ani sunt super - pensionarii (aproape ca o parte ar putea intra in norma de cotizatie sub 10 ani si ar putea intra in categoria de asistati)
    10. scoaterea tarii din UE
    11. luarea unor drepturi speciale astfel incat politica externa sa se faca la Videle de catre coalitia PSD-ALDE, si nu de catre presedintele tarii cum e legal
    12. si in general, se va scrie negru pe alb ca cine nu e cu PSD, trebuie sa fie trimis la Canal sau la Socola, caci numai nebun sa fii sa nu aprobi planurile maretului Dragnea, acest carmaci al tarii Vai, ce norocosi suntem ca avem un om atat de patriot, care vrea doar binele acestei tari, si care isi pune toate energiile si sufletul si puterile pentru binele acestei tari.
    • +3 (3 voturi)    
      Inculpat Dragnea, ai mare dreptate ! (Joi, 15 februarie 2018, 7:32)

      silviu_dumitrescu [utilizator] i-a raspuns lui CVL

      "Vreau sa eliberam societatea romaneasca de presiunile pe care le pun grupuri nedemocratice si ilegitime asupra institutiilor democratice" - e o propunere buna sa va dati demisia din parlament si din guvern
      "Vreau sa angajam PSD-ul in cel mai ambitios program de dezvoltare pe termen lung din istoria Romaniei" - acum am inteles, nebunaticule: mergeti 30 de ani in opozitie sa lasati Romania sa se dezvolte !
      felicitari, este un plan frumos ! eu te sustin !
  • -17 (19 voturi)    
    excelent, un singur punct pe ordinea de zi... (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:17)

    demaGOGU [utilizator]

    ...re-nationalizarea justitiei din mainile intereselor oligarhiei transnationale.

    poporul psd este aproape de temperatura de fierbere.
    • +19 (19 voturi)    
      Poporul P$D (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:35)

      omezu [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      E rupt in fund si cu mana intinsa si o sa fiarba abia dupa ce o sa ramana bugetul fara banii de pensii si ajutoare sociale. Sa vad ce mai furati dup-aia.
    • +7 (7 voturi)    
      cred ca ti-au dat coronita pentru balariile astea (Miercuri, 14 februarie 2018, 17:26)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      acolo , jos in beci, unde fac postacii PSD concurs de balarii/postare
    • +6 (6 voturi)    
      de ce? (Miercuri, 14 februarie 2018, 17:37)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      eu nu-mi doresc asta si sunt "din popor". Vreau ca justitia sa ramana transnationala, si sa fie si mai drastic alimentata de cazurile procurorilor.
      iar poporul psd poate sa ma pupe in c*r la temperatura de fierbere.
    • +7 (7 voturi)    
      Si cand o va atinge ce se va intampla? (Miercuri, 14 februarie 2018, 17:37)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Ciuma rosie va deveni Ciuma bubonica, asa cum are Tudorel?
  • +20 (20 voturi)    
    iar se duc dracu (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:21)

    gwolf [utilizator]

    roborul, cursul leu-eur, toate.
    iar pierd bani datorita acestui interlop jegos.
    Se vede "cresterea economica in buzunarul meu" asa cum se vede moralitatea in mustata acestui tradator nenorocit.
  • +15 (15 voturi)    
    poate dispareti ca partid...ar fi frumos! (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:24)

    trem [utilizator]

    Cand nu veti mai intra in Parlament voi sti ca Romania in sfarsit se vindeca!
    • +3 (3 voturi)    
      si (Miercuri, 14 februarie 2018, 17:05)

      mareanvan [utilizator] i-a raspuns lui trem

      pana atunci????
  • +11 (11 voturi)    
    Acum are sens excluderea lui Chirică (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:26)

    vindicomvs [utilizator]

    Pentru a nu avea dreptul să candideze la congres.
  • +15 (15 voturi)    
    Mai Abu Dragneev,mai cumanule, (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:26)

    Rescator [utilizator]

    Ce are de-a face "Congresul" mafiei rosii cu institutiile
    Statului Roman,de ce te crezi mai Atyla decat esti,ce
    mai vrei de la noi?Ne distrugi,cu gasca ta de Vivandiere si interlopi,viata noastra si tara.Potolete-te pana nu e prea tarziu.Ce nu ati reusiti sa controlati si sa politizati
    pana acum?
    • +5 (5 voturi)    
      ...cu gasca ta... (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:48)

      mareanvan [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      3 milione de votanti...!!! ???
  • +14 (14 voturi)    
    Cu alte cuvinte... (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:27)

    Geo7 [utilizator]

    Dragnea le spune liderilor PSD: "Daca ma sustineti va scap de rigorile legii, punem botnita procurorilor si judecatorilor. Cu mine puteti fura cat vreti, puteti viola chiar omori pe cei ce nu va plac. Putin si Erdogan sunt modelul de urmat. Vom iesi din UE si NATO pentru a putea face noi, liderii pdsalde, ce vrem... Facem ceva pe oamenii din Romania... Ei sunt doar hrana noastra si obiectul nostru de manipunare, furt si viol... Poate acum o sa iesiti din case, cat mai putem protesta...
    • +1 (3 voturi)    
      nu era mai simplu (Miercuri, 14 februarie 2018, 17:07)

      mareanvan [utilizator] i-a raspuns lui Geo7

      sa iasa la vot?
      • +2 (2 voturi)    
        Nimic nu scuză războiul PSD-ului cu Justiția (Miercuri, 14 februarie 2018, 19:33)

        coldplayer211 [utilizator] i-a raspuns lui mareanvan

        Faptul că a fost prezența mică la vot nu scuză PSD pentru:
        - nerespectarea promisiunilor din campanie;
        - jaful banului public;
        - războiul continuu cu justitia și nesimțitirea cu care se dau moraliști și legiuesc urmăriți și condamnați penal pentru corupție și trafic de influiență.
  • +16 (16 voturi)    
    Institutiile de forta? (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:30)

