Dan Barna: USR va avea candidat la prezidentiale, decis de un referendum in cadrul partidului. Dacian Ciolos poate fi o varianta

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 13 februarie 2018, 16:22 Actualitate | Politic


Dan Barna
Foto: Facebook
USR va avea un candidat la alegerile prezidentiale, care, probabil "va fi decis de un referendum intern in cadrul partidului", a declarat marti presedintele USR, Dan Barna, intr-un interviu pentru Adevarul. Barna mai spune ca "si Dacian Ciolos poate fi o varianta, la fel ca orice persoana cu notorietate".

"Partea frumoasa la USR e tocmai acest lucru, ca incercam sa facem politica intr-un fel nou. Si chiar si acest candidat pentru alegerile prezidentiale pe care probabil USR il va avea va fi decis de un referendum intern in cadrul partidului, pentru a iesi din tiparele acestea in care lucrurile sunt batute in cuie", a afirmat Dan Barna.

El a adaugat ca "si Dacian Ciolos poate fi o varianta, la fel ca orice persoana cu notorietate. Noi acum suntem in situatia de a colabora pe proiecte punctuale. Ciolos si Romania 100 au anuntat ca-si vor face partid. Continuam si vom vedea in perspectiva electorala. Fata de declaratia lui Dragos Paslaru nu am ce comenta."

















1258 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    avem un candidat din cadrul altui partid :)) (Marţi, 13 februarie 2018, 16:25)

    Movesi [utilizator]

    ar fi de ras daca n-ar fi alternativa la psd si pnl :))))))
    • -1 (1 vot)    
      Incearca sa-l atraga pe Ciolos (Marţi, 13 februarie 2018, 18:20)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui Movesi

      dar n-o sa mearga, e orgolios.

      Uite de-asta va castiga PSD din nou, fiindca PSD = Lider + slugile liderului.
  • +2 (6 voturi)    
    Daca (Marţi, 13 februarie 2018, 16:28)

    Daniels22026 [utilizator]

    Daca Ciolos candideaza la prezidentiale, ca independent mai ales, dar chiar si sustinut de partide, are sanse mari sa ajunga presedinte.
  • +1 (3 voturi)    
    Prafu de pe Toba Mare (Marţi, 13 februarie 2018, 16:33)

    un domn [utilizator]

    uite asa...
  • 0 (2 voturi)    
    sper ca urmatorul Prresedinte (Marţi, 13 februarie 2018, 17:04)

    mnicku [utilizator]

    sa nu fie psd-ist sau lenes precum actualul .

    Poate avem norocul sa avem un Presednte adevarat ca asta-i in vacanta de cind a preluat mandatul
  • +5 (5 voturi)    
    Cred ca marea majoritate... (Marţi, 13 februarie 2018, 17:54)

    gigiN [utilizator]

    ...acelor care l-au votat pe Iohannis,il vor vota pe Ciolos.Imi doresc ca psd-ul sa nu mai dea Presedintele in urmatoarea ...suta de ani,dupa care va fi ales,desigur, iliescu.
  • -1 (1 vot)    
    Sigur (Marţi, 13 februarie 2018, 18:16)

    UpNext [utilizator]

    cel mai bun de presedinte al acestei natii trebuie sa fie marele om de cultura Tudor Chirila, iar ca alternativa Malin Bot.
  • 0 (0 voturi)    
    Si PNL a cautat un candidat la presedintie din (Marţi, 13 februarie 2018, 19:46)

    ty [utilizator]

    afara partidului. Cand intr-un final s-a ajuns vedem cat de bun este.