    BEDE [utilizator]

    Si, adica nu e bine sa fie mai multe institutii de forta. Singura isntitutie de forta trebuie sa fie Consiliul de Conducere al P$D, ca un fel de CC al PCR de altadata, in frunte cu Dragnea...
  • +18 (18 voturi)    
    Probleme, boss? (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:30)

    omezu [utilizator]

    Daca simte nevoia sa ceara un vot de incredere e clar ca se duce la vale. Daca totul merge bine pentru mafiot, de ce ar fi atat de agresiv?
    Pare ca are totul sub control, dar sa fim seriosi, la urma urmei vorbim de un taran din Teleorman putin mai destept decat restul borfasilor. Ca e azi sau la anul, vine si vremea lui! Hai DNA!
    • +4 (4 voturi)    
      dragnea este reprezentativ (Miercuri, 14 februarie 2018, 17:14)

      mareanvan [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      pt 3 mil de votanti...hoti...puscariati...
      D-ZEU da ...dar nu baga in traista. mai trebe ca si voi astilalti 15 mil sa puneti umarul...nu asteptati totul de la DNA
  • +15 (15 voturi)    
    Militianu' vrea sa devina el (Miercuri, 14 februarie 2018, 16:32)

    Bogdan_100 [utilizator]

    singura "institutie de forta"
  • +7 (7 voturi)    
    A terminat de pus sefii in judete (nu mai exista (Miercuri, 14 februarie 2018, 17:26)

    Susufler0 [utilizator]

    interimari), i-a indepartat (deocamdata provizoriu) de putere pe baronii care i-au sustinut pe Grindeanu si, in special, pe Tudose iar in martie la Congres ii va indeparta in mod definitiv. I-a pus la colt (deocamdata) pe latraii fara vreo pondere insemnata in partid (Serban Nicolae, Codrin Stefanescu), de care se poate debarasa oricand fara probleme si fara vreo pierdere personala, intrucat, oricand in locul lor poate aduce altii, gen Plesoianu sau Radulescu-Mitraliera si, in principal, si-a pus un guvern pe gustul sau, (ma rog si al unor baroni neglijati pana acum), cu ministrese super obediente in posturi cheie. Pana si numirea lui Fernando de la Discoteca, a fost facuta din ordinul sau, intrucat era evident ca Pisa, fostul de la Finante , in afara de faptul ca isi mişa ochii si isi scotea la inaintare copiii, nu era capabil de altceva. Va scapa de Orlando cand va crede ca a scos-o la capat cu gasitul banilor pt maririle de salarii.

    In orice manual de "Invatati politica fara profesor" scrie ca dupa toate astea se impune un congres pt indeplinirea ritualului pupatului mainii si condurului lu Suliman !

    Lipsa de clasa se vede in momentul in care fostul randas ajuns arendas anunta ca la congres urmeaza sa fie puse in matca lor institutiile de forta !

    Ce mi se pare mie fascinant in ceea ce-l priveste pe Dragnea este modul in care acesta isi vede propriul viitor, felul in care isi proiecteaza viitorul sau si al partidului sau !

    E o mare provocare ca, avand trecutul pe care l-ai avut, sa crezi ca vei putea iesi la pensie din politica inalta, din varful politicii, precum Ion Iliescu, dar fara amenintarile juridice care planeaza asupra batranului bolsevic !

    PS. O mare provocare !
    • +4 (4 voturi)    
      O singura mica obiectie, de data asta nu (Miercuri, 14 februarie 2018, 20:20)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      putem vorbi de un condur, pentru ca in fapt avem "decat" o pereche de espadrile prafuite. Cine vrea sa "mozoleasca" asa ceva e liber sa o faca, dar sa nu vina pe urma sa se planga ca a capatat apucaturi de ...taran (nu in sensul de agricultor) ...!
      • +3 (3 voturi)    
        O, da... asa-i ! (Miercuri, 14 februarie 2018, 22:05)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

        Si celebrii ciorapi treisferturi flausati rosii ! :))
  • +6 (6 voturi)    
    Puterea lui Dragnea (Miercuri, 14 februarie 2018, 17:35)

    florinos [utilizator]

    Dragnea are putere atata timp cât ii este data de membrii PSD, daca vreți sa scapati de el trebuie sa il debarcati din partid.
  • +10 (10 voturi)    
    Partidul hotiei nationale (Miercuri, 14 februarie 2018, 18:13)

    revolution2017 [utilizator]

    Un congres extraordinar pentru un INFRACTOR ORDINAR !
  • +7 (7 voturi)    
    Pana cand mai acceptati ca dragnea (Miercuri, 14 februarie 2018, 18:29)

    kthor7 [utilizator]

    sa va batjocoreasca valorile?
  • +5 (5 voturi)    
    interesant (Miercuri, 14 februarie 2018, 18:48)

    Cocut [utilizator]

    Cred ca Livache se bazeaza pe faptul ca pana in martie o mazileste pe LCK si trece legile justitiei, astfel incat sa dea liber la furat baronilor. In schimb, baronii ii vor da un vot de incredere, adica va putea sa ramana la .sefia PSD.
    Haideti sa-i stricam planul....
  • +5 (5 voturi)    
    Relansarea (Miercuri, 14 februarie 2018, 19:19)

    Isobar [utilizator]

    Dragnea a mai spus ca scopul congresului extraordinar va fi si "relansarea programului de guvernare".
    Cine tot opreste racheta PSD de sunt necesare mereu
    noi relansari.